Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oris Nasıl bir mesaj attı dün akşamdan beri internete giremiyorum kullanıcı adı ve şifreyi hangi formatta gireceğim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -gg- kullanıcısına yanıt
    Dostum modemede bu şekilde yazıyorsan zaten yanlış yazıyorsun, orisadsl değil orisdsl.net doğru olanı.

• Pardon zaten orisdsl yazmisim modeme ama foruma yanlis yazmisim.

Orisin attigi sms bu

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

• Orise elli kez ariza kaydi biraktim ses cikmadi. Turk telekom pahaliydi ama 10 senedr yasadigim kesinti 1 haftayi gecmez. Tekrar tt ye donecegim ben. Orisin en kotu tarafi mesai saati disinda ulasamiyosunuz kimseye

• Güncellemeden sonra sayfaların çoğu açılmıyor. Sanırım kendi serverları üstünden vermeye başladılar. Önceden ttnet ipleri görünüyordu, şimdi alfa iletişim yazmaya başladı. Cgn üzerinden bağlantıya başladılar. Netflix, prime video, youtube bağlantısı yok. En fazla 2 gün beklerim, çözemezlerse ben kaçar.

• Beni de CGN ip havuzuna geçirmişler, hem hız düşürülmüş hem PİNG fırlamış hem de bazı siteler açılmıyor. Yeni bir ips bulmanın vakti geldi sanırım
  • arkadaşlar 50 mpbs paket kullanıyorum. down upload hızım yüksek 49 50 alıyorum upload 4 alıyorum 15 20 ping alıyorum. ancak lol tr serverinde saçma bi şekilde ping var. 70 ten aşşağı inmiyor. başka oyunlarda apex legends te falan yok. bunun sebebini bilen var mı ?
  • Güncellemeden sonra inanılmaz bir ping sorunu var ve internetim 100 mpbs olmasına rağmen 30 u zor görüyorum.
  • Arkadaşlar bahsi gecen mesaj banada bugün geldi. Ve mesajdaki gibi kullanici adini degistirdim. Ama internetim yok yarım saattir gelmedi. Onlarca kez kontrol ettim kullanici adini falan. Yardimci olabilecek veya sorun ne bilen var mı?

• boras06 kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom musteri oyle yapiyor mu ? ilk defa sizi den duydum

• quote:

Orijinalden alıntı: mmwwlltt

Arkadaşlar bahsi gecen mesaj banada bugün geldi. Ve mesajdaki gibi kullanici adini degistirdim. Ama internetim yok yarım saattir gelmedi. Onlarca kez kontrol ettim kullanici adini falan. Yardimci olabilecek veya sorun ne bilen var mı?
    Aynı sorun bende de var. Şuan internetim yok. Arıza kaydı bıraktım ama kapalılar anca yarın bakacaklar.

Allahtan 6GB int paketim var. Onunla idare ediyorum.

EDİT: 23:30 itibari ile net geldi. Restart atmadan direk net geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 21 Mart 2019; 23:48:18 >
  • Ben fiber kullanıyorum ve bana verilen tilgin modemi çıkartıp kendi modemimi kullanıyordum. Modemi açıp kapatınca artık kullanamaz oldum mecbur tekrar tilgin modeme dönmek zorunda kaldım. Fiber kullanıp kendi modemini kullanan varmıdır.
  • osmanliaskeri kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam luxembourgdan 70-80 ping lol tr serveri da 70 ping. Avrupadan mi dolandiriyorlar nedir

• ps4 de sürekli bağlantı kopuyor sebebi oris kaynaklı mıdır acaba, bu ara sorunlar malum var oriste.
  • bazı sayfaları açarken bazılarını açmıyorsa yapacağınız işlem;
    modem arayüzünden kullanıcı adı ve şifre kısmının girildiği kısımdaki (gelişmiş sekmesinin altında olabilir bazılarında) MRU değeri 1450 olacak şekilde değişirip kaydedin düzeliyor.Bu söylediklerimi ARCHER c5v modemde yaptıktan sonra düzeldi.
  • Valla ben oristen çok memnunum. Bugün tilgin modemin değiştirilip 5G destekli modem getirmeleri talebinde bulundum. Sabah 10 gibi aradım öğlen 14:00 gibi değiştirdiler tplink archer c5v taktılar. Hızda da çok memnunum.

Wifi 5G de alınan hız

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guguk -- 25 Mart 2019; 20:22:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Valla ben oristen çok memnunum. Bugün tilgin modemin değiştirilip 5G destekli modem getirmeleri talebinde bulundum. Sabah 10 gibi aradım öğlen 14:00 gibi değiştirdiler tplink archer c5v taktılar. Hızda da çok memnunum.

Wifi 5G de alınan hız

Değerler harika maşallah. Ben de baştan beri verdikleri tplink archer modemi kullanıyorum ama wifi de 5g de hiç 60-70 üstünü göremedim. 5g destekli farlklı telefonlarda
    da denedim sonuç aynı. Defalarca modem değişimi talep ettim ama " modem işi tt nin keyfine bağlı " diyip her seferinde sonuçsuz kaldı. Kabloluda 90-93 arası hız veriyor. Ama torrent de filan 9-10 mbps lere çıktığı oluyor kablosuz download da. Şimdilik buna da şükür diyelim.

• gün boyu net yoktu bugün ,çağrı merkezi ödenmemiş fatura diyor fakat öyle bir durum yok, müşteri hizmetleri kayıt oluşturdu 48 saat içinde çözülür diye ,1 haftadır 2. sorun. iyice soğumaya başladım oristen.
  • Bıktırdı artik Oris. 2 gün once internet gitti modem internet ışığı sabitlenmiyor. Ne hikmetse yine akşam saatlerinde gitti ve iletişim kuracağım bir müşteri temsilcisi yok. Ertesi gün kayıt açtırdık ama kim bilir ne zaman düzelecek ekipler inceliyormus. Yaklaşık 5 6 aydir aboneyim. Farklı firmaya geçiş yaparsam ne kadar ücret kesilir. Milenicom un 100 mb 85 tl lik tarifeye geçeceğim. Aklı olan bulasmasin bu firmaya. İnternet varken iyi ama bağlantı koptu mu bittiniz

Güncelleme: 2.günde akşam internet geldi kendiliğinden.Ertesi gün ve ondan sonraki gün de ayrı ayrı ekipler geldi.Yani müşteri temsilcisinin çok net bilgi vermemesi bazen arıza kaydının havada kaldığı izlenimi veriyor .Bende önyargı ile biraz kızıyorum firmaya ama yinede memnunum.Hız olarak çok iyi ve stabil.Umarım tekrar kopmaz bağlantı orisle devam =) Müşteri temsilcisi Nur hanım çok ilgili sorun yaşarsanız onu bulun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boras06 -- 29 Mart 2019; 20:34:35 >

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.