Şimdi Ara

Orijinal Tamagotchi geri dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Orijinal Tamagotchi geri dönüyor

90’lı yılların bağımlılık yapıcı oyuncaklarından birisi olan Tamagotchi, orijinal haliyle pazara geri dönüyor. Kitleleri sanal hayvan besleme alışkanlığı ile tanıştıran Tamagotchi, eski başarısını yakalamaya çalışacak.

Bir döneme damga vurdu

Bandai tarafından 1996 yılında piyasaya sürülen Tamagotchi, bir dönem fırtınalar estirdi ve insanların tek dostu haline geldi. Hayvanı ölen Tamagotchi sahiplerinin sinirden oyuncaklarını çekiç ile parçaladığı haberleri hatırladığımız ürün 2010 yılına kadar toplamda 76 milyon adet sattı.

Yumurta ve izleme kelimelerinden oluşan 8-bitlik Tamagotchi hayvanlarını sürekli olarak beslemek, hastalandığında ilgilenmek, altını temizlemek zorundaydınız. Bunları da ekranın çevresindeki tuşlara basarak yapıyordunuz.

Ayrıca Bkz.Western Digital’den MacBook cihazlarını şarj edebilen depolama çözümü

Tamagotchi bugüne kadar revize edildi ve farklı sürümler olarak piyasaya sürüldü ancak 20. Yıl münasebetiyle yeni ürün birebir orijinal modelden inşa edilmiş. Sadece boyut olarak yarı yarıya küçülmüş. Yenilenen donanımların daha küçük olması bunda en büyük sebep.

Orijinal Tamagotchi oyuncakları 18$ fiyat etiketi ile satılmıştı ancak bugün koleksiyon ürünü olduğu için Amazon gibi sitelerde 130$ civarında satılıyor. Yeni Tamagotchi oyuncağı da 14$ civarında bir fiyatla satılacak. 

• Çıktığı zaman hiç anlamamıştım halada ne gerek var anlamıyorum

• Boşuna geri dönüyor. 14 dolara 2017 yılında hesap makinesinden bozma şey satmaya çalışacağına adam akıllı mobil oyununu yapıp 10 dolardan satsalar çok daha fazla kar ederler.

Bu şey 10 yıl önce sanal bebek denilen şey değil mi?

• Son 1-2 yıldır ölü teknolojileri hortlatıp hortlatıp para kazanıyorlar. Nintendo da NES'i tekrar piyasaya sunmuştu.
  • 8 çekirdek 32 GB ram ile gelsin yapay zeka vs olsun.

Sanal bebek nedir emenike.

• 2 yıl güncelleme sözü veriyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Boşuna geri dönüyor. 14 dolara 2017 yılında hesap makinesinden bozma şey satmaya çalışacağına adam akıllı mobil oyununu yapıp 10 dolardan satsalar çok daha fazla kar ederler.

nostalji ayağına milyoncası satılır. telefonda oynamak istesek bi sürü cakması var zaten
  • Çıktığı zaman almıştım. Çok da keyifliydi. 14 dolar yüksek ama anısı var.

• Haha sıkıldıkça duvara atıyoduk çocukken :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı haberi günler önce teknoloji sitelerini geçtim, gazeteler bile verdi. biraz yavaşlama var sanki içeriklerde. eskiden burda okur günler sonra gazetede görürdüm. altta kanıtı.http://www.milliyet.com.tr/sanal-bebek-tamagotchi-geri-dondu-teknoloji-2430531/

• Kız kardeşim istemişti küçükken, anlamadıydı nasıl oluyor diye, sonra ben devr almıştım. Günlerce beraber vakit geçirdiğimi hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Boşuna geri dönüyor. 14 dolara 2017 yılında hesap makinesinden bozma şey satmaya çalışacağına adam akıllı mobil oyununu yapıp 10 dolardan satsalar çok daha fazla kar ederler.

10,72 TL

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.namcobandaigames.tamagotchiclassic.apk
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.