Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: NeverDies7

YSL Jazz,L'Homme,La Nuit De L'Homme

Bu üç parfümü Bargello veya İxora başarabilmiş mi? Aslında ben sadece Jazz'ı gördüm ama gözden kaçırmış olabilirim.

La nuit'in testerı elime geçti ixoradan piyasaya çıkmadan koku olmamış benzemiyor ama farklı bir koku ortaya çıkmış. Jazz da açık görmedim ama Bargello L'homme u gayet güzel yapmış ben çok beğendim koku olarak da bence şahane alıp kullanabilirim.

Teşekkürler.Bargelloda gördüm galiba,yanılıyor olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kei$er$oZe

Kaç ml ve kaça aldınız..

98 ml 80 tl ve pm
  • armani code sport kullanan ?
  • Merhaba Gençler,

Bu arada Ramazan-ı Şerifleriniz de hayırlara vesile olsun.

Şehir dışı görevlerim nedeniyle uzun zamandır fırsat bulup yazamadım.

Şu an izindeyim ve Allah katında kabul buyurulursa orucumu eda etmekteyim. İftar sonralarında fırsat ve derman buldukça yazmaya çalışırım.

Bayram sonrasında görev nedeniyle yine şehir dışına bu kez İstanbul'a uzanacağım, dolayısıyla Bayramdan sonra bir süre daha aktif katılımda bulunamayacağım.

Forumdan uzak kaldığım süre zarfında sadece Oriflame'in kokuları ile Dunlop Summer Man'i kullanma şansını buldum.

Ayrıca, Bargello'dan da bir kaç koku aldım ve/veya değiştirdim.

Malum sıcak yaz günlerinde koku algısı çok düşüyor ve en hafif kokular bile bazen tahammül edilemez oluyor. Bu nedenle, sıcaklar sona erene dek koku denemelerine ara vermek en akıllıcası diye düşünüyorum.

Son bir ay içerisinde Oriflame'den denediğim/kullandığım kokular; Voyager ve Signature. Bildiğiniz üzere, daha önce Ascendat, DeMarco ve S8 alıp kullanmış, sizlere de önermiştim. Ayrıca, numune kokulardan da Architect ve Urban Lovers For Him'i beğendiğimi belirtmiştim.

Voyager ile Signature biribirlerine çok uzak kokular değil, Aslında her ikisi de temelde tatlı kokular ancak Voyager sanki biraz daha buruk iken Signature daha tatlı bir koku gibi. Her ikisi de genel beğeniye fazlasıyla hitap eden ve kesinlikle baymayan kokular. Tek kusurları kalıcılıklarının biraz düşük olması ki bu da doğal, zira yaz aylarında terleme nedeniyle (kışlık kokular hariç) hemen tüm kokular kısa sürede uçmakta. Özetle her 2 kokuyu da denemenizi öneririm.

Dunlop Summer Man ise fiyatına göre gerçekten iyi bir koku (100 ml EDT + 150 ml Deo + 75 ml Duş Jelinden oluşan 3'lü seti 39 TL'ye satın almıştım), ismi gibi tam bir yaz kokusu, buram buram portakal aroması yayan ferah bir koku, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Bargello'dan edindiğim son kokular ise; gözde kokularımdan olan Burberry Touch For Men, Chanel Allure ve Tom Ford. Abercrombie, Night Flight, Fahrenheit ve Sun zaten elimde vardı. Burberry Touch'ı oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim, lakin baharatlı bir koku olduğundan yaz için ağır kaçabilecek bir koku. Allure'u da başarılı buldum ancak bu da yazın bayabilecek bir koku. Tom Ford'u ise defalarca denememe rağmen hakkında bir karara varamadım, değiştirmeyi de düşündüm ama bu 3. değişim olacağından vazgeçtim.

Şimdilik bu kadar gençler.

Kalın sağlıcakla.

Ha bu arada, Gökhan ve Efendy kardeşim twitter hesabınız varsa özel mesajla bildirirseniz, o yolla da haberleşiriz.

