Şimdi Ara

Orta Dünya Temalı Resmi Bir Çeviriye Ne Dersiniz? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
274
Cevap
2
Favori
14.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de türkçe gözüküyor yoksa??

Orta Dünya Temalı Resmi Bir Çeviriye Ne Dersiniz?
  • Yol Thur Shol Y kullanıcısına yanıt
    Evet açıklamalar çevrilmiş yalnız bu şekilde gözüküyor

Diller:
    Arayüz Seslendirme Altyazı
    Türkçe Desteklenmiyor

edit : önceki oyunun steam sayfası çevrilmemiş arkadaşta steam sayfası çevirisi yapılıyor demiş yine bi kuşkulandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRO HERE -- 28 Şubat 2017; 17:2:20 >
  • AsRuleS kullanıcısına yanıt
    shadow of war ise ilk defa bir single oyuna 180 tl veririm inşallah odur değilse şimdiden söyleyin ümitlenmeyelim
  • Orta Dünya Temalı Resmi Bir Çeviriye Ne Dersiniz?

rezalet resmen....
  • Duyuruyu yapınca öğrenmiş olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Daha once ki yanlis tahminlere o degil diyordunuz ama simdi olumsuz yanit gelmeyince bir heveslenmedim degil.

Ancak Warner Bros yazdiklarimiza cevap bile atmiyor mesajiniz ikilemde biraktiriyor insani

• Yol Thur Shol Y kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla steamin türkiye ofisi gibi bir şey var onlar çeviriyor bu açıklamaları bir sürü oyunda var zaten. bu oyuna resmi türkçe gelmez bence boşuna umutlanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

shadow of war ise ilk defa bir single oyuna 180 tl veririm inşallah odur değilse şimdiden söyleyin ümitlenmeyelim

İşte böyle senin benim gibi bir çok kişi var, sırf dili ingilizce diye oyunu almıyor ve ya korsan oynuyor. Türkçe olsa, sevdiğim tüm oyunları ilk çıktığı gibi satın alırım. Türkçe olsaydı gözümü kırpmadan o parayı verirdim. Türkçeye çevrilmiş yapımların bir çoğuna sahibim Steam'de mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 1 Mart 2017; 9:46:3 >
  • Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    hocam aslında ondan değilde sırf oyunlarda Türkçe dil desteği olsun bundan sonra ekstra bir dil değilde gerekli bir dil olsun diye istiyorum, yoksa ingilizcem var Allah'a şükür
  • quote:

hocam aslında ondan değilde sırf oyunlarda Türkçe dil desteği olsun bundan sonra ekstra bir dil değilde gerekli bir dil olsun diye istiyorum, yoksa ingilizcem var Allah'a şükür

Senin öyle bir şansın var ama biliyorsun herkes bilmiyor ingilizce. Hoş benim de ingilizcem var ama mesela bir rpg oyununu rahatça oynamaya yetecek kadar yok malesef. Batman serisi, witcher serisi gibi oyunları Türkçe olmasaydı kesinlikle yarım yamalak anlayarak oynamış olacaktım. Belki de batman serisi steam kütüphanem de olmayacaktı bile. (bu bir örnek)

Pc oyunculuğu açısından Türklerin de bence hatırı sayılır bir yeri var piyasada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 1 Mart 2017; 10:49:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

quote:

Senin öyle bir şansın var ama biliyorsun herkes bilmiyor ingilizce. Hoş benim de ingilizcem var ama mesela bir rpg oyununu rahatça oynamaya yetecek kadar yok malesef. Batman serisi, witcher serisi gibi oyunları Türkçe olmasaydı kesinlikle yarım yamalak anlayarak oynamış olacaktım. Belki de batman serisi steam kütüphanem de olmayacaktı bile. (bu bir örnek)

Pc oyunculuğu açısından Türklerin de bence hatırı sayılır bir yeri var piyasada.

