Şimdi Ara

ORİJİNAL PARFÜM TAVSİYELERi ve DEĞERLENDİRMELERİ KONU BAŞLIĞI (1064. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.633
Cevap
324
Favori
1.614.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doc.dr

Spicebomb denedim kalıcılığıda iyi geldi, biraz daha tatlı olsa diye geçirmiştim içimden, diğerlerini deneyeceğim.
    Spicebomb 2015 ortasında formülü değişti, denediğin ve satılan farklı olabilir. Yeniler eskisi kadar kalıcı değil ve koku farkı var.

One million u beğeniyorsan Armani Code Profumo,
    Tatlı baharatlı olarak Hugo Boss Bottled Intense denenebilir, edpsi iyi edtyi bilmiyorum.
    Biraz daha tatlısı ve H. Bossa benzer, Jean Paul Ultra Male, yalnız üretim olarak BPI 10-12 saat kalıcı, yeni üretim PUIG ler 2-3 saat.
    Valentino Uomo Intense denemedim ama sevebileceğin tarz gibi,
    D&G the one en güzel koku bana göre ama kalıcılık sorunu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nco -- 27 Nisan 2018; 8:2:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bertuğdoğan B kullanıcısına yanıt
    kalıcılığı klasik issey miyakeye göre nasıl ?

• furkan123456 kullanıcısına yanıt
    Bende klasiğe göre daha iyi ve daha farkedilir olmuştu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nco

Spicebomb 2015 ortasında formülü değişti, denediğin ve satılan farklı olabilir. Yeniler eskisi kadar kalıcı değil ve koku farkı var.

One million u beğeniyorsan Armani Code Profumo,
    Tatlı baharatlı olarak Hugo Boss Bottled Intense denenebilir, edpsi iyi edtyi bilmiyorum.
    Biraz daha tatlısı ve H. Bossa benzer, Jean Paul Ultra Male, yalnız üretim olarak BPI 10-12 saat kalıcı, yeni üretim PUIG ler 2-3 saat.
    Valentino Uomo Intense denemedim ama sevebileceğin tarz gibi,
    D&G the one en güzel koku bana göre ama kalıcılık sorunu var.

Alıntıları Göster
    BPIve PUIG barkod kodları mı hocam?

Tomford dan yana kullanayım diyorum şansımı, sanki parasını hakeden marka gibi geliyor.
  • Beyler bentleyin hangi parfümü yazlıktı ve beyaz tenli birinde performansı nasıl olur kullanan varsa yazabilir mi

• Mmertkk kullanıcısına yanıt
    bentley azure yazlık parfümdür kokusu güzel ama kalıcılığı pek iyi değil.Kalıcılık istiyosan Bentley intense kullanabilirsin kokusuda çok güzeldir ama kışlık bi parfüm

• bertuğdoğan B kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam intense yada sport alacam bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Mmertkk

Beyler bentleyin hangi parfümü yazlıktı ve beyaz tenli birinde performansı nasıl olur kullanan varsa yazabilir mi
    Bentley infinite intense'yi ben yaz-kış kullanırım. Terre Hermes benzerliği var ve kalıcılığı hissedilirlik yüksek parfüm.
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    BPI(Shiseido) ve PUIG parfüm markalarını elinde bulunduran şirketlerden iki tanesi. Jean Paul Gaultier de BPI dan PUIG e geçti. Kutuda ya da şişe altlarında yazar Beautie Prestige International(BPI) veya Antonio Puig.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazlık tavsiye edebileceğiniz parfüm var mı dostlar? Kalıcılık konusunda takıntılıyım biraz ne tavsiye edersiniz? Dior Sauvage,Paco Rabanne Invictus, Halloween Man

