Şimdi Ara

##**ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2015 GİRİŞLİLER [[[80+ KİŞİ OLDUK]]] (ANA KONU)**## (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
24
Favori
16.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biriey soracaktım seneye sınava gireceğim hedefim odtü bu ingilizce hazırlık nasıl oluyor yani sınavdan yüksek alsam bile gönüllü hazırlık yapabiliyormuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz hocam ingilizce öğretmenliği

Sorum ise şu e devletten kayıt olduktan sonra herhangi bir belge gönderilecek mi ve kayıt için ankara ya gitmemiz gerekecekmi

Kayıt rehberinden anladığım kadarıyla
    İnternetten kayıt
    Ağustos ortası odtü bilgi sistemi girişi yine internetten
    En erken 7 eylül hazırlık muafiyet sınavı için ankarada olmamız gerek doğru mu?

Edit: bir de son soru demiraylar yurdu veya numarasızlar özel yurt değil mi ona da mı sıralama ile yerleştiriyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lütfü696 -- 25 Temmuz 2015; 3:00:26 >
  • Selamunaleykum
    elektrik elektronik muh bura

• Jumelitos J kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayarda durum farklı mıdır bilmiyorum ama, makinacılar ortak dersleri (Calculus soru çözümü hariç, onu bilgisayarla alıyorduk.) kendi bölümündeki insanlarla alıyor. Genelde 1. sınıf derslerini 1000'den fazla kişi alıyor ancak sınıf arkadaşlarınız sadece kendi bölümünüzden oluyor. En azından makina gibi kalabalık bölümlerde durum böyle. Sadece İngilizce dersleri karışık oluyor çünkü İngilizce dersini bölüm kısıtlaması olmadan istediğiniz "section"dan alabiliyorsunuz.
  • lütfü696 L kullanıcısına yanıt
    Şuradan sıralama olayıyla ilgili bilgi alabilirsin:
    http://yurtlar.metu.edu.tr/duyuru/agustos-2015de-universiteye-kayit-yaptiracak-ogrenciler-icin-kayit-bilgileri
    Demiraylar yeni yapıldığı için genelde sıralama önceliği olan öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Ancak, sıralama önceliği olmadan yerleşmek de mümkün, öncelik yoksa iş biraz şansa kalıyor sanırım.

Kayıt işlemlerini bilmiyorum, sanırım değişmiş, o yüzden bir yorum yapamıyorum o konuda.
  • 9 bilgisayar saydim bende orayi istiyorum bana tavsiye verin nasil calismaliyim ??

• ODTÜ Makina whatsapp grubu kuruldu 7 kişi şimdiden pm atın lütfen

• İktisat geldi hocam yaz.
  • İngilizce öğretmenliği hocam.
  • Elektrik-elektronik hocam
  • Beni de yazın Mimarlıktayım.

• ODTÜ Bilg. Müh.
    En yüksek rütbe bendedir heralde. Lideriniz benim sincaplar. ODTÜ Dh timini kuruyorum.Vizyonumuz alanında dünyanın ileri gelen timlerinden biri olabilmek. Misyonumuz ODTÜ koridorlarını Dh replikleriyle donatıp dosta güven düşmana korku salmak.

Edit: En yüksek ben değilim lakin olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heymannn -- 25 Temmuz 2015; 18:47:12 >
  • Bir işletme de buradan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: heymannn

ODTÜ Bilg. Müh.
    En yüksek rütbe bendedir heralde. Lideriniz benim sincaplar. ODTÜ Dh timini kuruyorum.Vizyonumuz alanında dünyanın ileri gelen timlerinden biri olabilmek. Misyonumuz ODTÜ koridorlarını Dh replikleriyle donatıp dosta güven düşmana korku salmak.

Edit: En yüksek ben değilim lakin olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Last Beerbender

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: The Last Beerbender

Okulumuza hosgeldiniz arkadaslar. okulla, yurtlarla ilgili sorularinizi alabilirim.

Merhaba 416 - 13 bin küsur, Kızım sosyoloji girdi
    kendi sınıfından 4 arkadaşı aynı bölüme girdiler

Kayıt e-devlet uzerinden olacak
    İst dan gidecek,,,Mutlaka yurtta kalmalı
    Ben üni okumadığım için tam bilgi sahibi değilim.

