Şimdi Ara

Ordan Buradan Duyduğunuz Bilgilere İnanmayın [Hasta Oldum]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yöneticilerden ricam.Konu kapatılmasın.Konunun amacı Spor değil, kişilerin sağlık sorunlarını önlemesidir.

Henüz 7 aylık Body Building sporcusuyum.Bilirsiniz...Bu sporu icra edenler protein ağırlıklı beslenirler.Günde 10 yumurtaya kadar çıkarlar.Ben ise henüz 4 yumurta yiyordum.Fıstık ezmesi, ton balığı derken günler su gibi aktı geçti.Çok yorgun, uykulu olduğum için bugün kan verdim.Testi yaptırdım eve geldim hemen 4 yumurta gömdüm.Saat 16'da test sonuçlarını doktoruma gösterdim...

Kara ciğerimde yağlanma olduğunu söyledi.Sebebini sorduğumda "Protein ağırlıklı mı besleniyorsun?" dedi.Evet deyince "Proteini fazla aldığından dolayı karaciğerin yağlanmış.Yumurtayı haftada 2 defa ye.1 saat civarı yürüyüş yap.Erkeklerin kas istemesi doğal birşey.Ama Doktora danışmadan oradan buradan duyduğu bilgiler ile bu sporu yapanlarda sonuç bu oluyor.Bol su tüket.Sulu yemekler ye, çikolatayı tamamen kes 1 Ay sonra tekrar kontrole gel" cevabını aldım.

Yani sonuç olarak; İnternet üzerinden kimseye güvenmeyin.Doktorunuza danışın ve liste alıp yapın bu sporu.Eğer ki bu testi yaptırmasaydım.Kalp krizi geçirip ölebilirdim.Doktorum ayriyeten "Gençlerde bu tip nedenlerle olan kalp krizleri dönülmez oluyor.Sonucu ÖLÜM" dedi.

İnanmayanlar olabilir.Buyurun test sonuçları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wüste -- 22 Şubat 2016; 17:51:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Body ile uğraşmıyorum ama yararlı konu emeğe saygı terazine tıkladım
  • Yararlı bilgi teşekküler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayrına up

• Gecmis olsun . Protein icin ton baligi ve fistik ezmesinden baska ne yediniz ? Sadece bunlarla beslenmemissinizdir

• quote:

Orijinalden alıntı: Champarator

Gecmis olsun . Protein icin ton baligi ve fistik ezmesinden baska ne yediniz ? Sadece bunlarla beslenmemissinizdir

Bol bol yoğurt, süt, et, tavuk göğsü ve ciğeri.

• Haftada 2 yumurta yiyerek nasil gelisicez peki?
    Doktor bi oneride bulundu mu?

• aga sorun sende
  • body boş iş diyenler + lasın

• quote:

Orijinalden alıntı: SABO tuvaletterliği

body boş iş diyenler + lasın

Hoşgeldiniz prim bey.

• Günde ne kadar su tüketiyordun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wüste

Yöneticilerden ricam.Konu kapatılmasın.Konunun amacı Spor değil, kişilerin sağlık sorunlarını önlemesidir.

Henüz 7 aylık Body Building sporcusuyum.Bilirsiniz...Bu sporu icra edenler protein ağırlıklı beslenirler.Günde 10 yumurtaya kadar çıkarlar.Ben ise henüz 4 yumurta yiyordum.Fıstık ezmesi, ton balığı derken günler su gibi aktı geçti.Çok yorgun, uykulu olduğum için bugün kan verdim.Testi yaptırdım eve geldim hemen 4 yumurta gömdüm.Saat 16'da test sonuçlarını doktoruma gösterdim...

Kara ciğerimde yağlanma olduğunu söyledi.Sebebini sorduğumda "Protein ağırlıklı mı besleniyorsun?" dedi.Evet deyince "Proteini fazla aldığından dolayı karaciğerin yağlanmış.Yumurtayı haftada 2 defa ye.1 saat civarı yürüyüş yap.Erkeklerin kas istemesi doğal birşey.Ama Doktora danışmadan oradan buradan duyduğu bilgiler ile bu sporu yapanlarda sonuç bu oluyor.Bol su tüket.Sulu yemekler ye, çikolatayı tamamen kes 1 Ay sonra tekrar kontrole gel" cevabını aldım.

Yani sonuç olarak; İnternet üzerinden kimseye güvenmeyin.Doktorunuza danışın ve liste alıp yapın bu sporu.Eğer ki bu testi yaptırmasaydım.Kalp krizi geçirip ölebilirdim.Doktorum ayriyeten "Gençlerde bu tip nedenlerle olan kalp krizleri dönülmez oluyor.Sonucu ÖLÜM" dedi.

İnanmayanlar olabilir.Buyurun test sonuçları.

Hoş geldin arkadaşım geçmiş olsun haklısın bende 8 yıl önce günde bir adet sağlam tavuk 1 litre süt pekmez yarım tencere makarna pirinç vs yedim vucut geliştirme için Allaha Şükür bişey olmadan bıraktım

• spordaki yaygın inanış ne kadar protein o kadar kas
    dogru ama amatör olarak bu sporu yapanları icin yanlış

müsabık olmayan steroid kullanmayan bir sporcu için 10 yumurtalar
    pirinç lapaları gibi über beslenme düzeni kişiye zarardan birşey vermez.
    Hele hele onun bunun beslenme düzenini kopyala yapıştırmak yapmak ahmaklık.
    Sonuc itibarıyla hepimiz bir ronnie coleman degiliz...

spor icin 3 yumurta özellile kırmızı et ve k.karbonhidrat yeterde artar bile
    supplement isteğe göre alınabilir.
  • Bağa mı didin? kullanıcısına yanıt
    Haftada 2 yumurta ye diye konu sahibine demiş karaciğerinde yağlanma olduğundan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Body gereksiz spordur , fit vücuda sahip olduktan sonra şişmenin anlamı yok günde 10 yumurta - 4 yumurta ne ziyan hem cebe hem vücuda boş iş kısaca
  • Salonda çalışmadın mı? Eğitmenler var orada, danışsaydın keşke onlara?
  • Spor yapmak ta bir dert ...
  • tamamen haklsın
    foto için simage kullan
  • Bende artık protein yemeye çalışıyorum. Karbonhidrat ve şekerden uzak duruyorum. Mesela kahvaltıda 2 dilim peynir iki haşlanmış yumurta 1 yarım domates yiyorum. Kardeşimde spor yapıyor her sabah 4 tane yumurta beyazı yiyor. Sarılarını yemiyor kışlara fln atıyorlar. Hocası sade beyazını ye demiş...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uplayalim guzel konu..

konu basligini '' body-protein-besin-saglik sorunu'' gibi seyler yazarsan dahq cok okuyucu olur, konu basligini ayarla tekrar ustte kalsin konu..

son olarak, gecmis olsun, body tamam guzel is falan da cok emek harciyosun bari su isi bilenlerle yapip emegin karsiligini alin fazla zamaniniz gitmesin genc yasta..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.