Şimdi Ara

Ortalık 0 araç kaynıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her gün foruma bakıyorum , her gün bir ak troll konusu 0 araç yok bu yüzden 2. el pahalı , al satcılar olmasa biz Clio yerine BMW bineceğiz vs vs

Kardeş bugün 5 yer ile görüştüm , hatta bir tanıdık galeri var 0 Fiesta Clio Polo yani B segment ne ararsan var sıfır

Hiç bir ak troll diyemiyor ki Euro Dolar 7-8 TL vergiler eşek yükü bu yüzden sıfır fiyatlar uçmuş Türkiye ikinci el yönelmiş parasızlık yüzünden bu yüzden ikinci el şişmiş vs diye , hükümetine toz kondurmamak için neymiş al satcılar yüzünden neymiş 0 araba yok piyasada hepsi yalan

Bugün yazdım birisine 2011 Trend paket Mondeo 125 bin TL olur mu diye o zaman git 150bine Clio al diyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sene sonu olsun, her aylık rakamlar olsun. Durum ortada yani. Biraz istatistik bilen biraz rakamları okumayı bilen durumu anlıyor.

Anlamayan sayısı çok olduğu için aslında ilerleyemiyoruz. Almanya ile asla bizi kıyaslamıyorum onlar bizden 200 sene ileride. Ancak bizim nüfusumuza yakın ülkelerin neredeyse tamamı 1 milyon otomobil + hafif ticari sayısını geçiyor. Bizim daha 1 milyonu geçmişliğimiz yok.

2000 yılında 700 bini gördük mesela bir de geçen senelerde gördük. Geçen sene çok kötüydü geçen seneyi baz aldığımızda her sene rekor kırılıyor yerseniz tabi
    Okulunuz yok mu sizin? Liseli ergenler yine doluşmuş millete akıl öğretiyor.
    800.000 Tl’lik bir arabadan bahsetmedim ben bu birincisi, ikincisi varsayalım ki bu arabaları almak için adam elindeki 800 bin tl ile 2 tane 400 bin liralık araba alıyor ve sonrasında bunu ilana koyduğu zaman 550 bin liradan satabiliyor. Yani 800 bin tlden 300 bin kazanıyor. 800 bin ile nerde 300 bin kazanacak mesleği galericilik olan bir adam başka türlü ve bu kadar kısa sürede?

Adamlar pert arabayı bile toplayıp millete kakalama derdinde, umrundamı o adamın işini nasıl yaptığı.

Doğru konuşma falan yok ortada, lafı götünden çevirip ergen ergen burda bana ticaret dersi vermeye kalkma. Senin yaşın kadar okuduk biz. Bir daha da bilip bilmeden kimseye akıl öğretmeye kalkma 3 kuruşluk aklınla.
  • Sene sonu olsun, her aylık rakamlar olsun. Durum ortada yani. Biraz istatistik bilen biraz rakamları okumayı bilen durumu anlıyor.

Anlamayan sayısı çok olduğu için aslında ilerleyemiyoruz. Almanya ile asla bizi kıyaslamıyorum onlar bizden 200 sene ileride. Ancak bizim nüfusumuza yakın ülkelerin neredeyse tamamı 1 milyon otomobil + hafif ticari sayısını geçiyor. Bizim daha 1 milyonu geçmişliğimiz yok.

2000 yılında 700 bini gördük mesela bir de geçen senelerde gördük. Geçen sene çok kötüydü geçen seneyi baz aldığımızda her sene rekor kırılıyor yerseniz tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 23 Haziran 2020; 0:19:11 >
  • Herkes ek gelir sağlamak için al satçı olmuş. :(
  • Mercedeste aradığım hiç bir bayide herhangi bir araç yok, BMW’de istediğim model hiç bir bayi de yok, Mini’de baktığım model hiç bir bayide yok.

Ama sahibindeni açıyorsun her yer sıfır araç kaynıyor, tüm stoğu galerilere satmışlar sonra da satışlarımız süper diyorlar. Galeri de en az 100-150 bin tl fark koyarak aynı aracı satıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkemert -- 25 Haziran 2020; 19:4:55 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemert

Mercedeste aradığım hiç bir bayide herhangi bir araç yok, BMW’de istediğim model hiç bir bayi de yok, Mini’de baktığım model hiç bir bayide yok.

Ama sahibindeni açıyorsun her yer sıfır araç kaynıyor, tüm stoğu galerilere satmışlar sonra da satışlarımız süper diyorlar. Galeri de en az 100-150 bin tl fark koyarak aynı aracı satıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Sene sonu olsun, her aylık rakamlar olsun. Durum ortada yani. Biraz istatistik bilen biraz rakamları okumayı bilen durumu anlıyor.

Bu ülke 200 sene sonra bile Almanya nın şimdiki konumuna gelemez

• Hikaye heryer sıfır araç kaynıyor

• Hocam onlar arac begenmeyen tayfa.
    Adam tutturmus 2008 yok galeri pahali satiyor diye. ille de 2008 ille de 2008.

