Şimdi Ara

ORİTE DV 3020 ÖRNEK FOTO&VİDEO (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
34.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: sexai

quote:

Orjinalden alıntı: marlo

@burkon izledim güzelmiş eline sağlık...
    @sexai zipli dosyayı açman lazım....sağ tıkla extract here e tıkla....

acılmıyo yaa ektract here die bi şey yok....burkoon yok mu başka yolu yaaa...çıldıracam cahillikten mi zip dosyası işte çift tıklıom acılıo üstte dosya resmi altta sarkı var winamp formatlı başka da bi şey yok...

sevgili sexai

bu slayt1 media player 10 veya bs playerle izleyebilirsin zipli dosya da sorun olsa email le gönderdiğim resimleri acamazdın.
    bide şu adresteki video codec (mpeg4 codec)leri yükle öyle dene.

http://rapidshare.de/files/5119771/Xvid_codec.zip.html

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: burkon

quote:

@burkon
    slayt şov için hangi programı kullandın

photo story3 microsoftun orjinal ücretsiz yazılımı ve türkçe

microsoft.com.tr den aynı isimle arat 3.6mb

bulamassan ben gönderirim.

sağol kardeşbuldum yükledim bayağı güzel bi programa benziyo..

marlo kardeş

sana programla ılgili biraz tüyo vereyim

1-slayta müzik eklerken tek bir müzik dosyası alıyor.yani diyelim 150 tane resim hazırladın
    seslendirmek için iki tanede mp3 dosyası.
    burası çok önemli;
    1. ci mp3 bitince 2.ci ye otomatik olarak gecmiyor.
    yani her mp3 için ayrı slayt hazırlaman gerekiyor. 1.parca bittikten sonra ki resimler müziksiz oluyor.
    o yüzden slayt ı müziksiz olarak ön izleme yap,ne kadar süre tuttuğuna bak .
    ekleyeceğin müziğin süresine de bak.ve ona göre resim al.yoksa son resimler müziksiz olur.
    bide ayarlar kısmı orada hangi çözünürlükte istiyorsan onu seçebiliyorsun hatta DVD formatında bile çıktı
    alabilirsin.ben 1024*768 çıktı alıyorum. cd ye yazıp vcd de hiç kaypsız izliyorum 640*480 de vcd de görüntü
    biraz bozuk çıkıyor.bide hazırladığın resimlerin toplam boyutu ile çıktı arasında muazzam boyut farkını gör bakalım.
    ben bunları keşfedene kadar 15- 20 cd harcadım o yüzden sana bilgi verme ihtiyacı hissettim.kolay gelsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

@burkon
    slayt şov için hangi programı kullandın

photo story3 microsoftun orjinal ücretsiz yazılımı ve türkçe

microsoft.com.tr den aynı isimle arat 3.6mb

bulamassan ben gönderirim.

sağol kardeşbuldum yükledim bayağı güzel bi programa benziyo..

marlo kardeş

sana programla ılgili biraz tüyo vereyim

1-slayta müzik eklerken tek bir müzik dosyası alıyor.yani diyelim 150 tane resim hazırladın
    seslendirmek için iki tanede mp3 dosyası.
    burası çok önemli;
    1. ci mp3 bitince 2.ci ye otomatik olarak gecmiyor.
    yani her mp3 için ayrı slayt hazırlaman gerekiyor. 1.parca bittikten sonra ki resimler müziksiz oluyor.
    o yüzden slayt ı müziksiz olarak ön izleme yap,ne kadar süre tuttuğuna bak .
    ekleyeceğin müziğin süresine de bak.ve ona göre resim al.yoksa son resimler müziksiz olur.
    bide ayarlar kısmı orada hangi çözünürlükte istiyorsan onu seçebiliyorsun hatta DVD formatında bile çıktı
    alabilirsin.ben 1024*768 çıktı alıyorum. cd ye yazıp vcd de hiç kaypsız izliyorum 640*480 de vcd de görüntü
    biraz bozuk çıkıyor.bide hazırladığın resimlerin toplam boyutu ile çıktı arasında muazzam boyut farkını gör bakalım.
    ben bunları keşfedene kadar 15- 20 cd harcadım o yüzden sana bilgi verme ihtiyacı hissettim.kolay gelsin

