Şimdi Ara

Orta uzunlukta anime tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

-En az 3 sezon uzunlukta olmalı. 

-Konusu ve işlenişi güzel olan anlamlı bir anime olmalı. Kendi içinde tutarlı olmalı. 

-Boş, saçma bölümleri olmamalı. Olaylar gereksiz yere sündürülüp izleyiciyi sıkmamalı. 

-Romantizm olmamalı veya çok az olmalı. Aşk üçgeni, dörtgeni falan hiç gelemiyorum. 

-Başrolü gerizekalı veya ezik olmamalı. 

-Ecchi, harem, yaoi, yuri vb. olmamalı. 

-KnY gibi klasik shounen olmamalı, klişe olmamalı. 

-Karakter gelişimi ve adanmışlık da olursa güzel olur. 

Bu şartları sağlayan şu anda aklıma gelen 4 anime izlemişim. 

Monster 78 bölüm

LotGH 110 bölüm

Psycho-Pass 41 bölüm

AoT 75 bölüm

Bu da benim myanimelist 

https://myanimelist.net/profile/KiritsuguKougami

Var mı tavsiyeniz? Çok şey mi istiyorum? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baş yapıtları izlememişsin daha. FMAB, Death Note, Code Geass aklıma ilk gelen sürükleyici olanlar bunlar.

FMAB yi özellikle tavsiye ederim müzikleri enfestir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shindorei -- 30 Mart 2021; 8:40:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shindorei

Baş yapıtları izlememişsin daha. FMAB, Death Note, Code Geass aklıma ilk gelen sürükleyici olanlar bunlar.

FMAB yi özellikle tavsiye ederim müzikleri enfestir.

Myanimelist hesabımı özellikle yazmıştım ama... Ayrıca saydığınız animelerin kaliteli olduğunu kabul etmekle birlikte başyapıt olduğunu düşünmüyorum.

• Kyoukaisenjou no Horizon aklıma gelen ilk anime. İzleyeli oldu biraz, ama sıkıldığımı hiç hatırlamıyorum izlerken. Gerçi iki sezon, ama yine de beğenebileceğini düşünüyorum.

• HxHyi tam işlerin baya farklılaştığı yerde bırakmışsın ordan devam edilebilir

• İlk başta ayrıntılı bakmamıştım, sonradan aklıma geldi senin aradığın seri Natsume Yuujinchou

Pek istediğin gibi olmasa da Hajime no Ippo orta uzunlukta keyifli bir seri, baş rol biraz ezik ama rahatsız edecek kadar değil.

Bunlar dışında kısa bölümlü istersen birkaç şey söyleyebilirim:

LOGH yazarından Arslan Senki var ama aynı kaliteyi bekleme.

Rainbow, Seirei no Moribito, Showa Genroku Rakugo Shinju.

Film istersen: In This Corner of the World, Perfect Blue, Ookami Kodomo no Ame to Yuki. Çok güzel filmler kaçırma.

• AoT 75 bölüm

Başrolü gerizekalı veya ezik olmamalı.

???????????????????????????????

• @kingocd Kyoukaisenjou no Horizon listeme aldım, teşekkürler.

@Ginga Eiyuu Natsume'ye ön yargım var. Çok sıkılırım gibi geliyor. Konusu da hiç ilgimi çekmedi maalesef. Hajime no Ippo ve Ashita no Joe uzun zamandır listemde bekliyor. Arslan Senki de aynı şekilde. Rainbow ilk 16 bölümü izledim. Başlangıcı iyiydi ama sonradan izleyiciye işkence işkence etmeye başladı resmen. Saf iyi karakterler biraz sinir bozucu oluyor sanki. Filmlere de bakarım. Teşekkürler.

@SalimAydogdu Bu mesajın üzerine açıklama yapma gereği duydum.

Ezik karakterler: Sürekli yapamam, edemem der. Sızlanıp durur. Bir işe girişince de mutlaka kendini rezil eder. Eren öyle değil.

Gerizekalı karakter: Olaylar açık ve net olduğu halde anlamaz. Göze parmak dercesine olduğu halde anlamaz. Kendi bildiğini okur. İzleyeni sinir eder. Eren sahiden de ilk başta biraz öyleydi. Neyse ki değişti. Zaten Attack on Titan'ı Eren için izlemedim ben. O animede bir sürü karakter var daha.

@Zodion Çağırsam gelir mi acaba? Onun tavsiyeleri genelde benlik oluyor :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maybe4you -- 31 Mart 2021; 23:22:19 >
  • maybe4you kullanıcısına yanıt

Natsume'ye 4 bölüm kuralı uygula, mushishi gibi değil merak etme beğenmezsen de yaz bana hallederiz  

• Çağırdığın için teşekkür ederim.Ashita no joe izle

• Ginga Eiyuu kullanıcısına yanıt

Aaa inanılmaz.Ne zamandır burdayım Natsume tavsiye eden insan görüyorum aşırı sevindim. Ama konu sahibi arkadaş o tarz sevmiyor😀

• maybe4you kullanıcısına yanıt

Ne dediniz duyamıyorum önyargıniz mı var hala Natsume'ye? 😂 Şaka şaka izleme gerçekten sıkılırsın :) Ama bak insanlar önerebiliyormuş Natsume'yi çok mutlu oldum o yüzden.Yokai ve doğaüstü sevenler için bulunmaz bir anime.Bir düşüneyim bu tarz anime biliyor muyum.Romantizm yok deyince çoğu eleniyor zaten ne kaldı ki.

Baktım geldim elde var 0. Bu tarife sadece tarih ve spor animeleri uyuyor.Haikyuu ve Hakuouki var ama ikisi de sana olmaz yani 0.Romantizm olmayan anime çok az.Tarihilerde de var.Hakuouki de var mesela.Düşününce Bakuman da bile vardı.Zor işin.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SenseiReki -- 26 Nisan 2021; 8:41:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.