Şimdi Ara

Oruç tutmadıkları için saldırıya uğradılar (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
1
Favori
24.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ooo oruc tutmadiklari icin dayak yediler konulari acilmaya basladi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silenforce kullanıcısına yanıt
    çarşın pazar olsun ne diyelim. Aynı dine mensup olmadığımız için din kardeşi olamayız.
  • Oruç demek fakir gibi yaşayıp fakir fukaranın halinden anlamak, empati yeteneğini geliştirmek, daha çok merhamet sahibi olmaktır.

Oruç nefsi ezmek, terbiye etmek, kendini kontrol etmek, içindeki sınır tanımazlığı dövmek, fani olduğunu hatırlamaktır.

Eğer islam inancında Allah herkes oruç tutacak, herkes namaz kılacak, herkes sadaka verecek deseydi zaten herkes cennetlikti.

Bazı gerizekalı huurlar sevap point kasıyormuşcasına önüne çıkana laf sokup, dalıp, yaşam alanından kovup aklı sıra oruç tuttuğunu sanıyor.

Peki benim gerizekalı, beyinsiz, tek hücreli kadar zekası olmayan kardeşim, fakir fukara aç kalınca restoranlara gidip adam mı dövüyor? niye zenginsiniz diye

zengini mi linç ediyor, niye nusrette yiyorsunuz diye keleş ile mi saldırıyor e şerefsiz beyinsiz!!

Bu cahiller, bu işgüzar çapsız puştlar yüzünden her ramazan toplum geriliyor ve kutuplaşıyor..

Ne kadar yiyip içen olursa o kadar temiz ve çaresiz duygular içinde kalıp işine bakacaksın. Fakirliğin, açlığın ne kadar zor ve kötü bir şey olduğunu görüp şükür edeceksin ama yoo

çıkıyorsun kendi kapasitesizliğin, bir ibadeti yerine getiremeyişinle kendini bir bok sanıp Allaha olan kulluğunu bu densizce hareketlerle yerine getirdiğini sanıyorsun dallama kardeş.

Şunu topluma anlatamadık işte. Fakir mesela sigara alacak parası yok, sigara içen insan görünce üzülüyor ama erzurumdaki insanlara bakıyorsun açık alanda yiyen içen sigara tüttüren

olursa linç ediyorlar. Siz müslüman değil münafık, yobaz deyyuslarsınız.. Tutamıyorsanız tutmayın birader, nihat hatipoğlu denen hırbo gitsin oralarda insanlara orucu anlatsın ama yooo

gidiyor mal mal sorulara cevap verip ayda 600k para kaldırıyor.

Eyyorlamam bu kadar.

• Valla islamik yobazlardan daha yobazsın
  • Bir iki bardakta şu yobazlar içse, belki düzelirler :)
  • 2/1 kazandi vay be

• Exnuc kullanıcısına yanıt
    Daha bi kaç sene önce "hoca efendi" diye seve seve bitiremiyordunuz, şimdi herkese anında fetö :) Sende hoşgörü yoksa, sana karşıda hoşgörü olmayacaktır.
  • gazino pavyonlar açık millet iciyo yiyisa gidip ordakileri dovsenize

bulmuslar 2 garibi

bu olaya iyi olmus diyenlerinde yanlarinda cocuklarini doverler isallah

• Kurgu, gerçek değil diyen troller doluşmuş yine. Be tarih cahilleri; bu ülkede camiden çıkıp otel, insan yaktılar, milleti domuz bağı ile gömdüler. Her sene oluyor bu olaylar, "yalan" bilmemne diyeceğinize azıcık delikanlı olun gerçek yüzünüzü gösterin.
  • Sensuski kullanıcısına yanıt
    zaten ülkenin iq ortalaması avrupaya göre düşük, birde aç kalınca geçici olarak iyice düşüyor demekki görüldüğü gibi... Bilimsel olarak "moron" kategorisi oluyor sanırım isimleri değiştirmedilerse;
    http://www.campbellmgold.com/archive_esoteric/morons_imbeciles_idiots.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DnzIrmk -- 29 Mayıs 2017; 21:43:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceWizardd

İzmir kordon da bira patates keyfi

Oruç tutmadıkları için saldırıya uğradılar

Kardeşim ne yaptığını sanıyorsun sen kimsin ya

Canım çekti

• Diğer konuya yazıyordum konu silindi galiba okadar yazdım boşa gitmesin şuraya yazayım ::)

O adamın size yaptığı tamamen yanlış İslamda böyle bir davranış yok. Yemekte yiyebilirsiniz size karışamaz .

Ama şöyle bir olayda var siz ben inanmıyorum banane ya dememeniz lazım onun yaptığı saygısızlıksa sizin yaptığınızda saygısızlık.

Herkesin birbirine karşı hoşgörülü olması lazım.

Yani hindistanda olsanız yolda yatan ineğe şurdan kalkamısın geçicem desen tepki görebilirsin ben ineğimi kesip yiyecem arkadaşım sanane diyemezsin

Mesela ermenistanda Türk bayrağnı açıp dalgalandırcam arkadasım sana ne sana ne zararım var sende ermenistan bayrağını salla arkadasım diyemezsin ( yani tepki görebilirsin)

Heryerin kültürü farklıdır bu ülkedede ramazan ayında biraz hoşgörülü oluver ne olacak çoğunluk bu yönde olduğu için diyorum.

Gene söylüyorum sana yapılan gercekten yanlış sana hoşgörüşü olmak zorunda ama sende diğer oruç tutanlara anlayışlı hoşgörülü davranmalısın.

• Sinek küçüktür ama mide bulandırır. Bende oruç tutuyorum ama yemek yiyen ya da su içen birisine vurmayı geç, niye yiyip içiyorsun bile demem, kendi bileceği şey. Bu tip haberlere bakıp tüm oruç tutanları aynı şekilde yargılamak doğru değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 29 Mayıs 2017; 21:57:26 >
  • quote:

Ağlanacak haliniz var

• quote:

Kardeş istersen biranın yanında bok ye kimse karışamaz ama böyle bir şey paylaşman ramazan ayında yakışmadı. Saygı görmek istiyorsan saygı duyacaksın.

• İsteyen tutmayabilir Konya da bile tutmayan çok ama uluorta yiyip içmek terbiyesizlik.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İsteyen istediği yemeği paylaşır, tutar , tutmaz....
    Bundan rahatsızlık duyanlar da ciddi sorun var demektir.
  • ortalık manyak dolu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cudjex

Manisa merkezde Asmaalti lokantasindayim gelin bana saldırın yigitler.

Saldırmak isteyen varsa ben de konum atabilirim

• Ben oruç turuyorum isteyen istediğini yiyebilir dışarda bu terbiyesizlik falan değildir. Oruç tutmak sadece aç kalmak demek değildir , herkesin dini kendine . Şunu anlayamadık bir türlü isteyen içsin isteyen oruç tutsun . Yok efendim saygısızlıkmış , ne alakası var madem dayanamıyorsun tutma o zaman .

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.