Şimdi Ara

Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: 'Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"
  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"

  Marmaris'te iki hafta süren orman yangınından 5 gün sonra otel için “Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir” raporu verildiği ortaya çıktı.


  205 odalı beş yıldızlı bir otel 1407 devremülk  Dağda yangını söndürürken, yamaçtaki koya 'ÇED Gerekli değildir' raporu vermişler” başlıklı yazısında özetle şunları aktardı:

  “Hani 'Yangından mal kaçırmak' deyimi vardır ya...Söndürüldükten beş gün sonra...Küle çevrilmiş ağaçlarda duman tüterken...Muğla Valiliği, cenaze evinde tef çalar gibi, Kızılkum Mevkisi'ndeki Kızılbük Resort Otel ve Devremülk Projesi için 13 Ağustos günü 'Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Gerekli Değildir' raporu verdi.

  Sahilden bakıldığında Kızılkum koyunun sırtını dayadığı dağda ağaçların kavrulduğu görülüyor. Ağaçların bittiği noktada bir süredir devam eden otel inşaatı var.Bu koy, Marmaris Milli Park alanında kalıyor.SİNPAŞ Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı'nın hazırladığı proje tanıtım dosyasına göre koyda 205 odalı beş yıldızlı bir otel ve iki ayrı etapta 1407 devremülk yapımı planlanıyor. Devremülklerde 67.536 devre olması hesaplanıyor.Yasalara göre bir devremülkten yararlanma hakkı en az 15 gün olması gerekirken, bu projede süre yedi güne çekildi. Yatırımcının azami kar elde etmesi için koyun kaldıramayacağı bir nüfus yoğunluğu yaratılıyor.Avuç kadar koyda adeta bir şehir kuruluyor.'

  Projede termal diyor ama termal kaynak yok


  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"


  Projede 7.428 metrekarelik alanda Thermal Welness Park tesisi yapılacağı anlatılıyor. Bu yüzden 1 Ocak 2021'den bu yana termal vurgusu öne çıkarılarak, satış gerçekleştiriliyor. Ancak projede termal kaynağı bulunmuyor. Termal, komşu parselde yer alıyor. Parselin sahibi ile SİNPAŞ arasında bağ bulunmuyor. Yine 9.600 metrekarelik alanda Marina Alışveriş Merkezi... 2.020 metrekare alanda açık ve kapalı yüzme havuzları ve 20 bin metrekare kapalı otopark yapılacak.'


  Kaynak:

  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"
  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"halk tv
  Dağda yangını söndürürken, yamaçtaki koya 'ÇED Gerekli değildir' raporu vermişler - İsmail Saymaz
  https://halktv.com.tr/makale/dagda-yangini-sondururken-yamactaki-koya-ced-gerekli-degildir-raporu-vermisler-650572 • Ver yetkiyi,gör etkiyi...!!!

  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"Publikayoutube
  Yangın Son Dakika Haberleri: Erdoğan Bodrum, Antalya, Manavgat, Uşak Göğem Göleti, Marmaris'teki orman yangınlarının başladığı gün flaş bir orman kanunu yayınladı. Yangınları kim çıkarıyor? Sedat Peker de son dakika tweetlerindeki orman yangını açıklamasında, Bodrum, Antalya, Manavgat, Antalya, Marmaris, Uşak Göğem Göleti ve çevresindeki orman yangınlarını HDP'nin çıkardığı iddiasını eleştirdi. İç savaş sinyali veren Sedat Peker, açıklamasında dikkat çeken bir uyarıda bulundu ''Dışarı çıkmayın'' dedi. Son dakika yangın haberlerine göre, Erdoğan kanunda ormanların otel inşaatına açılması önündeki yasal engelleri kaldırdı. Kanunun açıklamasına göre, yangında alevlerin yuttuğu Bodrum, Antalya, Manavgat, Antalya, Marmaris, Uşak Göğem Göleti ormanlarına otel inşaatı yapılabilecek. Murat Yetkin yazdı. Sedat Peker de son dakika tweetlerindeki orman yangını açıklamasında, Bodrum, Antalya, Manavgat, Antalya, Marmaris, Uşak Göğem Göleti ve çevresindeki orman yangınlarını HDP'nin çıkardığı iddiasını eleştirdi. İç savaş sinyali veren Sedat Peker, açıklamasında dikkat çeken bir uyarıda bulundu ''Dışarı çıkmayın'' dedi. Yangın söndürme uçağı olmadığı için durdurulamayan yangınlar Bodrum, Antalya, Manavgat, Antalya, Marmaris, Uşak Göğem Göleti ve çevresini küle çevresini küle çevirmeye devam ediyor. Peki gerçekte ormanları kim yaktı? Ormanları yakan teröristler kimler ve yakalandılar mı? Sedat Peker'in yangın açıklamasındaki provokasyon neyi işaret ediyor? Tıkla izle: https://youtu.be/dvBHzJGy17I #YangınSonDakika #SedatPeker #OrmanlarıKimYaktı #Erdoğan Haberin tagleri: ormanları kim yaktı,muğa yangın,manavgat yangın,bodrum yangın,yangın çıkaran terörist,yangın son dakika haberleri,erdoğan son dakika açıklama,erdoğan yangın açıklaması,erdoğan yangın konuşması,erdoğan orman yangını konuşması,sedat peker yangın açıklaması,tayyip erdoğan açıklama,Uşak Göğem Göleti yangın,hisarönü yangın,uşak yangın son dakika,yalıkavak yangın,turkey is burning,antalya yangın,yangın söndürme,yangın söndürme uçağı,sedat peker yangın,türkiye
  https://www.youtube.com/watch?v=dvBHzJGy17I  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 13 Eylül 2021; 18:45:37 >
 • Yakanlar belli oldu. Gitmeden ne var ne yok satmaya çalışıyorlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hani pekeke yakmıştı, ee yani "inşatı pekekemi yapıyor" onlarmı planlamış soruyorum sadece?

