Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar turknetten geçiş yapan varmı? Telefon no değişiyor mu? Kampanya kapsamında hediye dk. Vs veriliyor mu yoksa konuştukça öde mi? Geçiş ne kadar sürüyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Hocam siz millenicomdan geçiş yapmışsınız. Ben şuanda millenicom kullanıyorum ve eylül ayında taşınacağım taşınacağım yerde 100mbit vdsl var siz neden millenicomdan geçiş yaptınız şimdi memnunmusunuz bende orise geçmeyi düşünüyorum sizce millenicomda kalayımmı yoksa orise geçeyimmi.
    selam hocam 1.geçiş nedenim millenide cgn ip var oriste normal ip vardı 2.si bana göre en büyük saçmalık milleninin yurt içi trafiği ta frankfurt dan dolaşıp geliyor 3.sü milleni 70 tl idi cgn den çıkmak için mecbur 15 tl ip almak gerekiyor 85 tl ye geliyordu ama oris de cgn olmadığı için statik ip almaya gerek yok 1000 dk telefon ekstrası var 60 tl ve en büyük artısı türk telekom istanbul fatih sunucularını kullanıyorlar ve o santralin devasa bir altyapısı var kolay kolay hız problemi olmaz senin yerinde olsam kesinlikle geçerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Reaver

selam hocam 1.geçiş nedenim millenide cgn ip var oriste normal ip vardı 2.si bana göre en büyük saçmalık milleninin yurt içi trafiği ta frankfurt dan dolaşıp geliyor 3.sü milleni 70 tl idi cgn den çıkmak için mecbur 15 tl ip almak gerekiyor 85 tl ye geliyordu ama oris de cgn olmadığı için statik ip almaya gerek yok 1000 dk telefon ekstrası var 60 tl ve en büyük artısı türk telekom istanbul fatih sunucularını kullanıyorlar ve o santralin devasa bir altyapısı var kolay kolay hız problemi olmaz senin yerinde olsam kesinlikle geçerim

Çok teşekkürler hocam bende geçiş yapacağım hız sorgulaması yapınca taşınacağım yerde 94 mbit çıkıyor acaba 100 mbit verirlermi oriste bunu sorgulama yapabileceğimiz bir yer varmıdır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Çok teşekkürler hocam bende geçiş yapacağım hız sorgulaması yapınca taşınacağım yerde 94 mbit çıkıyor acaba 100 mbit verirlermi oriste bunu sorgulama yapabileceğimiz bir yer varmıdır.

Alıntıları Göster
    benim 64 mbit çıkıyordu 100 aldım senin 94 çıkıyorsa hayli hayli 100 alırsın

• quote:

benim 64 mbit çıkıyordu 100 aldım senin 94 çıkıyorsa hayli hayli 100 alırsın

Çok sağol hocam teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.Bozoğlu

Arkadaşlar turknetten geçiş yapan varmı? Telefon no değişiyor mu? Kampanya kapsamında hediye dk. Vs veriliyor mu yoksa konuştukça öde mi? Geçiş ne kadar sürüyor?
    numara değişmiyor 1000 dk heryöne konuşma süresi var
  • quote:

numara değişmiyor 1000 dk heryöne konuşma süresi var

Alıntıları Göster
    Bilgilendirme için teşekkür ederim, şu tatil arası bir bitsinde turknet vdsl porta geçiş yapmaz ise taşımayı düşünüyorum.
  • quote:

Alıntıları Göster
    https://bgp.he.net/AS58293

Burada niye 256 adet ip adresi ve tellcom peering gözüküyor...

Rica etsem şu frankfurt serverına - 31.186.251.11 - ping ve tracert paylaşabilir misiniz?

Aldığınız ip adresi 185.195.48.0/24 bloğundan mı?

Netspeedden oris'e tracert:

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

https://bgp.he.net/AS58293

Burada niye 256 adet ip adresi ve tellcom peering gözüküyor...

Rica etsem şu frankfurt serverına - 31.186.251.11 - ping ve tracert paylaşabilir misiniz?