sağol burkon dediklerini dikkate alıcam

• orite dv3020 'nde kaç mb lık hafıza kartı var ve kaç fotoğraf kaç dakikalık görüntü çekebiliyorsun cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: inspire

orite dv3020 'nde kaç mb lık hafıza kartı var ve kaç fotoğraf kaç dakikalık görüntü çekebiliyorsun cevaplarsan sevinirim

slm arkadaşım.
    makinanın kendi hafızası 16mb fakat senin kullanabileceğin bölüm sadece 4-5 mb
    diğer kısmını makina kendi kullanıyor.ilave kart almadan kullanabilmen çok zor
    512 mb a kadar SD VE MMC hafıza kartı kullanabilirsin.
    video ve resimler 3 ayrı boyut ve kalite de ayarını kendin belirliyorsun.
    yukarıdaki örnek videoları izlersen o kalite en iyi ve en yüksek boyutta çekildi.
    yani 512 mb bir karta yaklaşık 40 dakika divx formatında görüntü çekebilirsin.
    kaliteden ödün verirsen bu süre 160 dakikaya kadar çıkıyor.
    resimler gelince o da 3 seçenekli ben sana boyut ve çözünürlüklerini vereyim hesabını sen yap

2976*2232 çözürlükte bir resim (1.6 mb)yer kaplıyor
    2048*1536 -------------- (760 kb)
    1024*768 - ------------- (200 kb )yer kablıyor.
    şöyle yaklaşık bir hesabla 512 lik bir karta 1024*768 çözünürlükte 2600 resim çekebilirsin.

bensana yaklaşık ilave hafıza kartı fiatlarıda vereyim

256 mb sd kart 30-35 milyon
    512 mb sd kart 55-65 milyon
    128 alma tavsiye etmem

• bende orite dv3020var makinadan memnunum ama video kameramı ve orite 3020 yi satarak kaliteli bir makina almak istiyorum 250 sd kart da var.4 aylık kullanılmış kutusunda isteyen olursa haberleşelim mail adresim ozgurak@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur71 -- 3 Kasım 2005, 23:43:58 >
  • Burkon!

Bu güzel bilgiler için tşkler arkadaşım... Ben bu tanıtmış olduğun makinanla ilgili olarak bir soru sormak istiyorum...
    Çekmiş olduğun videolarda hep durağan nesneler yer alıyor... Acaba bu makina hareketli nesneleri nasıl çekiyor? Mesela yolda yürüyen insanların görüntüsü ya da bir elin sağa sola sallanmasının görüntüsü nasıl?

Mesela bende Orite 3240 fotoğraf makinası var ve bununla çekmiş olduğum videolarda hareketli görüntülerde flulaşma oluyor(Makinanın fiyatına göre bence yine de iyi)
    Acaba diyorum bu senin tarif etmiş olduğun makina daha üstün özelliklere sahip olduğu için hareketli nesnelerde görüntü nasıl? flulaşma ya da görüntünün ufak ufak donmaları vs oluyor mu?

Bu nokta dışındaki örneklerle sunmuş olduğun gerek resim ve gerekse film dosyaları gerçekten çok güzel... Ellerine sağlık...Bizi bilgilendirdiğin için gerçekten tşk ederim...

• quote:

Orjinalden alıntı: frekans33

Burkon!

Bu güzel bilgiler için tşkler arkadaşım... Ben bu tanıtmış olduğun makinanla ilgili olarak bir soru sormak istiyorum...
    Çekmiş olduğun videolarda hep durağan nesneler yer alıyor... Acaba bu makina hareketli nesneleri nasıl çekiyor? Mesela yolda yürüyen insanların görüntüsü ya da bir elin sağa sola sallanmasının görüntüsü nasıl?

