Şimdi Ara

Orient Mako XL İncelemesi ( Cerakote Seramik Kaplamalı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
4.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternette o site senin bu site benim gezerkene denk geldiğim bir resimden sonra bende de mutlaka bir adet olmalı dedirten bir hikaye bu Cerakote seramik kaplama…(http://www.nicindustries.com)
    Benim yaptırdığım yerde Siyah dışında şu renk seçenekleri mevcut;

[/link
    ]
    PVD kaplamadan çok farklı; PVD daha ince bir kaplama iken Cerakote nispeten daha kalın ve saatin etrafında çok ince noktacıklardan oluşan dokulu bir yüzey oluşturmuş, saate dokunulduğunda hissedilmesi gereken o çelik hissi gitmiş yerine daha yumuşak ama dayanıklı bir his gelmiş gibi ( kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi bir tarif oldu  teşbihte hata olmaz kusura kalmayın )
    Gelelim bu kaplamayı hangi saat yaptırmalıyım muammasını nasıl çözdüğüme; Orient Mako XL mavi kadranlı olanı vardı, severek kullandığım bir saatti ama başka bir saat almak için satmıştım, bu kaplama hikayesine denk gelip ve internette biraz daha araştırmaya başlayınca Mako XL siyah kadranlı versiyonun Cerakote kaplanmışını gördüm (Mako XL Stealth diye isimlendirmişler) ve o an modele karar verip artık nerede, nasıl , kaça bu iş yapılırı araştırmaya daldım.Sonuç olarak Amerika’da
    http://www.motorcitywatchworks.com/services.html firmasıyla irtibata geçip , amcaya amazon.com dan kelepir bir Mako XL Black aldırıp ( saat + kaplama parasını peşin ödedikten sonra), kendi adresine teslim ettirip ve takriben 5 ay sonra (amca tek başına ve rahat çalışıyor ve talep çok bu yüzden bu kadar uzun sürdü) bu hafta saatime kavuştum.Sitesinde de görebileceğiniz üzere amca saatin çelik bileziğini kaplamıyoruz yazmış dolayısıyla saate bir de kayış uydurmam gerekecek aklımda birşeyler var ama önerileriniz olursa da sevinirim.
    Sizleri saatin kordonsuz resimleriyle başbaşa bırakıyorum yakın zamanda bilekte de göreceksiniz ;) İyi forumlar ve iyi bir hafta sonu diliyorum

[link=http://imageshack.us/photo/my-images/846/img2163cb.jpg/]

• Çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın :)
  • rudeboytr, Çok teşekkürler
  • Abi gerçekten çok güzel olmuş , forum adınada çok güzel bir konu olmuş. Geriye bir kayış bulup tadını çıkartmak kalmış
  • Hasan abi güle güle kullanAcayip güsel olmuş mako XL
  • Dictator , teşekkür ederim Elimde birkaç tane var deneyip uygun olanı bulurum elbet

BMW 528 , teşekkür ederim dostum

Daha iyileri sizlerin olsun
  • Öte tarafta da demiştim abi, buna full black bir kevlar veya deri nato (toka-kemer de siyah ama) kordon lazım. Ondan sonra B7 sınıfı zırhlı Mercedes S600 Pullman muamelesi görür bu canavar
    Harika olmuş, bu kadar uzun zaman beklemeye değmiş. Güzel günlerde kullan abi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can-KSK -- 8 Aralık 2012; 11:40:17 >
  • Deniz süper benzetme Teşekkürler dostum
  • hozburun tekrar hayırlı olsun kara şovalye beklediğine değmiş maşallah çok şık olmuş iyi günlerde kullan gelsin natolar gelsin kevlarlar
  • serkanky, teşekkür ederim dostum Dediğin gibi olacak
  • Hasan abi gerçekten çok muazzam olmuş, en güzel günlerde kullanman dileğiyle
  • Kemiksiz lop et, abi çok beğendim ben de..Bu renkle ne kombinasyonlar olur.Arabasından kıyafetine vs...
  • Harika. :) Diğer saat forumlarından birinde görmüştüm, buraya da açmanız çok güzel olmuş hocam. Enfes, bir içim su olmuş.
  • NightHawk. teşekkürler

gralcan, teşekkürler

jay jay justified, teşekkürler

Daha iyisi sizlerin olsun dostlar :)
  • Çok güzel olmuş güle güle kullanın. Kordonlu halinide görmek isteriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ireyal, teşekkür ederim Tez zamanda hatta belki bu gece ilerleyen dakikalarda mevcut kordonlardan birini takabilirim bizim ufaklık müsaade ederse
  • MAKO saat modelini pek sevmem ancak bu saatin duruşu gerçekten çok hoş, iyi günlerde kullanın.
  • inanılmaz güzel bir görünüme kavuşmuş saat hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
  • krstarica, Zaman Ötesi teşekkür ederim dostlar

• kolda duruşu çok çok güzel hayırlı olsun hozburun, çok nadide bir saate sahipsin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.