Aldığınız ip adresi 185.195.48.0/24 bloğundan mı?

Netspeedden oris'e tracert:

Alıntıları Göster
    hocam şuan oris kullanıyorum ip 78 ile başlıyor

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt
    sonuçlarıma göre 56 civarı ping almanız gerekirken 70 çıkmış nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poopsy -- 26 Ağustos 2018; 21:47:42 >

• Şu anda netspeed kullanıcısıyım, açıkçası aldığım hizmet'den de memnunum. Hattım 50mbit'den yukarısını kaldırmıyor. Sabit ip ücretiyle birlikte 58tl ödüyorum, bağlantım stabil, ping değerlerim normal dalgalanma olmuyor, sürekli vaat edilen hızı alabiliyorum.
    Oris'e göre tek eksi yanı 200gb AKN'den sonra 24mbit'e düşmesi belki, çok da sorun olmuyor aslında, 24mbit çoğu zaman yeterli geliyor.

Netspeed bağlantımı saklayarak, ek hat alsam mı diye düşünüyorum Oris'ten, durduk yere macera olacak gibi kararsız kaldım.
    Oris'e AKNsiz internet'e giderken stabil internet bağlantısından da olmak istemiyorum :D
    Çünkü Netspeed'e geçmeden önce Türk Telekom'daydım ve aşırı ping dalgalanması ve bağlantı kopması yaşıyordum. İlginç bir şekilde belki de tesadüfen Netspeed'e geçtikten sonra stabil bir bağlantım oldu.
  • Sabah saha ekipleri telefonla arayarak bağlatıyı gerçekleştirdi. İlgincime giden birşey daire bağlantımı da yaptılar. İç kurulum hizmeti yapılıyor mu diye sorduğumda bu civarda elektirik işi yapan yok küçük iş diye gelmiyormuşlar çoğu kez bu nedenle şikayet alıyoruz. Hizmete daha hızlı ulaşmanız için iç bağlantıyıda yapıyoruz dedi. Valla kortktum şimdi 100 TL iç kurulum hizmeti kitlerlerse diyecek pek birşey kalmayacak.
    Hattınız bağlandı dedi numarayı verdi gittiler ama hala hat aktif değil sizde de böyle mi olmuştu? Acaba bu gün içinde hizmet alır mıyım ne düşünüyorsunuz?
  • Ben bayramda basvurdum bugun erkenden donerler diye bekliyodum mesai bitecek hala donmediler bana bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

