Şimdi Ara

ORDUDA İNANILMAZ KAZA (sebep sadece hız mı?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
4.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Doga.

Hızı 100 falan vardır tahminimce. Bizim milletimiz virajdan önce fren virajdayken gaza basmayı öğrenemedi

Doğru olan o da değil aslında.

Viraja girerken fren , virajdayken nötr , virajdan çıkarken gaz
  • Ancak bu kadar olur yani videodan bile belli hızlı olduğu

öyle derin viraja o hızla girilir mi ?

daha kullandığı aracın nerde ne yapıcağını bilmeyen yaratıklardan işte (tr. de büyük bir kesim kullandığı aracın limitlerini bilmiyor)

kırmaya calışıyor ama nafile koca kütle o hızda nasıl yön değiştirecek fizik kuralları diye bir şey var

hangi donanım olursa olsun bir yerden sonra hiçbiri bir halta yaramıyor

zaten o güvenlik donanımları normal insanlar için tehlikeli bir durumda en az hasarla sonuçlanması için geliştiriliyor

böyle yaratıklarda arabam bu marka herşey var bana hiçbir şey olmaz edalarında gaz basıyorlar

o kadar haysiyetsiz korkak ve ahlaksızki kaçmış birde gaz basarkan iyi mangalda kül bırakmaz böyleleri

maganda işte ve malesef türkiyede tarlası var böylelerin.

bile bile lades yaaa adama nasıl çarpıyor havyan desen hayvana hakaret olur

• 1 - gördüğüm kadarıyla adam videonun 2.30-3.0 saniyelerinde frene basıyor ve frene bastığı belli oluyor.

yani adam taa uzaktan değil çarpışma anına 20-30 mt kala frene basıyor.ve basar basmas kendini belli ediyor esp.

bu geri zekalı adamımız 60-70 mt kala frene bassaydı bu kaza olmazdı.aşırı hız dan ziyade asıl faktör hız değil frene çok geç basmış.viraj içindeyken frene bassa bu olmazdı.virazjdan çıkıp ondan sonra frene basmış

2 - viraj içindeyken adam sanki normal bir hızla normal bir dönüş yapıyormuş gibi çevirmiş direksiyonu.yani sonuna kadar çevirmemiş direksiyonu.kazaya 20mt kala çevirmiş oda iş işten geçmiş

KAZA NEDENİ;

AŞIRI HIZ DEĞİL GEÇ BASILAN FRENDİR.

Ha tabiki aşırı hız yok mu var ama erken frenle rahatlıkla önlenebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi This Time -- 16 Temmuz 2011; 15:12:19 >

• köy yolunda adam otoyol gibi süratle gidiyor...ehliyet verilme kesinlikle zorlaştırılmalı...
  • şimdi yeniden izledim de bana öyle geliyor ki caddy nin el freni çekili değildi çünkü çok fazla gitti
  • Bunlar şöfürüm diye geçinenler, ne lastik patlaması karşıdan zaten belli viraj var, evler var birde yokuş aşağı sürat en az 80-100km.
    Nerde olursa olsun en tehlikeli yokuş aşağı basmakdır.
  • Hızdan kaynaklı basit bir onden kayma hadisesi.
    Yalnız esp falan olmasaydı bence o araba arkadan kayardi ve belkide kurtarabilirdi.
  • Direksiyonu kırdıktan sonra frene Allah ne verdiyse yüklenmiş, frene yüklenmeseydi belkide o araca vurmadan dönebilirdi. Belki başka bir kaza yapardı bu nedenle ama benim gözüme çarpan nokta bu oldu.
  • yolun çevresi çok tozlu dikkat ederseniz... muhtemelen yolda toz topraktan dolayı olduğundan çok daha kaygandı....ancak araç hızlı geliyor biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Direksiyonu kırdıktan sonra frene Allah ne verdiyse yüklenmiş, frene yüklenmeseydi belkide o araca vurmadan dönebilirdi. Belki başka bir kaza yapardı bu nedenle ama benim gözüme çarpan nokta bu oldu.

o senin dediğin olay eski araçlarda.

esp li araçlarda virajı dönerken istediğin gibi frene basabilirsin.
  • yuh hayvan ya, kaçla gidiyor o yolda viraj var yavaşlamakla uğraşmıyor, çarpıyor durmakla uğraşmıyor ölmüştür umarım şerefsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeasen

1 - gördüğüm kadarıyla adam videonun 2.30-3.0 saniyelerinde frene basıyor ve frene bastığı belli oluyor.

yani adam taa uzaktan değil çarpışma anına 20-30 mt kala frene basıyor.ve basar basmas kendini belli ediyor esp.