• android olarak ilk cevabı ben vereyim
    hoşgeldin halil abi gözlerimiz yollarda kaldı valla twiter hesabım yok benim malesef hanım faceye bile kızıyo twiter açarsam bide bilgisayarımı oyar
    bu arada oriflame ascendantın elbisedeki kalıcılığı hatırı sayılır derecede iyi halil abi.signatureyi denemiştim ama onun gibi tatlı kokular hoşuma gitmiyor.voyager ve architect i merak ediyorum.39 tl arcitect 75 ml kargo bedava,aynı şekil 39 tl voyager 75 ml- duş jeli ile beraber gittigidiyordaki listeme ekli satıcının fiyatları.bi iki ml de olsa numune denesek öyle karar versek çok iyi olacak aslında.
    dunlop yeşil var bendede vimjo dan almıştım epey kullandım 50-55 ml falan kaldı artık kullanmıyorum.
    daha sık aramızda görmek isteriz seni halil abi yetim kaldı burası sen gidince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 10 Ağustos 2011; 6:01:03 >

• Bn tom Ford manin orjinalini kullanıyorum tam bir erkek parfumu mükemmel bisey parfüm açılışta mandalina tütün karışımı gibi aciliyo bı on dk sonra koku değiş meye başlıyo hafif tatlimsi misk turuncgil kokular tatlimsi tutun le harika bı hal Aliyo B'ni en cok etkileyen ise alt notaları oldu cok belirgin olmamasına rağmen tatlimsi bı nar kokusu bni Bnden aldı resmen gram sentetiklik hissedilmiyo tam bı erkek kokusu kalıcılığı cok iyi farkedirligi 3 4 saatten sonra biraz zayifliyo su ana kadar gördüğüm en iyi erkek parfümlerinden biri değişik ve etkileyici parfüm isteyenlere şiddetle onerilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAKGÜN68

Merhaba Gençler,

Bu arada Ramazan-ı Şerifleriniz de hayırlara vesile olsun.

Şehir dışı görevlerim nedeniyle uzun zamandır fırsat bulup yazamadım.

Şu an izindeyim ve Allah katında kabul buyurulursa orucumu eda etmekteyim. İftar sonralarında fırsat ve derman buldukça yazmaya çalışırım.

Bayram sonrasında görev nedeniyle yine şehir dışına bu kez İstanbul'a uzanacağım, dolayısıyla Bayramdan sonra bir süre daha aktif katılımda bulunamayacağım.

Forumdan uzak kaldığım süre zarfında sadece Oriflame'in kokuları ile Dunlop Summer Man'i kullanma şansını buldum.

Ayrıca, Bargello'dan da bir kaç koku aldım ve/veya değiştirdim.

Malum sıcak yaz günlerinde koku algısı çok düşüyor ve en hafif kokular bile bazen tahammül edilemez oluyor. Bu nedenle, sıcaklar sona erene dek koku denemelerine ara vermek en akıllıcası diye düşünüyorum.

Son bir ay içerisinde Oriflame'den denediğim/kullandığım kokular; Voyager ve Signature. Bildiğiniz üzere, daha önce Ascendat, DeMarco ve S8 alıp kullanmış, sizlere de önermiştim. Ayrıca, numune kokulardan da Architect ve Urban Lovers For Him'i beğendiğimi belirtmiştim.

Voyager ile Signature biribirlerine çok uzak kokular değil, Aslında her ikisi de temelde tatlı kokular ancak Voyager sanki biraz daha buruk iken Signature daha tatlı bir koku gibi. Her ikisi de genel beğeniye fazlasıyla hitap eden ve kesinlikle baymayan kokular. Tek kusurları kalıcılıklarının biraz düşük olması ki bu da doğal, zira yaz aylarında terleme nedeniyle (kışlık kokular hariç) hemen tüm kokular kısa sürede uçmakta. Özetle her 2 kokuyu da denemenizi öneririm.

