Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oracle VirtualBox'ın yeni sürümü yayınlandı: Windows 8.1 desteği ve dahası

28
Cevap
1
Favori
1.470
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Oracle VirtualBox'ın yeni sürümü yayınlandı: Windows 8.1 desteği ve dahası
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10083 Mesaj

Yazılım dünyası bugün yoğun bir gündem geçiriyor. Sabah saatlerinde yayınlanan Windows 8.1'den sonra şimdi de dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi olan ve daha çok kurumsal çözümler geliştiren Oracle'ın ücretsiz sanallaştırma yazılımı VirtualBox'ın yeni sürümü yayınlandı.

Oracle'ın son kullanıcıya ücretsiz, ticari işletmelere ise ücretle sunduğu VirtualBox'ın yeni sürümü (4.3) ile çoklu dokunmatik platformlara (örneğin Windows 8.1) destekle öne çıkıyor. Sanallaştırma ile yüklenen işletim sistemindeki ağ kabiliyetlerinin de arttırıldığı 4.3 sürümünde ayrıca sanal USB kamera ile sanal işletim sistemi üzerinden Skype ya da Hangout gibi iletişim programlarından görüntülü görüşme imkanı sunulmuş.

Bugün yayınlanan Windows 8.1 ve önümüzdeki hafta yayınlanacak olan Mavericks öncesinde gelen VirtualBox 4.3'ü buradan indirebilir ve ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak eğer aynı andan birden fazla işletim sisteminde çalışabilmek istiyorsanız, VirtualBox yerine Paralells ya da VMWare gibi bir yazılımı kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.

|
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    "Ancak eğer aynı andan birden fazla işletim sisteminde çalışabilmek istiyorsanız, VirtualBox yerine Paralells ya da VMWare gibi bir yazılımı kullanmanız gerektiğini hatırlatalım."

Bu cümle biraz yanıltıcı olmuş, ücretsiz versiyonda ram miktarınız yettiği kadar sistem açabiliyorsunuz bir sinirlama yok.
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    59408 Mesaj
    Merhaba,

Uzun suredir OracleVM Virtualbox kullaniyorum; cok memnunum hatta bu memnuniyetim yuzunden bircok Vmware Workstation kullanan arkadasim da OracleVM Virtualbox`a gecis yapti.

Ayni anda birden fazla isletim sistemi, sanal makina sorunsuz aciliyor; hicbir sikintisi yok. Yalnizca extension paketini kurmayi unutmayin yeter.
    |
    |
  • Yarbay
    2038 Mesaj
    Şu anda Parallels kullanıyorum, daha önce Windowsta Vmvare de kullandım. Virtual box bunlardan dahamı iyidir. İyi ise farklar nelerdir.

yok ikisi de bundan iyi değildir özellikleri daha az fakat ikiside paralı iken bu ücretsiz ve her platformda çalıştığından kullanılıyor
    |
    |
    AhmetSelçuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Valla ben parallels'i de ücretsiz kullanıyorum.
    |
    |
    Gökhan Mmc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

orası ayrı konu zaten oraya girersek işler değişir
    |
    |
    AhmetSelçuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ah birde Türkçe desteği ile gelse artık şu yazılımlar. Macarca, Yunanca, Flemenkçe hatta Türkçe hariç her dili destekliyorlar.
    |
    |
  • Binbaşı
    1818 Mesaj
    türkçeymiş ya bu sürüm çok mutlu oldum
    amanın amanın amanında amanın oh oh
  • Yüzbaşı
    886 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aycanoz

Ancak eğer aynı andan birden fazla işletim sisteminde çalışabilmek istiyorsanız, VirtualBox yerine Paralells ya da VMWare gibi bir yazılımı kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.Bu cümle biraz yanıltıcı olmuş, ücretsiz versiyonda ram miktarınız yettiği kadar sistem açabiliyorsunuz bir sinirlama yok.

