Şimdi Ara

oral b professional care 3000---cok sicak---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
3
Favori
20.161
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az önce izmir balçova kipadan 54,99 a aldım. Ihtiyacı olan varsa kaçırmasın. Sarjli , toplam 3 başlık mevcut kutuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: cruise06

Bu mesaj silindi.
    Gerçekten çok çok iyi bir fiyatmış. Az önce hepsiburada dan baktım 175 tl diyor...
    Tüm kipalarda geçerli mi acaba?

Benim aklımda da vatandan 32tl ye oral b vitality almak vardı.

Eğer tüm kipalarda varsa hemen gidip alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fataleagle

Az önce izmir balçova kipadan 54,99 a aldım. Ihtiyacı olan varsa kaçırmasın. Sarjli , toplam 3 başlık mevcut kutuda.

fiyat kesinlikle sicak.

elektrikli diş fırçası kullanmadan önce biraz araştırma yapmanızı öneririm. kötü değil, doğru kullanıldığı durumda en az normal diş fırçaları kadar performans alabilirsiniz. bunun için dişçinize ya da google'a danışmanız lazım. sıkılmadan diş fırçalattığı ve diş fırçalamayı özendirdiği için daha çok küçük çocuklarda diş fırçalama alışkanlığı kazandırması açısından normal diş fırçalarından daha bile etkili.
    Ama diş fırçasından bağımsız, fırçalama süresi en önemlisi. Eğer normal diş fırçaları ile dişinizi fırçalarken 60 saniyeden kısa sürede işinizi ya da sabrınızı tüketiyorsanız ya da cocuğunuz sıkılıyorsa (olması gereken 2 dk fırçalamak), 3000 değil, 5000 modelini almanızı öneririm çünkü yanında gelen saat/sayaç ekranı sayesinde olması gerektiği süre ve doğru baskıyı uygulayarak dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı oluyor. Bir de yedek başlık fiyatlarını ve ömürlerini de dikkate almalısınız.

biz evde 1 senedir 5000 modelini kullanıyoruz , evdeki herkes için uygun başlıklar mevcut. normal diş fırçalarımızı da kaldırmadık onu da kullanıyoruz. benim dişçim ilk defa bu sene plak oluşumundaki artışa hayret etti düzenli fırçaladığım halde... ondan beridir çoğunlukla normal diş fırçasını tercih ediyorum.

http://health.ninemsn.com/whatsgoodforyou/theshow/694453/is-it-better-to-use-an-electric-or-manual-toothbrush
    sayfasında yapılmış bir deney ve karşılaştırma var... meraklısına.

• quote:

Orijinalden alıntı: oasisngn

quote:

Az önce izmir balçova kipadan 54,99 a aldım. Ihtiyacı olan varsa kaçırmasın. Sarjli , toplam 3 başlık mevcut kutuda.

fiyat kesinlikle sicak.

elektrikli diş fırçası kullanmadan önce biraz araştırma yapmanızı öneririm. kötü değil, doğru kullanıldığı durumda en az normal diş fırçaları kadar performans alabilirsiniz. bunun için dişçinize ya da google'a danışmanız lazım. sıkılmadan diş fırçalattığı ve diş fırçalamayı özendirdiği için daha çok küçük çocuklarda diş fırçalama alışkanlığı kazandırması açısından normal diş fırçalarından daha bile etkili.
    Ama diş fırçasından bağımsız, fırçalama süresi en önemlisi. Eğer normal diş fırçaları ile dişinizi fırçalarken 60 saniyeden kısa sürede işinizi ya da sabrınızı tüketiyorsanız ya da cocuğunuz sıkılıyorsa (olması gereken 2 dk fırçalamak), 3000 değil, 5000 modelini almanızı öneririm çünkü yanında gelen saat/sayaç ekranı sayesinde olması gerektiği süre ve doğru baskıyı uygulayarak dişlerinizi fırçalamanıza yardımcı oluyor. Bir de yedek başlık fiyatlarını ve ömürlerini de dikkate almalısınız.