Kızım da araştırdı biraz .

1 - Burs ve yurt nasıl olacak?
    2 - Burs çeşitleri neler
    3 - ODTU deki bütün yurtlar aynı ayarda mı? Kalitede mi?
    4 - Yurt kriterleri nelerdir? maddi şartlar ne kadar önemli?
    5 - Burs veya yurt için ank ya gitmeye gerek var mı, yoksa bütün işlemler netten mi yapılacak?

kısa değil de, somut cevaplarsan memnun olurum

Burs için KYK gibi okulla alakası olmayan kurumlara başvurabileceğiniz gibi okulun ve mezunlar derneğinin sağlayabildiği bazı burslar da var bunların başvurularıyla ilgili pek bir bilgim yok açıkçası.

Yurtlar için önemli bilgiler burada mevcuthttp://yurtlar.metu.edu.tr/duyuru/agustos-2015de-universiteye-kayit-yaptiracak-ogrenciler-icin-kayit-bilgileri

Bütün yurtlar aynı kalitede değil. Özel yurtlar daha pahalı ve konforlu, kızınız okula kaydı sırasında özel olmayıp doğrudan okula yani odtü yurtlar müdürlüğüne bağlı olan yurtlardan birine başvurup rasgele birine yerleştirilecek, yurtlar müdürlüğüne bağlı yurtlar da ufak detaylar dışında hemen hemen aynı konforda diyebilirim. yurtlara başvurduktan sonra okul size maddi durumunuz ve kızınızın sınav başarısını baz alan bir puan oluşturuyor ve o puana göre yerleştiriyor ancak açıkta kalma olasılığı yok diyebilirim sadece asıl yurdu belli olana kadar geçici bir süre başka bir yurtta kalabilir o da çok küçük bir ihtimal. ankaralılar son sırada oluyor yurtlarda çıkmazsa onlara çıkmıyor.

kayıt için ankaraya gitmeniz gerekli, ama öncesinde internetten bir de önkayıt yapıyorsunuz yurtlar ve okula. zaten benim yazdıklarımın hemen hepsi de linkte mevcut. burs konusunda dediğim gibi çok yetkin değilim ama yurtların ücretleri olabildiğince düşük, ve zor durumlarda okulun yardımcı olacağını düşünüyorum. genelde burs için mülakat yapılıyor yani onun için de muhtemelen ankaraya gitmeniz gerekir.

Alıntıları Göster

Bütün yurtlar aynı kalitede değil. Özel yurtlar daha pahalı ve konforlu, kızınız okula kaydı sırasında özel olmayıp doğrudan okula yani odtü yurtlar müdürlüğüne bağlı olan yurtlardan birine başvurup rasgele birine yerleştirilecek,

Rastgele mi kalacağmız yurdu kendimiz seçemiyor muyuz?

• İnşaattaki arkadalar pm atarsa tel nolarını whatsapp grubuna alayım civil engineerlar
  • Katates Pızartması kullanıcısına yanıt
    Fizik

• Beyler ts de ilk 300 deyim ama tmden iktisat bölümüne yerleştim bunun yurt yerleştirmelerinde falan bi artısı var mı? İllaki ts den tercih etmiş olmam mı gerekiyor?
  • Orijinalden alıntı: mormie

Bütün yurtlar aynı kalitede değil. Özel yurtlar daha pahalı ve konforlu, kızınız okula kaydı sırasında özel olmayıp doğrudan okula yani odtü yurtlar müdürlüğüne bağlı olan yurtlardan birine başvurup rasgele birine yerleştirilecek,

Rastgele mi kalacağmız yurdu kendimiz seçemiyor muyuz?

Derece yapmadiysan secemezsin, detaylar yaziyor sitesinde, arastirin derim

• Yaz isletme, ama gidecem bi bilmiyorum. Bir bogazici imkanim var ama agustosun 10'unda belli oluyor, o olmazsa geliyorum kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Outsider -- 26 Temmuz 2015; 4:29:16 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.