Şimdi Ara

ORG HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLANLAR İÇERİ [ORG-PİANO SEVERLER GELSİN ] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
676
Cevap
17
Favori
103.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam anladığım kadarıyla fiyat konusunda sıkıntınız yok :) o zaman ben güzelinden bir piyano bakıyorum size ?
  • alpingo95 kullanıcısına yanıt
    hocam var aslında da yani midi klavye, org 500 tl civarı iken 750-800'e piyano normal geliyor :)
  • Haklısın hocam , almışken iyisini alın rahat edin o halde ben size maksimum 1500 tl'lik bir cihaz bakıyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpingo95

Haklısın hocam , almışken iyisini alın rahat edin o halde ben size maksimum 1500 tl'lik bir cihaz bakıyorum ?

max. 1000 diyelim hocam :)
  • Tamam hocam biraz da ben şişiriyim 1200 olsun o civarda rahatça bir piyano bakalım sana :) araştırıyorum
  • quote:

Tamam hocam biraz da ben şişiriyim 1200 olsun o civarda rahatça bir piyano bakalım sana :) araştırıyorum

peki hocam bakalım :)
  • Hocam konsol tarzında mı olsun ? taşınabilir mi ? Taşınabilirlerin org'tan farkı yok ancak daha ucuzlar konsola göre , Konsolun ise görüntüsü bildiğimiz piyano görüntüsü yeter , arada 100-200 tl oynuyor ? hangisini tercih ederisn ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cio_cio

quote:

Tamam hocam biraz da ben şişiriyim 1200 olsun o civarda rahatça bir piyano bakalım sana :) araştırıyorum

peki hocam bakalım :)

HOCAM BİR KAÇ KONSOL ARAŞTIRDIM.. SİZE KABATASLAK BİR LİSTE ÇIKARDIM.

Casio Privia CDP-200 R : 1.350 TL
    Casio CDP-120 : 1.245 TL
    Korg microPİANO : 900 TL
    Techno ARK-8891 : 1.340 TL
    Alesis Cadenza : 1.370 TL

BU CİHAZLARA BİR BAKIN HANGİSİ KAFANIZA YATARSA ONU BELİRLEYİN ONUN ÜZERİNE KONUŞALIM.
  • Hocalarım şimdi ben ilk defa org çalacağım nota felan hiçbirşey bilmiyorum bana başlangıç için orgu tanımam seslerini çıkarmam için bişiler tavsiye eder misiniz? Eğer seversem daha iyisini alabilirim ama ilk aşamada çok para vermek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Edison

Hocalarım şimdi ben ilk defa org çalacağım nota felan hiçbirşey bilmiyorum bana başlangıç için orgu tanımam seslerini çıkarmam için bişiler tavsiye eder misiniz? Eğer seversem daha iyisini alabilirim ama ilk aşamada çok para vermek istemiyorum.

Orgu tanımak bir ses çıkarmak için yine bir orga ihtiyaç var. Ancak sana katılıyorum ve herkese bunu öneriyorum. Başlangıçta cazip ve uygun bir org en iyisidir. Burdada genelde 2.el tavsiye ve tercih ederim ben. Hem ucuz olur hemde kısa süreliğine de olsa iyi iş görür. Elinin altına uygun bir org edin , ben size başlangıç için birkaç şey öneririm. Ses çıkarmadan önce en önemlisi parmakları alıştırmaktır. Bunu halletmek gerek. Bunu da bir cihaz aldığınızda detaylı anlatırım. Org alırkende org konusunda yardımcı olurum. Düşünce ve kararlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Hocalarım şimdi ben ilk defa org çalacağım nota felan hiçbirşey bilmiyorum bana başlangıç için orgu tanımam seslerini çıkarmam için bişiler tavsiye eder misiniz? Eğer seversem daha iyisini alabilirim ama ilk aşamada çok para vermek istemiyorum.

