Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
88.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam Wifi adı be şifresini değişmenine gerek yok

İnterneti bağlantı sekmesinden sadece yeni internet bilgilerini gireceksiniz. Hemen hemen aynı modem bende var. Giriş yapacağınız zaman yardımcı olurum inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sabah internet hizmetimin açıldığına dair sms geldi arayıp kullanıcı adı şifre mi aldım fakat internete bağlanamıyorum ıp alıyor ama 88 li bir adres çıkıyor sayfaları açmıyor aradım arıza var sizde fiziksel dedi ama bilmiyorum.Türknet kullanıcı adım ve şifrem ile bağlanıyorum şuanda internete iptal olmamış türknet aboneliğimde. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu ? Kullanıcı adı ve şifre girdiği halde internete bağlanamama sorunu dsl internet ışıkları yanıyor sorun nerde anlamadım.
  • İnternet geldi fakat hattımı adsl2+ moduna almışlar tekrardan vdsl2 moduna aldırmak için telefon ettim diyorlar ki hattınız 8 mbps hızdan fazlasını kaldırmaz.Dalga mı geçiyorsunuz dedim 35 mbps hız kullanıyordum sabahtan siz şimdi böyle diyorsunuz dedim yapabileceğim birşey yok dedi bende yetkili birini istedim yok dedi teknik destek bölümüne aktarın dedim yok dedi o zaman hattımı iptal edicem tekrar eski ıss ye geçiyorum dedim siz bilirsiniz dedi iptal dilekçesini gönderdim sonra aradım geldi mi diye gelmiş dedi ama sizi kaybetmek istemeyiz dedi ben bunu hallettiricem dedi bana 30 dk verin dedi 1-2 defa sinyal kesildi geldi ama hala adsl2+ modunda hattım büyük ihtimal beceremeyecek bunlar bu işi 1 günlük oris aboneliğimi sonlandırıcam gibi duruyor tekrar türknete dönüp 35 mbps hızla devam edebilirim. Bu kadar laftan anlamayanları görmedim hat 80 mbps hızı çok rahat kaldırıyor bana dedikleri max 8 mbps alır şaka gibi..

Edit: Arama falan yapmadılar tahmin ettiğim gibi şimdi tam sizi arıyordum bende gibi bir yalan uyduraraktan lafa girdi ve 8 mbps den fazla hız veremiyoruz malesef dediler. Türknette 35 mbps kullandığım adreste. Ben iptal etmelerini söyledim.Kısaca size tavsiyem bu firmaya kesinlikle bulaşmamanızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 28 Ağustos 2018; 18:23:20 >
  • Telefon hattimin aktiflestigine dair mesaj geldi. İnternet icin beklemedeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: tezekos

İnternet geldi fakat hattımı adsl2+ moduna almışlar tekrardan vdsl2 moduna aldırmak için telefon ettim diyorlar ki hattınız 8 mbps hızdan fazlasını kaldırmaz.Dalga mı geçiyorsunuz dedim 35 mbps hız kullanıyordum sabahtan siz şimdi böyle diyorsunuz dedim yapabileceğim birşey yok dedi bende yetkili birini istedim yok dedi teknik destek bölümüne aktarın dedim yok dedi o zaman hattımı iptal edicem tekrar eski ıss ye geçiyorum dedim siz bilirsiniz dedi iptal dilekçesini gönderdim sonra aradım geldi mi diye gelmiş dedi ama sizi kaybetmek istemeyiz dedi ben bunu hallettiricem dedi bana 30 dk verin dedi 1-2 defa sinyal kesildi geldi ama hala adsl2+ modunda hattım büyük ihtimal beceremeyecek bunlar bu işi 1 günlük oris aboneliğimi sonlandırıcam gibi duruyor tekrar türknete dönüp 35 mbps hızla devam edebilirim. Bu kadar laftan anlamayanları görmedim hat 80 mbps hızı çok rahat kaldırıyor bana dedikleri max 8 mbps alır şaka gibi..

