Şimdi Ara

Oslamp LED Far Ampulu FIRSAT Son yarim Saat (Bitti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oslamp H4 H7 H11 H13 9005 9006 CREE Chips SMD 80W LED Car Headlight Bulb Hi-Lo Beam 9600lm 6500K Auto Headlamp Fog Light 12V 24V
    http://s.aliexpress.com/YBJzaMrU
    (from AliExpress Android)

Arkadaslar sicak firsatlara da actim konuyu. Ihtiyaci olan alsin diye buradan da aciyorum konuyu son yarim saati var. Mobilde yuzde 32 indirim var. Bende alsam mi almasam mi diye dusunuyorum.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=126400960

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 21 Mayıs 2017; 22:9:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bu mesajı merakı olan arkadaşlar için paylaşıyorum 9600 lümen parlaklıktaki bir ampülün neye etki ettiğini görmeleri için. Sakın kısalarda kullanırım diye düşünmeyin karşınızdaki sürücüleri kör edersiniz. Uzunlarda sadece sellektör için kullanmayı düşünenler varsa tekrar düşünsün kazaya sebebiyet verebilecek bir ampül çünkü

Kendi aracımdan sellektör öncesi ve sellektör anı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bimmerist -- 21 Mayıs 2017; 21:3:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• H15 olabilir ama emin degilim.

• Hocam kisalarla ilgili problemin varsa nb al derim. Selektor icinse bunlari alabilirsin. Bizim burada elektrikcilerde led zenon(!) yildirim etkili diye sattiklarindan iyidir.

• Oslamp H4 H7 H11 H1 H13 H3 9004 9005 9006 9007 9012 COB LED Car Headlight Bulb Hi-Lo Beam 72W 8000LM 6500K Auto Headlamp 12v 24v
    http://s.aliexpress.com/QvMzymeI
    (from AliExpress Android)

95-100 tl ye 8000lumen olani da var.

9600lumeni de 100tl civarina geliyor indirimle. Yarim saat sonra 39dolar olacak. Senin kararin hocam.

• Evet

• Diğer led farlardan avantajı ya da farkı nedir? Çünkü daha ucuzları var sanırım.

• Total 80w. Tanesi 40w. Hata kodu cikabilir gostergede.

• szymek61 S kullanıcısına yanıt
    Kalite farki var hocam

• shakircan kullanıcısına yanıt
    Hocam takip ettiğim şunlar vardı h4

https://m.aliexpress.com/s/item/32715687970.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32715687970&productSubject=32715687970&shortkey=yINvi6nY&addresstype=600

Bunlara oranla kaliteli mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: szymek61

Diğer led farlardan avantajı ya da farkı nedir? Çünkü daha ucuzları var sanırım.

Diğer ucuz ürünlerle lümen yani parlaklık farkı var hocam. Ucuz ürünlerde her ne kadar 8000 lümen yazsada 8000 lümen değerinde parlaklık veremez

Örnek verecek olursak arkadaşım Inwells marka kullanıyor 100 liraya aldı tr'den ben ise 9600 lümenlik bir ürün kullanıyorum ki aliexpress'te bile 140 150 lira tr'de 350 liraya felan satılıyor. Benimkiyle arasında inanılmaz fark var. Benimki gündüz kullandığınızda 3-4 araç öndeki kişi bile farkediyor o üründe ise bu sonuç elde edilmiyor.

• Kaçırdık malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

Kaçırdık malesef.

Aynen 80 tlye felan düşmüştü sanırım kaçırdık resmen. 200 e alırsın piyasadan.

Ben uzunlarda şunları kullanıyorum , gayet memnunum ki bunlar daha güçlü gözüküyordu

• milletin gözüne trcavüz etmek içi fırsat kovalıyosunuz,Allah sizi bildiği gibi yapsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bimmerist kullanıcısına yanıt
    Hadi ya tüh kaçırdık desenize,bende tam h4 inwels marka alma arefesindeydim.Öğrendiğim iyi oldu.

