DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
21.105
Cevap
348
Favori
1.344.957
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Parfümler ve Kişisel Bakım >> ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 08:29:43 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

parfumdunyasi,net e kozmetik ürünlere yurtdışı yasağı hakkında sorduğum soruya cevap:i

Merhaba,

bu konu ile alakalı bizimde bilgimiz sizin kadar, henüz ürünlerimiz gümrükte takılmadığı için gönderime devam ediyoruz.

İyi günler

Gümrükte takılacak olursa sorumluluk alacaklar mı bu önemli
      |
      |

Vestel alma, aldırma!!! Aldığın her elektronik ürünün fiyatını Vestel'in arttırdığını unutma!!!
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      29 Nisan 2011 10:25:48
      quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Alıntıları Göster

Qgambler,

Parfüm konusunda usta olduğunuz yorumlarınızdan çok rahat anlaşılıyor. Romeo Gigli - Gigli Man kullanan birinin zaten parfümden anlamaması mümkün olamaz. Gigli Man hiç denemediğim ama şanını şöhretini çok duyduğum özel bir koku, kolleksiyonerlerin rağbet ettiği kokulardan. Madem öyle, tarz olarak çok yakın olduğunu duyduğum Paul Smith Story'de bilirsiniz diye düşünüyorum. Biraz da ondan bahseder misiniz?

Burada, üzerine yorum yaptığım ve bundan sonrayapacağım tüm parfümler kullandığım parfümlerdir. Yani hiçbir parfümü koluma 2 fıs sıkıp, bunu koklayarak yorumlamam. Çünkü parfüm hakkında yorum yapmak için, defalarca kez koklayıp tüm notalarını duymak, kıyafette kalıcılığını test etmek, günlük kullanımda etrafınızdaki insanların tepkilerini görmek, geniz yanması yapıyor mu vs.vs. gibi birçok detayı bilmek gerektiğini düşünüyorum.
      Bu yüzden Story hakkında şuan yorum yapacak kadar bilgim yok, çünkü halen bulup alamadım. Yurtdışına çıktığımda bile bulamadım bu parfümü (avrupada da zaten kolay bulunan bir parfüm değil, popüler olduğu için kolay tükeniyor) Yarın sabah yine bir yurtdışı seyahatim var. Eğer bulabilirsem Story i alıcam ve sizinle mutlaka yorumlarımı paylaşırım.

Ayrıca Story i de çoğu kişi bilmez. Çünkü popüler ama "kült popüler" bir parfümdür. Bu parfümü biliyor olmanız, sizin de parfüm dünyasında olduğunuzu gösterir
      |
      |
    • Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 10:45:02 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

Alıntıları Göster

Burada, üzerine yorum yaptığım ve bundan sonrayapacağım tüm parfümler kullandığım parfümlerdir. Yani hiçbir parfümü koluma 2 fıs sıkıp, bunu koklayarak yorumlamam. Çünkü parfüm hakkında yorum yapmak için, defalarca kez koklayıp tüm notalarını duymak, kıyafette kalıcılığını test etmek, günlük kullanımda etrafınızdaki insanların tepkilerini görmek, geniz yanması yapıyor mu vs.vs. gibi birçok detayı bilmek gerektiğini düşünüyorum.
      Bu yüzden Story hakkında şuan yorum yapacak kadar bilgim yok, çünkü halen bulup alamadım. Yurtdışına çıktığımda bile bulamadım bu parfümü (avrupada da zaten kolay bulunan bir parfüm değil, popüler olduğu için kolay tükeniyor) Yarın sabah yine bir yurtdışı seyahatim var. Eğer bulabilirsem Story i alıcam ve sizinle mutlaka yorumlarımı paylaşırım.

Ayrıca Story i de çoğu kişi bilmez. Çünkü popüler ama "kült popüler" bir parfümdür. Bu parfümü biliyor olmanız, sizin de parfüm dünyasında olduğunuzu gösterir

Aramızda olup bizimle fikirlerini ve düşüncelerini paylaşman mutluluk verici arkadaşım çok sağol.

Açık parfüm de tester alıp o sonuçları görebiliyoruz fakat sen de takdir edersin ki her orjinal parfümü almamız gibi bir durum söz konusu olamaz gittiğimiz yerde daha doğrusu denediğimiz yerde maksimum 4 parfüm denemeyi öneriyoruz ki bence bu bile fazla.

Seviyeli saygılı ve sizin gibi bilgili ve ilgili kişiler sayesinde gittikçe bizimle birlikte olan arkadaşlarımızın sayısı artıyor.

