Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meyvemsi diyorsan ck one ve ck be dene derim. Diesel fuel for life'ı ben pek beğenmiyorum ama senin hoşuna gittiyse bence al kullan.
  • Yuh diyorum Chrome Azzore geçti elime, hala ilk andaki gibi kokuyor şu an. (Kalıcık 10 üzerinden 11!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: atay03

Yuh diyorum Chrome Azzore geçti elime, hala ilk andaki gibi kokuyor şu an. (Kalıcık 10 üzerinden 11!)

ben orjinalini kullandım pek kalıcı değildi farkedilirliği iyiydi ama.fresh bii kokusu vardı ama pek beğenmedim.merak edenler marketlerdeki caldion jeansı koklasın aynısı çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

quote:

Yuh diyorum Chrome Azzore geçti elime, hala ilk andaki gibi kokuyor şu an. (Kalıcık 10 üzerinden 11!)

ben orjinalini kullandım pek kalıcı değildi farkedilirliği iyiydi ama.fresh bii kokusu vardı ama pek beğenmedim.merak edenler marketlerdeki caldion jeansı koklasın aynısı çünkü.

Ortağım yaşıyon mu ya sen ck intense'ten neden soğudun? Aqva marine ile aran nasıl aynı şekilde kenzo indigo ile?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

quote:

Lacoste - Red
    Lacoste - Essential
    Diesel - Fuel For Life

3'ü arasında karar vermek üzereyim, IXORA'da nasıl bileniniz var mı?

(Bu arada 25 tane koku denedim IXORA'da, en çarpıcı DIESEL - FUEL geldi, diğerleri burnumda tuhaf tuhaf tüttü. Hele Cool Water, şu an arko traş kolanyası!

Lacoste hakkında yorumları alalım? (Kullanamadım testerı olmadığı için IXORA'da)

Veya bu tarz alternatifler, lütfen...

Lacoste red çocuksu bir koku arkadaşım genelde 12-18 yaş arası kullanıyor, 25 tane kokuyu aynı gün içinde mi denedin acaba?

Aynen öyle oldu birazcık ama ardı ardına denemedim, tester çubukları vardı onlara sıktım 1-2 saat arayla kalıcılıklarınıda kontrol ederek denedim.

Orjinalini bilmiyorum çoğunun ama, dediğim gibi en hüsrana uğratan Davidoff Coolwater'dı. En iyi tepkiyide kalıcığı ile Gio'da aldım. (Armani)

Diesel - Fuel For...'da taktire şayan, Lacoste Red ve Essential'i beğenmez isem Diesel'den yana kullanacağım oyumu.

Benim aradığım daha çok kavun, karpuz, çilek, kakao, vanilya, yani bu tarz hafif meyvemsi, tat bırakan bir şeyler. Red'i eski yazılarda okudum bulunduğum yerde D&P yok, orası için iyi demişler ama maalesef IXORA tek tercihim olacak.

Jill Sandler Sun'da hoş geldi, Davidoff HotWater kalıcılık çok iyi koku kışlık geldi bana daha çok, Polo Blue koku ilk hamlede iyiydi, şu an uçmuş sanırım çubuklardan kaynaklı tende kalır gibime geliyor.

Ve daha bir sürü popüler kokuyu test ettim, sizlede paylaşmak isterim.

Forum en iyi lacoste red içi Bargello desede ben ikisindende bir şişe kullandım ixora daha iyiydi diyebilirim.

Jil Sander içinde ixora daha iyidir.Tabi bunu dp'ye oranla diyorum.

Polo blue bildiğin el sabunu kokusu tavsiye etmem.

Davidoff HotWater'ı d.walkerdan almıştım keskin bi koku hoşuma gitmedi kışlık ayrıca kesinlikle.

