Şimdi Ara

Orange Is The New Black (2013- ) | IMDB: 8.5 (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
7
Favori
5.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan 2.Sezon 1.Bölümü bitirdim alex'e çok fena kuruldum ama aslında onunda suçu yok bizimkinde suç
  • 2. Sezonu da izledim , dizi de açık sahneler fazlasıyla var O.Z dizisinden daha fazla şekilde.

Karakter olarak sevebileceğiz Crazy Eyes var , Erkek görünümlü lezbiyen bir şişko var , Alex var diğerbazı karakterlere de odaklanmaya çalışmış olsa da akılda en fazla kalıcı olanlar ve diziyi izlettirenler bunlar.Piper ise böyle bir dizi için başrolü haketmeyen bir karakter zaten 2. sezon da rolünü azaltmış olsalar da diğer yandan 3. sezona da Piper odaklı dram ve suç ağırlıklı bir sezon izleyebiliriz.

1. sezona göre biraz daha yavan 2 .sezon sanırım 3. sezona da konuyu derinleştirip karakter arttıracakları için daha iyi bir sezon olacaktır.

2. sezonu izlemeden 3. sezonu izlemek isteyen verdiğim bir kaç cümlelik özete baksın yeter (2. sezon o derece anlamsız bölümler içerdi) ;

2. sezonun tamamen özeti aşağıdaki gibidir ve oldukça kısa ama bilmeniz gereken 3. sezonu etkileyebilecek herşeyi yazmaya çalıştım atladığım yer olabilir belki ama pek ihtimal vermiyorum.

Hapishane özel bir şirkete verildi , şirket politikası gereği hizmetlilere , görevlilerin kalifiye olup olmamalarına bakmadan kalifiyesiz işçileri işe aldı dolayısıyla hapishane düzeni yavaş yavaş alt üst olmaya başladı aksaklıklar yüzünden.Tecavüzcü gardiyandan tutun da ergenlikten çıkmış yeni gardiyanlara kadar.
    Piper çete ağı kurmaya başladı bunu da hapishane de ki mahkumların donunu koklayan erkeklere don satışı yaparak başladı ve şu anda ilerletiyor.Piper kendine dövme yapmaya başladı bunun da anlamı sahip olduğu ve kurmaya çalıştığı çete ağı işini ve gücü sevmiş olması.Yemekler şirketin başa geçmesiyle hazır yemeğe döndü.Hazır yemeklerin tadı kötü olduğundan Red kendine görevli yardımıyla özel yemek servis yeri kurdurdu.Yemekler kötü olduğu için mahkumlar yahudilere özel yemek çıktığını farketti ve yahudilermiş gibi davrandılar.Crazy eyes yazarlığa başladı bir ara çok tutulunca bazı manyak mahkum(-lar) onunla daha fazla ilgilenmeye başladı.Yeni gelen asyalı kız baş gardiyanın kötü tavsiyesi ile intihara kalkıştı zenciler onu bulup aralarına aldılar.
    Amerika da ünlü iş kadını yaptığı yolsuzluk nedeniyle ceza aldı ve bu hapishaneye geldi.Hapishane yatakları ranzalı yapıldı bu sayede mahkum sayısı 2 katına çıktı. İkinci sezonun özeti
  • Cok fena tav oldum dizide bizimkisine ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanirsam bir kaç oyuncuya aşik oldum :)
  • Chapman kadar akıldan kıt karakter yok galiba . Alex o kadar şey yapıyor hala onu kurtaracağım derdinde akılsız
  • Yeni sezon 17 Haziran'da:
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Netflix'ten diziye 3 sezonluk onay geldi.

• oo güzel haber

• Trailer geldi

•  Orange Is The New Black (2013- ) | IMDB: 8.5
  • Yeni sezon IMDB'de 17 Haziran olarak görünüyor. Başlasa artık... Geçen sezonlarda ne olduğunu hatırlamıyorum bile.......
  • Hapishane dizisi ama nedense dünyada hiç tutulmadı. Çünkü hapishane demek erkekler demek.

Bu dizi bir anlamda Kadın Futbolu gibi. Pek izleyicisi yok.

Prison Break yada OZ gibi dizilerin tutulmasının sebebi gerçekçi olmalarıydı.

Ama bu tarz saçma pembe dizi tarzı ancak ABD'li kadınlar tarafından falan izleniyor.
  • yeni sezon mu geliyor ?
  • 4. Sezon

Piper'ın ana karakterlikten uzaklaşması ve diğer mahkumlara yoğunlaşılması çook iyi olmuş. Mafya babası gibi ortalarda gezmesinin bedelini iyi ödettiler, koluna damgayı basılışını izlemek çok zevkliydi
    Alex ve Lolly ikilisinin maceraları, ölü elemanın saklanması, bulunması ve akabinde gelişen olaylar güzeldi. Lolly de ilginç bir karakterdi sonu da üzücüydü.
    Suzanne karakterinin de geçmişini ve hapse düşüşünü gösterdiler aynı şekilde üzücüydü.
    Luschek, yogacı abla ve Judy King ilginç sahnelerdi
    Bu sezon biraz daha hapishane sahibi şirket politikalarının yanlışlığını gözümüze soktular sanki, Piscatella ve hepsi ayrı garip elemanları yanlış tercihler ve kararlar sonucu bir mahkumun ölümüne yol açtı. Son bölüm flashbackleriyle çok duygusal bitti, Poussey herhalde ölümü hiç hak etmeyen mahkumlardan birisiydi.
    Güzel olmuş sezon, üçüncü sezondan daha iyi olmuş bence. Her karaktere zaman ayırmaları da ayrı güzel olmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinci sezon sonuna doğru üzdüler be

Yine harika bi sezon finaliyle bitti sezon...

Bi de bura niye 2 sayfa forumda izleyen yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Hapishane dizisi ama nedense dünyada hiç tutulmadı. Çünkü hapishane demek erkekler demek.

Bu dizi bir anlamda Kadın Futbolu gibi. Pek izleyicisi yok.

Prison Break yada OZ gibi dizilerin tutulmasının sebebi gerçekçi olmalarıydı.

Ama bu tarz saçma pembe dizi tarzı ancak ABD'li kadınlar tarafından falan izleniyor.

he canım he, tutulmamış

• quote:

Orijinalden alıntı: Ingoshi

İkinci sezon sonuna doğru üzdüler be

Forumun yüzde 99'u erkek.

Bu tarz uyduruk kadın dizilerini pek izleyen olmaz.

Oz yada Prison Break tarzı klas ve erkeklerin olduğu delikanlı diziler ülkemizde tutuyor.

Uyduruk ve kadınların başrol olduğu banal diziler pek tutulmuyor.

• quote:

quote:

Oz yada Prison Break tarzı klas ve erkeklerin olduğu delikanlı diziler ülkemizde tutuyor.

Bi bende mi oyle bilmiyorum da ne yaptiysam yapayim OITNB sayfasi açılmıyor bilgisayarda. Anca mobilden girebildim.

• yeni bitirdim diziyi , sonu hüzünlüydü benim için 5. sezonu merakle bekliyoruz şimdi
    bu arada, "1 shot" cezası ne oluyor , toplamda kaç "shot" olunca ceza yiyor bunlar ?
  • quote:

quote:

quote:

Bi bende mi oyle bilmiyorum da ne yaptiysam yapayim OITNB sayfasi açılmıyor bilgisayarda. Anca mobilden girebildim.

bende de aynı sıkıntı var

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.