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cast Away -- 30 Nisan 2018; 11:19:34 >
  • LE MALE 7 -yeni hali hiç kalıcı değil, nefis bir vanilya kokusu, bulursanız cuba paris bunun 1/10 fiyatı
    HUGO BOSS BOTTLED 4 -sentetik ötesi, market kokusu kalitesinde bence ama çok satıyor!
    PACP RABANNE INVICTUS 5 -bir sürü şey karışık, çok sahtesi var
    ROCHAS MAN 5 -koku güzel kalıcılık kötü, kahve gibi kokuyor daha çok capichino, gourmand dedikleri kokulardan yani yemek gibi tatlı gibi kokuyor
    BURBERRY CLASSIC 5 -kalıcı değil koku güzel, parfüm aşkı gibi başlangıç olarak güzel sonra bi numara olmadığını farkediyorsun
    HERMES TERRE D’HERMES 8 -pahalı kokuyor kaliteli, her modda gider kurşun kalem ucu gibi kokuyor edt ve edp arasında koku farkı var, denemek lazım ucuz da sayılmaz
    ARMANİ CODE 6 -eskidi gibi belki ben çok duydum çevrede
    ONE MILLION 8 -çok kullanan var ona takılmazsanız nefis bi koku, bi köşede her zaman durur evde
    DIESEL ONLY THE BRAVE 4 -ergen
    BVLGARI AQVA 5 -ergen v2 (summer edition)
    212 SEXY MEN 6 -güzel ama yayılım az
    P. RABANNE BLACK XS 6 -sulandıra sulandıra değişik bişi oldu güzel sanki çilek kokusu gibi
    ISSEY MIYAKE L’EAU D’ISSEY 7 -bu baya değişik bi koku esmerelere değil de daha çok beyaz ten kokusu gibi ama öldürdüler hiç kalıcı değil eskiden süperdi seveni bol özellikler 35+ üstü nostalji diye alıyor
    DIOR HOMME INTENSE 8- makyaj çantası gibi kokuyor kaliteli boru değil dior, ben sevmiyorum öle her ortama sıkılmıyor işveya akşam yemeklik
    CREED AVENTUS 10- bu koku hakkında yıl yıl batch batch yazılar yazabilirim, çok iyi bir koku ama pahalıdır yani kız beğensin kafası için pahalı ama takım elbiseli güzel bi yerde çalışıyorsanız akarsınız
    ARMANİ AQUA Dİ GIO 7 -en fazla satan koku bu herhalde bunun yerine perry ellise red bulursanız bundan daha kalıcı ve biraz daha baharatlı daha farkedilir fiyatı dab unun1/5 kdr falan
    TOM FORD TOBACCO VANİLLE 7 - bana ağır geliyor seveni çok var pahalı bir koku, tom ford kaliteli kokular yapıyor
    YVES SAİNT LAUREN LA NUIT D’LHOMME 9 -bildiğin su ama cennet gibi kokuyor, başkasının duyması zor ihtimalsık sık sıkarım derseniz süper fiyat ortalama

CREED GİT (green irish tweed) 10 -bunu da ben ekliyeyim, bu herkesin bildiği cool waterın eski hali, şimdiki eskisine göre son derece linear ucuz basit yani son haliyle hiç alakası yok, bu da tuzlu koku pek ergen işi değil, bence creed aventusla beraber creed markasının en iyi 2. kokusu, yeşil bi koku aqutic değil o yönden biraz coty aspen buna benziyor ama tabi aspen bunun yanında kalite olarak araba parfümü gibi kalır, buna da bakın derim güzel koku, avrupada millet kıyafet almaz tarzan gibi dolaşır ama kokuya 200e verebilir öle de değişik kafası var, bu da o kafanın kokusu

LALIQUE ENCRE NOIR 10 -bu ise bambaşka bir koku diğer üsteki kokuların hepsinden farklı, karanlık bir koku davidoff zino tarzı, isminin de dediği gibi siyah mürekkep gibi kokuyor, benim gibi koşan biriyseniz bazen ormanda yıkılmış bir ağaç görebilirsiniz yıkılmış o agacın kokusu da var zaman geçtikçe yağmur ağaç ve mürekkep kokusu şahsen hayran olduğum bir koku, biraz yaş istiyor sanki 30+ kokusu, fiyat 130 gibi ama 1300 bile deseler bu kokuyu bilenler çok da şaşırmazlar gerçekten değişik bir koku fakat kör alışa çok uygun değil çünkü vetiver kokusu bizim türk koku zevkimizde pek bu koku tarzı azdır. Tom fordun da vetiver kokusu var ki kat ve kat pahalı ama bu koku bence fersah ferssah onun da ötesinde.

