Şimdi Ara

Orta Okul ve Lisede Baş Örtüsü Serbest (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
2
Favori
6.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AhmetGüler

quote:

Orijinalden alıntı: Yakuda

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Devian

bunu görünce bastım artıyı helal sana.

İsrail okullarında kız erkek ayrı biliyorsunuz değil mi?

İsrailde bir kadının saç teli gözüktü diye katliam çıkarıldığını hiç görmedim veya kadın-erkek bir arada okutuldu diye medyada rezil edilen mutsuz insanlarıda duymadım.Onlarda olmuyor ama bizde böyle şeyler oluyorsa bu bizim toplumumuzun cahilliğini temsil etmez mi arkadaşım ? Çözülecek binbir türlü memleket meselesi varken takıldığınız şeylere bakın saç telini geçelim hocam önce ülkemizin güzel sınırlarına tel çekmeyi öğrenelim daha faydalı olur...

Ya şu ya ak ya kara olayından bi sıyrılamadınız gitti arkadaş.Konu örtü olunca pek çok argümanla cevap veriyoruz ama siz gidiyorsunuz Allah'ın geri kalmış ülkelerinde yaşanan hadiseleri örnek veriyorsunuz.

o zaman yaşanan hadiselerden sizde örnekler verin ki gerçekleri herkes görsün.

Az önce verdim zaten,ama umursamadınız

sen şimdi okullarda kız-erkek ayrı eğitim yapılmasınımı benimsiyorsun

Evet.En azından Liselerde öyle.Çünkü ergenlerin hayatlarının %70'i saçma sapan karı kız muhabbetlerinin istilasında geçiyor ve en verimli dönemlerini boşa harcıyorlar.İsrailde durum bu ve adamlarının sayılarına rağmen güçleri belli.Ayrıca Türkiye'deki cemaat liselerinin pek çoğunda böyle ama hem ülke hem dünya çapında başarıları belli al sana hadise.

gençlerin cahilliğinin veya bilime yönelmemesinin sebeplerinin başında kız-erkek ilişkisi değil,eğitimin ilk başladığı nokta olan aile için eğitimsizlik, cahillik ve eğitim-öğretim yönetmeliklerinin saçmalıkları gelir.Evladının cebine 10 lira para koyup sabah okula gönderirsen,sonrasıda beni ilgilendirmez dersen oraları geç zaten.Bende saygılı bir müslüman olarak insanların başörtüsü takmasına veya dini inançlarını yaşamasına birşey demem ama mesele toplumsal yani herkesi ilgilendiren bir durum ise orada dur arkadaşım.Bu devlet kurulduğu günden beri sistem böyle işledi ama senin dediğin toplumsal bozulmalar son zamanlarda artarak devam etmeye başladı.Halbuki bundan 50 sene öncede kızlı erkekli eğitim sistemi veriliyordu ? demek ki sorun orada değilmiş dimi ? sorun bu insanları birbirlerine karşı tahrikleyenlerde.

Ben bütün bunların başında kız erkek ilişkisi var demedim,ama önemli etkenlerden biride bu.Bunu kabul etmek gerek.Tabi onun dışındaki diğer önemli şeyler 0 olursa kız erkek ilişkisi olayının hiçbir önemi kalmaz.

Bu devlet kurulduğundan beri böyle işledi lafı olmadı sanki?Bana Osmanlı kurulduğundan beri bu işler böyleydi diyen gerileme dönemi alimlerini hatırlattı.Evet,50 yıl önce yoktu ama şartlar değişiyor.50 yok önce olana değil,şimdi olana bakmak lazım.50 yıl önce basın-yayın,Batılıların kültür hayatımızı etkilemesi bu kadar yaygın değildi ve durum ne olursa olsun 1000 senelik kültürel yapı kolay kolay bozulmadı.Ayrıca bu tür şeyler süreç halinde işler.O zaman süreç başladı işte

Bakın hocam son paragrafınızda güzel bir konuya değindiniz."Süreç Başladı" ama ne ile başladı ?

Batılı kültürlerin aramıza nifak sokması teknolojinin kötü kullanımıyla başladı.