Dunlop Summer Man ise fiyatına göre gerçekten iyi bir koku (100 ml EDT + 150 ml Deo + 75 ml Duş Jelinden oluşan 3'lü seti 39 TL'ye satın almıştım), ismi gibi tam bir yaz kokusu, buram buram portakal aroması yayan ferah bir koku, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Bargello'dan edindiğim son kokular ise; gözde kokularımdan olan Burberry Touch For Men, Chanel Allure ve Tom Ford. Abercrombie, Night Flight, Fahrenheit ve Sun zaten elimde vardı. Burberry Touch'ı oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim, lakin baharatlı bir koku olduğundan yaz için ağır kaçabilecek bir koku. Allure'u da başarılı buldum ancak bu da yazın bayabilecek bir koku. Tom Ford'u ise defalarca denememe rağmen hakkında bir karara varamadım, değiştirmeyi de düşündüm ama bu 3. değişim olacağından vazgeçtim.

Şimdilik bu kadar gençler.

Kalın sağlıcakla.

Ha bu arada, Gökhan ve Efendy kardeşim twitter hesabınız varsa özel mesajla bildirirseniz, o yolla da haberleşiriz.

Merhabalar Halil Abi Allah kabül etsin. Sizin de ramazan- şerifiniz mübarek olsun.

Kendini özletmiştin iyi oldu bu yazı. İnşallah en yakın zamanda o güzel yazılarını yazmaya devam edersin. Maalesef twitter'a uzağım abi.

Oriflame kokularına en atmak farz oldu artık bu yazılardan sonra.Ekonomik olarak düzlüğe çıkınca el atabilirim.

Sanırım turunçgil kokulara bende de bir yönelme var. Tabi issey miyake sevmiyorum.

Yaz için yeni favorim aqva marine, takım elbise giyeceksem indigo, hani öyle akşam gezmesi olunca da euphoria intense'den devam ediyorum.

Touch ve allure edinmeyi düşünüyorum bargello'dan 2 tane 50'lik alıp olmadı değiştiririm.

Bu arada mor parfümeri yeni kokular çıkartacakmış yakın zamanda gelirmiş ellerine. Aqva marine orda fena değildi abi üst nota benzemiyor ama açınca koku benziyor baya.

• Öncelikle Parfüm - Ten uyumunuzu iyi bilmeniz lazım...(benim gibi bukalemun gibi bir tene sahipseniz sorun yok )
    Bayağı bir parfüm kullanmışlığım vardır :) armani ve burberry'nin neredeyse tüm serileri ve birçok marka. Size sadece birkaçının kalıcılık ve sıradışılığından bahsedicem.

burberry - london ve brit (erkek değil ERKEK kokuları resmen bunlar 2. kez kullandığım nadir parfümlerdendirler)
    paco rabanne - 1 million (eğer kalıcı ve sıradışı bir koku istiyor iseniz)
    laura biagiotti - roma (sıradışı ve kalıcı diğer bir koku)
    prada (pek kimsede kokusunu duyamayacağınız etkileyici bir parfüm )
    christian dior - dior homme (hafif feminen ama kalıcı ve değişik bir koku)
    Cacharel - Nemo (artık üretilmeyen süper koku)
    rochas - aquaman (hafif serinletici bir koku)
    geçen gün kokladığım ve alacağım paco rabanne - black XS (değişik bir koku )
    kenzo - leaupar (çok hafif ve kalıcı olmayan bir koku, ama güzeldir...limon kokusu)
    Armani - attitude (çakmak şeklindeki şişe tasarımı gerçekten erkeksi bir koku olduğunun ön habercisi...şiddetle tavsiyelerim arasındadır. fakat kalıcılığı orta-az süreli )

