Şimdi Ara

Orman Bakanı : 'HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • lazer__ (4 mesaj) Oğuzhan/ (3 mesaj) bjkyener (2 mesaj) asi_mawi (1 mesaj) ilhan_28 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12 mesaj) Mobil (11 mesaj) Mini (1 mesaj) (1 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Orman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor"

Kastamonu'nda bazı internet sitelerinde sel nedeninin HES ile alakalı bir problem olduğunun söylendiğini belirten Pakdemirli, "Burada HES ile ilgili problem yok. 'HES Berke Santrali'nin regülatör kapakları taşkın esnasında açılıyor ve sel bundan patladı' diyorlar. Böyle bir durum söz konusu değil. Genelde HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor. HES'ler negatif olarak etkileniyor. Taşkına sebebiyet verecek regülatör değildir, su seviyesi şu an çok yüksek. Mevcut taşkında, tesislerimizin üstüne çıkan gayrinizami doğalın dışında su akışı var. 3 bakan bölgeye hareket etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kastamonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Sinop ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bartın'a hızlı şekilde yola çıktı. Bakan yardımcıları, DSİ ve birçok görevlimiz bölgeye sevk edildi. İnşallah ilerleyen saatlerde konu ile alakalı daha fazla bilgi alınacak. Bizim buradaki koordinasyonumuz devam ediyor" diye konuştu.

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bakan-pakdemirliden-sel-aciklamasi-hesler-magdur-hesler-negatif-olarak-etkileniyor-1859775

https://www.cumhuriyet.com.tr/amp/haber/selin-vurdugu-bozkurt-tamamen-sular-altina-kaldi-1859736

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Ağustos 2021; 18:53:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• düşünsenize yangında/selde hiç bir önlemi olmayan adamlar nükleer santral yaptırıyorlar

• Bakan Hes derken, Hes kodundan falan bahsediyor sanırım

• "düşünsenize yangında/selde hiç bir önlemi olmayan adamlar nükleer santral yaptırıyorlar"

İki ay kadar önce Almanya da sel oldu ve 18 tane nükleer santral var

• hesler kırmızı çizgimizdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

"düşünsenize yangında/selde hiç bir önlemi olmayan adamlar nükleer santral yaptırıyorlar"

İki ay kadar önce Almanya da sel oldu ve 18 tane nükleer santral var

Orası Almanya

• HES kodu

anladımOrman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor" 

• Adamcağız haklı. Su birikti, kapaklar açıldı her tarafı su bastı ise hes'in ne ilgisi var. Hes sadece orada duruyordu.

Kılıçdaroğlu'nun suçu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 11 Ağustos 2021; 19:43:29 >
  • Redeemertr kullanıcısına yanıt

uluslar arası standartlarda denetleniyor bro, öyle olmaz o iş. Termik santral değil bu.

• Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Öyle olsa da fukuşima gitti mesela

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    Önlem almak kısmını kasıtlı es geçen biri başka ne yazabilir ki?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Öyle olsa da fukuşima gitti mesela

Güzel diyorsun ama adamlar tekrar açtı santralleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan/

uluslar arası standartlarda denetleniyor bro, öyle olmaz o iş. Termik santral değil bu.

uluslar arası standart dediğin kağıt üzerindeki bir şeydir sadece.

benim birkaç tane pilot tanıdığım var, ikisi kaptan pilot. havacılık sektöründe malumdur ki birçok denetim ve standart var, sözde çok sıkı bir sektördür. ancak, söz konusu "insan" olunca o denetimler kağıt üzerinde kalıyor. pilotlar için bozuk uçakları uçurmak, minimum gereksinimleri karşılamayan uçakları uçurmak, atık fiili olarak (de-facto) norm olmuş, hatta bunu yapmayan pilot adeta korkak damgası diyor.

diyeceksin ki kardeşim madem durum o kadar vahim, neden kaza olmuyo? cevap: oluyor, hatta ihmallerden dolayı gerçekleştiği ortaya da çıkıyor. ama pek bişey değişmiyor. Amsterdam kazasına bakın mesela.

gerçekleşen tek-tük kazalar buz dağının sadece görünen kısmı.

bu saçmalıklar Türk filolarıyla da sınırlı değil, Avrupa'lı pilotlar bile aynı, tarihte tamamen pilot egosundan kaynaklanan birsürü kaza var.

tehlike tehlikedir. uluslar arası standart denilen şey kağıt üzerindeki yazılardan ibarettir. insanoğlunun var olduğu her yerde ego ve kuralları çiğneme vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 01001101 kullanıcısına yanıt

Reyiz denetleyenler de yabancı olduğu için böyle şeylerin olacağını sanmıyorum.

• halil altın h kullanıcısına yanıt

Almanya ile muz cumhuriyetini bir mi tutuyorsun?

• Garanti verseydiniz de mağduriyetleri giderseydiniz. Orman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor" 

• quote:

Orijinalden alıntı: Oğuzhan/

Güzel diyorsun ama adamlar tekrar açtı santralleri.

Alıntıları Göster

Evet açtılar santrali ancak bu adamlar japon.

Yani ;

Liyakat, disiplin, dürüstlük, halka saygı, demokrasi üstünlüğü, hukuka sadakat, evrensel değerlere bağlılık, çevre bilinci, insan hayatını ve sağlığını üstün tutmak...

Hepsi adamlarda var. Bu yüzden insanları kanser etmeden (sanırım) doğayı katletmeden paçayı kurtardılar Orman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor" 

Peki ortaçağ anlayışı ile kabile devleti gibi yönetilen Papua Yeni Gine'nin veya Mozambik'in kuracağı, işleteceği santrale ve onun atık yönetimine güven olur mu? Orman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor" 

Cehalet ve ilkellik, Dünya'nın ekolojik sistemine en büyük tehdit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 12 Ağustos 2021; 9:49:52 >

• Aaaayyyy kıyamam o heslere canları mı acımış mağdur mu olmuşlar 😇

• Yeni Binaların Dere Yatağına Kurulmasına İskan Veren BELEDİYE

ÖLÜMLERDEN SORUMLUDUR

Orman Bakanı : "HES'ler selin sebebi yerine bana göre mağduru oluyor HES'ler negatif etkileniyor"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 12 Ağustos 2021; 11:3:14 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.