biz evde 1 senedir 5000 modelini kullanıyoruz , evdeki herkes için uygun başlıklar mevcut. normal diş fırçalarımızı da kaldırmadık onu da kullanıyoruz. benim dişçim ilk defa bu sene plak oluşumundaki artışa hayret etti düzenli fırçaladığım halde... ondan beridir çoğunlukla normal diş fırçasını tercih ediyorum.

http://health.ninemsn.com/whatsgoodforyou/theshow/694453/is-it-better-to-use-an-electric-or-manual-toothbrush

bilgilendirme için teşekkürler, ben mevcut dişlerimde bulunan plak ve tartarlara bir etkisi olur mu acaba diye düşünerek aldım,

benim elimle yaptığım hareketten daha fazla yapacağı için belki kısa sürede tartarı söker diye düşündüm. ama sizin tecrübenizden de faydalanarak biraz araştırıp öyle kullanmak gerektiğini anladım. inşallah istediğim sonucu alırım.

3000 serisinde de 30 sn de bir kısa bip pozisyon değiştirmek için , 2 dakika sonunda uzun bip uyarısı var. ve dişlere fazla basınç uygulayınca arkasındaki kırmızı ışık yanıyor.

• quote:

quote:

quote:

fiyat kesinlikle sicak.

bilgilendirme için teşekkürler, ben mevcut dişlerimde bulunan plak ve tartarlara bir etkisi olur mu acaba diye düşünerek aldım,

benim elimle yaptığım hareketten daha fazla yapacağı için belki kısa sürede tartarı söker diye düşündüm. ama sizin tecrübenizden de faydalanarak biraz araştırıp öyle kullanmak gerektiğini anladım. inşallah istediğim sonucu alırım.

3000 serisinde de 30 sn de bir kısa bip pozisyon değiştirmek için , 2 dakika sonunda uzun bip uyarısı var. ve dişlere fazla basınç uygulayınca arkasındaki kırmızı ışık yanıyor.

Alıntıları Göster
    elektrikli firçalar kesinlikle daha uzun süre diş fırçalamayı özendiriyor ve sağlıyor. 3000 serisinde beep ve aşırı baskı uyarısı olması güzel. yukarıda yazdıklarımdan bende plak miktarını artırdı gibi bir anlam çıkmasın
    - yeme alışkanlıklarımı değiştirmiş olabilirim,
    - fırçayı doğru kullanmıyor olabilirim ( özellikle elektrikli fırça kullanırken asıl plak biriktiren kısım olan diş diplerine özel ilgi göstermek gerekiyor fırça ucu normal fırçadan küçük olduğu için tüm diş boyunu kaplamıyor çünkü)
    - doktorum beni ve kredi kartımı daha sık görmek istemiş olabilir :)

ama benim yaptığım ve bildiğim en büyük değişiklik elektrikli diş fırçası kullanmak olduğu son sene içinde ,özellikle yatarken normal diş fırçası kullanarak riski azaltmaya çalışıyorum.

• quote:

elektrikli firçalar kesinlikle daha uzun süre diş fırçalamayı özendiriyor ve sağlıyor. 3000 serisinde beep ve aşırı baskı uyarısı olması güzel. yukarıda yazdıklarımdan bende plak miktarını artırdı gibi bir anlam çıkmasın
    - yeme alışkanlıklarımı değiştirmiş olabilirim,
    - fırçayı doğru kullanmıyor olabilirim ( özellikle elektrikli fırça kullanırken asıl plak biriktiren kısım olan diş diplerine özel ilgi göstermek gerekiyor fırça ucu normal fırçadan küçük olduğu için tüm diş boyunu kaplamıyor çünkü)
    - doktorum beni ve kredi kartımı daha sık görmek istemiş olabilir :)

ama benim yaptığım ve bildiğim en büyük değişiklik elektrikli diş fırçası kullanmak olduğu son sene içinde ,özellikle yatarken normal diş fırçası kullanarak riski azaltmaya çalışıyorum.