Orgu tanımak bir ses çıkarmak için yine bir orga ihtiyaç var. Ancak sana katılıyorum ve herkese bunu öneriyorum. Başlangıçta cazip ve uygun bir org en iyisidir. Burdada genelde 2.el tavsiye ve tercih ederim ben. Hem ucuz olur hemde kısa süreliğine de olsa iyi iş görür. Elinin altına uygun bir org edin , ben size başlangıç için birkaç şey öneririm. Ses çıkarmadan önce en önemlisi parmakları alıştırmaktır. Bunu halletmek gerek. Bunu da bir cihaz aldığınızda detaylı anlatırım. Org alırkende org konusunda yardımcı olurum. Düşünce ve kararlarınızı bekliyorum

Önerini bekliyorum hocam ikinci el de olabilir sıfır da

• quote:

quote:

quote:

Bütçen nedir ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bütçen nedir ?

300-400 civarı şimdilik ama alacağım da kesin değil şuan çünkü bağlama ve gitar var ayrıca karaoke cihazıda alıyorum orga çok para ayıramıyorum şuanlık eğer seversem 1-2 bin liraya kadar alabilirim

• Org-Korg hakkında pek bi bilgim yok ancak piyano hakkında her türlü sorunuzu cevaplayabilirim
  • Hocam gitar ve bağlama iyidir. Ancak karaoke cihazına vereceğiniz parayı org'a yatırın derim. Zevkli bir enstruman. Size ikinci el bi Korg İ5s tarzinda cihaz bulalim başlangicta sizi idare eder daha sonra ust seviye orglara gecersiniz. Dedigim org modeline internetten bakin bi. Eski modeldir ama iyi iş yapar. 570 tl civarinda 2. Eli

• quote:

Orijinalden alıntı: AndacHan

Org-Korg hakkında pek bi bilgim yok ancak piyano hakkında her türlü sorunuzu cevaplayabilirim

Birlikte , sorulan sorulara cevap vermekten memnuniyet duyarim

• quote:

Org-Korg hakkında pek bi bilgim yok ancak piyano hakkında her türlü sorunuzu cevaplayabilirim

hocam selam. alpingo95 hocamla da biraz konuştuk, tartıştık ancak sizin de fikirlerinizi almak isterim. şu anda teorik müzik bilgim ve piyano bilgim sıfır. ancak piyano konusunda hevesliyim, öğrenmek istiyorum. başlangıç için kimisi midi klavye önerdi, kimisi dijital piyano. dijital piyanolar biraz tuzlu. midi klavye ise piyanodan soğutabilirmiş... siz ne önerirsiniz ?
  • quote:

quote:

hocam selam. alpingo95 hocamla da biraz konuştuk, tartıştık ancak sizin de fikirlerinizi almak isterim. şu anda teorik müzik bilgim ve piyano bilgim sıfır. ancak piyano konusunda hevesliyim, öğrenmek istiyorum. başlangıç için kimisi midi klavye önerdi, kimisi dijital piyano. dijital piyanolar biraz tuzlu. midi klavye ise piyanodan soğutabilirmiş... siz ne önerirsiniz ?

ben de piyanoya midi klavyelerle başladım sizin için doğru tercih onlar olacaktır çünkü iyi elektronik piyanolar 1-2 bin tlden başlıyor ama bunu aldıktan sonra sıkılabilirsiniz başaramayabilirsiniz. O yüzden midi klavye alın derim o sizi 1 sene götürür çok hızlı ilerlemezseniz eğer

• quote:

quote:

Klavye piyanodan soğutmaz. Zaten yeni başlayan birisi için aradaki farklar çok şey ifade etmeyecektir. Ben de ilk başlarda klavye ile alıştırmalar yaparak az buz bir seviyeye geldim ki çok da iyi bir klavye değildi. İhtiyacını bir süre görüyor.

Şöyle bir sıkıntı var ki piyanonun tuşları klavyeye göre çok daha ağırdır, çok rahat çalabildiğini düşündüğün bir parçayı piyanoya geçtiğin zaman çalmakta büyük sıkıntı çekebilirsin başlarda.
    Tuş hassasiyeti konusunda da başarılı klavyeler yine tuzlu oluyor.

Piyanoya alışıp zevkini aldıktan ve enstrümanı iyice tanıdıktan sonra maalesef klavye eskisi kadar zevk vermiyor. Sonuç olarak şuanki seviyende maddi açıdan da en avantajlısı klavyedir.

• windsurf kullanıcısına yanıt
    anladım hocam. peki klavyede bir şeyler öğrendikten sonra piyanoya geçişte sorunlar vs. olmasın ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.