Şimdi Ara

Oruç tutmadıkları için saldırıya uğradılar (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
1
Favori
24.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orucu bilerek tutan insan oruçluyken kalp kırılmayacağını, kavga edilmeyeceğini, o tip olaylrın orucu trhlikeye attığını bilir. Oruç tutmayıp gözlerinin önünde bir şeyler yeyip içenlerin de imtihan olduğunu bilir. Tutmayanın da, burada sözüm olayın başkahramanları olan baba ve oğula değil, tutana saygı göstermesi gerekir. Aksi takdirde şahsına münhasır bir öküzlük yaptığını bilmesi gerekir. İnancın ne olursa olsun saygı göstermeden saygı göremezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zaman böyle haber gelecek diye bekliordum çok sürmedi. Dayak yedigi iddia edilen şahsın neden şikayetçi olmadıgı büyük bir soru işaretidir.

• Senin mesaj da pek yakışıklı

• Bundan 2 sene önce oruçluyken ramazan boyunca pidecide çalışmıştım. Normalden fazla müşteri olurdu daha faza çalışırdık ama kimseye oruç tütmüyor diye nefret duymadım kin güdmedim. Bunlar sığır sonundan daha değersiz insanlar. Sevap kazandıklarını falan mı zannediyolar acaba. Mal beyinliler.

• Kesinlikle saldırıyı kınıyorum hiçbir savunulacak tarafı yok ama sen ramazan ayında umumi bir yerde yemek yiyemezsin arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceWizardd

İzmir kordon da bira patates keyfi

Oruç tutmadıkları için saldırıya uğradılar

Diğer yorumlara cevap olarak yazayım:
    İnternete resim koymak saygısızlık falan değildir. Adam oruç tutanlar hakkında bir şey dememiş, sadece kendi yemeğini paylaşmış. Görgüsüzlük mü? Belki. Hani televizyondaki iftar reklamları kadar değil de, yine de nispet yapmak olarak algılanabilir. (Hani zorlamazsanız, altı üstü yemek yiyor dersiniz.)

Gelip de darp etmek ile internete resim yüklemeyi aynı kefeye koyan arkadaşlar, insansınız, düşünün. İnsana düşünen hayvandır diyoruz, düşünmeyenlere pek bir şey kalmıyor. Adamın koyduğu şu resim yüzünden siniriniz bozuluyor ise, oturun Oruç neden tutulur, nasıl tutulur bir bakın. Esas saygısızlık, kendi hayatını bırakıp, başkalarının hayatına müdahale etmek.

• Ayıp kardeşim ye iç ama buraya resim atman hiç hoş olmamış

• Nereden baksan irin akıyor konuda. Oğlunun yanında babaya vurmak, bunlar nerede ve nasıl yetiştiriliyor anlamak mümkün değil.
  • İlk Ramazan sopasını Erzurum'dan beklerken oturduğum ilden çıktı. Aslında malum partinin %60 aldığı ilde şaşırtmaması lazım.
  • ahh.. öğrenemedik hala..
  • Yine ilgi çekmek için acılmış bir konu bazı cahiller böyle yaptı diye her oruç tutanı aynı kefeye koymayınız

• quote:

Ateşe odun atalım...

• quote:

Orijinalden alıntı: DnzIrmk

zaten ülkenin iq ortalaması avrupaya göre düşük, birde aç kalınca geçici olarak iyice düşüyor demekki görüldüğü gibi... Bilimsel olarak "moron" kategorisi oluyor sanırım isimleri değiştirmedilerse;
    http://www.campbellmgold.com/archive_esoteric/morons_imbeciles_idiots.pdf

Hayırdır kardaş.

• İslamfobiyi oyunlar yada dışgüçler değil direk müslümanlar yaratıyor ve çığ gibi büyütmeye devam ediyor , objektif bir gözle bakarsanız böyle ama müslüman olarak bakarsanız bu münferit bir olay ve islamfobi gevurların oyunu , ayrıca bu felaket olayda bile savunacak birşeyler arayanlar var yani münferit bir olay değil , ramazan ayında hiçkimse ohhh kıskanın diye elinde döner gezmiyor karınları acıkmış lokantaya girmiş istediği yere girip yemeğini yer orucu sen kendine tutuyorsun lokantadaki adamla işin ne , bir ateist camiye girip bi tane namaz kılan görse gücünün yettiği ve onu namaz kıldığı için dövse bu yapılandan hiçbir farkı olmazdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rambocuk -- 29 Mayıs 2017; 23:39:35 >
  • Yahu kardeşim İslamiyetle ne alakası var ya tutan tutar tutmayan tutmaz. Peygamber efendimizin hayatına, kur'ana bakın bırak oruçken adam dövmeyi insanlara kalbini kıracak sözler söylemeyin diyor ya. Biri size kötülük mü yaptı siz ona iyilik yapın diyen bir din söz konusu sizler nasıl olurda hangi beyinle (!!!) İslamcılar böyle yapar sorun dinde filan dersiniz. biraz akıl olsa dindar adam müslüman adam kalp bile kırmaz bunların dinle imanla alakası yok dersiniz be yazıklar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadh -- 29 Mayıs 2017; 23:36:56 >
  • Bu yaptığın çok ama çok ayıp

İnsan çağırır

• quote:

Orijinalden alıntı: brk 1

Kesinlikle saldırıyı kınıyorum hiçbir savunulacak tarafı yok ama sen ramazan ayında umumi bir yerde yemek yiyemezsin arkadaşım.

Sana mı soracak? Bu kadar işte senin gibilerin müslümanlığı. Dinden soğutuyorsunuz insanları.

• quote:

afferim madayla takin arkadasa ,ama domuz eti eksik bilader.

• pek ihtimal vermiyorum okuma yazma bildiklerine ama yine de şansımı deneyeyim, bu dört adet yavşak belki forumda bu yazılanları okur
    sizin dördünüzün de ayrı ayrı sülalesine en içten sevgi ve saygılarımı!!! sunuyorum.Milletin yediğine içtiğine karışan ala gavatlar..İnsanları dinden soğuttunuz..
  • oruç tutan tutmayana, tutmayanda tutana saygısız. oruç tutmayanı dövmek nedir yahu? haberin hemen altında 200 küsür beğeni alan bira patates fotoğrafı.. sorsan empati sahibi, okumuş görmüş geçirmiş insanlar!

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.