 • Hiç şaşırmadım bunlar gönderilmeden asla düzelmez bu memleket.

 • Birde böyle bir şey yapılmayacak diye netçe açıkladılar. Resmen insanları kandırıyorlar.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • İptal kararlarına rağmen inşaat sürüyor. Doğanın canına okunuyor. Zenginler için.  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"
  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"23 DERECEtwitter
  “📌Muğla’nın Marmaris ilçesindeki Kızılbük Koyu’nda Sinpaş GYO’nun otel-devremülk projesi, tepkilere ve mahkemenin iptal kararına rağmen devam ediyor.”
  https://twitter.com/yirmiucderece/status/1548714844379090947?s=20&t=W6wz_SPsxAGQXuQxiFQxnw

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • O ormana yuva yapmis ne kadar hayvan varsa hepsi ne beter beddua etmistir

 • El koymak yetmez. Şirkete bunun bedeli misliyle ödetilmeli.  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"
  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"www.gercekgundem.com
  Sinpaş, mahkemenin ‘dur’ demesine rağmen inşaata devam ediyor
  https://www.gercekgundem.com/cevre/352341/sinpas-mahkemenin-dur-demesine-ragmen-insaata-devam-ediyor

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • "gördüm ağaçlar kavruluyordu gerçekten de"


  bir de benim duyduğum yangından 5 gün sonra değil, yangın çıkmadan 55 gün önce ÇED raporu gerekli değildir diye duyum aldım.


  Hani yalancıya birşey yapmıyorlar ya allahtan.

  yok yani yalancıya birşey yapsalardı zaten İsmail Saymaz birşey yazamaz olurdu.

 • Rant ve talan devam ediyor. Haber yapanlar gözaltına alınıyor. AKP zalim zenginlerin partisidir.  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"
  Orman Yangınları Yine Birinin İşine Yaradı: "Marmaris'te Yangından 5 Gün Sonra Otel İnşaatına İzin"www.gercekgundem.com
  Marmaris'teki mahkeme kararını hiçe sayanları açığa çıkaranlara gözaltı
  https://www.gercekgundem.com/gundem/353461/marmaristeki-mahkeme-kararini-hice-sayanlari-aciga-cikaranlara-gozalti

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Akp ve akpliler ortaklaşa Türkiye'yi yagmalamaktalar.

  Yagmaciya oy vermek ile gidip otelin projesini çizmek arasında en ufak bir fark yok.

  Beni en çok güldüren de bunların vatansever gecinmesi.

  Vatanseverlik bunlara kaldıysa zaten kapıyı kilitleyip, ışıklarını sigortalarını indirelim ülkenin.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • select55 kullanıcısına yanıt

  yalancıya birşey yapılsa ampül çoktan patlardı. Saymazın yazması falan çok önemli değil o yazmasada olur. Ampül patlasa ülkemiz aydınlanır...


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.