Şimdi Ara

ORTALAMA AVUKAT KAZANCI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
4
Favori
65.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ne kadardir sizce smdi cikip kimi 20 bin kimi bin tl demeyin her meslekte istisnalar olur ortalama davalara bakan bir avukatin aylik kazanci nedir sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000
    Yasin ilerledikce yani bi 8 10 yil sonra ise iyi bir avukat oldugunda katlanir artar +10000 olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: actuallysmile

Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000
    Yasin ilerledikce yani bi 8 10 yil sonra ise iyi bir avukat oldugunda katlanir artar +10000 olur

Iyi bir avukat +10000 kazanir ama digerleri çok uçuk o kadar degildir bence

• quote:

Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000

birinin yanında 3500 ? 2.5 dan fazla alamaz. şirketler doğru 5 bin + fakat oraya girmek çok zordur herkesi almıyorlar hukuk mezunları gittikçe artıyor. 10 yıl sonra +10 bin olmaz onuda belirteyim.
  • -----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senahizm -- 21 Nisan 2018; 19:9:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senahizm

Annem babam avukat. avukatlığını yaptığı dört beş şirket var babamın, annem daha çok boşanma davalarına falan bakıyor işte bazı işler oluyor karşılıksız çekler geliyor mesela onları hallediyor o çekin ederinin büyük çoğunluğunu alıyor benim bildiğim ekstra avukatlık ücretleri oluyor bazen de aile işlerine bakınca mesela sadece dava açma paralarını falan alıyor ona bir şey gelmiyor değişkenlik gösteriyor yani. Maaş olarak bilemiyorum özel sektörde, kendi büron olursa bu tarz işliyor.

Hocam özel olmassa annenin babanin sosyal hayati nasil yani memnunlarmi hayatlarindan ?

• quote:

Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000

staj dönemi ücret alınması yasaktır. sodexo verirlerse dua et. ayrıca ücretleri çok uçurmuşsun eğer böyle olsaydı ücretler hakimlik-savcılık sınavlarına rağbet olmazdı. özel sektör zordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uminyaa -- 9 Temmuz 2015; 0:57:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qlaw

quote:

Annem babam avukat. avukatlığını yaptığı dört beş şirket var babamın, annem daha çok boşanma davalarına falan bakıyor işte bazı işler oluyor karşılıksız çekler geliyor mesela onları hallediyor o çekin ederinin büyük çoğunluğunu alıyor benim bildiğim ekstra avukatlık ücretleri oluyor bazen de aile işlerine bakınca mesela sadece dava açma paralarını falan alıyor ona bir şey gelmiyor değişkenlik gösteriyor yani. Maaş olarak bilemiyorum özel sektörde, kendi büron olursa bu tarz işliyor.

Hocam özel olmassa annenin babanin sosyal hayati nasil yani memnunlarmi hayatlarindan ?

Alıntıları Göster
    ------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senahizm -- 21 Nisan 2018; 19:10:2 >

• quote:

quote:

quote:

Memnunlar öyle çok yoğun bir iş hayatları olmuyor babam sabahtan gider şirketlere işlere bakar açılacak dava varsa açar eve gelir yani mesai saati falan şu saate kadar durma zorunluluğu yok tabiki beyin işi biraz da babamı çok bilirim evde kendi kendine bi duruşmayı savunurken bulduğum zamanlar olur avukatlık işte kalır mantığı yok bütün hayatının içine karışıyor. Annemin işi de daha çok telefonla zaten o evden telefon görüşmeleriyle müvekkillerini bilgilendiriyor anca adliyeye gitmelik işler için çıkıyor. Sosyal anlamda hiç öyle annem babam çalışıyor diye aile sorunlarım olmadı kardeşimle de benimde de aynı şekilde çok ilgililerdir yani bu şekilde

Anladim hocam güzelmiş eyvallah

• qlaw Q kullanıcısına yanıt
    Ortalama falan demek biraz saçmalık aslında davanın büyüklüğü ne kadar kazanacağında etkilidir
  • uminyaa U kullanıcısına yanıt
    Ailemde 4 5 tane hukuk mezunu var.Yalan soylemiyorum.Kuzenim 1500den fazla bile aliyor olabilir bir avukatin yaninda calisiyor.Yasak olabilir ama aliyorlar yani.Zaten yatarak avukat olunmaz,Yani masaya otur 10000 demedim ben.Kuzenimin yaninda calistigi avukat trilyonluk davalara bakiyor yilda 1 denk geliyor o da butun yili kurtariyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TekrarDene

quote:

Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000

birinin yanında 3500 ? 2.5 dan fazla alamaz. şirketler doğru 5 bin + fakat oraya girmek çok zordur herkesi almıyorlar hukuk mezunları gittikçe artıyor. 10 yıl sonra +10 bin olmaz onuda belirteyim.

Siz nerde yasiyorsunuz bilemiyorum ama benim bulundugum yerde boyle.Ha siz yatan bir avukattan bahsediyorsaniz dogrudur.Ben islek unlu avukatlardan bahsediyorum.10 yil sonra IYI bir avukat dedim lutfen dogru okuyun yazdigimi.Yoksa herkes 10.000 alir demedim.

• YENİ MEZUN 1.500 ANCA
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TekrarDene

quote:

Staj donemi 1000
    Birinin yaninda 3500
    Sirketlerde +5000

Siz nerde yasiyorsunuz bilemiyorum ama benim bulundugum yerde boyle.Ha siz yatan bir avukattan bahsediyorsaniz dogrudur.Ben islek unlu avukatlardan bahsediyorum.10 yil sonra IYI bir avukat dedim lutfen dogru okuyun yazdigimi.Yoksa herkes 10.000 alir demedim.

asıl sen türkiyede mi yaşıyorsun direk 5 bin diye girmişsin iyi bir işletmeci daha fazla kazanıyor bu rakamlardan arkadaş hukukçular fazla maaş alıyor sanmasın da :)

• senahizm S kullanıcısına yanıt
    updullah cevdet hocam ailenizin toplam geliri ne kdar acab
  • Heyt be konuyu açali yillar olmuş şimdi ben avukat oluyorum :)

• quote:

Heyt be konuyu açali yillar olmuş şimdi ben avukat oluyorum :)
    Eee ne kadarmis ort. Av maasi bilirsin sen simdi

• staj dönemi asgari ücret

bir avukatın yanına girersen şehre göre değişir 2000 ila 5000 kadar değişir. Çalıştığın süre felan.

Avukatın yanında çalışıp işi öğrenirsin. Kendi büromu açıcam dersin. O zaman ne kadar kazanacağını kimse bilemez. Malum serbest meslek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultimateproawpmaster

Eee ne kadarmis ort. Av maasi bilirsin sen simdi

Alıntıları Göster
    Şöyle söyleyim bir cinayet davasi ortalama 20.00 den başlar 1 milyon tl ye kadar yolu var ortalama bir rakami yok bu işin

• ÇOMAR.SAVAR kullanıcısına yanıt
    Toplam gelir veremem ki alınan davalara göre değişiyor. Avukatlık ücreti davanın ederine göre %10 falan sanırım bu konularda çok bilgim yok maalesef.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.