Mesela bende Orite 3240 fotoğraf makinası var ve bununla çekmiş olduğum videolarda hareketli görüntülerde flulaşma oluyor(Makinanın fiyatına göre bence yine de iyi)
    Acaba diyorum bu senin tarif etmiş olduğun makina daha üstün özelliklere sahip olduğu için hareketli nesnelerde görüntü nasıl? flulaşma ya da görüntünün ufak ufak donmaları vs oluyor mu?

Bu nokta dışındaki örneklerle sunmuş olduğun gerek resim ve gerekse film dosyaları gerçekten çok güzel... Ellerine sağlık...Bizi bilgilendirdiğin için gerçekten tşk ederim...

slm frekans arkaşım
    iyi dileklerin için tşkk.
    soruna gelince aşağıda senin makinanın özellikleri var ordaki fsb değerleri görüntüdeki fululaşma sebebi
    oluyor. sendeki 320x240 @ 18 FPS
    bendeki 640*480**30 fps aradaki fark o
    şu an vaktim yok ilk fırsatta buraya istediğin tarzda görüntü gönderecem yorumunu sen yaparsın.

Features:
    5.0 mega pixels image resolution (interpolation)

8MB Expandable SD/MMC memory slot
    1.5'' TFT LCD Screen to preview pictures and video clips
    4X digital zoom
    Voice dubbing (memo) for pictures you have taken
    Built-in Microphone for Movie recorder
    Macro zoom: as close as 25cm
    Connects to your computer or television (all cables are included)
    5 in 1: digital still camera, digital camcorder, digital voice
    recorder, web-cam, & USB hard- drive

Support Win 98,2000,ME,XP

Specification:
    Image Sensor: 3.2MP CMOS Sensor
    Flash: Built-in flash, 8MB NAND Flash memory
    Resolution:Choose among 3 picture modes on camera: 2560 x 1920 (Interpolated) ,2048 x 1536 , 1024 x 768
    Zoom: 4X Digital Zoom
    Macro Zoom: 20cm to 70 cm
    LCD screen: 1.5" TFT LCD screen
    External Memory: SD/MMC memory card slot, expandable up to 512MB
    Video Clip: 320x240 @ 18 FPS
    Lens: f = 8.5mm, Focus range = 20cm to infinity, F no. 2.8
    Interface: USB 1.1
    Self timer : 10 seconds delay
    Shutter speed: 1/15 ~ 1/2500 second
    Power: 4 X AAA batteries (included)
    Dimension: 3.88'' X 1.12'' X 2.52'' (97*28*63mm)
    Weight: 0.40 lbs (110g)
    ColorˇGBlack

• Orite Dv3020'yi Creative DiVi 428 ile karşılaştırma yaptım.

http://forum.donanimhaber.com/m_4705144/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: lenduha

Orite Dv3020'yi Creative DiVi 428 ile karşılaştırma yaptım.

http://forum.donanimhaber.com/m_4705144/tm.htm

ELİNE EMEĞİNE BİNLERCE SAĞLIK ARKADAŞIM.
  • quote:

Burkon!

@frekans33
    senin için özel olarak bu görüntüleri çektim.
    zipli dosyada iki ayrı görüntü var indirmesi kolay olsun diye kısa tuttum
    merakını giderir umarım.
    kısa görüntüde hedef galerideki kırmızı arabaydı .ona göre bak
    uzun görüntüde ise zoom da var çok başarılı değil ama bizde + - ne varsa hepsi meydan da

http://rapidshare.de/files/7665158/FREKANS33.zip.html

• quote:

quote:

Burkon!