Eger arac begenmiyorsan ille X marka model alcam diosan ne derlerse razi olacan. Eger esneksen yaparsin pazarligini en mantikli geleni alirsin.
  • quote:

Mercedeste aradığım hiç bir bayide herhangi bir araç yok, BMW’de istediğim model hiç bir bayi de yok, Mini’de baktığım model hiç bir bayide yok.

Sizde sıfır Mercedes BMW alacak para yok

Eğer o kadar paraya araba alacak adam olsaydınız , 100bin TL kâr için kimsenin cebindeki 800bin TL yi arabaya yatırmayacağını bilirdiniz

• gorkemert kullanıcısına yanıt
    Bakın avukatlık değil kimse cebindeki 800bin TL nakiti 100bin TL kazanacağım diye arabaya bağlamaz buna anca fakirler inanır bu birde 1 araba 5 araba aldınız hadi 4milyon TL nakit yapar ne için? 500bin TL için oda arabayı satacaksinda uğraşacaksın vs

4 milyon TL ile iş yaparım o parayı katlarım direk bu ticari kuraldır , fakir kısmı araba alır satar 3 kuruş için yada ev alır kiraya verir

Doğru konuşunca sinirler bozulmuş siz Mercedes BMW alın tutmayalim biz

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    800.000 Tl’lik bir arabadan bahsetmedim ben bu birincisi, ikincisi varsayalım ki bu arabaları almak için adam elindeki 800 bin tl ile 2 tane 400 bin liralık araba alıyor ve sonrasında bunu ilana koyduğu zaman 550 bin liradan satabiliyor. Yani 800 bin tlden 300 bin kazanıyor. 800 bin ile nerde 300 bin kazanacak mesleği galericilik olan bir adam başka türlü ve bu kadar kısa sürede?

Adamlar pert arabayı bile toplayıp millete kakalama derdinde, umrundamı o adamın işini nasıl yaptığı.

Doğru konuşma falan yok ortada, lafı götünden çevirip ergen ergen burda bana ticaret dersi vermeye kalkma. Senin yaşın kadar okuduk biz. Bir daha da bilip bilmeden kimseye akıl öğretmeye kalkma 3 kuruşluk aklınla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Sizde sıfır Mercedes BMW alacak para yok

Eğer o kadar paraya araba alacak adam olsaydınız , 100bin TL kâr için kimsenin cebindeki 800bin TL yi arabaya yatırmayacağını bilirdiniz

Alıntıları Göster
    bir hafta 15 gün hadi onu geçtim bir aylık süreçte 800 bin yatırım ile garanti 100 bin kazandırabilecek başka hangi iş biliyorsunuz hocam cidden merak ettim.
  • Piyasa yükseliyor mu? Evet.

Bu ne demektir? Talep var.

Talep var ise birileri araçlara para harcıyor mu? Evet.

Bu durum ile devletin ne alakası var? Ben geldiğim zaman 2 saat içinde köprüden karşıya geçemediğim oldu sen ne diyorsun? Madem herkes o kadar zor durumda bu kadar araba nasıl trafiğe çıkıyor? Adam arabayı alacak da, sigorta yapacak, bakım yapacak, TÜV yapacak, benzin koyacak da... Sorsan ama kimsede 5 kuruş para yok. Geçiniz. Herkeste para var. Bu yüzden bayilerde araç kalmamış demek ki. Parası olan sipariş eder alır. 3-4 ay beklemek istemeyen de gider başkasından farkla alır.
  • Bayilere kızmanın anlamı yok bu iş ticaret işi hayır işi değil. Adamlar ellerindeki ve yoldaki araçları Galericilere indirimli fiyatlarla vermek zorunda kaldılar aksi taktirde iflas edeceklerdi. Yani dükkanı döndürmek için nakit girdisini sağladılar. Galerilerde bu pandemi döneminde bu araçlara para bağlayarak riske girdiler. Bu riskin karşılığı olarak bayilerde fiyatlara zam yaparak kendilerini kurtaran galericileri kurtardılar yani al gülüm ver gülüm durumu.
  • quote:

Su yazını bile 3 kişi beğenmiş ülkenin zeka seviyesi yerlerde , bu işler 3-5 araba ile olmuyor malesef elinde patlar , söylediğin şeyler manipülasyon ve ufak tefek işler değil

Dünyanız ve dünya görüşünüz çok dar hem cahil hemde herşeyi çok biliyorsunuz

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Kafan basmadığı için anlamaman normal, 3-5 araba ile olmuyormuş paşama bak, sana kim diyor o adamın sadece 3-5 araba sattığını. Hayat senin çevrendeki iki üç dandik galericiden ibaret değil. Sen 2011 mondeo bakmaya devam et, bu kafayla at arabasına bile binemezsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.