Şimdi Ara

ORDUDA İNANILMAZ KAZA (sebep sadece hız mı?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
4.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef arabanın çarptığı kişi vefat etmiş allah rahmet eylesin çarpan kaçmış çok kötü bir viraj kazaya karışan arabayı mercedes C 180 e benzettim (bide siz dikkatle bakın) tam görenlere ibretlik bir kaza olmuş mutlaka incelememiz gerektiğini düşündüm kafama bir kaç soru takıldı

1.sebep sadece yüksek hızmı ve tahmini hızı kaç
    2. hıza rağmen pilotajla kurtarılabilirmiydi
    3. hani esp abs abd sistemler nerde işe yarıyacak burda yapacakları hiç bir şey yokmu

http://1news.com.tr/turkiye/20110716124203018.html

• Hızı 100 falan vardır tahminimce. Bizim milletimiz virajdan önce fren virajdayken gaza basmayı öğrenemedi
  • adam ölmüş mü allah rahmet eylesin yaşar demiştim tv den gördüğümde

maalesef hzı fazla olunca esp de faydasız

esp nin vazifesi belirli lastiklere fren uygulamaktır o da lastiğin yere bastığı kadar işe yarar

fren uygulanan lastik mıcır da olabilir boşta havada vs olabilir o zaman tamamen etkisiz kalır anlık bir olay bu

esp ye güvenip her yerde sınırlar zorlanmamalı
  • Aracın sanki lastiği patlamış veya sürücü hakimeyetini kaybetmiş gibi.. Araç virajı alabilecek gibi giriyor, daha doğrusu virajıda başlarda alıyor bir anda düz gitmeye başlıyor.. Savrulma, kayma gibi değil sanki? Lastiğin açısıda tam belli olmasada sanki tam sola kırılmış gibi değil.. İlginç bir kaza gerçekten.. Bu arada araç toprak zemine gelmeden yoldan çıkıyor.. Yani sebep toprak zemine lastiklerin kapılmış olmasıda değil gördüğüm kadarıyla.. Araç Mercedes E serisi sanırım.. Yani ESP flnda vardır.. İşin içinde ya bir araç hatası var (direksiyon kitlenme, lastik patlaması v.b.) yada günahını almayım fakat Alkol v.b. bir durum olabilir.. Tabi sürücü o anda fenalaşmış da olabilir.. ilginç...
  • Araba o haldeyken nasıl kaçmış o sürücü ben onu merak ettim.
  • sürücü başta sanki bir tereddütde kalıyor,hızlıca sağ-sol yapıyor sonrası malum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Alkollü olduğunu düşünüyorum zaten olay yerinden kaçmış olması da bunu destekliyor.

lastik patlaması ya da direksiyon kitlenmesi olsa kimse kaza sonrası biryere kaçmaz.

bekler efendi gibi polisi ifadesini verir.
  • Araç çok hızlı gibi geldi bana sonra gelen ambulansın hızıyla karşılaştırıldığında çok hızlı gibi duruyor veya caddy'i fırlattığı hıza bakılırsa o da çok fazla duruyor. Tabi başka bir şey de olabilir. Ben sürücü rahatsızlansaydı veya alkol olsaydı kaçamazdı diye düşünüyorum yani bence kaza aşırı hızdan kaynaklanıyor gibi.
  • ESP müdahelesi videoda belli oluyor ama yetmemiş.
  • Aracın 1-1 aynısı izmitte bizi de yolun dışına itiyordu. Virajda bizi sollamaya kalktı aracı toplamaya kalktı toplayamadı ben frenledim resmen bana sıfır çekti bariyerlere 20cm kala aracı topladı. Araç 1-1 aynıydı. 06 plakaysa belki de aynı aptal diyecem ama taa orduya 5 gün içinde gitmez herhalde...
  • ben sabahta izlemiştim ama şimdi birdaha baktım sürücü sanki viraja göre direksiyonu çevirmemiş gibi durmuyor mu eğer viraja göre direksiyonu sola çevirseydi araç arkadan doğru kaymaya başlardı fakat araç arkadan da kaymıyor ilginç bir kaza

ayrıca kimse ölmemiş ki kazada onu nereden çıkarttınız sadece ağır yaralı diyor haberin altında
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_danger

sürücü başta sanki bir tereddütde kalıyor,hızlıca sağ-sol yapıyor sonrası malum.

evet hızlı bir sağ sol yapıyor sanki drifte başlıyacakmış gibi
  • Hem süratli girmiş, hemde viraja erken kapanmış.Arabada E serisi gibi geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu2009

ben sabahta izlemiştim ama şimdi birdaha baktım sürücü sanki viraja göre direksiyonu çevirmemiş gibi durmuyor mu eğer viraja göre direksiyonu sola çevirseydi araç arkadan doğru kaymaya başlardı fakat araç arkadan da kaymıyor ilginç bir kaza

ayrıca kimse ölmemiş ki kazada onu nereden çıkarttınız sadece ağır yaralı diyor haberin altında

başka bir sitede kaldırıldığı hastanede önceki gü nmalesef vefat ettiği söyleniyor 3 günlük bir olay anladığım kadaryla
  • kaza anında bahçede bulunan iki kişi de korkuyla kaçtı. Kazada ağır yaralanan Mehmet Yerli ve Karakuş hastanede tedavi altına alındı. Virajı alamayarak park halindeki otomobile çarpan ve iki kişinin yaralanmasına neden olan kimliği tespit edilemeyen sürücü ise kayıplara karıştı. Polis, kazayı yapan kişiyi arıyor.

mercedesi kullanan adam kaçmış
  • Böyle bir yolda araç ne olursa olsun bu kadar hızlı gidilmez, gidilirse eninde sonunda kaza olur. Araçta istediğin kadar güvenlik donanımı olsun hepsi bir yere kadar sizi yolda tutar, hepsinin de bir sınırı vardır. Artık bu tür olayların cinayete tesebbüs olarak değerlendirilmesi gerekir.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cottonmurat -- 4 Ocak 2016; 3:00:44 >
  • Aracın bahçeye düştüğü zamanda arkada sanırım aracın sürücüsünü kovalıyolar
  • bana kalırsa birinci öncelikli neden hız. abs, esp vs. işe yarayabilir elbette ama o kadar salakça bir pilotaj var ki o garibim sistemler ne yapsın yani burada, bildiğin sığır gibi araba kullanıp sonra kaçmak...
  • Mercedesli trafik mandası haddinden fazla sürat yapıp resmen cinayet işlemiş. Bu tip öküzler en ağır biçimde cezalandırılmalıdır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.