Şimdi Ara

Orta fiyatlı – Chi-fi’ nin yeni kralı Revonext QT2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Orta fiyatlı – Chi-fi’ nin yeni kralı Revonext QT2. Öncelik şunu söylemeliyim ki; iBasso IT01 den daha önce tanışmış olsaydım QT2 benim için Game End olabilirdi :)

KZ ZS6 ile neredeyse aynı tasarıma sahip bir kulaklık. Sanırım boyutları bir miktar daha küçük. Bu da fit konforunu çok artırıyor. Kulakta kendini hissettirmiyor. Metal kasa Premium hissi veriyor ama aynı şeyi stock kablo için söyleyemiyorum. Kablo kalitesi çok zayıf kalmış. Upgrade bir kablo alınabilir.

Kutu içeriğinde kullanılan sünger yuva, kutu ve markalama özeni de KZ serisinden bir tık yukarıda.

Genel karakter olarak IT01’ e çok benzeyen bir sesi var; yakın sahne, kalın enstrüman sesleri, yumuşak basları, muhteşem vokalleri ve başarılı zil sesleri… Bu konulardaki başarımı IT01’in bir tık altında ama fiyatının üstünde…

IT01 için o parayı vermek istemeyenlere kesinlik tavsiye ederim. Bence tam bir giriş seviye kulaklığı…

Beni rahatsız eden iki konu var. İlki tizler de bir dağılma var sanki, tam adlandıramıyorum ama çamurlu deyimi tiz için kullanılıyorsa o durum sanki… Bunu da IT01’ in kristal temizlikteki tiz seslerini baz alarak yazıyorum.

İkinci konu ise stock kablo kalitesiz hissiyatı veriyor. Değiştirilebilir olması bir avantaj tabi… Kaliteli bir kabloyla seste de iyileştirme yaşanabilir diye düşünüyorum.

İşte revonext QT-2’ nin parasından büyük işler çıkardığı 9 parçalık listem;
    https://open.spotify.com/user/baraka77/playlist/62OaHkIPyQDXzcnVvGg1Cy?si=fVV2ojjSShKto816i36KHw

Stevie Ray Vaughan - Tin Pan Alley
    Enfes bir gitar tonu, Derin ve yumuşak bir bas gitar, kıvamında ziller…

Ray Charles & Natalie Cole – Fever
    Derin ve yumuşak baslar içinde, muhteşem kadın ve erkek vokalleri..

Sergei İstomin – Suit no:2 D min BWV 1008
    Kalın bir viyolensel bas, yaylardan çıkan titreşim ayrıntıları…

Jim Keltner - Drum Improv
    Doğal bateri ve zil sesleri…

Yuri Medianik & Emotion Orchestra – Vivolin Concerto G Minor
    Akordiyonun mükemmel entegresi ile harika bir test parçası, keman, viyolensel, gitar muheteşem bir harmoni…

Boom Tube – Pink Panther Theme: Revenge of the Pink Boom
    Muhteşem baslar ve ziller, tanıdık bir melodi eşliğinde…

Tabula Smaragdina – My Electric Cat
    Elektro gitarların muhteşem ani geçişlerle, enfes seyri…

Oscar Petersen Trio – D & E
    Bas viyolonsel katkısı, bateri ve zillerin de katılımıyla tam bir piyano şaheseri…

Ben Goldberg & Ron Miles & Joshua Redman … - Evolution
    Bateri ziller ve baslar eşliğinde bir üflemeli şenliği…

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok para hocam çok. İnceleme güzel olmuş teşekkürler. Ama dolar beşle çarparak alındığı için benim için kritik sınırı aşıyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • upgrade kablo için öneri var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.