Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

ben türknetin wae yapısındaydım 25 günde geçebildim hız 65 mbit memnunum.
    upload kaç hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ICE_BLUEE

arkadaşlar evrakları göndermeyipde aboneliği iptal olan oldumu acaba, üşeniyom doldurup kargoya vermeye.

Bende üşeniyordum bugün 10. gündü hadi doldurayım dedim doldurup yurtiçi kargo ile anlaşması vardı ücretsiz gönderdim kurtuldum. Darısı başına

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kolpaçino Özgür kullanıcısına yanıt
    4 mbit. indirme 60 70 mbit.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ICE_BLUEE I kullanıcısına yanıt
    Benden önce geçiş yapan tanıdığım vardı.Adam ilk,aylık fatura gelince aklına gelip sözleşmeyi doldurup gönderdi.Ben 14 gün dolmadan gönderdim.Zaten bu imzalı sözleşme için oris,bizde bulunması gerekli diyor ama zorunlu demiyor.Muhtemelen zorunlu değil ama anlaşmalı kargo ile gönderim ücretsiz.Yurtiçi kargo ile adresten bile aldırabiliyorsun.Zaten sesli onay veriliyor.Bu tür taahhütsüz aboneliklerde sesli onay,sözleşme yerine geçmesi lazım.
  • tşkler bilgilerin için usta, formu doldurdum kargo uzakta biraz, yarın çağırayım gelmesse biz gideceğiz mecbur.. dün şöyle bişey oldu, internet vardı öğlen evi aradım çevir sesi yok, hemen orısı aradım, canlı ses duymayalı çok olmuş ( türknetin kulağı çınlasın) neyse tatlı dilli nur hanım çıktı dedim telefon çalışmıyor muhtemelen nette gitmiştir kontrol etti arıza görünüyor dedi hemen ilgili birimlere iletiyorum dedi. tşkür ettim.. akşam eve geldim gelişme yok, karşı komşum aklıma geldi ttnet kullanıyor 8 mbit _) sordum bizdede internet yok dedi.. var deseydi orisi iptal ettircektim...

• Sırf CGN olmamasından dolayı Turknet'ten geçmek istiyorum bakalım yakında başvuruyu yaparım.
  • İnşallah Oris mevcut üyelerin ücretlerinde arttırıma gitmez. Tt şimdiden başlamış çakallık peşinde koşmaya.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

İnşallah Oris mevcut üyelerin ücretlerinde arttırıma gitmez. Tt şimdiden başlamış çakallık peşinde koşmaya.

Yılbaşından sonra mevcut fiyatlardan ücretlendirilecek

• guguk kullanıcısına yanıt
    Mevcut fiyat tamam da. Misal ben ekimdeki 100 mbps 59 tl olan tarifeden faydalanıyorum şu an. Ama kasım da aynı tarife yanılmıyorsam 75 küsürlere filan çıktı. Acaba ben yılbaşından sonra yine 59 dan mı devam edeceğim yoksa benimkini de 75 tl ye mi çevirecek ?

• Şuanda 75 ise notmal tarife senin 59 luk tarife ocaktan itibaren 75 olacak

O zaman kötü işte. Zaten 69.90 tl fiber internet ücreti. Bir de üzerine 15 tl eklenince fiyat 85 liraya çıkıyor. Böyle olursa Ocaktan sonra başka firma bakacağız herhalde.

• Ben de başvurdum ve bağlattım ancak altyapı sorgusunda 85 mbit çıkan, modemde Max attainable rate 125-130mbit çıkan hattıma 24mbit tanımlandı. Hattım FTTB yani binaya kadar fiber ve bina 2 yaşında. Yer, İstanbul Maltepe.
    Yükseltin dedim ama Türk telekom Oris'e geçebileceğim en yüksek hızın 24mbit olduğu söylüyor. Saçmalığa bakın. Türk Telekom'daki hıyanetler bilerek yüksek hız tanımlamıyor. Yapabileceğim bir şey var mıdır yoksa bana iptal yolu mu gözüktü?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 9 Kasım 2018; 18:3:41 >

• hattın 100mbps destekliyor 100mbps çeksinler hattını
  • Ben de bugün TTNET'den geçiş için başvuru yaptım. 7 iş günü içerisinde geçersiniz dediler. TTNET ile 100Mbit internet kullanıyordum. Ama yeri geliyor 70, yeri geliyor 80 oluyordu. TTNET sağ olsun fiyatları yeni dönem için uçurunca, ORIS bana daha uygun geldi. 1000 dakika hediyeli ses paketi ve 100 mbit sınırsız internet toplam 89.90 TL. Ayrıca Ticket Kart kullanıcıları için 1 ay bedava kampanyası var.
  • tilgin hg2331 Routerı çıkartıp bendeki NETGEAR D7800 taktım internete bağlandı acaba dedim hatamı oldu modemi açtım kapattım gene bağlandı herhalde tilgin modemi çıkartıp kendi modemini kullanan ilk kişiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: inceoktay

hattın 100mbps destekliyor 100mbps çeksinler hattını
    Yukarıda açıkladım zaten. Bu görüntüyü Oris'e de attım. Türk Telekom daha yüksek veremiyoruz demiş (bence yalan). Ne yapabilirim diye soruyorum ben de.
  • Barış26 kullanıcısına yanıt
    Aynı durumu arkadaşımda yaşıyor :(
  • Fttb-eth. Fiber tilgin modemi çıkartıp kendi modemimi taktım sonuç bu kablosuz alınan değerlerdir.

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU
    Benim bağlantı da fiber 100 mbps. Bana da tplink fiber modem verdiler. Daha önce vdsl kullanırken airties 5650 modem vardı. Tp link in performansından çok memnun değilim. Acaba bende airties 5650 modem ile bağlantı yapabilir miyim ?

vlanid nasil girdin? vlanidsiz nasil oldu?

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.