Şimdi Ara

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.616
Cevap
20
Favori
89.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski abonelere güzel kıyak olmuş. Nisana kadar 59.90 nisan sonrası 74.90.

Ne yazık ki SOL fiber geldi altyapıya.Millenicom sağolsun 100 mbps 89.90 dan bağladık.

Orisi iptal ederken üzüleceğim.

Umarım piyasada tutunurlar,havada karada Turk.Net e tercih edilecek bir iss.
  • Gönderdikleri maile ve sms'e bakarsak firma elinden geldiğince zam yapmak istemesede telekomun aç gözlülüğü yüzünden zam yapmak zorunda kalmış. İyi niyetlerine güveniyorum ben oris kullanmaya devam edeceğim. Umarım önümüzdeki aylarda kötü sürprizlerle karşılaşmayız.
  • Bu nasıl firma Allah aşkına.Ne kadar ilgisiz ne kadar soğuk bir müşteri hizmetleri var.Sabahtan beri internetim yok arıyorum arıza kaydı açtık , telekoma haber verdik ee 48 saat bekleyeceksiniz.Bu mudur.Merkezlerinden hiç mi işlem yapamaz bu adamlar.Modeme bi reset at bi bak sinyal ne durumda.Türk telekomda olsa böyle şeyler telefonda çözerlerdi.Bunlar en basit bir şey için bile bekleyin diyor.Üstüne üstelik akşam 7 ye kadar çözülmezse ertesi güne kadar internetsiz bekliyoruz malum mesai saatleri dışında kapalı ORİS.Aklınız varsa geçmeyin arkadaşlar.Millenicom fiyatları güncellesin olmazsa ona geçerim.

Ha bu arada hız ile ilgili olarak kimsenin girmediği saatler 100 ü görüyorum akşam saatlerinde 4 5 20 30 50 kafasına göre.Malesef stabik aynı hızı sunan hiç bir firma yok hız merak edenlere duyurulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttbarracuda

Bu firmada netspeed gibi oyunlarda ping sorunu var mı? Netspeed yeni bağlattım ping lol de 60 dan başlıyor.
    Karadeniz'de oturuyorum.

Oynadığım oyunlardan örnek vereyim. Rainbow Six Siege 65-75 arası. Çok nadir 75 üstüne çıkıyor. PUBG 70-85 arası. CSGO ise 70-75 arası.

İstanbul'da oturuyorsanız -10 ping olarak görebilirsiniz.
  • Eski mesajlarda belirtmiştim borcumu ödediğim halde ödenmedi olarak gözüktüğünü cuma günü akşam saat 9 gibi internetim kesildi. Müşteri hizmetleri çalışmıyor pazartesiye kadar internetsiz kalacağım o gün düzeltileceğide meçhul.. 4 kez mail attım kredi kartı ekstresi gönderdim aradım arandım düzeltmemişler.. Gelde hakaret etme! Borcunuzu ödeyin diye herhangi bir uyarı dahi gelmedi direk kestiler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Eski mesajlarda belirtmiştim borcumu ödediğim halde ödenmedi olarak gözüktüğünü cuma günü akşam saat 9 gibi internetim kesildi. Müşteri hizmetleri çalışmıyor pazartesiye kadar internetsiz kalacağım o gün düzeltileceğide meçhul.. 4 kez mail attım kredi kartı ekstresi gönderdim aradım arandım düzeltmemişler.. Gelde hakaret etme! Borcunuzu ödeyin diye herhangi bir uyarı dahi gelmedi direk kestiler.
    benzer bir durum bendede var, 1 ayı geçti açılalı ortalıkla fatura yok, en parada görünmüyor, online da görünmüyor, zart diye kesip 30 lirayı yapıştıracaklar galiba,

sabit tlf.nunuda kullanamıyorum bir gsm no çevirdiğimede şebeke hatası sesini bilirmisiniz o uyarıyı veriyor direkt. hat düşüyor. voip destekli bir telefonmu falan mı kullanmak gerekiyor acaba vb?

• Sorunu düzelttiler herhangi bir ceza çıkmadı, cuma akşamına denk geldiği için iki gün internetsiz kaldım ama. Halbuki ben bu sorunu çözmeleri için 3 mail atmıştım ama işte maalesef bu konularda biraz sıkıntılılar. Sizin durumunuza gelecek olursam eğer yeni bağlattıysanız ilk faturanız geç çıkabilir sürekli bankadan kontrol edin abone koduna borç çıkmıyorsa sorun yok sonraki aylarda düzelir fatura kesim tarihinde gelir. İşte internetin hızı fiyatı benim için önemli o yüzden bu tür sıkıntıları görmez geliyorum zamanla sanırım düzeltirler diye umuyorum bu hataları. Size tavsiyem haftasonu fatura ödememeniz günü geçse bile hafta içi ödeyin borcunuzu.