• Uzunlar için H1 düşünüyorum. Şu ikisinin arasındaki fark nedir?
    https://tr.aliexpress.com/item/1-Set-90W-9600LM-H7-LED-Headlight-H1-H3-H4-H8-H9-H11-9005-HB3-9006/32791368355.html
    https://tr.aliexpress.com/item/Runstreet-TM-Mini-Super-Bright-6000K-White-Auto-Car-LED-Light-Headlight-Kit-H1-H3-H4/32768717505.html

Burada da renk sıcaklığı daha düşük bir model var. 4300K olanını yağışlı havalarda daha verimli olacağını düşünüyorum.
    https://tr.aliexpress.com/item/Super-Bright-3000K-4300K-6000K-8000K-Car-LED-Headlight-H1-H3-H4-H7-H8-H11-9005/32796004636.html

Bir de aracım mercekli olduğu için çok güçlü ışık tercih etmiyorum. Selektör yapayım derken flaş patlatmaya gerek yok. 9600 olmasa da olur ama fanlı da olmasın. Ne tavsiye edersiniz?

• bu tip ürünleri almayın arkadaşlar;

bu tip ürünleri bilindik markalar neden üretmiyor hiç düşünmüyormusunuz?

neden böyle bir pazar varken avrupa onayı almış bir philips osram general electric bosch un led h4 h7 si yok?

bu ürünler mühendislikten yoksun merdiven altı üretimler; hem kendi aracınıza hemde karşınızaki sürücüye kötülük yapmayın;

kendinize sövdürmeyin( ben arkamdan böyle parlak ampullerle gelenleri bi 10 dk sövüyorum tüm sülalelerinin kulakları çınlıyordur eminim)

o kadar ışık pratikte hiç bi işinize yaramayacak; parlak ışık takılı şahin görünce arabanın prestijide artmıyor.

lütfen bilindik markaların ürettiği; yasal w ve lümen sınırlarındaki ampulleri kullanın.

hem siz önünüzü görün hemde önünüzdeki önünü görmeye devam etsin.

hayırlı günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

bu tip ürünleri almayın arkadaşlar;

bu tip ürünleri bilindik markalar neden üretmiyor hiç düşünmüyormusunuz?

neden böyle bir pazar varken avrupa onayı almış bir philips osram general electric bosch un led h4 h7 si yok?

bu ürünler mühendislikten yoksun merdiven altı üretimler; hem kendi aracınıza hemde karşınızaki sürücüye kötülük yapmayın;

kendinize sövdürmeyin( ben arkamdan böyle parlak ampullerle gelenleri bi 10 dk sövüyorum tüm sülalelerinin kulakları çınlıyordur eminim)

o kadar ışık pratikte hiç bi işinize yaramayacak; parlak ışık takılı şahin görünce arabanın prestijide artmıyor.

lütfen bilindik markaların ürettiği; yasal w ve lümen sınırlarındaki ampulleri kullanın.

hem siz önünüzü görün hemde önünüzdeki önünü görmeye devam etsin.

hayırlı günler.

Olmadığını sana kim söyledi?

Mercekli farlarla kullanıldığı zaman kaliteli ledler çok iyi iş çıkarıyor. Göz almıyor. Tabii reflektörlü farlar ile Xenondan kötü. Zaten reflektörlülerde zenon da kullanılmıyor.

Toureg aracımda çift mercek var. Biri kısa biri uzun. Kısaya orjinal Xenon koymuş VW, maliyetten dolayı dauzuna halojen koymuş. Halojenler 55W. 35W ledleri koydum kesme çizgisi halojen ile aynı.

i30 aracımızda kısalarda mercek var. Halojen. Bunlara da 6000K led koydum. Kesme çizgisi yine aynı ışıkta dağılma yok. Özellikle önüne geçip yolculuk yaptık, göz almıyor. Çokta güzel aydınlatıyor.

Senin sövdüklerin merceksiz reflektörlü farlarına zenon takanlar, led takanlar. Onlara biz de sövüyoruz. Bilip bilmeden genelleme yapmamak lazım.

• @tasshelhoff

Fotoğrafları koyamamışım. Bak ekliyorum gör üretiyorlar mı üretmiyorlar mı:

Oslamp LED Far Ampulu FIRSAT Son yarim Saat (Bitti)Oslamp LED Far Ampulu FIRSAT Son yarim Saat (Bitti)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.