Şimdi Ara

Ördeğim Nasıl? (fotolu)(yeni resimler eklendi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
6.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: West 

quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Ördeğin karşısına ayna koy.
    Gerizekalı kardeşi felan zannediyor heralde, saatlerce aynaya bakıyor, hareketler felan gülmekten ölürsün.

bu iyi fikir kutusuna koyduğumda ağlıyor böylelikle yalnızlığını gidermiş olurum

Kardeşimde ördek almak istiyor, sitede geniş çim bahçe olduğu için düşünüyorlar.
    Yazın arka balkonda da çimden kartonlardan büyük bir alan felan yapsam diyorum.
    Dur bakalım, şuan havalar daha serin, biraz daha ısınsın da araştırmalara başlarız.
    Sende burdan bilgi geçersen sevinirim.
    Çok ses çıkarıyormu, neleri yoyor, neleri yemiyor.
    Çok kirletiyormu etrafı?

• quote:

quote:

quote:

Ördeğin karşısına ayna koy.
    Gerizekalı kardeşi felan zannediyor heralde, saatlerce aynaya bakıyor, hareketler felan gülmekten ölürsün.

bu iyi fikir kutusuna koyduğumda ağlıyor böylelikle yalnızlığını gidermiş olurum

Kardeşimde ördek almak istiyor, sitede geniş çim bahçe olduğu için düşünüyorlar.
    Yazın arka balkonda da çimden kartonlardan büyük bir alan felan yapsam diyorum.
    Dur bakalım, şuan havalar daha serin, biraz daha ısınsın da araştırmalara başlarız.
    Sende burdan bilgi geçersen sevinirim.
    Çok ses çıkarıyormu, neleri yoyor, neleri yemiyor.
    Çok kirletiyormu etrafı?

valla bahçe oldumu her türlü rahat olur hayvan. Biz yemek olarak ıslatılmış bulgur, az muz, çekirdeği sıyrılmış çilek, salatalık veriyoruz. genişçe bir leğenin içine su doldurursan oraya girer yüzer hem temizlenir hem serinler. Ses çıkartıyor yalnız kaldığı zaman ancak 2 tane alınca hiç ses çıkarmıyormuş duyduğum kadarı ile. karton kutuda olur tel çeksende olur ancak geceleri eve almanı tavsiye ederim kedi veya diğer etçil hayvanlar (yarasa vb) kapabilir. eve alırsan kutuda bulman tavsiyemdir biraz ıslağı seven bir hayvan kutuyu falan ıslatıyor yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 19 Mayıs 2010; 18:22:15 >

• @ West

7. kata sinek zor çıkıyor hocam.
    O bakımdan sorun olmaz.
  • Bizim kedi olsa bunu sağ koymazdı. Arka balkondaki kuşları yakalayacağım diye bacağını kırmıştı bir kere. Yine akıllanmadı bu sefer o balkondan yani 4. kattan aşağı uçtu namussuz. ... Neyse ki ölmedi. Yer topraktı kurtulmuştu. Sabah miyavv.. diye sesler duydum. Bir baktım ki bizimki aşağıdan bana bakıyor. Balkondaki kuşları yakalayıp eve getiriyordu, bağırınca hemen duruyordu. Zar, zor alıyordum hayvanın ağzından kuşu. Kerata hiç akıllanmazdı. Hergün dışarı çıkardı ve bir daha gelmedi. 10 senedir kedi beslerim nerede ise sokakta bulduklarımı.. Artık beslemeyeceğim, gittiği zaman insan çok üzülüyor.

• 5 sene önce biz de almıştık..2 gün evde kaldı ama muhteşemdi..basket topunun üzerinde koşmya falan çalışıyordu..laptop a saldırıyordu hayvan...
  • quote:

@ West

7. kata sinek zor çıkıyor hocam.
    O bakımdan sorun olmaz.

bende 7. katta oturuyorum

@MuTLu.

kediler şu anda düşmanımız (ama severim yinede)

@ThunderVolt

güzel hayvandır ördek
  • Süper çok seviyorum hayvanları yaaaaaaaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevdayaKurban

Süper çok seviyorum hayvanları yaaaaaaaaaaa

sende al bir tane o da seni sevsin
  • quote:

quote:

Hocam bunu böyle evde gezdiriyorsun da oraya buraya etmiyor mu sonra?
  • hocam çok güzelmiş ya hemen evdekilere çıtlattım, yerini yapıyorum. ilerde bende alabilirim.

ben ufakken 2 tane vardı bizim. 4 veya 5 yaşındaydım. biraz büyüdükten sonra anaanneme vermiştik. oda kocaman yapmış evi bahçeli teraslı filan olduğundan rahatlık çekmiş hayvanlar. tabi sonra yedik
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bunu böyle evde gezdiriyorsun da oraya buraya etmiyor mu sonra?

eğer önceden yemek yemediyse etmez alışıyor bir süre sonra zaten etsede pek sorun olmuyor

@ertanunver

yedinizmi

• Şİrinmiş :D
  • benimde vardı bir tane. gezerken görmüştüm çok şirindi. çok canayakın hayvan ya :) çok büyüdü bizde bir çifliğe verdik :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

hocam çok güzelmiş ya hemen evdekilere çıtlattım, yerini yapıyorum. ilerde bende alabilirim.

ben ufakken 2 tane vardı bizim. 4 veya 5 yaşındaydım. biraz büyüdükten sonra anaanneme vermiştik. oda kocaman yapmış evi bahçeli teraslı filan olduğundan rahatlık çekmiş hayvanlar. tabi sonra yedik

insan kendi beslediği yada büyüttüğü hayvanı yermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noteb00k -- 20 Mayıs 2010; 0:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noteb00k

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

hocam çok güzelmiş ya hemen evdekilere çıtlattım, yerini yapıyorum. ilerde bende alabilirim.

insan kendi beslediği yada büyüttüğü hayvanı yermi

ufaktım ben ya anaannem kestirmiş birilerine dana kadar olunca hayvanlar. zaten bana yedikten sonra söylemişlerdi çok üzülmüştüm.

• iyi oldu bunu da görmüş olduk
  • Harika bi hayvan bu ya sempatik, şirin, çok datlu bi de büyümese şahane olacak
  • İki hafta sonra kocaman olur bu, çok tatlı gerçekten. Niye çirkin ördek yavrusu derler anlamıyorum.
  • evde yere saldığında dikkat et. çok hızlı koşuyor dunlar biri yürürken ayağının altında kalabilir. ben evde ayağımı yerde sürüyerek yürürdüm :)

büyüyünce evde bakmak zor olacak ama, keşke hiç büyümeseler diceksin :)
  • biraz daha büyüsün birlikte yazın denizde yüzmek çok zevkli oluyor tavsiye ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.