Narciso Rodriguez hakkında yorumlarını da alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 29 Nisan 2011; 10:46:55 >
      |
      |

Vestel alma, aldırma!!! Aldığın her elektronik ürünün fiyatını Vestel'in arttırdığını unutma!!!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Nisan 2011 11:18:41
      Bugün Bim'e gelen AXE edtlere baktım. Sadece Dark Temptetion ve Click getirmişler. EDT + DEO 18 lira. Axe kullanıcıları bu fiyata kaçırmasın derim. Sadece EDT Migros'ta 25 lira. Axe Marine'i denemiştim güzel ve hafif bir koku.
      |
      |

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      29 Nisan 2011 11:44:41
      Deneyimlerime dayanarak kullandığım parfümler arasında( Loewe solo,givenchy intense ultramarine, paco rabanne black xs, paco rabanne one million, hugo boss baldessarini del mar ) en iyisi diyebiliceğim

1-) Black XS

2-) Solo Loewe ( Turuncu şişe )

Gerçekten harika parfümler

Solo Loewe; Yaz kış kullanılabilicek bir parfümdür bana göre en hissedilebilir yanı keskin mandalina ve tarçın kokusudur. Kalıcılığı hakkında da şüpheniz olmasın sabahtan sıkın akşama kadar yeter hatta kıyafetlerimde yıkandıktan sonra bile kokusu fazlasıyla kalıyodu :)

Black XS; One million bitti e yazda geldi şimdi yine sıra onda :)) İçeriğini tam olarak bilmiyorum ama çok farklı bi limon kokusu olduğu bariz belli. Parfümü aldığım yerdeki abim (çok eski komşumdur) içinde afrodizyak olduğunuda söylemişti ama :) bilemiyorum ve pek sanmıyorum.

Önerim; şu anda alınabilcek en güzel parfüm bana göre black xs ama solo loewe'uda mutlaka ama mutlaka denemenizi tavsiye ederim...
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 11:49:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Dgkn_ngn

Deneyimlerime dayanarak kullandığım parfümler arasında( Loewe solo,givenchy intense ultramarine, paco rabanne black xs, paco rabanne one million, hugo boss baldessarini del mar ) en iyisi diyebiliceğim

1-) Black XS

2-) Solo Loewe ( Turuncu şişe )

Gerçekten harika parfümler

Solo Loewe; Yaz kış kullanılabilicek bir parfümdür bana göre en hissedilebilir yanı keskin mandalina ve tarçın kokusudur. Kalıcılığı hakkında da şüpheniz olmasın sabahtan sıkın akşama kadar yeter hatta kıyafetlerimde yıkandıktan sonra bile kokusu fazlasıyla kalıyodu :)

Black XS; One million bitti e yazda geldi şimdi yine sıra onda :)) İçeriğini tam olarak bilmiyorum ama çok farklı bi limon kokusu olduğu bariz belli. Parfümü aldığım yerdeki abim (çok eski komşumdur) içinde afrodizyak olduğunuda söylemişti ama :) bilemiyorum ve pek sanmıyorum.

Önerim; şu anda alınabilcek en güzel parfüm bana göre black xs ama solo loewe'uda mutlaka ama mutlaka denemenizi tavsiye ederim...

Black XS ve limon kokusu mu yanlışın olmasın arkadaşım? Orjinal mi kullanıyorsun?
      |
      |

• Yarbay
      19205 Mesaj
      29 Nisan 2011 12:00:04
      quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Alıntıları Göster

Diğer firmaların da yasak aslına bakarsan Neyse sağlık olsun arkadaşım.

Valla hocam ne yapayım.Bana kalsa ben paylaşırım ama sonuçta bu şirketin çalışanıyız.Ama parfüm konusunda yardımcı olurum...
      |
      |

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      29 Nisan 2011 13:37:40
      quote:

Alıntıları Göster

Black XS ve limon kokusu mu yanlışın olmasın arkadaşım? Orjinal mi kullanıyorsun?

:)) çok eminim evet orjinal kullandım 2 kere almıştım biri rock n roll collector diğeri sadece parfüm belkide benim burnuma öyle bi koku gelmiştir ama baktım şimdi bi kaç siteye limon var içinde ve bana çok net geliyodu değişik tabikide çaya çorbaya sıktığınız limon kokusu değil ama limon kokusu internetten araştırırsanız...
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 14:14:30 Konu Sahibi
      Nerden almıştın arkadaşım? XS ile karıştırmış olma. Gül çilek vanilya lavanta karışımı alıyorum ben ama. Asla turunçgil bir koku almadım ben Black XS'den bir tek senden duydum.
      Düzeltme: İçeriğinde üst notada varmış ama ben alamadım o turunçgil limonumsu kokuyu yaza çok ağır gelecek bir koku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 29 Nisan 2011; 14:17:54 >
      |
      |

• Binbaşı
      1274 Mesaj
      29 Nisan 2011 14:24:34
      quote:

Nerden almıştın arkadaşım? XS ile karıştırmış olma. Gül çilek vanilya lavanta karışımı alıyorum ben ama. Asla turunçgil bir koku almadım ben Black XS'den bir tek senden duydum.
      Düzeltme: İçeriğinde üst notada varmış ama ben alamadım o turunçgil limonumsu kokuyu yaza çok ağır gelecek bir koku.

