Şimdi Ara

Orijinal olmayan beyaz fara 62 lira ceza kesilecek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomobillerde yüksek aydınlatma sağlayan xenon farların yaygınlaşması, Emniyet Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.
    Kısa far durumunda bile uzun far gibi sürücülerin gözünü alan farlara karşı emniyet yeni bir denetim programı geliştirdi. 81 ilde yapılacak denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek. Standart dışı xenon farlar hakkında yapılan şikâyetler trafik ekiplerinin yeni denetime çıkmasına sebep oldu. Polisler, hız, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu gibi denetimlerin yanı sıra artık xenon far kontrolü de yapacak. Standart dışı xenon far taktıran araçlara "Karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde ışık donanımı kullanmaktan" 62 lira ceza kesilecek. Bu farların araçların orijinalinde bulunması halinde ise herhangi bir ceza uygulanmayacak. Bu arada ekipler, xenon farların yanı sıra önümüzdeki günlerde cam filmli araçlara dönük de sıkı bir denetim gerçekleştirecek. Filmli araç kullananlara ilgili kanun maddesine göre cezai işlem yapılacak.

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=968988&title=orijinal-olmayan-beyaz-fara-62-lira-ceza-kesilecek

Haberin yeni olduğunu düşündüğüm için yazdım. Eğer daha önce verildiyse pardon.

• piyasadaki araçların çogu yandı ozaman
  • oh be sonunda...
    artık geceleri araba kullanmak eziyet olmuştu
  • mercek yoksa takılmasın zaten tek gidiş geliş yolda akşam vakti adamın yanından geçerken 50 metre en az allaha emanet hiçbişi görmeden geçiyoruz flaş patlamış gibi oluyor. merceği olana lafım yok ayarını yapsın keyfine baksın.
  • Aracımızda mercek yok. xenon da yok. En üst versiyonunda mercek ve xenon var. artık çıkma bi tane bulup takarız.

Acaba sadece mercek modifiyesiyle orjinal olup olmadığını anlarlarmı?
  • hele sukur en sonunda
  • Aracımda sonaxın 1 numara cam filmi ve sonradan taktığım mtec xenon var,trafik için hiçbir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum lakin 12000K Xenonu takıpta ortalıkta dolaşan apaçiler içinde iyi olur

Sorun şu ki neye göre orjinal olup olmadığını anlayacaklar?Ben şahine mercek+xenon taksam kimseye bir kötülüğü yok ama polis ne diyecek?
  • mercekli farı zaten çevirmezler ancak güzel bir uygulama olacağı kesin takdir ettim
  • Bu işin biraz suyu çıkar gibi geliyor bana. Baz modellerde olmayıp, donanımlı modellerde Xenon bulunan araçlarda sorun çıkartan polis modelleri de ülkemizde mutlaka vardır. "Benim amcaoğlunda var bu araçtan, onda yok beyaz far. Bu kesin sonradan taktırmış... çevir hasan çeviirr..."
  • quote:

Orijinalden alıntı: atartutar

oh be sonunda...
    artık geceleri araba kullanmak eziyet olmuştu

+1671909874190
  • bence bir o kadar gerekli, bir o kadarda saçma uygulama sonuçta bu xenon işinden ekmek yiyen dünyanin adami var bir şekilde bu uygulamada hallolur, unutulur..bu arada salı günü istanbul-izmir arası körfezden geldim bursa'da çevirmeye girdim polis amirine kadar vardı aracımda solamatrix gp serisi film var hiçbirşey demediler..
  • çevirmeye niyetleri olduktan sonra bişey bulur yine çevirirler...ben geçen ağustosta izmirden gelirken manisada çevirdiler..hiç birşey bulamayınca kar zinciri sordular....
  • isabet olmuş yerinde bir uygulama
  • Bravo,kekolar merceksiz fara xenon takıyor.Aklınca artistlik yapacak,milletin gözüne veriyor ışığı.İyi laf yiyorlar ama benden.
  •  Orijinal olmayan beyaz fara 62 lira ceza kesilecek
  • iki arabamda var geçmiş olsun bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: MZR34

iki arabamda var geçmiş olsun bana

Benimde var yandık
  • bende de var
  • 62 lira ceza çok az kalmış.
    en az 1000 lira olmalı. sadece bu değil. diğer cezalarda..

şöyle cezayı yedikten sonra acıtması lazım ki bir daha yapamasın.
    farına , sisine xenon takıp trafikte artist artist dolaşmanında bir bedeli olmalıydı zaten.
  • 62 lira ceza hiçte caydırıcı değil.
    şöyle 300, 500 lira falan kesseler bari.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.