Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (1076. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.638
Cevap
326
Favori
1.615.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10741075107610771078
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boyner de 200 ml lik parfüm var 180 TL diyor.
    https://www.morhipo.com/kampanya/detay/1707127/84593/calvin-klein-one-edt-200-ml-unisex-parfum?rType=3&rKey=245

free shop da kaça acaba bu parfüm? Bu fiyata nasıl satabilir ki?

Boyner de çakma parfüm satmaya mı başladı artık?(sesli düşünce)

İzah edebilecek var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: titan321

Boyner de 200 ml lik parfüm var 180 TL diyor.
    https://www.morhipo.com/kampanya/detay/1707127/84593/calvin-klein-one-edt-200-ml-unisex-parfum?rType=3&rKey=245

free shop da kaça acaba bu parfüm? Bu fiyata nasıl satabilir ki?

Boyner de çakma parfüm satmaya mı başladı artık?(sesli düşünce)

İzah edebilecek var mıdır?
    Fiyat normal. CK One zaten ucuz bir parfüm.

• :ArHaus: kullanıcısına yanıt
    Ucuz parfüm yoktur. Yanlışınız olmalı, en ucuz parfüm 100 ml liği 40 avro civarı oluyor. Oda promosyon fiyatlarıdır. 200 ml ayrıca bu!.
    Armani de var 200 ml. O da mi ucuz parfüm madem öyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titan321 -- 13 Eylül 2019; 23:2:12 >
  • quote:

Ucuz parfüm yoktur. Yanlışınız olmalı, en ucuz parfüm 100 ml liği 40 avro civarı oluyor. Oda promosyon fiyatlarıdır. 200 ml ayrıca bu!.
    Armani de var 200 ml. O da mi ucuz parfüm madem öyle?
    CK One ben kendimi bildim bileli hep ucuzdur. Bir ara BİM'de bile satılıyordu. CK One kalitesiz olduğu için ucuz başka bir şey aramayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schizzo

kışlık parfüm arıyorum dior homme intense , valentino uomo intense, armani code profumo hangisini önerirsiniz veya sizin öneriniz varsa ona da bakarım.
    hocam şu parfümü şiddetle tavsiye ederim (adı L'Homme Ideal):

https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/L-Homme-Ideal-Eau-de-Parfum-37735.html

rochas man (https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Rochas-Man-1426.html) kullandıysanız bilirsiniz. gurme kokusu olarak geçiyor. balık etli iştahı açık kızlar çok seviyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mmertkk

Bu aralar parfüm alma arifesindeyim ama kararsızım kör alışta yapabilirim uygun yakalarsam hatta blue de chanel edp mi yoksa dior sauvage edp mi beyler edp alıcam özellikle
    chanel in allure homme serisini tavsiye ederim. bdc o kadar iyi değil. allure homme eau extreme di sanırım adı bu koku süper beğeniliyor.
    Bi altınız daki kullanıcı freeshopdan hesaplı internetten satış yapan mağaza linklerini vermiş. En düşük ck one fiyatı 170 TL en yüksek 350 TL civarı satılıyor. Yurtdışı fiyatı o dur. O da ülkenize gönderi yasak uyarısı veriyor. İstesnde alamıyorsun yani.. Türkiye de üzerine ötv kar koydun mu 2 katından aşağı satmaz bunlar.

Siz halen ck one ucuz fiyat normal diyorsunuz. Yahu armani var diyoruz onun da 200 ml mi 400 lira fiyat koymuş.
    70 avro 100 ml liğini satıyorlar dı en son diye hatırlıyorum. Siz kalkmış halen bir anormallik yok diyorsunuz.

Nerede görülmüş ötv li, kdv li bir malın satıcısından daha ucuza satıldığı bu ülkede?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titan321 -- 14 Eylül 2019; 12:51:43 >
  • quote:

Bi altınız daki kullanıcı freeshopdan hesaplı internetten satış yapan mağaza linklerini vermiş. En düşük ck one fiyatı 170 TL en yüksek 350 TL civarı satılıyor. Yurtdışı fiyatı o dur. O da ülkenize gönderi yasak uyarısı veriyor. İstesnde alamıyorsun yani.. Türkiye de üzerine ötv kar koydun mu 2 katından aşağı satmaz bunlar.

Siz halen ck one ucuz fiyat normal diyorsunuz. Yahu armani var diyoruz onun da 200 ml mi 400 lira fiyat koymuş.
    70 avro 100 ml liğini satıyorlar dı en son diye hatırlıyorum. Siz kalkmış halen bir anormallik yok diyorsunuz.

Nerede görülmüş ötv li, kdv li bir malın satıcısından daha ucuza satıldığı bu ülkede?
    Sana devamlı kullandığım bir parfümden örnek vereyim.

Chanel Allure Homme Sport 100ml ben 560-620 gibi bir fiyata alıyorum TR'de. Bunun altına da bulursun. Daha geçen gün yeni şişesini aldım Sephora'dan. Aynı parfüm Chanel'in kendi sitesinde ise $95 yani aşağı yukarı 540 lira gibi bir fiyata satılıyor.

https://www.chanel.com/us/fragrance/p/123630/allure-homme-sport-eau-de-toilette-spray/

https://www.sephora.com/product/allure-homme-sport-P70400?skuId=772616

Sephora yurtdışı fiyatı (100ml) da $95. TR'de ise 600-620 civarına satıyor aynı mağaza.