Bu çocukları bu illetten uzak tutup ahlaki bozulmanın önüne geçecek olan kim ? Okuldaki öğretmen bir yere kadar.

Nüfus olarak hizmet alanına göre çok kalabalık bir ülkeyiz.Okullarda bunun önüne geçilemez.Bütün olay aile içi eğitimde çocuğun erken dönemlerinde başlar ve biter.

Akıllı bir toplum, akıllı bir gelecek demektir.Sonumuz hayrolur inşallah.

Tabiki hocam aile içi eğitim bini dediklerimizin hepsinden daha önemli.Aslında Doğu ülkelerinde gelenekten dolayı yapılan kıyımların temelindede birnevi bu yatıyor.Gençler yozlaşıyor,ama bunun çözümünü diktada arıyorlar işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İsrailde bir kadının saç teli gözüktü diye katliam çıkarıldığını hiç görmedim veya kadın-erkek bir arada okutuldu diye medyada rezil edilen mutsuz insanlarıda duymadım.Onlarda olmuyor ama bizde böyle şeyler oluyorsa bu bizim toplumumuzun cahilliğini temsil etmez mi arkadaşım ? Çözülecek binbir türlü memleket meselesi varken takıldığınız şeylere bakın saç telini geçelim hocam önce ülkemizin güzel sınırlarına tel çekmeyi öğrenelim daha faydalı olur...

Ya şu ya ak ya kara olayından bi sıyrılamadınız gitti arkadaş.Konu örtü olunca pek çok argümanla cevap veriyoruz ama siz gidiyorsunuz Allah'ın geri kalmış ülkelerinde yaşanan hadiseleri örnek veriyorsunuz.

o zaman yaşanan hadiselerden sizde örnekler verin ki gerçekleri herkes görsün.

Az önce verdim zaten,ama umursamadınız

sen şimdi okullarda kız-erkek ayrı eğitim yapılmasınımı benimsiyorsun

Evet.En azından Liselerde öyle.Çünkü ergenlerin hayatlarının %70'i saçma sapan karı kız muhabbetlerinin istilasında geçiyor ve en verimli dönemlerini boşa harcıyorlar.İsrailde durum bu ve adamlarının sayılarına rağmen güçleri belli.Ayrıca Türkiye'deki cemaat liselerinin pek çoğunda böyle ama hem ülke hem dünya çapında başarıları belli al sana hadise.

biz meslek lisesinde okuduk sınıflarımızda hiç kız yoktu ama yan tarafımız kız bölümüydü ve erkeklerin büyük çoğunluğu kızlar bölümünde acaba birisini tavlayabilir miyim umuduyla yanıp tutuşuyorlardı :)

yani ayırdığın zaman erkekler kızları ,kızlarda erkekleri unutup kendini derse verdiğini görmedik

başörtüsü konusuna ayrıca değinmeyeceğim,çünkü benim yönüm belli

Meslek lisesi gene uç bir örnek oldu yalnız kusura bakma da.

• quote:

kız -erkek ayrı sınıflarda olursa o zaman çok farklı bir sonuç çıkacağını nereden biliyorsunuz ?

yasaklar her zaman daha çok cezbeder

Mesela İsrail'de kız erkek ayrı ve adamların konumunu tartışmaya gerek yok?

Cemaat okullarında ve dershanelerinde kız erkek ayrı ve adamların başarılarını tartışmayada pek gerek yok.

Sınıfların ayrı olması yasak değil sınırlandırmadır.İkisi arasında epey fark var.Sadece bu tür ilişkileri olması gereken yere,okul dışına itiyor

• Yakuda Y kullanıcısına yanıt
    Senin 16 yaşındaki halini cidden merak ediyorum.Amerika'nın Ortadoğu'daki müdahalelerini halkın İngilizce konuşmamasına bağlamak kadar saçma bir sebep.İsrail'i örnek vermişsin bir de eğitim deyince akla İskandinav ülkeleri gelir , kıçıkırık İsrail değil.Dünyanın en iyi üniversitelerini barındıran Amerika'daki eğitim düzeyi bile İskandinav ülkeleriyle yarışamaz.İsrail kim , yozlaşmış İslam ülkeleri kim , sistemsizliği sistem edinen Türkiye kim ? Allah sana kız çocuk vermesin aman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lüzumsuz Adam