Alıntıları Göster
    Oral B Vitality kullanıyorum sitesinden baktım ama benim makina 7600 devir bu 8800 + titreşim ve 3 boyutlu diyor fark olarak, almaya değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bilo1900

Oral B Vitality kullanıyorum sitesinden baktım ama benim makina 7600 devir bu 8800 + titreşim ve 3 boyutlu diyor fark olarak, almaya değer mi?

Ben de 3 yıldır Vitality kullanıyorum ve çok memnunum.
    Aöam bu fiyata bulursam hiç düşünmeden upgrade ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: bilo1900

Ben de 3 yıldır Vitality kullanıyorum ve çok memnunum.
    Aöam bu fiyata bulursam hiç düşünmeden upgrade ederim

Alıntıları Göster
    4-5 aydır Oral B Triumph 5000 kullanıyorum.
    Dişlerimin iç kısımlarinda tartar veya lekeler vardi Şuanda ise %80i gitti diyebilirim.
    iyi fırçalıyor aslında elektirikli diş fırcası , fırçalamayi özendiriyor.

Mesela ben eskiden normal dış fırçasıyla 2'dk'yi zor tamamlardim.
    Bu elektrikli dış fircaşı ise her 2dk'lık uyarı titreşimi bana çok kısa geliyor çogu zaman geçiyorum ve 3dklik fırçaliyorum.

diş macunu olarak Sensodyne Pronamel kullandım şimdi ise Sensodyne Tam Koruma kullanıyorum.
    Gargara ise Listerine Nane kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: McCarty

4-5 aydır Oral B Triumph 5000 kullanıyorum.
    Dişlerimin iç kısımlarinda tartar veya lekeler vardi Şuanda ise %80i gitti diyebilirim.
    iyi fırçalıyor aslında elektirikli diş fırcası , fırçalamayi özendiriyor.

Mesela ben eskiden normal dış fırçasıyla 2'dk'yi zor tamamlardim.
    Bu elektrikli dış fircaşı ise her 2dk'lık uyarı titreşimi bana çok kısa geliyor çogu zaman geçiyorum ve 3dklik fırçaliyorum.

diş macunu olarak Sensodyne Pronamel kullandım şimdi ise Sensodyne Tam Koruma kullanıyorum.
    Gargara ise Listerine Nane kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    tüm kipalarda varmı acaba? yarın forum ankara kipaya bakayım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

Alıntıları Göster
    hayrına alıp gönderebilecek olan varsa ücretini veririm... buralarda kipa yok :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: simyaci

hayrına alıp gönderebilecek olan varsa ücretini veririm... buralarda kipa yok :(

Ben de böyle bir hayırsever arıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: simyaci

Ben de böyle bir hayırsever arıyorum...

• quote:

memnun oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

memnun oluruz

Alıntıları Göster
    Fazladan alıp yollayabilecek biri olursa anında eft ve iyi dilekler gönderilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CmrHun

Fazladan alıp yollayabilecek biri olursa anında eft ve iyi dilekler gönderilir :)

Alıntıları Göster
    bugün forum ankara kipaya gideceğim.varsa ordan buraya yazarım isteyen olursa alırım.
  • quote:

bugün forum ankara kipaya gideceğim.varsa ordan buraya yazarım isteyen olursa alırım.

varsa al üstadım ücreti hemen gönderirim...
    selamlar
  • quote:

bende istiyorum. pl ledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

quote:

bende istiyorum. pl ledim

Alıntıları Göster
    mavişehir kipa da varmıdır acaba?8 kez aradım ama telefona cevap veren 1 kişi bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kobe_bryant1977 -- 15 Eylül 2012; 11:02:02 >
  • Başlık bir süre sonra değiştırilmesi gerekiyor değil mi? Ne kadar fiyat ortalama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Revenge® -- 15 Eylül 2012; 11:27:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobe_bryant1977

mavişehir kipa da varmıdır acaba?8 kez aradım ama telefona cevap veren 1 kişi bile yok.

Alıntıları Göster
    ankara armada da varsa ben de alırım.başlıklar bu kadar tutuyor zaten.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.