Şimdi Ara

Orta Asya Türk Tarihi İle İlgili Filmler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
21.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Orta Asya Türk tarihini konu alan filmler seyretmek istiyorum. Özellikle Hun Devleti'ni ele alan filmler olursa iyi olur.Önerileriniz varsa buraya yazarsanız iyi olur ...Şimdiden teşekkürler.

Bir film vardı ama adından emin değilim Orta Asya Türklerinin savaş taktiklerinii anlatıyordu.Önde 40-45 kişi düşmanla çarpışıyodu.Sona yalandna geri çekiliyorlardı. Tabi düşmanlar peşinden geliyordu ve karşılarında koskoca bir orduyu görüyorlardı.Özellikle bu filmin adı lazım.

edit:yazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardy boyz -- 25 Aralık 2010; 18:14:16 >

• bahsettiğin taktiğin adı turan taktiğidir. yada hilal taktiği de denir. Orta asya ve türk tarihi üzerine çekilmiş belgeseller var ama film hatırlamıyorum. bir ara kürşad destanının filmi çekiliyor demişlerdi ama onun da arkası gelmedi. bu açığı görmüyor mu hala türk sinemacıları anlamış değilim. battal gazi de kalmış tarihsel türk kurgu sineması. elin ingilizlerinin bir kral arthur destanı var dizilerini filimlerini çeke çeke bitiremiyorlar. üzülüyor insan destanlarını topluma anlatamamayı bırak varlığı tartışılan terörist faaliyetler yürüttüğü iddia edilen örgütlere ismini veriyor bu millet. Ergenekon demekten korkar oldu. Asena yı sadece dansöz zannedenler var. Nevruzu kürt geleneği sananlar var...Neyse...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apeka

bahsettiğin taktiğin adı turan taktiğidir. yada hilal taktiği de denir. Orta asya ve türk tarihi üzerine çekilmiş belgeseller var ama film hatırlamıyorum. bir ara kürşad destanının filmi çekiliyor demişlerdi ama onun da arkası gelmedi. bu açığı görmüyor mu hala türk sinemacıları anlamış değilim. battal gazi de kalmış tarihsel türk kurgu sineması. elin ingilizlerinin bir kral arthur destanı var dizilerini filimlerini çeke çeke bitiremiyorlar. üzülüyor insan destanlarını topluma anlatamamayı bırak varlığı tartışılan terörist faaliyetler yürüttüğü iddia edilen örgütlere ismini veriyor bu millet. Ergenekon demekten korkar oldu. Asena yı sadece dansöz zannedenler var. Nevruzu kürt geleneği sananlar var...Neyse...

tamamıyla katılıyorum . Recep İvedik,Kutsal Damacana gibi filmler gereksiz ve tamamıyla para kazanmaya yönelik filmlerdir.Bunların yerine atalarımız yayışlarını,savaşlarını konu alan filmler yapılsa çok daha iyi olur.

http://www.dizilerr.com/ask-sevgi-videolari/kurt-kapani-hilal-turan-taktigi-izle.html bu taktik hangi filmden acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardy boyz

quote:

bahsettiğin taktiğin adı turan taktiğidir. yada hilal taktiği de denir. Orta asya ve türk tarihi üzerine çekilmiş belgeseller var ama film hatırlamıyorum. bir ara kürşad destanının filmi çekiliyor demişlerdi ama onun da arkası gelmedi. bu açığı görmüyor mu hala türk sinemacıları anlamış değilim. battal gazi de kalmış tarihsel türk kurgu sineması. elin ingilizlerinin bir kral arthur destanı var dizilerini filimlerini çeke çeke bitiremiyorlar. üzülüyor insan destanlarını topluma anlatamamayı bırak varlığı tartışılan terörist faaliyetler yürüttüğü iddia edilen örgütlere ismini veriyor bu millet. Ergenekon demekten korkar oldu. Asena yı sadece dansöz zannedenler var. Nevruzu kürt geleneği sananlar var...Neyse...

tamamıyla katılıyorum . Recep İvedik,Kutsal Damacana gibi filmler gereksiz ve tamamıyla para kazanmaya yönelik filmlerdir.Bunların yerine atalarımız yayışlarını,savaşlarını konu alan filmler yapılsa çok daha iyi olur.

http://www.dizilerr.com/ask-sevgi-videolari/kurt-kapani-hilal-turan-taktigi-izle.html bu taktik hangi filmden acaba ?

Bu cengiz han (Mongol) filminden.

http://www.filimadami.com/Mongol-2520.html

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hardy boyz

quote:

Bu cengiz han (Mongol) filminden.

http://www.filimadami.com/Mongol-2520.html

teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.