@frekans33
    merakını giderir umarım.
    uzun görüntüde ise zoom da var çok başarılı değil ama bizde + - ne varsa hepsi meydan da

ben de izledimvideo çekimi gayet tatminkar ve 30 FPS olması dolayısıyla hareketli görüntüler de gayet akıcı ..zoom da 2x e kadar kabul edilebilir derecede...

• quote:

@frekans33
    merakını giderir umarım.

Arkadaşım ben senden sadece tek cümle istedim sen bana hem hareketli nesne hem de makina hareket halindeki görüntülerin olduğu filmleri çekerek gönderdin... E ne diyeyim artık... Eline emeğine sağlık ve yapmış olduğun jest için de çok çok tşk ederim...

Görüntülere gelince... Gerçekten tatmin edici... Ben bendeki makinayı tesadüfen almıştım yani herhangi birilerinin tavsiyesi falan yoktu...Bu konuda da kendimi şanslı hissediyorum... Yakın bir zamanda sendeki makinaya terfi etmeyi de düşünüyorum... Özellikle 640* 480 - 30 fps
    çok hoşuma gitti...

Tekrar tşk ederim arkadaşım...

• quote:

quote:

@frekans33
    merakını giderir umarım.

Arkadaşım ben senden sadece tek cümle istedim sen bana hem hareketli nesne hem de makina hareket halindeki görüntülerin olduğu filmleri çekerek gönderdin... E ne diyeyim artık... Eline emeğine sağlık ve yapmış olduğun jest için de çok çok tşk ederim...

Görüntülere gelince... Gerçekten tatmin edici... Ben bendeki makinayı tesadüfen almıştım yani herhangi birilerinin tavsiyesi falan yoktu...Bu konuda da kendimi şanslı hissediyorum... Yakın bir zamanda sendeki makinaya terfi etmeyi de düşünüyorum... Özellikle 640* 480 - 30 fps
    çok hoşuma gitti...

Tekrar tşk ederim arkadaşım...

sevgili @frekans33
    iyi dileklerin için bende teşekkür ederim.
    şimdi konuyu bir başka açıdan ele alalım.
    şöyleki ;
    yeni dosyada aynı yerin, aynı mesafeden iki farklı çözünürlükteki çekimini birlikte inceleyelim.

uzun görüntü (zom var, gece var,hareket var)8.48 mb ve 37 saniye 640*480 çözünürlükte
    kısa görüntü (zom var,gece var,hareket var)2.37 mb ve 34 saniye 320*240 çözünürlükte
    yani görüntü kalitesinden fedakarlık yapılırsa görüntü boyutu yaklaşık 3.5 kat daha düşük oluyor.
    tekrar yani 320*240 çözünürlükte 512 mb bir karta yaklaşık KESİNTİSİZ 115 DAKİKA çekim yapılabilir..

http://rapidshare.de/files/7747753/gece.zip.html (10.5 mb)iki dosya

bide izlemediysen şunu da bi izle bakalım

http://rapidshare.de/files/5122678/acep_ne.zip.html (ilginç bulacağından eminim..)

senin makinan dan kısa bi süre emanet olarak kullanmıştım bu resmi 3240 la çektim bakalım beğenecekmisin.

kadir kıymet bilenlenlere kalbim gönlüm 24/7 herzaman sonuna kadar açıktır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burkon -- 17 Kasım 2005, 10:31:29 >

• quote:

sevgili @frekans33
    iyi dileklerin için bende teşekkür ederim.
    şimdi konuyu bir başka açıdan ele alalım.
    şöyleki ;
    yeni dosyada aynı yerin, aynı mesafeden iki farklı çözünürlükteki çekimini birlikte inceleyelim.

uzun görüntü (zom var, gece var,hareket var)8.48 mb ve 37 saniye 640*480 çözünürlükte
    kısa görüntü (zom var,gece var,hareket var)2.37 mb ve 34 saniye 320*240 çözünürlükte
    yani görüntü kalitesinden fedakarlık yapılırsa görüntü boyutu yaklaşık 3.5 kat daha düşük oluyor.
    tekrar yani 320*240 çözünürlükte 512 mb bir karta yaklaşık KESİNTİSİZ 115 DAKİKA çekim yapılabilir..

