Şimdi Ara

ORIJINAL PARFUM YORUMLARI 25-05-2020

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
188
Cevap
20
Favori
30.539
Tıklama
Tüm Forumlar >> Erkek Kişisel Bakım >> Parfümler ve Kişisel Bakım >> ORIJINAL PARFUM YORUMLARI 25-05-2020
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    833 Mesaj
    Hugo boss energise kullandınız mı? Yorumunuz var mıdır bu koku için?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    147 Mesaj
    Merhaba Parfümleri Tene değil elbiseye sıkın... ve tenen göre parfüm önerisi isteyen arkadaş gördümparfüm ten rengine göre seçilmez. cilde göre seçilir en fazla.. yağlı kuru nemli vs...
    |
    |
    Arkadaslar merhaba, Tekin Acar magazasından uzun süredir kullanmakta olduğum Bvlgari parfüm satın aldım, üzerinde magna kozmetik etiketi var, batch kod sorgulaması yaptığımda checkcosmetics sonuç vermedi ama checkfresh sitesinde üretim tarihi çıktı ancak asıl sorunum kutu üzerindeki referans numarası ve şişe üzerindeki referans numarası farklı ikisi de 380 ile başlıyor ama aynı devam etmiyor o yüzden kafam karıştı sizce parfümün sahte olma ihtimali var mı?
    |
    |

@tritone

Tritone Hocam;
    Ağzına sağlık yine çok güzel parfümler yorumlamışsın. Bir çırpıda okudum yeni eklenenlerin hepsini.

quote:

CARTIER DECLARATION EDT 10- koku tarz olarak terre hermes`e cok benziyor zaten bu kokuyu da cok meshur burunlardan Jean-Claude Ellena yapmis. Kimyon ve tozlu portakal kokusu agirlikli bir parfum. Yalniz yogun kimyon kokusu yuzunden ya cok sever ya da nefret edersin tarzi bir koku, yogun baharat kokusu parfume kirli bir hava veriyor hatta internette bazi kisiler bunu ter kokusuna benzetmis, kor alisa uygun degil, denenmesi lazim once. Kalitesi ust duzey, maskulen, koku gecisleri mukemmel, kalicilik ve yayilim iyi. 23 yasindayken ilk kokladigimda kursun kalemin kokusunu yapmis adamlar diye oldukca sasirdigimi hatirliyorum. Cartier declaration daha keskin portakal ve baharat tarzi bir kokuyken, hermes daha kolay kullanilacak portakal ve odun kokusu bir koku, ama tahminen terreyi seven bunu da sever birbirine oldukca benziyorlar ve hatta sanki bu terrenin ilk prototipi gibi koku yani terrenin ilk tasarimi gibi. 30 yas ustu, bence her mevsim kullanilabilir, her ortama gider, fiyat olarak 150ml 60 euro civari.

Hele şu koyu renkli kısma bildiğin koptum.
    Yalnız aynı yorumu Terre de Hermes'in ilk versiyonları için de yapardık. O çakmak taşı kokusu epey benzerdi kurşun kaleme. Ve dediğin aynen doğru. Terre'nin ilk hali gibi.
    Zaten Jean Claude Ellena'nın parfümleri hep bir birini andırır. Bir tarzı var adamın. Yazlık Und Jardin Sur Le Nil bile bir yerde Terre'yi andırıyor. Zaten kozmetik dünyasında Minimalist akımın öncüsü kendisi. Az malzeme ile yüksek kaliteli işler yapıyor adam.
    Ancak her parfüm gibi tabii ki kör alışa uygun olmasa da, ben ne Declaration, ne de Terre'nin o kadar da riskli olduğunu düşünmüyorum. Bence rahatlıkla her ortamda kullanılır iki parfüm de.
    |
    |
    tritone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    143 Mesaj
    quote:

GUERLIAN VETIVER 6 - bu parfüm ilk vetiver parfümlerinden zaten 1950lerden kalma, koku limonlu kolonya kokusu gibi ama sadece limon değil bunda arkada tütün kokusu da hissediliyor. Yaş 30 altına tavsiye etmiyorum ama özellikle yurtdışında 40 yaş üstünün erkek ve kadınların da kullandığı günlük kokudur bu. Çünkü şekersizdir, hafiftir, etrafı rahatsız etmez, ara ara burnunuza gelir, fiyatı 36euro 200ml fiyatıyla gayet makuldür, yazın kışın kullanılabilir. Koku kullanmaya geç başlayan bilgisi fazla olmayanlar da kullanır, bir çok parfüm denemiş olanlar da. Yeni kesilmiş çimen gibi limonsu kokudur, canlı partilik bir koku değil daha çok ağır karakterli genç insanların veya yaş almış erkeklerin beğeneceği bir parfüm. Kimisi dede kokusu diyebilir, biraz eski kokar ama bence gayet çıktığı yıla göre modern kokan bir koku. Kör alış tasiye etmiyorum, deneyin, parfümeriden çıkıp bir 15dk dolaşın öyle karar verin.

LALIQUE ENCRE NOIRE 7 -isminin de dediği gibi siyah mürekkep gibi kokuyor, benim gibi koşan biriyseniz bazen ormanda yıkılmış bir ağaç görebilirsiniz yıkılmış o agacın kokusu da var zaman geçtikçe yağmur ağaç ve mürekkep kokusu şahsen hayran olduğum bir koku, biraz yaş istiyor sanki 30+ kokusu, fiyat 20euro gibi ama fiyatının çok üstünde kaltede bir parfüm, bu kokuyu bilenler çok da şaşırmazlar gerçekten değişik bir koku fakat kör alışa çok uygun değil çünkü vetiver kokusu bizim türk koku zevkimizde pek bu koku tarzı azdır. Koyu, hüzünlü, kışlık bir koku, günlük bir koku değil yalnız gerçi bu size bağlı biraz da. Bende bugün "EN" sıkayım öyle çıkayım, hava da kapalı, oohoo ne iç kapatıcı bir hava kaçırmayım dediğim bir koku, melankolik dediğim gibi. Bayanların da çok beğendiği bir kokudur bu arada.

LALIQUE ENCRE NOIRE SPORT 8 -günlük kolay kullanılan encre noire çeşidi, flankerı yani bu kokumuz da. Encre noire biraz sulandırın. bi de limon sıkın gerçi yemek tarifi gibi oldu ama aynen öyle bir koku, bahar ve yaz için bu versiyon daha kullanışlı. Sonlarına doğru iki versiyonun da kokusu oldukça yakınlaşıyor, çünkü sportta da zaman geçtikçe alttan encre noiredeki gibi vetiver baskınlaşıyor, ama tabi o kadar keskin ve yoğun değil, bundaki limon orda ama yine de kaybolmuyor, toprağımsı vetiver kökü kokusuyla karışıyor. Fiyat 25euro 100ml yaş 25 diyelim daha canlı bir koku. Bu da fiyatına göre bu da çok kaliteli bir koku. Kulanması orijinal versiyona göre daha kolay daha çok kullandığım bir koku, her ruh haline gidiyor.

@tritone

Üstadım yine çok güzel incelemeler gelmiş. Bu sefer bol bol Vetiver'den gitmişsin. Aslında bunlara ek olarak;
    Tom Ford - Grey Vetiver
    Chanel - Sycomore
    TDC - Sel de Vetiver

vs'de var kesinlikle denemeni tavsiye edeceğim vetiver parfümleri. Neden bilmiyorum ama ben vetiver kokularını çok seviyorum. Böyle garip bir temizlik hissi ve güven veriyor.
    Bu arada Encre Noir'de ki vetiver kullanımı da cidden muazzam. Vetiveri böyle canlı, ışıl ışıl değil de, sizin dediğiniz gibi hüzünlü ve karanlık - kasvetli vermek gerçekten çok farklı bir deneyim yaşatıyor. Hem arkadaki fikir güzel, hem o fikrin uygulanışı.