• mapustan yeni çıktım ortağım
    intense gerçekten güzel parfüm,ama hep yeni şeyler deneme arzusu onu çok arka sıralara itti niyeyse,oysa gayet adamakıllı bi koku hiçbir yerde kötülemem yani hele o hızlıaldaki aftershave ile 114 tl ye satılıyordu ya hakkaten bi daha alasım gelmişti.kenzo indigo bitmesin diye uğraştığım tek koku şuan marine ise güzel bu sıcaklarda tam kullanılacak parfüm.asla baymıyor elbisede ki kalıcılığıda fena değilmiş bu arada gömleğimin yakasında kokusunu alabiliyorum boynuma sıktığım halde oraya sinmiş namıssız

• quote:

Orijinalden alıntı: GKHN1905

Burberry Classic'te cidden ne buluyorsunuz anlamıyorum burberry classic'e gelene kadar ne kokular var. Burberry Classic çiçekli hafif baharatlı bir kokudur. Hugo boss-boss'la hiçbir alakası ilgisi yok özellikle.
    Acqua di gio, burberry classic, jean paul galtier bunlar sırf bence ismiyle satan parfümler oldu artık.

Acqua di gio sıradan bir parfüm değil.

Muz kokusunu andıran bir kokusu var, ben doldurmasını kullandım ama orjinali çok daha iyi olduğuna eminim bu haliyle bile çok beğeni aldım.
  • Şimdi iş yerinden çıkıyorum ve almaya gideceğim, @Rappopompom kardeşim çok içimi ferahlattın Red konusunda peki senin hoşuna gitti mi bu koku?
  • quote:

Şimdi iş yerinden çıkıyorum ve almaya gideceğim, @Rappopompom kardeşim çok içimi ferahlattın Red konusunda peki senin hoşuna gitti mi bu koku?

Red çok hoş meyveli bir koku bence, ama Gökhanın yazdığı gibi biraz genç işi kalıyor.Tabi tarz meselesi, hoşuna giderse almanı öneririm.
  • Bvlgari Aqva P.Homme Marine dün elime ulaştı..Kokusu baya güzel..Hazır fiyatı yarıya düşmüşken bir tane daha alıcam galiba..Öneri için teşekkürler..
  • bu tür konularda polemiğe girmek sidik yarıştırmak öyle bi uzarki banlanana kadar devam eder kendimden biliyorum
    bu arada bugün jil sander for men kullandım gerçekten kör alışa müsait parfümlerden birisi beğenmeyen çıkmaz diye tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Puhahaha haklısın. Denemek lazım ben şu sıra şişesi güzel parfümleri deneme kararı aldım var mı güzel şişeliler?

ohoo ne güzel şişeli parfümler var one million gibi mesela külçe altına benziyo baksana,şişeye bakıp alma boşver sen rengine bakıp al.eğer sidik sarısı rengi varsa o parfümü alma,mavi ve beyaz ise al

• quote:

mapustan yeni çıktım ortağım
    intense gerçekten güzel parfüm,ama hep yeni şeyler deneme arzusu onu çok arka sıralara itti niyeyse,oysa gayet adamakıllı bi koku hiçbir yerde kötülemem yani hele o hızlıaldaki aftershave ile 114 tl ye satılıyordu ya hakkaten bi daha alasım gelmişti.kenzo indigo bitmesin diye uğraştığım tek koku şuan marine ise güzel bu sıcaklarda tam kullanılacak parfüm.asla baymıyor elbisede ki kalıcılığıda fena değilmiş bu arada gömleğimin yakasında kokusunu alabiliyorum boynuma sıktığım halde oraya sinmiş namıssız

Özlettin ortağım kendini zamanında ben de geçmiştim o yollardan bilirsin . İndigo takımla çok iyi gidiyor ortağım. İntense'i mor parfümeri cidden çok iyi yapmış havalar soğuyunca armani he ve intense alıp kullanmayı düşünüyorum. Aqva ve aqva marine ile 2 yaz idare ederim gibi. Sonrası Allah kerim

Gray fannel bir arkadaşta denk geldi bu arada. Eski tarz Halil abinin tarzı bir koku bana çok hitap etmedi açıkcası kendisi olsa benim meşhur lacoste'u önerirdim. Yanına gidince götürcem şişenin dibinde kalmıştı benim 1 ml'den daha az belki sırf denesin diye kesin beğenir

• benim kışlıklar hazır be ortağım terre dhermes,givenchy play intense,encre noire,costume national scent,
    dedğin gibi aqva marine seneye yazada götürür beni.flannel ben yorumları okumuştum yaşlı kokusu ya halil abi alınmasın hani emekli adam kokusu
  • arkadaşlar merhaba, ilk defa şu açık parfüme bulasmayı düşünüyorum :)
    diğer arkadaşlar yazmış esmerim, sportifim, burcum şu felan diye ona göre koku mu oluyor yahu çok şaşırdım valla :D neyse bende o zaman kaideyi bozmiyim 20 yaşında, kumralım, yeşil gözlüyüm, yengeç burcuyum (bütün özelliklerini taşırım), biraz sessiz bi tipimdir.