Senin esnaf hesabına göre benim bu parfümü ötv+kar derken en az 1000 liraya almam gerekiyor? Öyle bir şey yok. Her şirketin kendi fiyatlandırma usulü var. İllaki bir parfümü yurtdışı fiyatının 2-3 katı fiyata satın alacaksınız diye bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 14 Eylül 2019; 13:26:15 >

Bakkal hesabıda olsa, dört işlem de olsa metematik matematiktir. Rakamlar bize reel i verir.
    Siz bir malı üretmediğiniz halde Türkiye de daha ucuz nasıl olabildiğini izah edemediniz.

İlk iletim bunu soruyordu. Güzel kardeşim 80 avro free shop fiyatı var ürünün. Bu ne demek? gümrüksüz fiyatı demek.
    Yani en düşük kur ile 500 lira diyorum ki; Boyner 400 e nasıl satıyor?

Sevil de 560 lira mesela. %40 ucuz aşağı yukarı Boyner yani. Anormallik olduğu açık bence!

Ucuz dediğin one' ında 100 lüğünü 270 e satıyor sevil. Boyner 200 lüğünü 190 a veriyor?? Demek anormallik yok!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titan321 -- 14 Eylül 2019; 17:57:17 >
  • Freeshop gumruk olmamasi demek saticinin kar marjinin yuksek olmayacagi anlamina gelmez. Freeshopcu karini yuksek tutmak isteyip pahaliya satabilir. Niye sasiriyorsun ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Bdc edt - allure homme edition blanche ve extreme olanını ayrıyetten sauvage edt ve edp yede sahibim suan :) sauvage edp ve edition blanche dısında hepsinin performansı cok iyi

• Kış içinde dhi , dhp ve valentino uomo intense aldım lakin 4 fıstan fazlası fena boğuyor adamı dikkat etmek lazım sıkarken

Bu mu yani? O kadar yazı içinde sorumla alakalı açıklayıcı tek kelime yok.

Sayın forumcu, siz diyorsunuz ki; freeshop da ithal viski 30 avro, Türkiye' de bakkal bunu %40 kar marjıdüşüğüne; 18 avroya satabilir. Acayip mantıklı izah ettiniz. Süpersiniz..

Nereden biliyorsunuz o ürünün 18 avro altında bir maliyete mal olduğunu, bütün giderlerini düştükten sonra karda olduğunu?

Lütfen bir parfüm satıcısı bu ürünün alış fiyatını bizimle paylaşsın. Aydınlanalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titan321 -- 15 Eylül 2019; 12:3:11 >
  • quote:

Bu mu yani? O kadar yazı içinde sorumla alakalı açıklayıcı tek kelime yok.

Sayın forumcu, siz diyorsunuz ki; freeshop da ithal viski 30 avro, Türkiye' de bakkal bunu %40 kar marjıdüşüğüne; 18 avroya satabilir. Acayip mantıklı izah ettiniz. Süpersiniz..

Nereden biliyorsunuz o ürünün 18 avro altında bir maliyete mal olduğunu, bütün giderlerini düştükten sonra karda olduğunu?

Lütfen bir parfüm satıcısı bu ürünün alış fiyatını bizimle paylaşsın. Aydınlanalım.
    Arkadaşım ya okuduğunu anlamıyorsun ya da anlamlandıramıyorsun?

Chanel $95'e yurtdışında sattığı parfümü TR'de 560-600'e de satabiliyorsa demek ki yine kar ediyor. Kafandan %200 kar marjları uydurarak aynı parfüm neden 2-3 katı fiyata satılmıyor, satılmıyorsa sahtedir diye varsayımlarda bulunuyorsun.

• Versace Eros Flame kullanan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba 22 yaşındayım kumral tenliyim beyaza yakın , parfüm önerisi arıyorum kış kokusu boğucu olmayan ve kalıcı önceliğim açık parfümlerden olacak ama orijinal olarak 100ml/80tl max olarak alabilirim, bargellodan öncelikle ve daha sonra diğer markalardan önerisi olacak var mıdır yaşıma uygun ?
  • civilsercan C kullanıcısına yanıt
    Sana naçizane önerim git bir mağazada bir parfümü test et boyner veya sephorada beğendiğinin dekantını al forumun ikinci elinde veya parfüm forumlarında 10-20 ml alsan bile açık parfümden daha çok işini görür acıktan 10 fıs sıkıcağına dekanttan 3 fıs sıksan yeter

• Merhaba. 11. 11 kampanyasında n11 aydinparfümeri adlı satıcı tom ford black orchid edp parfüm aldım bügün elime
    . Orjinalligi konusunda şüphelerim var.
    Sizde orjinalmidir. Üzerinde batch kodu göremedim

• JPG Ultra Male ye benzer bir parfüm var mı ?

Bir de tam bir yaz kokusu ve denizi çağrıştıran bir parfüm önerebilir misiniz ?

Kenzo serisini de denemedim. Merak ettiğim parfüm serilerinden biri.
  • Kışlık olarak Costume National, Bvlgari markasını önerebilirim deneyerek alınması taraftarıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxTuNixX -- 25 Aralık 2019; 23:0:19 >
  • 
Sayfa: önceki 10741075107610771078
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.