Senin 16 yaşındaki halini cidden merak ediyorum.Amerika'nın Ortadoğu'daki müdahalelerini halkın İngilizce konuşmamasına bağlamak kadar saçma bir sebep.İsrail'i örnek vermişsin bir de eğitim deyince akla İskandinav ülkeleri gelir , kıçıkırık İsrail değil.Dünyanın en iyi üniversitelerini barındıran Amerika'daki eğitim düzeyi bile İskandinav ülkeleriyle yarışamaz.İsrail kim , yozlaşmış İslam ülkeleri kim , sistemsizliği sistem edinen Türkiye kim ? Allah sana kız çocuk vermesin aman.

Önce biraz seviyeni takınsan daha hoş bir muhabbet ortamı olur kaarşim.Halkın Ingilizce konuşmaması ne alaka?Başka biriyle falan karıştırdın herhalde.
    Senin mantığın bu mu yani Amerika'daki her ne kadar bizden iyi olsada sayısız akademisyen tarafından eleştirilen eğitim sistemini nirvanaymış gibi savunmak.Ben burada beğen beğenme ideal vir eğitim sistemi konusunda kendi fikrimi öne sürüyorum,bunu bazı argümanlarla desteklediğim gibi bazı somut örnekler veriyorum.İsrail dediğin ülke mükemmel olmasa bile şuncacık nüfusuyla Araplar'a kök söktürmüştür,daha iyisinin olması bu devletin çöp olduğu anlamına gelmez.Aynı şeyler cemaat okulları içinde geçerli.Seninse tek öne sürdüğün şey fikir değil,sadece bir takım öğrenilmiş,temeli olmayan önermeler.Temeli olmayan diyorum çünkü eğer olsaydı bunu anlatırdınız şurada şöyle oldu demek yerine

• quote:

israil bir din devleti ve o nedenle o şekilde yaşamak sorun olmamış olabilir ,tabi birde asıl başarıları dünyadaki tüm hıristiyan ülkelerden destekleniyor olmasına da bağlı ,başta abd. onlara toz kondurmuyor ,onlara yönelebilecek tehlikeleri bile önlemek için bahane uydurup o ülkelere savaş açıp,bölüp parçalalıyor

cemaat okullarındaki başarının da kız-erkek ayrı okumasından olduğunu zannetmiyorum ,bu okullar özel olduğundan zeki çocuklara düşük ücret yada hiç ücret almadan okutma vadi ile okullarına alıyorlar

tabi birde soruların önceden onlara verildiğine dair çok sayıda iddia vardı

benim açımdan ayrı sınıfta okumalarının bir mahsuru yok ama ben daha kötü olacağını iddia ediyorum ,kızlardan uzak erkek toplulukları hep cinsiyet düşünecektir ,oysa ki birlikte okudukları zaman bu kadar cinsiyet düşünemiyorlar

Valla getirisinden çok götürüsü var bu olayın.Az öncede dedim,kız isteyen zaten dışarıya çıkar,ortamlara akar bir şekilde istediğini bulur.Ancak bu uygulama,eğitim kurumuna cidden eğitim için gidilmesini sağlar.Cemaat okulunda okuyan arkadaşlarım var hiçte azgın değiller

• quote:

quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak?

• quote:

quote:

Önce biraz seviyeni takınsan daha hoş bir muhabbet ortamı olur kaarşim.Halkın Ingilizce konuşmaması ne alaka?Başka biriyle falan karıştırdın herhalde.
    Senin mantığın bu mu yani Amerika'daki her ne kadar bizden iyi olsada sayısız akademisyen tarafından eleştirilen eğitim sistemini nirvanaymış gibi savunmak.Ben burada beğen beğenme ideal vir eğitim sistemi konusunda kendi fikrimi öne sürüyorum,bunu bazı argümanlarla desteklediğim gibi bazı somut örnekler veriyorum.İsrail dediğin ülke mükemmel olmasa bile şuncacık nüfusuyla Araplar'a kök söktürmüştür,daha iyisinin olması bu devletin çöp olduğu anlamına gelmez.Aynı şeyler cemaat okulları içinde geçerli.Seninse tek öne sürdüğün şey fikir değil,sadece bir takım öğrenilmiş,temeli olmayan önermeler.Temeli olmayan diyorum çünkü eğer olsaydı bunu anlatırdınız şurada şöyle oldu demek yerine