CUBA PARIS GOLD 8 -bu da jpgye çooook benziyor daha doğrusu jpg buna benziyor bu daha önce çıkmıştı, fiyatı da 10euro civarı amerikada 7-8dolar

NAUTICA VOYAGE 8 -tam yazlık koku amerikanın 1 numara yazlık kokusu birkaç sene önce hafifledi sulandırdılar evet ama yine de çok güzel, hem kalıcı hem ucuz

JOOP NIGHTFLIGHT 7 -coolwaterın daha kalıcısı ve ananas kokulusu, 30 yaş üzerinin yazlık kokusu desek yanlış olmaz, coolwater yerine yıllardır bunu alırım

JOOP HOMME 6 -bu eskiden feciydi feci sene 95lerde falan aşırı güçlü 100 metre öteden duyardını ee bunun da bedeli sıkanın boğulması demek olurdu, şimdi bu da sulandırılmış vaziyette ama ben bu halini çok beğendim en azından nefes alıyorsun yine kalıcı ama kışlık koku
    AZZARO POUR HOMME 7 -klasik ötesi bir koku seveni çok var ama baba kokusu da deniyor, içinde anason var yalnız ve çok baskın bende feci bir baş ağrısı yapmıştı bu koku ama güzel koku yani takım elbisesi isteyen bir koku aslında, ciddi abi kokusu
    AZZARO CHROME 7 -nautica voyaje ile en çok kıyaslamanın yapıldığı koku onun tarzı ama bence ck onea çok benziyor ck one+metallik bir koku diyebiliriz, onedan daha kalıcı ama ortalamam bir kalıcılık var koku güzelliği nefis tam bi sucul koku

...daha çok aklıma var da yazacak yaz yaz bitmiyor eklerim ilerde
  • Yeni sahip olduğum ve bu mevsimler için favori parfümüm

• tritone kullanıcısına yanıt
    Klavyene sağlık, güzel değerlendirme ve bilgilendirmeler var yeni serileri beklerim :)

• Eline sağlık, çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doc.dr -- 2 Mayıs 2018; 0:34:6 >
  • JPG Popeye/Superman deneyen varsa yorumlayabilirmi ?

• tritone kullanıcısına yanıt
    Çok ayrıntılı ve güzel yazmışsınız bence bu kadar güzel bir yazı heba olmamalı ve bu yazıya özel konu açmalısınız burada kaybolup gidecek.

Ben çok koku fanatiği değilim hayatımda bir iki kokuya takıntım olmuştur. Bunlardan biri de Calvin Klein Be. Rasktlandı ile bir arkadaşımın üzerinde kokladım ve vuruldum ve bu benim kokum dedim buldum aldrım. Bu parfümden hiç bahsetmemişsiniz demek ki ilginizi ya da rastlamadınız. Bir gün kollanmanızı tanımanızı öneririm.

Güzel, hafif, son derece doğal ve etkileyici bir koku giysilerimde az bir sıkma ile bile haftalarca dolabımdan kokusu çıkmıyor, bu yüzden bir başka kokunun peşine asla gitmedim, bu benim çünkü. Ve hep güzel bir etki bırakmıştır insanlar üzerinden.
  • Bleu de Chanel ya da Dior Sauvage için gittim boynere. Bunlar yoktu. Sevilde bulabildim indirim yoktu. Parfüm reyon görevlisi JUST CAVALLİ önerdi. Fresh ve kalıcı kombinasyonuna uyan bir koku. Genelde ilk denediğim parfümleri pek sevmem ama baya beğendim.

Bu arada boynerde 250 tl ye 75 tl indirim ve 100 tl çek var parfüm kozmetik reyonunda. İnternetten almak yerine olabildiğince indirimlerden alıyorum. Webden aldığım parfümler anlamadığım bir şekilde kalıcı olmuyor.
  • orthos123 kullanıcısına yanıt
    Hangi parfümü hocam o markanın söylerseniz bende ilgileniyorum performansını denediniz mi bu arada nasıl acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mmertkk -- 10 Mayıs 2018; 20:6:24 >
  • orthos123 kullanıcısına yanıt
    100 tl çek nasıl oluyo hocam direk harcayabiliyo musun mağazadan

• 
Sayfa: önceki 10621063106410651066
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.