http://rapidshare.de/files/7747753/gece.zip.html (10.5 mb)iki dosya

bide izlemediysen şunu da bi izle bakalım

http://rapidshare.de/files/5122678/acep_ne.zip.html (ilginç bulacağından eminim..)

senin makinan dan kısa bi süre emanet olarak kullanmıştım bu resmi 3240 la çektim bakalım beğenecekmisin.

kadir kıymet bilenlenlere kalbim gönlüm 24/7 herzaman sonuna kadar açıktır...

Burkon! Öncelikle ellerine sağlık...

Arkadaşım videolardan havuz başında çekilmiş olanları izledim ve 640*480 modunda çekilen film gerçekten güzel... diğerindeki görüntü kalitesi düşüyor... Her ne kadar boyut artsada ben yine de 640*480 ile çekileni tercih ederim... "acep_ne" adlı film dosyasını daha önce de izlemiştim fakat bir türlü çıkaramadım ... Filmin başında sanki birinin kucağında bir küre var ve başka bir yerden gelen ışıkların yansımasından olusan görüntüler meydana geliyor diye düşündüm ...Diğer yandan sanki bir filmin bir kesitini çekmişsin gibi geldi bana...Gerçekten "Acep nedir bu ?:))

3240 ile çekmiş olduğun resme hiç şaşırmadım...Çünkü çekmiş olduğum birçok resimde buna benzer sonuçlar aldım... Sanırım makro bir çekim...
    8 yaşında bir yiğenim var onun göz, alın, burun çevresini makroda çekmiştim...Normal gözle, yakından görünmeyen, yüzündeki gözenekleri bile resimde göstermişti...Özellikle bu makinayı ilk kullandığımda çok şaşırmıştım...Senin çekmiş olduğun resimde de hem el üzerindeki çizgi vs hem de kelebeğin üzerindeki rengarenk görüntüyü çok güzel bir şekilde vermiş...

Ben bu orite markayı gerçekten tuttum...
    Senin bu açıklamaların da umarım birçok kişiye yol gösterir...

Değerli bilgilerin için tşk ederim...

• Merhaba;
    Burkon video ve resim çekerken kullandığın ayarları yazarmısın. Bende görüntü resimlerde bu kadar net değil sanki.
  • sevgili@frekans33 ve @lenduha
    öncelikle acep ne sorusunu açıklayalım
    aşağıdaki resimde ki cam bir fanus görüntü ve ışık ayarları tamemen tesadüf
    biraz daha uğraşınca ilginç bulduğum bu görüntüler ortaya çıktı.
    lenduha arkadaşımın sorularına gelince
    şu mesafelere iyi dikkat et
    makro için en az 20-30 cm bir mesafe
    portre modu için 60-100cm
    manzara modu için 100 cm ve ilerisi
    makro ve gece resimleri için tripod kulanırsan ve self tımer özelliğini kullanırsan
    titreme den etkilenmessin.ayrıca hangi modda olursa olsun acele etme ekrandaki en net
    görüntüyü alana kadar bekle ve deklanşöre bastıktan sonra birkaç saniye
    makinayı aynı pozisyonda tut.
    video içinde aynı mesafe ayarları geçerli titreme içinde makinanın titreme engelleme özelliği var
    onu kullanabilirsin.
    bu işin püf ü doğru mesafe ve doğru ayar.bazı özellikleride deneme yanılma yöntemiyle geliştirebilirsin.
    kullanma kılavuzunu tekrar tekrar incele bi çok şey resimlerle anlatılmış.yabancı dil bilmeyede fazla gerek kalmıyor.hatta yukarda verdiğim linkteki kullanım kılavuzunu indirsen onda renkli olarak daha iyi
    anlaşılır.(acrobat reader açılır pdf formatında.)
    http://www.orite.com.tw/english/manual/dv3020_en.pdf