Amerika'yı eleştirdiğim yok , ordaki imkanlar muhteşem , sistem değil.Ama emin ol ABD'nin ölüsü yeter Türkiye'ye eğitim konusunda.Bahsettiğim ve dünya çapında "iyi" olarak gösterilen hangi ülkelerde kız-erkek eğitim ayrımı var söyler misin? Mükemmele yakın eğitim seviyesi olan İskandinavya'da kız-erkek ayrı eğitim görsün gibi ilkelce bir düşünce olmamasına rağmen bu durumdalar.Somut örnek böyle olur , cemaat okullarının soruları çalması mı başarıyı getiriyor onlara , kız-erkek ayrımı mı bir düşün.İsrail halkını da bir incele bu arada , Araplardan farkları yok toplum kalitesi olarak.Devletle halk aynı şey değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lüzumsuz Adam -- 6 Ekim 2014; 2:54:32 >

• quote:

quote:

quote:

Amerika'yı eleştirdiğim yok , ordaki imkanlar muhteşem , sistem değil.Ama emin ol ABD'nin ölüsü yeter Türkiye'ye eğitim konusunda.Bahsettiğim ve dünya çapında "iyi" olarak gösterilen hangi ülkelerde kız-erkek eğitim ayrımı var söyler misin? Mükemmele yakın eğitim seviyesi olan İskandinavya'da kız-erkek ayrı eğitim görsün gibi ilkelce bir düşünce olmamasına rağmen bu durumdalar.Somut örnek böyle olur , cemaat okullarının soruları çalması mı başarıyı getiriyor onlara , kız-erkek ayrımı mı bir düşün.İsrail halkını da bir incele bu arada , Araplardan farkları yok toplum kalitesi olarak.Devletle halk aynı şey değil.

Yazdığım mesajı doğrudüzgün okursan daha iyi anlaşabiliriz.Amerikanın sistemi eleştiriliyor dedim pek çoj kesim tarafından.İsrail,dünyanın en iyi üniversitelerini bünyesinde barındıran bir ülke toplum yapısı derken örnek verebilirmisin?

He evet doğru her sene birinci çıkartan cemaat her sene soruları çalıyor.Çok mantıklı.Birisi oradan temelsiz bir şeyler sallıyor işinize gelene inanıyor,gelmeyene inanmıyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak?

http:// img.jspace.com/ israeli-schoolchildren- studying-at-a-tel-aviv-elementary-school-2010-moshe-shai-flash90-jta--f-95128.jpg

ingilizcen vardır herlade dosya adına bak ayrıca kaynak istersen....

http://www.expatarrivals.com/israel/education-and-schools-in-israel

http://www.jspace.com/news/articles/israeli-government-rejects-yale-textbook-study/12756

http://www.nytimes.com/2012/08/28/world/middleeast/israeli-schools-to-discuss-racism-after-palestinians-beating.html?pagewanted=all&_r=0

http://www.timesofisrael.com/israel-ranks-high-in-college-graduates-low-in-teachers-salaries/

oki mi

• quote:

quote:

böylelerini görünce çok şey söylemek istiyorum ama ceza almaya bile değmezler diye bişi demiyorum.

o kırmızı nokta olan israilin arkasında destekci devletler olmasan onu orda naparlar biliyormusun sen ?
    daha ilk kuruldugunda bile onları orda gömeceklerken hangi devletler koşa koşa yardıma koştu haberin varmı ?

o haritada her yer yeşıl . bugün israilin arkasında duran amerika almanya ingiltere fransanında topraklarını kırmızıya boyasana?

neyse. resmi koyan kişi blokluymuş. bunada at bi bloku geç...

• quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

quote:

böylelerini görünce çok şey söylemek istiyorum ama ceza almaya bile değmezler diye bişi demiyorum.

o kırmızı nokta olan israilin arkasında destekci devletler olmasan onu orda naparlar biliyormusun sen ?
    daha ilk kuruldugunda bile onları orda gömeceklerken hangi devletler koşa koşa yardıma koştu haberin varmı ?

o haritada her yer yeşıl . bugün israilin arkasında duran amerika almanya ingiltere fransanında topraklarını kırmızıya boyasana?

neyse. resmi koyan kişi blokluymuş. bunada at bi bloku geç...

iyiki blok attın çok teşekkür ederim

• bence yanlış yapıyorlar kızların kapatılması yerine temelli okulları kapatsınlar zaten bu adamların okullarında okuyanlardan ne çıkacak gen mühendisi mi, nükleer uzmanı mı, nano teknoloji uzmanı mı temelli okulları kapatsınlar ki rahat edelim en azından herkes esas derdini ortaya koyar. eğitim çökmüş gitmiş bunlar seçmeninin ağzına bir parmak bal çalıp durumu baş örtüsü ile idare ediyorlar, bilenler yazsın kızlar islama göre kaç yaşında reşit oluyordu da bunlar 12 yaşında daha bakkaldan çikolata alan kızların başını örtüyor. BU bir nevi o kıza daha farkında olmadığı cinsel kimliğini dayatmak değilmidir. Baş örtüsüne karşı değilim baş örtüsünü isteyen örter istemeyen örtmez o kadını bağlari erkeğe o konuda konuşma hakkı veriliyorsa orada o örtü kadının seçimi değil erkeğin dayatmasıdır. Neymiş ingilterede peçeli çocuklar bile varmış heeee ingilterede peçeli öğrenci var ama bizde de her an vahabi selefi çizgisine kayacak lavuklar VAR

http://www.59saniye.com/ustad-kadir-misiroglundan-serin-sesler

• konu eğitim gençler kopmayın.
    çıkan her tartışma aynı mecraya kayıyor.

konu içinde kalın.
    ben topiği açtım.

çocuğumun başını örtmeye çalışmam kendi haline bırakırım.
    dövme ve piercing yapmasını da istemem olabildiğince engel olurum.
    benim için önemli olan çocuğun kaliteli yetişmesi iyi bir insan olmasıdır.

burada karışılıklı çakışan radikal sağ ve sol kesim halkın %5 inden azdır.
    çakışmayın %95 i anlayın ve çözüm üretin.
    sokaktakiler sizinle aynı düşüncede değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak?

http:// img.jspace.com/ israeli-schoolchildren- studying-at-a-tel-aviv-elementary-school-2010-moshe-shai-flash90-jta--f-95128.jpg

http://www.jspace.com/news/articles/israeli-government-rejects-yale-textbook-study/12756

http://www.nytimes.com/2012/08/28/world/middleeast/israeli-schools-to-discuss-racism-after-palestinians-beating.html?pagewanted=all&_r=0

http://www.timesofisrael.com/israel-ranks-high-in-college-graduates-low-in-teachers-salaries/

oki mi

Demekki bazı okullarda karma eğitim veriliyormuş

• BİR Anne ve baba nasılsa çocuğunuda öyle olmasını istiyor ben iffetime çok dikkat eden birisiysem çocuğumunda öyle olmasını yetişmesini isterim başkası ergenlik çağına gelmiş kızcağazların bırak başını kapatmayı hertarafı meydanda dolaştırıyor bu nekadar doğru ahlak davranışla konuşmayla olduğu kadar oturmayı kalkmayı bilmek nasıl giyinilmesini bilmekle oluyor bir çoğumuzun kızları veya kız kardeşleri var Tesettürüne örtünmesine dikkat eden kızlarımız hem daha güvende hemde İSLAMIN DİNİMİZİN EMRİNİ YERİNE GETİRMİŞ OLUR
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kaynak?

oki mi

Demekki bazı okullarda karma eğitim veriliyormuş

dini okulları kız erkek ayrıdır... normal okulları karışık... Askeri bile kız erkek karısık olan bir ülkeden bahsediyorsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Y a g a m i

+9999999999
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Forumda mantıklı mesaj yazan nadir kişilerdensiniz hocam, yazınıza tamamen katılıyorum, çoğu kişi olaya objektif bakamıyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.