Şimdi Ara

Orta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
0
Favori
8.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Orta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET

(En Son Oy Tarihi: 25.9.2022)
Giriş
  • Anket sonucuna bak çay demle. Aragorn ne yapmış da birinci çıkartmışsınız. Bir Allahın kulu bile Silmarillion okumadan basmış Yolgezere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MANGUTAY -- 8 Ocak 2021; 22:29:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kılıç Ustası

hele bir silmarillionun filmi çıksın seninle o zaman görüşürüz bakalım yine aynı şeyleri söyleyebilecek misin?

Hobbit filmleri fena degildi ama lotr gibi de degildi morug

Artik oyle kaliteli filmler gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANGUTAY

Dune desen tamam derim de Star Wars nedir ya. Veletler Dune anlamaz biz en iyisi bunu sadeleştirip verelim demişler ortaya SW çıkmış.

Alıntıları Göster
    Yav he he

Star warsu izleyenlerin yuzde 95i anlamiyor yuzeyde takilip kalıyor

Oysa çok derin star wars öyle böyle değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • legolas diyenler neyin kafasını yaşıyor anlamıyorumOrta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET Orta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET Orta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kılıç Ustası -- 8 Ocak 2021; 23:46:48 >
  • MANGUTAY kullanıcısına yanıt

legolas 34 oy alıp fingolfin feanoru falan geçmiş.üstelik legolas dediğimiz adam orman elfi.sen aragorna mı takıldınOrta dünya tarihinin en iyi en büyük ve en güçlü savaşçısı kim? DEV ANKET 

• quote:

burak bu listede aragorn kılıç kullanımında fingolfini geçmiş haberin olsun.

https://fictionhorizon.com/10-best-lord-of-the-rings-middle-earth-swordsmen-ranked/

Saçma bir liste. Üçüncü çağın en iyi kılıç kullananı olabilir ama orta dünyanın en iyisi değil.

• iamburak kullanıcısına yanıt

ardanın en iyisi eönwe o tartışılmaz bir gerçek.ama orta dünyanın en iyisi bence aragorn olabilir.bu arada yüzük kardeşliğinin balrog tan kaçmasının sebebi yüzüğün düşmanın eline geçmemesi içindir.eğer balrogla aragorn ya da diğerleri savaşsaydı yüzüğün varlığı tehlikeye girerdi.yüzük balrogun ondan sonrada en sonunda sauronun eline geçebilirdi.o yüzden kaçtılar.hatta dikkat ettiysen gandalf düşmeden önce uçurumun kenarındaykene hala "kaçın aptallar" diye söylenmişti.ben mantık yürüterek böyle olduğunu düşünüyorum.

• quote:

ardanın en iyisi eönwe o tartışılmaz bir gerçek.ama orta dünyanın en iyisi bence aragorn olabilir.bu arada yüzük kardeşliğinin balrog tan kaçmasının sebebi yüzüğün düşmanın eline geçmemesi içindir.eğer balrogla aragorn ya da diğerleri savaşsaydı yüzüğün varlığı tehlikeye girerdi.yüzük balrogun ondan sonrada en sonunda sauronun eline geçebilirdi.o yüzden kaçtılar.hatta dikkat ettiysen gandalf düşmeden önce uçurumun kenarındaykene hala "kaçın aptallar" diye söylenmişti.ben mantık yürüterek böyle olduğunu düşünüyorum.

Hocam hayatımda gördüğüm en bilgisiz lotr hayranısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Yav he he

Star warsu izleyenlerin yuzde 95i anlamiyor yuzeyde takilip kalıyor

Oysa çok derin star wars öyle böyle değil

Alıntıları Göster
    Dune serisini hatmetmiş adamım. Sw yi mi anlayamayacam Eğer biraz araştırırsan Sw nin birçok öğeyi Dunedan aldığını görürsün. Ben de Orta Dünya evreninin olduğundan fazla şişirildiğüni düşünüyorum. Hatta forumda konusunu bile açmıştım. Sayfalarca tartışmıştık. Ama Sw den fersah fersah üstündür o ayrı.

• iamburak kullanıcısına yanıt

adama mantık yürüttüğümü söylüyorum hala işi bilgiye yoruyor.sen çok bilgilisin anlaşılan.daha gandalfın kitapta witch kinge karşı ne yaptığını bilmiyorsun gelmiş burda millete hakaret ediyorsun.

• quote:

legolas 34 oy alıp fingolfin feanoru falan geçmiş.üstelik legolas dediğimiz adam orman elfi.sen aragorna mı takıldın 

En tepede Aragornu görünce diğerlerine baknadım bile. Huak puh deyip direk yorumlarda sövmeğe geldim
  • Bu kurgunun en uyuz olduğum yönlerinden biri kötü tarafı yeterince detaylı tasvir etmemesi. Yani O kadar Lotr, Silmarillion falan okudum. Aklımda iyi tarafın görselleri hala canlıyken, kötü tarafa dair doğru düzgün bir görsel kalmamış mesela. Filmler de olmasa hiç tahayyul edecek materyal yazmamış Tolkien.

iyide hollywood ilk önce silmarillionu çekmedi ki adamlar ilk çağ kahramanlarını bilsinler.saçma bir şekilde önce lotr ardından hobbit çekildi.ilk önce silmarillion çekilmeliydi.

• quote:

iyide hollywood ilk önce silmarillionu çekmedi ki adamlar ilk çağ kahramanlarını bilsinler.saçma bir şekilde önce lotr ardından hobbit çekildi.ilk önce silmarillion çekilmeliydi.

Silmarillion çekilseydi kimse izlemezdi o dönem. Lort daha konsantre bir hikayeydi.
  • sadece filmleri izledim aragorn reis e çaktım oyumu.

silmarillionda 6 büyük savaş var.lotr de nerden baksan 4-5 savaş ya var ya yok.bence silmarillion daha rağbet görürdü.

hocam bence aragornu o kadar kötüleme.adam fırtınabaşında 6 nazgulü yendi.üstelik nazgul dediğimiz varlıklar balroglardan bile daha güçlü.çünkü 3. filmde witch king ak gandalfı yenmişti.gandalfta balrog öldürdüğüne göre nazgul>balrog.kitapta gandalfla witch king olayının daha farklı olduğunu biliyorum.ama insanlar sadece filmleri izlediği için ve filmleri bildiği için filmler geçerli kabul edilecek maalesef.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.