Ev telefonu sıkıntısı sizin daha farklıymış onu bir görüşün gerekirse telekomdan ekipler gelsin baksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altuntepe2 -- 9 Ocak 2019; 18:38:33 >
  • 100mbps oris kullananlariniz reelde kac mbps hiz aliyorsunuz? (speedtest.net sonucu paylasirsaniz makbule gecer )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infestor -- 15 Ocak 2019; 20:46:57 >
  • Infestor kullanıcısına yanıt
    Modem arayüzünde ulaşılabilir hız 75 mbps göründüğü zaman 74 mbps çekebiliyorum idm ile indirme yaparken. Bizim saha dolabında bi sorun var galiba, elektrikler gidip gelince modemi resetleyene kadar hız 98 mbps felan oluyor. O zamanda 96 97 mbps görüyorum idm ile. Speedtest'de bu değerler çıkmıyor tabi. 65 70 mbps arası görüyorum oradada.
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    bende hatalı 8 MBps üstünü desteklemiyor hat
    ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infestor

100mbps oris kullananlariniz reelde kac mbps hiz aliyorsunuz? (speedtest.net sonucu paylasirsaniz makbule gecer )
    Kablosuz bağlantıdan wifi alınan değerler kablolu 95 98 lerde bağlantı türüm fiber

ORİS TELEKOM VDSL ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Kablosuz bağlantıdan wifi alınan değerler kablolu 95 98 lerde bağlantı türüm fiber

Alıntıları Göster
    pc den mi mobil den mi? Ben mobilden 3 farklı cihaz ile en fazla 60-70 mpbs alıyorum hız.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

pc den mi mobil den mi? Ben mobilden 3 farklı cihaz ile en fazla 60-70 mpbs alıyorum hız.

İpad ile test yaptım iphone telefon ile yapınca da aynı çıkıyor. Modem olara netgear d7800 modem kullanıyorum onların verdiği tilgin modemi kaldırdım.

• Sorgulamada değil hocam modem arayüzündeki değerlerden bahsetmiştim ben.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/135595011 Buradaki mesajımda ekran görüntüleri mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xSwindLer -- 16 Ocak 2019; 19:9:36 >
  • xSwindLer X kullanıcısına yanıt
    En iyi hat değerlerine bakıp işlem yapmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

İpad ile test yaptım iphone telefon ile yapınca da aynı çıkıyor. Modem olara netgear d7800 modem kullanıyorum onların verdiği tilgin modemi kaldırdım.

Alıntıları Göster
    Verdikleri tp link fiber modem kullanıyorum. Hem wifi çekim gücü hem de hız olarak rezil.

• arkadaşlar vdsl'de 100mbps paketi kaldırılmış sanırım. VDSL olup 100 mbps kullanan var mı hala?
  • 100 mbps hız paketini veriyorlar. Sıkıntıları ben hattımı kapatacam sonra kendileri yeni hat açıcaklar ne anladım. Ben diğer operatörler churn işi yapabiliyor. Aynısını sizde yapabilirsiniz dedim. Bizde yok dediler. Yalın hizmeti için tarifeye 10 lira ekleyeceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freezeboi

arkadaşlar vdsl'de 100mbps paketi kaldırılmış sanırım. VDSL olup 100 mbps kullanan var mı hala?
    Devam ediyor.https://www.oristelekom.com/tarife/32/super-internet-plus Ben fiber 100mbit kullanıyorum gayet memnunum.

• Fibere verebiliyoruz ama vdsl'e veremiyoruz dediler. Saçma olan ben vdsle sonradan geçtim. Baştan olsaydı 100 devam edecekti belki de. Modemden 130.000 kbps gözüküyor ama gene de vermiyorlar.

Turknet te altyapı 75 e kadar destekliyor ama 35 veriyor. Bu ne iş anlamadım. VDSL yokken aktif altyapımızdasınız diyordu :D Nisana kadar kullanalım olmadı netspeed falan geçeriz ya da üst pakete geçeriz. Orisin tek artısı dinamik ipsi.

Bu arada wifiden bağlandığımda pingde dalgalanma çok oluyor sizde de var mı böyle bir problem? Gerçi fiberde olmuyordur muhtemelen
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.