Şimdi Ara

Orta çağda yaşamak isterdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
132
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Orta çağda yaşamak isterdim
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş

• Şimdi ki zamanda değil . Her gün aynı , tamamen robotlaştırıldık . Para için insanların onuru yerlerde sürünüyor . Herkes yozlaşmış bankalara telefonlara muhtaç bırakılmışız . Suç oranı , uyuşturucu , cinayet , tecavüz olayları tavan yapmış . iğrenç bir çagdayız , çark sadece zenginlere döndürülüyor bu çarkı yapan ise Kapitalizm .
    Türk , Türk olduğunu unutmuş . Atalarını , geleneklerini unutmuş . Gençlerin bir çoğu batıya özeniyor . Havalı olmak için rezil durumlara girdiler .

Evet Beyler ben bu zamanda değil , Atımı kılıcımı alacağım , şeref , gurur , onur , devlet ve din için savaşacağım , akşamları hanlarda gülüp eğleneceğim , herkesin doğal olduğu gerçek dostlukların , aşkların olduğu , belki elektrik yok , markette olduğu gibi her şeyi paketlenmiş bulamıyorsun ama gerçek tatlar bulunuyor . Orta Çağda yaşamak isterdim azla yetinen , çoku atın tepesinde arayacağım bir hayatta .

|
    |

• Onbaşı
    24 Mesaj
    Modern Donkişot

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emir_2112 -- 15 Kasım 2017; 21:4:36 >
    |
    |
    |
    |

Buna da sukur etmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Neden o çağda yaşamak istiyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_99971077/f_//tm.htm
  • Binbaşı
    1325 Mesaj
    Lord degil siradan vatandas isen;

1. Saglik hizmeti yok. 20lik yas disin bile ciksa onu cektirecek bir yer yok.

2. Her hangi bir polis gucu ve duzgun adalet sistemi yok. Bir yolda onunu kesip seni oldurseler ortadan kaybolup giderler. Kimse arkasini aramaz bile.

3. Temiz su bulmak kolay degil. Kanalizasyon sistemi duzgun olmadigi icin pek cok hastalik yayilirdi.

4. Elektrik olmadigi icin pek cok teknolojik imkan yok.

5. Her seyden kotusu bir lordun, derebeyinin vs. adamisin. Hic bir hakkin yok. Adam senin kariyi begendi diyelim, gelip alsa ses edemezsin.

|
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
haberler
Mobilya Takımları
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.