Şimdi Ara

Orient Mako (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.003
Cevap
21
Favori
86.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Can-KSK

Pompalı takvim diye tabir edilen mekanizma bu, bende de eski bir Ricoh (evet o bildiğimiz fotoğraf makinası, fotokopi ve faks makinesi üreticisi olan firma) otomatik var. Onda da aynı sistem var. Bir ara Ricoh için ayrı bir başlık açarım.

Vay şu Ricoh sende miydi Hocam? Bir ara kolunda fotoğrafını da ilgili yerde görmek isteriz
  • quote:

Konu madem Mako'dan açıldı bir anımı anlatayım. 5 ay önce Eylül ayında Eminönün'de dolanırken (buraya dikkat, yeni saatim-orient em7a004r ve 15'li saat kutum elimdeki torbanın içinde olduğu halde) Aslan saatin vitrininde XL modelini gördüm, neyse girdim içeri hoş geldin beş gittin, forumlardan konu açıldı (takip ediyorlar) muhabbet güzel gidiyor derken bileğime taktı görevli arkadaş mako II'yi ve o sihirli soruyu sordu: "Bakla çıkaralımmı yoksa kalsınmı?"
    Dedim yapma etme dur daha bugün yeni saat aldım zaten buna gücüm yetmez, zorda olsa bileğimden çıkardım mako'yu...
    Ama keşke imkanı zorlayıp alsaymışım o gün. Neyse ama şubatta uçarı kaçarı yok bende aranıza katılacağım.

Saatseverin işi zor gerçekten Benim de yeniden saat almak yerine o bütçeyi ayırıp bir ara saat kutusu almam lazım, bakalım ne zaman bütçe ayırabileceğim..

• çarşamba gece sipariş verdim
    bugün elimde saat, kargo hızlı, ürün güzel
    sadece bileğime kordon uzun geliyor kısalttıracam
    çap olarak da tam bileğime uydu diyebilirim
    garanti belgesi fatura made in japan
    hersey tastamam kısacası
    mavı kadran dusunuyordum ama sıyah da cok yakısmıs
    ıyı kı sıyah almısım, iyi ki almışım dıyorum
    tarih gun ayarını yaptım da saatı kurmak ıcın sadece sallamak mı gerekıyor
    kurma kolunu ne kadar cevırmelıyız gunluk
    ya da ne kadar sallamalıyız

fotolar bı sonrakı mesajda olacak

• Hayırlı olsun, güle güle kullanın
  • Kendi çektiğim bir kaç Siyak Mako resmi

Orient Mako

Orient Mako

Orient Mako

• Makolar tepeden kurulmaz, sadece kolda takılı olması yeterlidir. Kendi kendini yeteri kadar doldurur zaten gün içinde.
  • @mrdemirel saati kulağınıza yaklaştırıp hafiif sallarsanız, saatinizin kurulma sesini duyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddy

@mrdemirel saati kulağınıza yaklaştırıp hafiif sallarsanız, saatinizin kurulma sesini duyabilirsiniz.

Yayların sesi geliyor
    Teşekkür ederim size de hayırlı olsun

@ Can ksk
    Saati aldığıma bir kez daha memnun oldum
    Teşekkürler
  • Fotolar güzel, herkes iyi günlerde kullansın.
  • Siyah Mako'suna Nato kayış almayı düşünenler için;

Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako

*Resimlerin tamamı alıntıdır.

• Birgün herkes Makolu olacak

Yalnız Türkiye'de Seiko Black Monster satılsaydı Mako bu kadar satar mıydı merak ediyorum
  • quote:

Makolar tepeden kurulmaz, sadece kolda takılı olması yeterlidir. Kendi kendini yeteri kadar doldurur zaten gün içinde.

tepeden kurulan saatler ile bizim makonun çalışma mekanizması arasında nasıl bir fark var? mako gibi olan otomatiklere kinetik mi deniyor?
    arkadaşımda da otomatik bir saat vardı, her durduğunda saati tekrar kuruyordu. mekanizma olarak hangisi daha üstün?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omers

quote:

Makolar tepeden kurulmaz, sadece kolda takılı olması yeterlidir. Kendi kendini yeteri kadar doldurur zaten gün içinde.

tepeden kurulan saatler ile bizim makonun çalışma mekanizması arasında nasıl bir fark var? mako gibi olan otomatiklere kinetik mi deniyor?
    arkadaşımda da otomatik bir saat vardı, her durduğunda saati tekrar kuruyordu. mekanizma olarak hangisi daha üstün?

Kinetik tamamen farklı bir mekanizma, onlarda rotor vasıtasıyla şarjlı pil doldurulur. Sonuç olarak pil temellidir.
    Makolarda ise mekanizmanın kurulumu sadece tek yöne dönen rotor vasıtasıyla olur. Tamamen mekanik yani.
    Ancak kimi İsviçre mekanizmalarda (örneğin ETA 2824-2'li Tissot Le Locle) kurulumu elle tepeyi kurarak da yapabilirsiniz. Grand Seikoların kimi modelleride böyledir, hem elle kurulur hemde rotor vasıtasıyla kendi kendini kurar.

• Zevk meselesi tabii ki ama Black Monster'a karşı ben yine Mako'yu tercih ederdim, seveni çok ama genel olarak Monster'lar bana hitap etmiyor.
  • teşekkür ederim CAN-KSK,
    arkadaştaki saatte zaten Tissot Le loche'du,
  • Tesadüfün bu kadarı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddy

Siyah Mako'suna Nato kayış almayı düşünenler için;

Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako
     Orient Mako

*Resimlerin tamamı alıntıdır.

Çok güzel paylaşım. Teşekkürler. Farklı renk kayışların model üzerinde nasıl durduğunu denemeden de az çok görme fırsatı sağlar bu.

• hayırlı olsun güzel ürünler,,
  • Bu Mako'yu beğenip beğenmediğimi çözemedim Bazen gözüme çok güzel geliyor bazen sıradan. Alıp test etmekte fayda var gibi...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.