İşte mesele, önce hizmeti bekleyip sonra satın almayı isteme düşüncesi.. Maalesef bu olay oyun dünyasında dil desteği açısından geçerli değil.. Örneğin haberini benden duymuş olun en azından: Torment Tides of Numenera oyununa Türkçe dil desteği gelmeyecek, çok çabaladık, araya çok insan soktuk ama değişen bir şey olmadı. Son aşamada reddedildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

rezalet resmen....

Arapça artık standart hale gelmeye başladı. Helal olsun adamlara. Ben yapımcı/yayıncının değil arabistanın kendi adımlarıyla koydurttuğunu düşünüyorum. Bizimkiler gibi basiretsiz adamlar yoktur orada galiba. Olaya sadece arabistan diyede bakmamak lazım sonuçta 400milyon kişi bu dili konuşuyor. Lakin birde alım gücü var potansiyel var her ne kadar 400m kişi konuşsada konuşan ülkeleri vs. biliyoruz. Türkiyenin alım gücünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama bizim dilimiz olmuyor malesef.

Steamspy istatisliklerine göre 400bin arap kullanıcı var. 4.75 milyon Türk kullanıcı var.

• Ben tamamen yapımcının insiyatifinde olduğunu düşünüyorum, yada dediğin gibi kişisel çabalar. Orjinal satış rakamı fln hikaye. Nasıl olsa Türkler her türlü orjinal oyun alıyor neden uğraşalım ki diyorlar. Şöyle kitlesen bir protesto olsa bak bakalım o zaman nasıl değişiyorlar. Diğer konuda dediğim gibi 70-80 milyon nüfuslu bir ülkenin oyun pazarını hiçe sayamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

rezalet resmen....

Arapça artık standart hale gelmeye başladı. Helal olsun adamlara. Ben yapımcı/yayıncının değil arabistanın kendi adımlarıyla koydurttuğunu düşünüyorum. Bizimkiler gibi basiretsiz adamlar yoktur orada galiba. Olaya sadece arabistan diyede bakmamak lazım sonuçta 400milyon kişi bu dili konuşuyor. Lakin birde alım gücü var potansiyel var her ne kadar 400m kişi konuşsada konuşan ülkeleri vs. biliyoruz. Türkiyenin alım gücünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama bizim dilimiz olmuyor malesef.

Steamspy istatisliklerine göre 400bin arap kullanıcı var. 4.75 milyon Türk kullanıcı var.

Suudi Arabistan'da devletin kendi cebinden verdiği destek paralarıyla Arapça eklenmeye başladı. Yani mesele para :) Ya kendi cebinden ya oyun satışlarından, hangisini istersen.. Tercih senin :))

Aynen dediğim gibi :)) Çünkü diğer türlü olsa arapçadan önce biz varız başka diller var. Benim tercihim devlet kendi cebinden olurdu zaten çoğu dilin öyle eklendiğini düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Aynen dediğim gibi :)) Çünkü diğer türlü olsa arapçadan önce biz varız başka diller var. Benim tercihim devlet kendi cebinden olurdu zaten çoğu dilin öyle eklendiğini düşünüyorum.

Devlet teşviğine varım, ama yasa olaylarına karşıyım şahsen.

Merhaba oyunun duyurusunu ne zaman açıklayacaksınız? Yakın zaman dediniz ama 45 güne yaklaştı biz de heyecanlandık açıkçası. :)

Duyuru tarihi yaklaşık ne kadar uzağımızda?
  • Ocak bitti Şubat bitti Mart ayıda bitmesin açıklayın artık insanları çok fazla beklenti içine soktunuz Shadow of War dışındaki her oyuna burun kıvıracaklar sizde eleştiri gelince şöyle böyle demeyin bu işlere girişmeyin

• Shadow of War olmasına ihtimal görmüyorum :)
  • ula shadow of war çıkmadı bile daha ne türkçe yaması
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.