okuduğum kadarıyla ixoradan; armani black code, lacoste red, boss in motion felan tavsiye ediliyor.. harbiden şunu bi dene diyebileceğiniz parfümleri alabilirmiyim. teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josiah

arkadaşlar merhaba, ilk defa şu açık parfüme bulasmayı düşünüyorum :)
    diğer arkadaşlar yazmış esmerim, sportifim, burcum şu felan diye ona göre koku mu oluyor yahu çok şaşırdım valla :D neyse bende o zaman kaideyi bozmiyim 20 yaşında, kumralım, yeşil gözlüyüm, yengeç burcuyum (bütün özelliklerini taşırım), biraz sessiz bi tipimdir.

okuduğum kadarıyla ixoradan; armani black code, lacoste red, boss in motion felan tavsiye ediliyor.. harbiden şunu bi dene diyebileceğiniz parfümleri alabilirmiyim. teşekkür ederim :)

maddi olarak imkanın varsa orjinalden şaşma derim güzel kardeşim.hiçbir açık parfüm orjinalin hazzını yaşatamaz emin ol.öyle kriterlere göre parfüm üretilmiyor malesef insan tenine uyan parfümü almalı.tatlı ve şekerli kokuların esmerlere yakıştığını düşünüyor büyük bir çoğunluk,bende dahil.odunsu ve çiceksi kokular beyaz tenlilere yakışıyor.

• quote:

quote:

maddi olarak imkanın varsa orjinalden şaşma derim güzel kardeşim.hiçbir açık parfüm orjinalin hazzını yaşatamaz emin ol.öyle kriterlere göre parfüm üretilmiyor malesef insan tenine uyan parfümü almalı.tatlı ve şekerli kokuların esmerlere yakıştığını düşünüyor büyük bir çoğunluk,bende dahil.odunsu ve çiceksi kokular beyaz tenlilere yakışıyor.

üniversiteye başlayalı orjinal parfüm yüzü göremez olduk malesef :D porselen gibi olmasamda tenim açıktır yani odunsu ve çiceksi diyosunz. mesela bi öneri yapın ona göre yarın gidicem d&p ixora bargello teker teker deniycem anasını satıyım kodları liste yapıyorum şimdi :D hatta biraz daha gaza gelirsem resmimi koycam buraya :D

• açık parfümü arkadaşlar bol bol önerdi zaten her sayfada var bu konuda tavsiyeler

encre noire karanlık ve tozlu yapıda sanki eski kaliteli mürekkepleri andırıyormuşçasına bir havası var çok erkeksi ve kaliteli.hatta son yılların en iyi erkek parfümleri arasında gösteriliyor kendisi.paul smith story i andırıyor alt notaları.yaz akşamları dahil 3 mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 6 Ağustos 2011; 21:41:44 >
  • quote:

quote:

Benim 2 yaş küçük versiyonum. Canım yengecim 10 numara insansın yani. (megalomandır yengeçler birazda dimi) İlk defa açık parfüm işine bulaşıcam derken bundan öncekiler orjinaldi anlamında mı yoksa hiç kullanmadın mı?

Bide hocam encre noire nasıl birşey ya siyah şişesi olan parfümler hep hoşuma gitmiştir şuana kadar pek istisna olmadı.

megalomanlık dizboyu valla :D bi kere ck euphoria para vererek kaldım geri kalan parfümlerim genelde hediye geldi. hepde hoşuma giden kokulardı nedense :D ama bu sene işler kesat açık parfüme dikey geçiş yapmak zorundayım :D

• quote:

Vay çok merak ettim. Hocam sen bu parfümü orjinal mi açık mı kullanıyosun? İnternetteki fiyatları biraz pahalıda.

orjinal tabikide açığını kimse yapamaz sanmıyorum yani beceremezler.odunsu vetiver sınıfının babalarından.yani kabe samanı ön planda bu parfümde
  • 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.