bu geri zekalı adamımız 60-70 mt kala frene bassaydı bu kaza olmazdı.aşırı hız dan ziyade asıl faktör hız değil frene çok geç basmış.viraj içindeyken frene bassa bu olmazdı.virazjdan çıkıp ondan sonra frene basmış

2 - viraj içindeyken adam sanki normal bir hızla normal bir dönüş yapıyormuş gibi çevirmiş direksiyonu.yani sonuna kadar çevirmemiş direksiyonu.kazaya 20mt kala çevirmiş oda iş işten geçmiş

KAZA NEDENİ;

ikiside aynı şey değil mi?erkenden frene basssaydı hızı düşecekti zaten ve hızlı girmemiş olacaktı

• quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

yuh hayvan ya, kaçla gidiyor o yolda viraj var yavaşlamakla uğraşmıyor, çarpıyor durmakla uğraşmıyor ölmüştür umarım şerefsiz.

ne ölmesi adam kaçmış
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

yuh hayvan ya, kaçla gidiyor o yolda viraj var yavaşlamakla uğraşmıyor, çarpıyor durmakla uğraşmıyor ölmüştür umarım şerefsiz.

ne ölmesi adam kaçmış

kazadan sonra diyorum.
  • quote:

1 - gördüğüm kadarıyla adam videonun 2.30-3.0 saniyelerinde frene basıyor ve frene bastığı belli oluyor.

KAZA NEDENİ;

yahu madem bilmiyorsun bari ahkam kesme, virajın içinde frene basacakmışta kurtaracakmış

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

KAZA NEDENİ;

yahu madem bilmiyorsun bari ahkam kesme, virajın içinde frene basacakmışta kurtaracakmış

adamın kullandığı araca bakar mısın? adam şahin kullanmıyor

kullandığı araba mercedes.viraj içerisinde YETERLİ mesafede olduğu zaman frene basabilir.

Basamaması için bir sebep söyler misin? sen bilip bilmeden konuşuyorsun bana suç atıyorsun

• O viraja o hızla girilmez, Otobanda değilki yolun aslfalt kalitesi her yerde aynı olsun. Asıl faktör aşırı hız, bu hergeleyi bulup cinayet suçu ile yargılayacaksın. Ne suçu vardı ölen o adamın bir gerizekalının hız zevki yüzünden hayatını kaybetmesine. Ölen adamın ailesine acıyorum şimdi pisi pisine kaybettiler yakınlarını.
  • quote:

kullandığı araba mercedes.viraj içerisinde YETERLİ mesafede olduğu zaman frene basabilir.

Basamaması için bir sebep söyler misin? sen bilip bilmeden konuşuyorsun bana suç atıyorsun

muhtemelen o da senin gibi düşünüyordu "kullandığım arabaya bak ne yapsam kurtarırım bununla".
    isterse uzay mekiği olsun o hızla o virajın içinde frene basılmaz, yukarıda bir arkadaş çok güzel söylemiş viraja girmeden fren, içindeyken nötr, çıkarken gaza basılır. senin lise ne oldu buarada bitti mi yoksa devam mı hala?

• bence aracı bilerek savurup yanlayarak viraja gireyim diye düşündü çarpan ama aracı savuramayınca durmaya çalıştı.düşününce mantıklı geliyor.çünkü yanlamak için kontra veriyor resmen videonun başında ama artık mercedes te esp nin adı ne bilmiyorum(honda da vsa bmw de dtc mi ne ) aracı toparlayıp düz gitmesine sebep oluyor.

allah ölen amcamıza rahmet eylesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

muhtemelen o da senin gibi düşünüyordu "kullandığım arabaya bak ne yapsam kurtarırım bununla".
    isterse uzay mekiği olsun o hızla o virajın içinde frene basılmaz, yukarıda bir arkadaş çok güzel söylemiş viraja girmeden fren, içindeyken nötr, çıkarken gaza basılır. senin lise ne oldu buarada bitti mi yoksa devam mı hala?

bak kardeşim.

sen benim dediğim olayı anlamadın.

adam videoda izlediğiniz üzere virajdan çıkınca frene basıyor.ve mesafe kalmıyor durmak için.
    senin dediğin bu olayı en iyi ben bilirim YARIŞ Simulasyonu oynayan biri olarak viraja girmeden fren virajda iken ayağı gaz ve frenden çekip virajdan çıkınca gaz.

ama bu adam aşırı hızla geliyor.viraj içindeyken FRENE BASMAKTAN BAŞKA ÇARESİ YOK.ama basmıyor virajdan çıkınca basıyor o da iş işten geçiyor.viraj içinde bassa hem esp devreye girer hemde durmak için önünde mesafe olur.

bir daha liseli dersen olacaklardan sorumlu değilim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.