Şimdi Ara

Ördeğim Nasıl? (fotolu)(yeni resimler eklendi) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evlat sen önce hipermetropun ne olduğunu öğren sonra gel benimle muhattap ol

dh yi bebeler basmış yine

@Aster!x

bandırmadaysan buyur gel evime beklerim nasıl besleniyormuş bir fikir sahibi olursun.

yani ben köpekte besledim balıkta besledim tavşanda besledim bunlar besleniyorsa emin ol ördek rahatlıkla beslenir çünkü aralarında en temizi, en sorunsuzu bu hayvan.

@esrefemir
    o tuvalet olayı birazda alıştığı ortama bağlı benimkinde şu an için öyle bir sorun yok ama ilerde olurmu bilmem tabi daha el kadar sonuçta

@GiZLi PeNCeRe

malesef şu anda kullanan var onu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 26 Mayıs 2010; 22:55:46 >

• Öncedende civciv satıyorlardı bence böyle satılmaları doğru değil geçen gün sokakta çocuklar almış birtane yolda oynuyorlardı sonra ne oldu o hayvana Allah bilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exFAT

Öncedende civciv satıyorlardı bence böyle satılmaları doğru değil geçen gün sokakta çocuklar almış birtane yolda oynuyorlardı sonra ne oldu o hayvana Allah bilir.

doğrudur ancak çocuk dediğin onu alamasa gider sokaktaki kediye eziyet eder yada köpeğe yada başka birşeye onların yetiştirilmesi ile alakalı bence ben çocukken bile hiçbir hayvana zarar vermedim.
  • Küçükken civciv beslemiştim baya fazlaydı daha sonra kestik yedik :D Katda 2 tane aldım küçük kutuya koydum beslemiştim ölmüşlerdi onlarda.Ördek baya hoş duruyor acaba kaç dakika yüzüyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Küçükken civciv beslemiştim baya fazlaydı daha sonra kestik yedik :D Katda 2 tane aldım küçük kutuya koydum beslemiştim ölmüşlerdi onlarda.Ördek baya hoş duruyor acaba kaç dakika yüzüyor ?

valla kafasına göre takılıyor bazen çıkmıyor 15 dakika bazen şöyle bir kafasını sokup çıkıyor hemen ama devamlı yanında durmak lazım çünkü peşinden geleceği için hemen çıkar.
  • @west hocam bunu ilk alınca yani eve getirince nasıl susturdun bağırmadımı çok? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanozd

@west hocam bunu ilk alınca yani eve getirince nasıl susturdun bağırmadımı çok? :D

5 dakika ötüyor sonra uyuyor zaten yanında iken hiç ses çıkarmıyor.
  • bunun beyaz tüyleri çıkmamış henüz sanırım çıkmadan yüzdürülüyorm u?
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanozd

bunun beyaz tüyleri çıkmamış henüz sanırım çıkmadan yüzdürülüyorm u?

iyide rengi beyaz değilki zaten kahverengi ben atıyorum leğenin içine çok fena yüzüyor
  • laptopun tuşlarının arasını doldurmasın dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: West 

quote:

Orijinalden alıntı: dorhug

Bizde tavşan aldık hele bi büyüsün

tavşanımda vardı zamanında öldü maalesef
     Ördeğim Nasıl? (fotolu)(yeni resimler eklendi)

Benimde bembeyaz kırmızı gözlü tavşanım vardı öle sevimli bişeydiki
    Ama kader işte annem bacağını mutfak balkon kapısına sıkıştırdı
    Çok sevimliydi hemde onu hediye eden benim kuzenimdi kendisi kanserden ölmüştü.
    Bir an o aklıma geldi

• Çok sevimli duruyor. Büyüyünce de iyi karın doyurur
  • son resimde mause yumurtluyo gibi olmuş bende istiyorum bir tane ördek ama benim köpeğimde var o pek sevmiyor farklı hayvanları köpek beslemişsin belki anlarsın benim köpek deli gibi koyunlara saldırıyo birde kirpi. anlayamadım valla yabancı köpeklere hiçbir şey yapmaz anında kanka olur ama iş koyuna ve kirpiye gelince kıyamet kopuyor 1.5 yaşına geldi yavruyken baya sosyalleştirdim ama koyunlara karşı fena. doğal beslensin sonuçta ataları kurtlar diye çiğ kemik falan veriyorum acaba onun bir etkisi olurmu vahşileştiriyor diyolar ama kirpiye her zaman saldırıyordu bizim haylaz. allah sağlıklarını korusun insan belli bir süre sonra çok alışıyor hele beslediğin hayvan hastalanınca eli-ayağı birbirine dolaşıyor insanın. birde çevredeki insanlar hayvansever olsa.