Teşekkürler düzeltme için vallaha bilemiyorum parfüm çok hoşuma gidiyo benim yazada gidebiliceğini tahmin ediyorum peki sizin öneriniz nedir yazın kullanılabilecek bi parfüm olarak ben çok fazlasıyla tavsiye dinlerim ona göre aralarından beğenir alırım :)
      |
      |

• Teğmen
      216 Mesaj
      29 Nisan 2011 15:26:31
      markafoni de parfümler indirime girdi, yaz için hangisini önerirsiniz ?

DIESEL Fuel For Life Pour Homme 75ml 104tl
      bunu düşünüyorum ben ?
      |
      |

• Er
      0 Mesaj
      29 Nisan 2011 15:54:11
      Abi mystcal Hermes i iyi yapıyor diye görünce gözler açıldı birden. Denemek lazım orijinali servet, günlük kullanıma biraz tuzlu benim için. Bahsettiğiniz mystcal internetten satışı olmayan firma dimi çünkü bir de mistik parfüm var, onun internetten satışı var gerçi şu anda sitesi bozuk ama orası da Terre satıyor. Ondan emin olamadım kullananlara bir sorayım dedim, teşekkürler???
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 16:17:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: fakyoras

markafoni de parfümler indirime girdi, yaz için hangisini önerirsiniz ?

DIESEL Fuel For Life Pour Homme 75ml 104tl
      bunu düşünüyorum ben ?

Öncelikle markafoniden almamanı öneririm hizlial,hepsiburada,pazarland,vimjo gibi sitelerde daha uygun fiyata bulabilirsin arkadaşım.

Yazın ağır gelir kışa daha uygun bir koku

Bvlgari Aqva marine, Bvlgari aqva, Kenzo Leaupar, kenzo Leupar indigo 4'lüsünü denemeni öneririm.
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 16:20:58 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: vgd

Abi mystcal Hermes i iyi yapıyor diye görünce gözler açıldı birden. Denemek lazım orijinali servet, günlük kullanıma biraz tuzlu benim için. Bahsettiğiniz mystcal internetten satışı olmayan firma dimi çünkü bir de mistik parfüm var, onun internetten satışı var gerçi şu anda sitesi bozuk ama orası da Terre satıyor. Ondan emin olamadım kullananlara bir sorayım dedim, teşekkürler???

Hemen bir önceki sayfada mystical'ın iletişim bilgileri var arkadaşım ordan bütün bu sorularına cevap bulabilirsin.
      |
      |

• Çavuş
      87 Mesaj
      29 Nisan 2011 16:44:41
      quote:

Alıntıları Göster

Öncelikle markafoniden almamanı öneririm hizlial,hepsiburada,pazarland,vimjo gibi sitelerde daha uygun fiyata bulabilirsin arkadaşım.

Yazın ağır gelir kışa daha uygun bir koku

Bvlgari Aqva marine, Bvlgari aqva, Kenzo Leaupar, kenzo Leupar indigo 4'lüsünü denemeni öneririm.

Gökhancığım, arkadaşımıza Markafoni'den alma diyorsun ama Markafoni'den sana sağ elini kaşıtacak bir haberim var

Senin gözden olan Narciso Rodriguez For Him 100 ml EDT + 100 ml After Shave seti Markafoni'de 124,90 TL.

Ayrıca, yine Markafoni'de henüz denemediğim ama çok özel olduklarını duduğum tarz kokularda ciddi indirimler var, mesela Grey Flannel set 89,90 TL (120 ml EDT + After Shave Losyon 120 ml), YSL Jazz 100 ml 99,90 TL.

Bir bak istersen.
      |
      |

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      29 Nisan 2011 17:00:03 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Alıntıları Göster

Gökhancığım, arkadaşımıza Markafoni'den alma diyorsun ama Markafoni'den sana sağ elini kaşıtacak bir haberim var

Senin gözden olan Narciso Rodriguez For Him 100 ml EDT + 100 ml After Shave seti Markafoni'de 124,90 TL.

Ayrıca, yine Markafoni'de henüz denemediğim ama çok özel olduklarını duduğum tarz kokularda ciddi indirimler var, mesela Grey Flannel set 89,90 TL (120 ml EDT + After Shave Losyon 120 ml), YSL Jazz 100 ml 99,90 TL.

Bir bak istersen.