Edit: Arama falan yapmadılar tahmin ettiğim gibi şimdi tam sizi arıyordum bende gibi bir yalan uyduraraktan lafa girdi ve 8 mbps den fazla hız veremiyoruz malesef dediler. Türknette 35 mbps kullandığım adreste. Ben iptal etmelerini söyledim.Kısaca size tavsiyem bu firmaya kesinlikle bulaşmamanızdır.
    hocam sıfırdan bağlantı mı yoksa taşıma ile mi geçiş yapmıştın
  • Bugün yeni hat açtırdım telekomcular gelip bağladı telefon hattınız aktif olmuştur numaranız şudur diye mesaj geldi ama çevir sesi yok arama yapamıyorum ve cep telefonundan numarayı arayınca geçersiz numara diye çalmadan kapanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 29 Ağustos 2018; 0:36:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

Hocam Wifi adı be şifresini değişmenine gerek yok

İnterneti bağlantı sekmesinden sadece yeni internet bilgilerini gireceksiniz. Hemen hemen aynı modem bende var. Giriş yapacağınız zaman yardımcı olurum inşallah
    Tam anlamadım ama teşekkürler hocam. Bu arada arkadaşların dedikleri konular yüzünden epeyce bir geri durmak istedim. Benim hatta 128mbit kadar destekliyor fakat tutup da bana da 8 16 yada 32 mbit internet verirler mi acaba diye düşünmüyor değilim. Hocam ben bu ttneti kapatmadan oris bağlantım gelene kadar kullanmak istiyorum dedim o da yapabilirsiniz dedi elektrikçi çağırıp kablo çektireceksiniz vs dedi. Ne kablosu olduğunu anlamadım. Evimde zaten normal internet giriş yeri var ordan kabloyla modeme bağlanıyorum şimdi birde ekstra dışardan elektrikçi çağırıp kablo mu çektireceğiz açıkcası pek anlamadım.

• quote:

Bu sabah internet hizmetimin açıldığına dair sms geldi arayıp kullanıcı adı şifre mi aldım fakat internete bağlanamıyorum ıp alıyor ama 88 li bir adres çıkıyor sayfaları açmıyor aradım arıza var sizde fiziksel dedi ama bilmiyorum.Türknet kullanıcı adım ve şifrem ile bağlanıyorum şuanda internete iptal olmamış türknet aboneliğimde. Böyle bir sıkıntıyla karşılaşan oldu mu ? Kullanıcı adı ve şifre girdiği halde internete bağlanamama sorunu dsl internet ışıkları yanıyor sorun nerde anlamadım.
    Aynısı bugün başıma geldi işten sonra aradım durumu izah ettim fiziksel dedi bana da bayan ama konuya tam hakim değil. Arıza kaydı oluşturdu bakalım yarın ne olacak.
  • Arkadaşlar ben yayıncılık yapıyorum twitchde bu yüzdende bağlantı kopmuyor olması ve internetin stabil olması çok önemli kullanan arkadaşlar bir sıkıntı varmı internette bu bahsettiklerimden bağlantı koptuğunda izleyici kaybediliyor çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

hocam sıfırdan bağlantı mı yoksa taşıma ile mi geçiş yapmıştın

Alıntıları Göster
    Taşıma ile geçiş yapmıştım daha doğrusu yapamadılar. İptal ettim yapacak birşey yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: fpwr

Aynısı bugün başıma geldi işten sonra aradım durumu izah ettim fiziksel dedi bana da bayan ama konuya tam hakim değil. Arıza kaydı oluşturdu bakalım yarın ne olacak.

Alıntıları Göster
    İnşallah siz olumlu sonuç alırsınız ne olduğunu sonucun beni alıntılayarak cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Taşıma ile geçiş yapmıştım daha doğrusu yapamadılar. İptal ettim yapacak birşey yok..

Alıntıları Göster
    hadi sıfırdan bağlasalar port yoktur dersinde hangi akla hizmet taşıma işleminde mevcut vdsl portu adsl porta geçirirler bir türlü anlam veremiyorum burası türkiye dedikleri bu olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Showtimetv

Arkadaşlar ben yayıncılık yapıyorum twitchde bu yüzdende bağlantı kopmuyor olması ve internetin stabil olması çok önemli kullanan arkadaşlar bir sıkıntı varmı internette bu bahsettiklerimden bağlantı koptuğunda izleyici kaybediliyor çünkü
    şimdilik sıkıntı yok hocam baya stabil
  • quote:

hadi sıfırdan bağlasalar port yoktur dersinde hangi akla hizmet taşıma işleminde mevcut vdsl portu adsl porta geçirirler bir türlü anlam veremiyorum burası türkiye dedikleri bu olsa gerek