şimdilik bu kadar... bunların 2 katından fazlasını daha kullanmışlığım vardır. danışmak isteyene memnuniyetle yardımcı olunur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Oriflame'in Ascendant Pure kokusuda nasıl güzel nasıl hoş bi kokudur ya. Arkadaşımda vardı her gittiğimde şişeyi kapıp kokluyorum durmadan. Unisex hatta kadın kokusu olabilicek kadar hoş bi koku. Ama kalıcılığı zayıf diyodu arkadaşım bende nedense sıkıpda denemedim.

pure yi bilmiyorum ama normal olanı elbisede özellikle epey kalıcı.uygun fiyata orjinal parfüm işte gidipte saçma sapan parfümler almaya gerek yok aslında
  • quote:

Aynen öyle. Üstelik cidden başarılı kokuları var. Tavsiye ediyorum hafif koku sevenler kesinlikle denemeli. Hatta unutmuştum sizin yazdıklarınızı görünce aklıma geldide buldum hemen sipariş vermeyi düşünüyorum. Fresh kokulardan pek hoşlanmıyorum bu fresh bi koku değil yaz için çok ideal hafif bi koku. Sorun elimden düşürmeden koklarım ben bunu.

valla bendeki normal ascendant çok hafif bi koku değil yalnız.pure versiyonu hafif olabilir şişeside beyazmı grimi neydi.evet verdiğim linkteki satıcıdan alabilirsin çok uygun fiyatlara satıyor kargoda beleş

• quote:

Bembeyaz bi şişesi var evet. Bide bu AVON Full speed nasıl bi koku?

koku olarak güzel portakal gibi kokuyodu bende vardı ama tamamen hava civa kalıcılık namına bişey yok kendisinde
  • quote:

Hadi ya onu geçiyorum ozaman, şu arkadaşımda kokuyu üzerimde deniyicem kalıcılığınıda beğenirsem bi sipariş geçim diyorum. Oriflame'in bu architect, voyager vs. gibi kokularını deneyebiliceğim minik tester seti gibi birşey var mı?

halil abi architect in burberry londona benzediğini söylemişti daha önceleri.valla numune seti dün gökhana link verdim ama içinde bunlar yok çünkü yeni kokular.numune setindekiler biraz daha eski kokuların numunelerine ait.
  • quote:

O linkteki numunelere baktım ama içlerinde bayan kokularıda var sanırım?

Evet bayan kokularıda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

quote:

Ortağım o satıcıyla irtibata geçip sadece erkek testerlarını alabilir miyiz ki? Hani siparişi verip yanında da birkaç tester fena olmaz aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

quote:

Ortağım o satıcıyla irtibata geçip sadece erkek testerlarını alabilir miyiz ki? Hani siparişi verip yanında da birkaç tester fena olmaz aslında.

hiçbi fikrim yok ortağım irtibat kurup bilgi alışverişinde bulunmak lazım bahsettiğin mevzu hakkında.eğer olursa çok iyi olur valla

• arkadaşlar süpermarketin birinde bazı parfümler deodarantlarıyla beraber yüzde 50 indirime girmiş fakat deneme imkanı yok ve ben hiçbirinin kokusunu bilmiyorum eğer bildikleriniz varsa yorum yaparsanız sevinirim...

extory zeon

keen burn

keen notte

keen segno

axe vice

rebul prestige

equal gift set
  • market parfümlerine 20-25 tl vermeyin bi 10tl daha ekleyin oriflame nin parfümlerinden alın derim.yukarda link vermistim zaten
  • valla 15 lira civarında olduğu için soruyorum yoksa gidip açık istediğim parfümleri alıyorum...
  • blade yada xo felan olsaydı direk alacaktım ama koymamışlar Oriflame'in tekrar linkini alabilir miyim ? pmde olabilir
  • http://saglik-
    kozmetik.gittigidiyor.com/
    Parfum_Erkek_W0QQkatZZsfaQQstcZZvburakQQsraZZhpa
    ascendant ve eclat var bende. Elbisedeki kalıcılıgı ascendantın cok iyi
    cepten girdigm îcin linki eksik vermis olabilirm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 10 Ağustos 2011; 19:19:43 >
  • 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.