Sabah saha ekipleri telefonla arayarak bağlatıyı gerçekleştirdi. İlgincime giden birşey daire bağlantımı da yaptılar. İç kurulum hizmeti yapılıyor mu diye sorduğumda bu civarda elektirik işi yapan yok küçük iş diye gelmiyormuşlar çoğu kez bu nedenle şikayet alıyoruz. Hizmete daha hızlı ulaşmanız için iç bağlantıyıda yapıyoruz dedi. Valla kortktum şimdi 100 TL iç kurulum hizmeti kitlerlerse diyecek pek birşey kalmayacak.
    Hattınız bağlandı dedi numarayı verdi gittiler ama hala hat aktif değil sizde de böyle mi olmuştu? Acaba bu gün içinde hizmet alır mıyım ne düşünüyorsunuz?
    benim telefon hattı bağlandıktan 2 gün sonra internet aktif oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Reaver -- 27 Ağustos 2018; 17:40:33 >
  • merhaba arkadaşlar bende ttnet yalın internet kullanıyordum ve taahhüdüm bitti. bu orise yalın hattımı kapatmadan orisin sıfırdan vereceği hattı taşıyıp ttnetin bağlı olduğu vdsl kablodan ve vdsl modemden kullanabilirmiyim? bir de nasıl kullanabilirim.yani modem şu an yalın vdsl de takılı ekstra kablomu gelecek yoksa tek kablo ve tek modemle hem yalın ttnet hemde oris mi alacağım. birde kullanıcı adı ve şifreyi nereye giriyorsunuz modem arayüzüne mi yoksa direkt wifi şifre kısmına mı? bilgi verirseniz sevinirim. birde bu online kayıt olma işi beni çok kötü yaptı. yani her bilgiyi online paylaşmak ne kadar doğrudur? mesela ben ümraniyede oturuyorum kavacıktaki yerlerine gidip direkt üye olabilirmiyim
  • Hocam bildiklerimi yazayım yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltir zaten;
    1)Oris Telekomda Yalın internet olmadığı için mevcut TTnet üyeliği kapatıp yeni başvuru yapacaksınız. Mevcut bağlantınız iptal edilip yeni hat tahsis edilecek.
    2)Yine ttnetteki gibi evinize tek telefon kablosu gelecek(hem ttnet hme de oris kablosu olmayacak evinizde. Zaten oris telekom ttnet alyapısı kullanarak hizmet veriyor)ev hattında değişim olmaz. Binanızdaki TTnet şebeke kusutusunda bağlantı kabloları değişir. sadece.
    3)Yeni internetinize ait bir kullanıcı adı birde şifre verilecek modem arayüzünden giriş yapacaksınız. Umarım şuan kullandığınız modem buna izin veriyordur. Bazen TTnet modemler diğer netlerle kullanılmasın diye sınırlama konulabiliyormuş. Modeminizin marka ve modelini yazın bakalım.
    4)Bu internet kullanıcı adı ve şifresi, wifi kullanıcı adı ve şifresiyle alakalı değil farklı şeyler.
    5)Birçok kişi online kayıt oldu bende öyle. https olan sitelerde bilgiler güvenli olarak saklanır ama yinede güvenemiyorsanız önce müşteri hizmetlerini arayın belki yakınınızda abone merkezi vardır. Veya tek başvuru online yapılıyorsa boşuna Kavacığa gitmemiş olursunuz.
    selametle...

• quote:

Orijinalden alıntı: mmysterious

Hocam bildiklerimi yazayım yanlışım varsa daha bilgili arkadaşlar düzeltir zaten;
    1)Oris Telekomda Yalın internet olmadığı için mevcut TTnet üyeliği kapatıp yeni başvuru yapacaksınız. Mevcut bağlantınız iptal edilip yeni hat tahsis edilecek.
    2)Yine ttnetteki gibi evinize tek telefon kablosu gelecek(hem ttnet hme de oris kablosu olmayacak evinizde. Zaten oris telekom ttnet alyapısı kullanarak hizmet veriyor)ev hattında değişim olmaz. Binanızdaki TTnet şebeke kusutusunda bağlantı kabloları değişir. sadece.
    3)Yeni internetinize ait bir kullanıcı adı birde şifre verilecek modem arayüzünden giriş yapacaksınız. Umarım şuan kullandığınız modem buna izin veriyordur. Bazen TTnet modemler diğer netlerle kullanılmasın diye sınırlama konulabiliyormuş. Modeminizin marka ve modelini yazın bakalım.
    4)Bu internet kullanıcı adı ve şifresi, wifi kullanıcı adı ve şifresiyle alakalı değil farklı şeyler.
    5)Birçok kişi online kayıt oldu bende öyle. https olan sitelerde bilgiler güvenli olarak saklanır ama yinede güvenemiyorsanız önce müşteri hizmetlerini arayın belki yakınınızda abone merkezi vardır. Veya tek başvuru online yapılıyorsa boşuna Kavacığa gitmemiş olursunuz.
    selametle...
    Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Şimdi verilecek kullanıcı adı ve şifre ile ilkkez modeme giriş yapıp WiFi şifresini felan ekstradan yeniden mi yapmam gerekecek?

Ttnetin bana verdiği modem: ZyXEL VMG3312-B10B.

Hocam bilmiyorum bana online üyelik konusunda kavacıkta üyelik yaparlarsa direkt gidip kayıt olmayı düşünüyorum.

• Sabah kayıt bıraktık arasınlar diye , hala arıyacaklar...
  • waggish34 kullanıcısına yanıt
    Uygun 50mbit hız tanımlanır sana.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.