• ben de bi kanguru alayım diyorum.Güzel olur evin içinde güreşirdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertblade

son resimde mause yumurtluyo gibi olmuş bende istiyorum bir tane ördek ama benim köpeğimde var o pek sevmiyor farklı hayvanları köpek beslemişsin belki anlarsın benim köpek deli gibi koyunlara saldırıyo birde kirpi. anlayamadım valla yabancı köpeklere hiçbir şey yapmaz anında kanka olur ama iş koyuna ve kirpiye gelince kıyamet kopuyor 1.5 yaşına geldi yavruyken baya sosyalleştirdim ama koyunlara karşı fena. doğal beslensin sonuçta ataları kurtlar diye çiğ kemik falan veriyorum acaba onun bir etkisi olurmu vahşileştiriyor diyolar ama kirpiye her zaman saldırıyordu bizim haylaz. allah sağlıklarını korusun insan belli bir süre sonra çok alışıyor hele beslediğin hayvan hastalanınca eli-ayağı birbirine dolaşıyor insanın. birde çevredeki insanlar hayvansever olsa.

valla benim köpekte kedi kirpi ne bulursa sarıyordu normal yani.

bu arada ördeğim şu an hasta ayakları tutmuyor maalesef veterinere götürdüm tedavi etmeye çalışıyoruz bakalım şans dileyin

• bu evde beslenen ördeklerde ayaklarının tutmaması kronik heralde başka yerlerdede okudum, bende besliyorumda hangi tarz besinleri veriyosun west?
  • quote:

Orijinalden alıntı: müğendis

bu evde beslenen ördeklerde ayaklarının tutmaması kronik heralde başka yerlerdede okudum, bende besliyorumda hangi tarz besinleri veriyosun west?

valla meyve yeşillik buğday gibi şeyler veriyorum

veterinere götürdük hareketsizlikten ve dengesiz beslenmeden dolayı dedıler daha sonra ördekleri olan bir tanıdığımızın yanında bir süre kaldı o ileç falan vermiş azda olsa düzelmiş

şimdi askeri kampın hayvanat bahçesi var oraya verdik hayvan rahat etsin diye haftada bir görmeye gidiyorum
  • Abi ilk önce ördeğin çok güzel ama çok yem verdiğinden kursağı şişmiş bir ormana (boş bir yere gidin yürüyün oda arkanızdan yürüsün karnı çalışır ve dışkı atar kursağı iner. İkincisi bir aya kalmadan evden gönderirsiniz ve pişman olursunuz ev çok pis kokar ama ona olan sevginiz bin kat daha artar ben evden gönderirken üzülmedim çünkü köyüme gönderdim yoksa barınağa fln gidecekti şimdi ara sıra gidip bakıyorum benim 1 kara 1 beyaz ördeğim öteki ördekle arkadaş olmuş sulama kanalının evlere dağıltılmış su yolunun içinde bir o yana bir bu yana sevimli sevimli gidiyorlar ve ben duygulanıyorum akşam olunca kendi yuvalarına giriyorlar ben kapağın ağzını kapatıyorum.Mis gibide kokuyor keretalar.Ama evde kokması bir ölüm.Ne demek istediğimi anlamışsınızdır heralde.

Bu arada sizi Dh Ördek Forumuna beklerim:http://forum.donanimhaber.com/m_38843987/tm.htm

Saygılar.

• Arkadaşlar öncelikle merhabalar....
    Bende 3 gün evvel iki tane ördek yavrusu aldım.Bunlar biraz büyümüşler öyle minik civciv değiller.Dün bahçede dolaşıken bir tanesinin
    ayağı tutmamamaya başladı.Burada okuduğum kadarı ile vitamin eksikliği mi var acaba..cevaplayan olursa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabbar-baba

Arkadaşlar öncelikle merhabalar....
    Bende 3 gün evvel iki tane ördek yavrusu aldım.Bunlar biraz büyümüşler öyle minik civciv değiller.Dün bahçede dolaşıken bir tanesinin
    ayağı tutmamamaya başladı.Burada okuduğum kadarı ile vitamin eksikliği mi var acaba..cevaplayan olursa sevinirim...

yavruyken tutmaması zarar gördüğünden olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.