• Yarbay
    6419 Mesaj
    Isbara hiç bi msjını okuyamıyorum yaw
    mesajın var diyo konuda giriyorum msj yok
    |
    |
    |
    |
    Muhteşem Parfüm Tasarımı Notaları

7 notalı 3 katmanlı harmanlı özel parfüm tasarımı

Tümdetayları ile birlikte yazıldı. Sadece size yapmak kaldı.
    |
    |
    olayı forum yöneticisine ilettim
    ama herhangi bir düzelme olmadı sanırım
    |
    |

Mükemmel bir çalışma olmuş saygılar🙏🏼 ben de 7-8 yıldır hiç bıkmamış bir terre’d hermes kullanıcısı olarak başka kokuya geçmeye kıyamıyorum:)) bir ara comme des garcons markasının wonderwood’unu da baya kullandım odunsu kokularda ciddi tavsiye ederim ama artık zor bulunuyor

|
    |
    tritone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6419 Mesaj
    Terre çok doğa ve nefis kokan bir parfüm, cartier declarationu da mutlaka denemelisin👍🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 20 Mayıs 2020; 2:49:32 >
    |
    |
  • Yarbay
    6419 Mesaj

Ben de çok seviyorum, söylediğin 3 vetiveri de biliyorum özellikle grey favorim 👍🏻Vetiver mugler colonge güzel dediler açıkçası mrk ediyorum çünkü tf grey vetivere çok benziyormuş bi de 300mlsi 60eoro güzel günlük koku olur.

|
    |
    Isbara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6419 Mesaj
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 20 Mayıs 2020; 16:59:27 >
    |
    |

Sayın tritone tavsiyeleriniz gerçekten çok iyi ve yerinde tebrikler. Encre noire ile ilgili biraz detay verebilirseniz çok memnun olurum. En çok hangi parfümlere benzer? Reformulasyon durumu var mıdır? Anladığım kadarıyla takım elbise kullanıma uygun olduğu yorumlanıyor katılıyor musunuz? Fark edilirliği yüksek midir? Ayrıca sizden fark edilirliği en yüksek parfümlerin listesini alabilir miyiz? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: tritone

Özellikle turunç notalı ferah kokuları çok seviyorum.Daha önce Invictus Aqua ve Chanel Allure Homme Sport kullanmıştım çok hoşlardı.Bu tarz parfüm önerilerinizi alabilir miyim?

Çokça ilkbahar ve yaz parfümüm var.Ancak kış parfümüm yok pek.Genelde bu parfümler çok baharatlı ya da şekerli oluyor boğuyor beni.Kış için kullanılabilecek sade çok yoğun olmayan parfüm önerilerinize açığım.

İyi forumlar

şu parfüme benzer diyemem, encre noire vetiver parfümü olduğu için diğer vetiver parfümlerini andırıyor zaten yaş istiyor denmesinin nedeni bu vetiver kokularının hafif kolonyamsı olması eski tip aftershaveler gibi kokması
    yalnız ENde bu daha modern verilmiş, öyle dede kokusu gibi gelmiyor, ama vetiverin o soğuk havası yine var
    reförmüle olduğunu sanmıyorum hep aynı benim aldıklarım.
    takım elbise diyerek vetiverden gelen ciddi o soğuk havasından bahsediyorlar bence,
    kalıcılığı iyidir ama dışardan duyumu daha düşük kalıcılığına göre, böyle sevdiğim parfümler olunca ben DP açık parfümcüden ufak cepte taşımak için küçük şişeler alıyordum, evde doldurup sokakta tekrar bunlarla yeniliyordum

VERSACE EROS FLAME
    SWISS ARABIAN SHAGHAF OUD
    BLACK ORCHID TOM FORD
    ARMANI STRONGER WITH YOU INTENSELY
    DIOR SAUVAGE
    BVLGARI AQUA AMARA
    ESCENTIC MOLECULES MOLECULE 01 (bu kokuyu sen duyamazsın üstünde ama gün boyu etrafa kokar ilginç bir şekilde)
    DIOR FAHREINHEIT PARFUM
    YSL KOUROS
    CREED AVENTUS
    TOM FORD TOBACCO VANILLE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tritone -- 19 Mayıs 2020; 16:10:5 >
    |
    |
    sss9395 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6419 Mesaj

turunç deyince aklıma direk Acqua di Parma Arancia di Capri geliyor, çok doğal turunçgil kokusu, clinique happy, lacoste white da geliyor aklıma ama sentetik
    o bana da oluyor bazen güçlü baharlık kullanıyorum o zaman kışında mesela dior sauvage
    o çok popüler oldu dersen
    mesela Cartier Declaration d'Un Soir
    mesela Santal 33 Le Labo
    mesela Rose 31 Le Labo

demeden almayın ama
    |
    |
    Zierox kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobilya Takımları
Bey Azura
bankalar.org
Media Sözlük
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.