Şimdi Ara

Orta Dünya Hakkında Sorularınız [Ana Konu] (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.983
Cevap
151
Favori
91.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dağın keşfedilmesi Ağaçların Yılları'na dayanır.Yani ilk cüceler uyandıktan kısa süre sonra keşfedilmiştir.Cüceler tarafından daha çok maden olarak kullanılmıştır.Burada kurulan krallık ise Moria'nın Balrog yüzünden terkedilmesinden sonra olmuştur.Buradan kurtulanlar Thrain I önderliğinde Erebor'a yerleşmişlerdir.
  • Bir sorum daha olacak filmde Sicrayan Midillideyken Aragorn Nazguller icin her biri ulu bir kraldi diyor bu krallar kimlerdi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • socomolokko1 S kullanıcısına yanıt
    Nazguller hakkında çok bilgi sahibi değiliz.Üçünün Numenor kökenli olduğu söylenir.Bir tek Khamul'ün Rhun kralı olduğunu biliyoruz.
  • Oromë kullanıcısına yanıt
    hocam bu kadar bilgini nasıl aklınızda tutuyorsunuz anlamadım. yürüyen tolkien gibisiniz maşallah
  • Aelthalyste kullanıcısına yanıt
    Bu konunun çok yararlı olduğunu söyleyebilirim.Bilgilerimin taze kalmasını sağlıyor.
  • Sayende vallahi her sorumuza cevap veriyorsun.

Hazır ezberinde mi yoksa açıp bakıyor musun kitaba veya notların varsa notlarına ?
  • CR7_35 kullanıcısına yanıt
    Ana hatlarıyla biliyorum.Fakat tarihler veya detaylar gerekli olduğunda yada unuttuğum birşey olduğunda bakıyorum tabiki.Unutsanda konuya hakim olunca bağlantıları tamamlamak kolay oluyor.Sorularınıza cevap vermek benim için bir zevk.
  • Kitapta Yuzugu denize atalim denildiginde gandalf karsi cikmisti.
    Neden basindan beridir yüzüğü denize atmadilar ?

• CeinkayaErkin C kullanıcısına yanıt
    yüzük olmasa da sauron kendini orta dünyaya getirebilirdi. yüzük sadece onu güçlendirirdi. yüzük olmasa da sauron çıkıp etrafa saldıracak ve büyük ihtimalle de kazanacaktı. yüzüğü denize atmak hiç te mantıklı değildi. yüzük yok olursa sauoron da giderdi. sauron zaten geri dönmüştü
  • The return of shadow kitabını okudunmu veya konusunu biliyormusum?

• Affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum, konu içi aramada biraz aradım ama bulamadım bir şeyler; daha önce sorulduysa özür dilerim. Merak ettiğim şey Hobbitler mi yoksa cüceler mi fiziksel olarak daha ufak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 18 Aralık 2014; 19:54:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMaster

Affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum, konu içi aramada biraz aradım ama bulamadım bir şeyler; daha önce sorulduysa özür dilerim. Merak ettiğim şey Hobbitler mi yoksa cüceler mi fiziksel olarak daha ufak?

Hobbitler

• quote:

Orijinalden alıntı: Aelthalyste

hocam bu kadar bilgini nasıl aklınızda tutuyorsunuz anlamadım. yürüyen tolkien gibisiniz maşallah

Yürüyen Tolkien iyiymiş.
    Hocam cidden tebrikler bu nasıl bir orta dünya uzmanlığıdır Üniversitede yüksek lisansı orta dünya kültür ve medeniyetleri üzerine falanmı yaptınız
    teşekkürler gayet acıklayıcı oldu
  • takip.
  • Kitap Yüzüklerin Efendi'sinin gelişimini anlatır.Fikir verebilecek içeriği şöyledir;

The First Phase

I A Long-expected Party
    II From Hobbiton to the Woody End
    III Of Gollum and the Ring
    IV To Maggot's Farm and Buckland
    V The Old Forest and the Withywindle
    VI Tom Bombadil
    VII The Barrow-wight
    VII Arrival at Bree
    IX Trotter and the Journey to Weathertop
    X The Attack on Weathertop
    XI From Weathertop to the Ford
    XII At Rivendell
    XIII 'Queries and Alterations'

The Second Phase

XIV Return to Hobbiton
    XV Ancient History
    XVI Delays Are Dangerous
    XVII A Short Cut to Mushrooms
    XVIII Again from Buckland to the Withywindle

The Third Phase

XIX The Third Phase (1): The Journey to Bree
    XX The Third Phase (2): At the Sign of the Prancing Pony
    XXI The Third Phase (3): To Weathertop and Rivendell
    XXII New Uncertainties and New Projections

The Story Continued

XXIII In the House of Elrond
    XXIV The Ring Goes South
    XXV The Mines of Moria

@FearMaster

Hobbitler daha kısadır.Aralarında yaklaşık 30cm fark vardır.Hobbitler 1-1.2m iken, cüceler 1.3-1.5m'dir.

Sağol

• gandalfın filan adı vardı. mithrandildi mesela. sarumanınki neydi. bulamadım kitapta işaret de bırakmamışım. farklı bir ismi daha vardı. ?
  • Aelthalyste kullanıcısına yanıt
    Curumo,Curunir,Sharku,Sharkey.Orta Dünya'ya gelmeden önceki adını arıyorsanız Curumo, Gandalf'ın Olorin.Eğer Gandalf'ın Sindarin'deki Mithrandir'in karşılığını arıyorsanız Curunir.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.