Abi yapma etme dur gözümden kaçmadı Rodriguez de benim hatunun doğum günü yaklaştı bütçeyi ona ayırmam gerekiyor beraber geçireceğimiz ilk doğumgünü olduğu için ciddi masrafa da gircem. Ocağıma incir ağacı dikme

Bir deneme ihtimaliniz varsa deneyin derim size yakıştırdığım tarz bir koku.
      |
      |

• Yüzbaşı
      498 Mesaj
      29 Nisan 2011 17:14:54
      yha bi indirimde marine bulamadım arkadaş.alamarkada hediye çeki felan kargo dahil aqva 85 tlye geliyor.GKHN1905 abi ne dersin marine beklemeye değer mi bi sipariş atsam mı?marineyi açık yapan burda firma yok hiç bir arkadaşımda da görmedim benim için biraz özel koku olcak yani.aqva hem açık yapanlar var hemde kullananı çok karasız kaldım...
      |
      |

AMASYA-SULUOVA İLÇESİ AİLE KABRİSTANLIĞIMIZDA 2 METREKARE ARSAM VAR
    • Yarbay
      2902 Mesaj
      29 Nisan 2011 18:01:56
      quote:

Orijinalden alıntı: Qgambler

Alıntıları Göster

Dostum, kalıcılığı ortalamanın altında. Ancak temmuz/ağustos gibi sıcaklarda belki ortalamaya ulaşabilir. Ben senin yerinde olsam almazdım.

Hocam teşekkür ederim yorumunuz için , Terre Hermes veya Bulgari Aqua'dan birini orjinal alacağım , onun dışında Ixora'dan kış için Tom Ford alacağım , bir de DP'den yazlık , fresh , hoş ve kalıcı bir koku alayım diyorum en çok hangisini tavsiye edersiniz?Muhtemelen önceki sayfalarda yazılmıştır ancak 33 sayfayıda okumak istemiyorum.Zahmet olacak ama DP'den 2-3 adet yazlık koku önerebilir misiniz?
      |
      |

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Onbaşı
      24 Mesaj
      29 Nisan 2011 18:46:11
      quote:

Alıntıları Göster

Aramızda olup bizimle fikirlerini ve düşüncelerini paylaşman mutluluk verici arkadaşım çok sağol.

Açık parfüm de tester alıp o sonuçları görebiliyoruz fakat sen de takdir edersin ki her orjinal parfümü almamız gibi bir durum söz konusu olamaz gittiğimiz yerde daha doğrusu denediğimiz yerde maksimum 4 parfüm denemeyi öneriyoruz ki bence bu bile fazla.

Seviyeli saygılı ve sizin gibi bilgili ve ilgili kişiler sayesinde gittikçe bizimle birlikte olan arkadaşlarımızın sayısı artıyor.

Narciso Rodriguez hakkında yorumlarını da alabilir miyim?

Dostum Rodriguez tam kelime anlamıyla "klas" koku. Ama bu kokuyu herkes taşıyamaz, yani bu parfüm 35+ bir parfüm. Ben rodriguezi çok hevesle almıştım ancak bu kokunun benim hiç sevmediğim bir yönü beni soğuttu. Yağlı bir parfüm. Kalıcılığını arttırmak için yağlı esans & parfüm yağı kullanılıyor (mesela D&P den aldığınız tüm kokularda bunu çok yaşarsınız).
      Parfümü sıktıktan sonra kulaklarınızın arkası parıl parıl parlıyor :) Bu yönünü hiç sevmedim. Ten parfümü emmiyor, parfümü sıktıktan 5 dakika sonra sıktığım yer halen ıslak. Benim sorunum buydu, bu yüzden kullanmıyorum . Ama koku olarak çok "klas"
      |
      |
    • Onbaşı
      24 Mesaj
      29 Nisan 2011 18:53:21
      quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Alıntıları Göster

Hocam teşekkür ederim yorumunuz için , Terre Hermes veya Bulgari Aqua'dan birini orjinal alacağım , onun dışında Ixora'dan kış için Tom Ford alacağım , bir de DP'den yazlık , fresh , hoş ve kalıcı bir koku alayım diyorum en çok hangisini tavsiye edersiniz?Muhtemelen önceki sayfalarda yazılmıştır ancak 33 sayfayıda okumak istemiyorum.Zahmet olacak ama DP'den 2-3 adet yazlık koku önerebilir misiniz?

Dostum,
      Zaten kışlığını almışsın. D&P den yazlık bişeyler alacağına git Bvlgari Aqva yı orijinal al, tende kullan. Desteklemek için de mystical dan 50 cc. Aqva al, kıyafette kullanırsın, tiril tiril bir yaz geçir...
      |
      |

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
1,019
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.