ben cümleden hiç bir şey anlamadım

ya diğer bahsi geçen yazılımların uzaktan kontrol gibi bir özelliği var ama bunda yok denmiş yada bir pc de birden çok virtual pc oluşturmakdan bahsedilmiş ama
    her şekilde hatalı anlatılmış
    "
    [Ancak eğer aynı andan birden fazla işletim "sisteminde" "çalışabilmek" istiyorsanız, VirtualBox yerine Paralells ya da VMWare gibi bir yazılımı kullanmanız gerektiğini hatırlatalım.]"
    |
    |
  • Teğmen
    203 Mesaj
    "Bugün yayınlanan Windows 8.1 ve önümüzdeki hafta yayınlanacak olan Mavericks öncesinde gelen VirtualBox 4.3'ü buradan indirebilir ve ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak eğer aynı andan birden fazla işletim sisteminde çalışabilmek istiyorsanız, VirtualBox yerine Paralells ya da VMWare gibi bir yazılımı kullanmanız gerektiğini hatırlatalım."

Haberi yapan kişi düzeltme ihtiyacı bile duymuyor sanırım. Madem bir iş yapıyorsunuz onunda hakkını vererek yapın.

Düzeltme : Haberi şikayet ettim ama sanırım daha önce şikayet edildiği için tekrar edilemiyor. Neden böyle bir uygulama mevcut onuda anlamadım belki daha farklı bir konuya daha parmak basacağım şikayetimde.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abhdr -- 18 Ekim 2013; 18:06:18 >
    |
    |
    Arkadaşlar bu programı iyi derecede kullanırım diyen birisi bana pm atabilir mi ?

Orijinalden alıntı: EmAySiks

Arkadaşlar bu programı iyi derecede kullanırım diyen birisi bana pm atabilir mi ?

bu programı iyi derecede kullanırım, ama buradan soruları yanıtlamak paylaşım açısından tercih ettiğim bir durumdur

O zaman şöyle söyleyeyim,

Benim kendi bilgisayarım Windows8 , VirtualBox içinede XP kurdum.. Aralarında dosya aktarımı yapmak istiyorum w8 den Xpye aktarmak istiyorum.. bir kaç aşama kaydettim ancak son seviye de "ağ yolu bulunamıyor" diyor..
    |
    |
    dreampowder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: EmAySiks

O zaman şöyle söyleyeyim,

Benim kendi bilgisayarım Windows8 , VirtualBox içinede XP kurdum.. Aralarında dosya aktarımı yapmak istiyorum w8 den Xpye aktarmak istiyorum.. bir kaç aşama kaydettim ancak son seviye de "ağ yolu bulunamıyor" diyor..

virtualbox programı üzerinden sanal makina ayarlarında "VM-Shared" klasörünü belirledikten sonra xp bilgisayarınızdan windows gezgini ile ağ bağlantıları kısmında klasörü görebilirsiniz...

Teknik olarak windows8 de paylaşmak istediğiniz dosyayı belirlediğiniz klasöre kopyalıyorsunuz, sanal makine içerisinden de ağ bağlantıları üzerinden bu klasörün içerisindeki dosyaları alıyorsunuz..

Yada başka bir çözüm yolu, sanal makinenizdeki xp üzerinden bir klasörü okuma/yazma yapılacak şekilde paylaştırın, windows8 üzerinden de bu ağ yoluna doğrudan dosyaları kopyalayın...

Yani araştırmanız gereken şey xp ile w8 arasında ağ üzerinden dosya/klasör paylaşımı
    |
    |

• Yüzbaşı
    372 Mesaj
    VirtualBox ile Mac OS X yükleyebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ВAВA -- 19 Ekim 2013; 10:26:35 >

Orijinalden alıntı: ВAВA

Virtualbox'ı osx,windows ve linux makinelere yükleyebilirsiniz.

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Hayır, öyle demek istemedim. VirtualBox ile PC'ye sanal Mac OS X yükleyebilir miyiz?

quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Hayır, öyle demek istemedim. VirtualBox ile PC'ye sanal Mac OS X yükleyebilir miyiz?

hackintosh kurabilirsiniz ama kimi konfigürasyonlarda çalışmayabiliyor. google da aramayla türkçe bir anlatım video su bile buldum :)

|
    |

• Yarbay
    7065 Mesaj
    VirtualBox'ın önemli bir program olduğunu düşünüyorum.
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Lastik Fiyatları
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.