Alıntıları Göster
    Geçiş işlemlerinde port değişikliği yapılmaz. Port değişikliği yapılabilmesi için geçiş yaptıktan sonra devreyi iptal edip yeniden devre almaları lazım.. 88 ile başlayan devre numaranız değişti mi hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: btlck

Geçiş işlemlerinde port değişikliği yapılmaz. Port değişikliği yapılabilmesi için geçiş yaptıktan sonra devreyi iptal edip yeniden devre almaları lazım.. 88 ile başlayan devre numaranız değişti mi hocam?

Alıntıları Göster
    ben sıfırdan bağlattım hocam
  • 13 Ağustosta ilk başvurumu yaptım.

14 Ağustosta arayıp sesli onay aldılar. (araya bayram tatili girdi)

27 Ağustosta telefon hattımı bağladılar. Ankastre ile daire bağlantılarını yapmaları hoşuma gitmişti

29 Ağustos hala internet hizmetim açılmadı. 😭😭😭

Hemen bağlarlar diye 27 Ağustosda Uydıneti iptal ettirdim aynı gün kestiler. 2 gündür Mobile internete mahkum kaldık. Ne zaman açılır bir bilgi yok. Müşteri hizmetleri bugün yarın açılır deyip geçiştirdi. İnşallah iyi bir hız alırım da bu maceranın sonu güzel biter. Umutlar yarına kaldı. 🤔🤔🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

13 Ağustosta ilk başvurumu yaptım.

14 Ağustosta arayıp sesli onay aldılar. (araya bayram tatili girdi)

27 Ağustosta telefon hattımı bağladılar. Ankastre ile daire bağlantılarını yapmaları hoşuma gitmişti

29 Ağustos hala internet hizmetim açılmadı. 😭😭😭

Hemen bağlarlar diye 27 Ağustosda Uydıneti iptal ettirdim aynı gün kestiler. 2 gündür Mobile internete mahkum kaldık. Ne zaman açılır bir bilgi yok. Müşteri hizmetleri bugün yarın açılır deyip geçiştirdi. İnşallah iyi bir hız alırım da bu maceranın sonu güzel biter. Umutlar yarına kaldı. 🤔🤔🤔
    Benimde telefon hizmeti dun aktiflesti diye sms geldi. Bugun merak edip aradim internet icin. Bugun yarin acilir dedi banada nur hanim insallah acilir. Suan turk telekom internetim halan acik ondan baglaniyorum. Telekom gecmis islemlere bakinca iptal kaydi actiklarini gordum bakalim. Adsl den vdsl e geciyorum bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: btlck

Alıntıları Göster
    Hayır hocam devre numarası aynı kendi sistemleri üzerinden bana adsl tanımladılar bağlı olduğum santraldeki kart vdsl destekliyor ona eminim. Kendi sistemleri üzerinden bana adsl sinyali veriyorlar ama anlatamadım 8 mbps den fazla alamazsın diyor laf anlatamadım.

• quote:

Alıntıları Göster
    Hocam kendi sistemleri üzerinden adsl ye geçirdiler beni santralde bağlı bulunduğum kart vdsl2 destekliyor normalde sistemden bana vdsl2 sinyali göndermeleri gerekli ama gelde anlat anlamıyorlar.

• Bugün elekt. çağırdım gelip hattı bağladı ama internet yine yok. Modem ışıkları yanıyor ama nete girmiyor. Aradık yine fiziksel dedi telekom ekibi gelecekmiş ama yarın da tatilmiş ne zaman düzelir bilinmez. Birde işin şakası 75mbps kullanıyordum başka ISS te ama oriste hattıma 25mbps atamışlar. Onuda dile getirdim yoksa kapatın dedim. Arızadan dolayı öyleymiş. Diğer kullancı adı şifremle nete girebiliyorum Allahtan. Başka iss ile internete girebiliyorum ama oris bana bina bağlantınızı kontrol edin diyor Sabrınızın sınanmasını istiyorsanız bence oris. Eğer düzeltmezlerse kapattırıcam.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.