• Burkon eyvallah bilgiler için, saol. Ama ben sharpen, exp..(neydi unuttum), multi,normal,... gibi görüntü ayarlarının nerde ne sonuç verdiğini klavuzda bulamadım. Örnek resimler arasında fark göremedim. Bunları merak etmiştim ama verdiğin bilgilerde faydalı oldu. Tekrar saol.
  • evet gerçekten bende bunları okuyunca
    bu makineyi ciddi ciddi düşünmeye başladım :)
    emeklerine teşekkürler burkon.
  • quote:

Orjinalden alıntı: doomguard

evet gerçekten bende bunları okuyunca
    bu makineyi ciddi ciddi düşünmeye başladım :)
    emeklerine teşekkürler burkon.

sevgili doomguard

emeklerimin boşa gitmediğini sayende birkez daha öğrenmiş oldum.

senin vesilenle makinam hakkındaki son görüşlerimi paylaşmak istiyorum.
    öncelikle şunun altını çizmek istiyorum.bu makinanın sadece bir kullanıcısıyım.
    sadece kendi izlenim ve çalışma örneklerimi birinci elden samimi, abartısız iyisini kötüsünü anlatmaya
    çalışıyorum.
    satıcı veya bir binbaşının idda ettiği gibi ithalatcısı hiç değilim.
    çünkü paylaşımın ne anlama geldiğini bilmeyen bazı üyeler bunca emeğin herhangi bir çıkar olmadan nasıl verildiğine bir anlam veremiyorlar..???
    ben makinayı alalı 4.5 ay oldu.ve ozaman ki diğer marka makinalarla
    arasında epey bi fiat farkı vardı.şimdi o marka makinalar en az yüzde 20ila40
    arasında fiatları ucuzladı.fakat benim makinam hala aynı fiat.
    o zamanki en önemli tecih sebebim fiat performans kriteri idi.
    öncelikle şunu belirteyim bu makina ile çekilen resimler le ödül alamassın.sadece o anı iyi şekilde kaydedebilirsin
    fakat video olayına gelince (kendi fiatının 2 katı makinalarda) kesinlikle rakibi yok.(640*480*30fsb divx formatında ve sınırsız)yukarda bir sürü örnek video var.olsaydı şu ana kadar mutlaka çıkardı.

ah bide optik zom olsaydı o vakit süper üstü bişey olurdu.

mp3 çalma olayı bence oldukça yeterli.
    vebcam özelliğinde de normalin çok üzerinde..
    usb bellek olarak kullana bilirsin, ses kaydı yapabilirsin.
    270 derece dönebilen lcd ekranı sayesinde ister gizli ister açık hertürlü çekim ve kayıt yapabilirsin.
    ve en önemlisi pil olayı (ekstra masraf yok pili ayrı şarz cihazı ayrı harcama yok)
    ve şarz anında bile çekim yapabiliyorsun.
    televizyona bağlayıp çektiklerini,mp3 leri ve yaptığın ses kayıtlarını izleyebiliyorsun .

yani bu fiata bir sürü özellik.ve küçük ebatları nedeniyle aldığım günden beri sürekli cebimde taşıyorum.

tek eksiği optik zom.

sonuç itabarıyla;
    şuan 300 400 ytl arası marka olmuş bir sürü makina var.(optik zomlu ve ccd sensörlü)
    onları bir daha gözden geçir istersen .

bu makinanın markası nedeniyle kimse ciddiye almıyor ve boşuna para
    verdiğimi düşünenler çoğunlukta.fakat icraatlarını görünce fikirleri değişiyor

ben makinamdan oldukça memnunum ,aldığıma hiç pişman olmadım ve onu gururla taşıyorum..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.