Şimdi Ara

Optoma Projeksiyon Kullanıcıları - ANA BAŞLIK (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.145
Cevap
42
Favori
127.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Özellikle UHD 60-65 ile UHD 40 arasında kaldım. Kullanıp ta tavsiyesi olan var mı aradaki fiyat farkına değer mi ?
    Merhaba,
    UHD40 üretimden kalktı diye biliyorum.
    UHD30 modeli yüksek kontrastlı güzel bir cihaz, bu ürünü de incelemenizi öneririm.
  • newonw1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dostum, bir bakayım
  • Arkadaşlar merhaba dört yıldan fazla süredir sony hw-vpl 55es kullanıyorum. Cihaz bir teknoloji harikası. Rec 709 renk skalasını bu kadar iyi sunan fiyatı aralığında daha iyi bir cihaz olduğunu düşünmüyorum. Hani bazen o kadar güzel bir yemek yiyorsunuzdur ki keşke hiç doymasam dersiniz işte bu öyle bir cihaz ancak ne yazık ki sundukları özelliklerin doyum noktası geldi. Hayatım 4k blu ray filmler izleyerek ve ps4 pro da oyunlar oynuyarak geçiyor. Çözünürlük olarak çok sıkıntı yaşamıyorum cihaz tatmin edici bir performans sağlıyor ancak sıkıntı renk gamutu. Şu namussuz HDR ı sırf bunun için eklediler cihazlara. İzleme mesafene göre çözünürlük hallolabiliyor belki ama şu DCI-P3 ya da en azından 10 bit bir cihaz renk ziyafeti için şart işte. Destek istediğim konu kesinlikle 55es ile aynı ligde olmayan benq w2700/ht3550 yi her ne kadar çakma 4k da olsa sadece sunduğu renk performansı ve dlp nin lcd ye göre keskin görüntüsü için düşünebilir miyim. Ortak özelliklerde Sony fena döver ama benq nun ekstra süper güçleri var konu bu.Teşekkürler

• Merhabalar,
    aşağıdaki linkte belirttiğim cihazı almayı düşünüyorum. Ev kullanımı için uygun olur mu?
    Teşekkürler.
    https://www.hepsiburada.com/optoma-w334e-3700-lumen-1280x800-dlp-projeksiyon-cihazi-p-HBV00000QI3PY?magaza=Avta
  • cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar ayarlanabiliyor olsa da, yüksek parlaklığa sahip bir projektör siyah başarısından ödün verecektir.

Piyasada o kadar çok ve detayda birbirinden farklı projektör varki, kullanım koşullarınızı bilmeden size şu cihaz iyidir demek yanlış olur.

Maliyet sorunu yok, çok özelliğini kullanmayacak olsam da en iyisini alayım demiyorsanız, bence beklenti önceliklerinizi belirleyip buraya yazın daha tutarlı yardımcı olabiliriz.
  • alpearl72 A kullanıcısına yanıt
    Dostum bence maalesef bu cihazı kullanmakla seviyeyi bayağı yüksek tutmuşsunuz. Dolayısı ile yazdığınız model BENQ ya verecek paraya yazık olur, zira tam anlamı ile attan inip eşeğe bineceksiniz.

BENQ W2700 mesela benim gibi (Optoma HD28 DSE) aşağı seviyeden gelenler için gerçekten iyi bir cihaz.
    Ama sizin için tavsiye edemem. Maliyet sorunu varsa biraz bekleyip beklerken de para biriktirip o SONY ye yakışır bir üst seviye cihaza bakınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thai-Fun -- 25 Mayıs 2020; 13:22:4 >
  • Teşekkürler kesinlikle duymaya ihtiyacım olanlar bunlardı. Ben de optoma hd28dse kullanıyordum gt720 ve hd131xe üzerine ve cihazdan oldukça memnundum. Sonra cihaz sıkıntı verdi ve her daim yardımını esirgemeyen Boyut Dijital den Kürşat bey bana oldukça uygun şartlarda sony i teklif etti ve bunu değerlendirdim. Yoksa inanın ben de sizin gibi aynı modelden geçiş yapacaktım. Sony in renkleri gerçekten olağanüstü ancak ben zidoo cihazım üzerinden hdr filmleri dinamik aralığı sınırlıya alarak bir şeye benzeyecek şekilde izleyebiliyorum. SDR 4k filmler youtube videoları efsane. İzleseniz kardeş sen kafayı mı yedi yeni cihazla ne işin var diyebilirsiniz. Diğer şanssızlığım tv olarak qled kullanıyor olmam. Oradaki renkleri dev perdede görmenin tadına varmak istiyorum. W2700 bu noktada kafamı kurcalıyor çünkü dünyanın her yanından renk performansı ile ilgili çok fazla olumlu yorum okudum. Projeksiyonun o tok görüntüsünü bir küsür milyar renk ile birleştirmenin hayalindeyim ama ortada bir de sony görüntü işleme performansı var işte

• evimin önünde bulunan evin duvarına yansıtmak istiyorum ama buna uygun bir cihaz var mıdır bilemedim , mesafe yaklaşık 12 metre

Optoma Projeksiyon Kullanıcıları - ANA BAŞLIK
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    Eğer görüntü kaynağını ve projektörü bir uzatma kablosu ile biraz yakınlaştırabilme şansınız olursa, bir çok projektör olabilir.

Tabii sadece gece yansıtmada sonuç alabilirsiniz bence.
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    1000-2000 tl aralığında bir ürün tavsiyeniz olur mu ?
  • darnglove D kullanıcısına yanıt
    Bu aralıkta ürün yok değil ama dostum verdiğin paranın çok kısa bir süre sonra karşılıksız kalacağına emin ol.

Bence iyi makinelerden, temiz kullanılmış 2.el bakabilirsin.

Tek amacın o mesafede kullanmak ise zaten bu rakama bulman imkansıza yakın.

Benim tahminim, duruma göre hem evde hem de bazen bu resimdeki yerde kullanmayı planlıyorsun.

Bütçe o rakamların biraz üzerine çıkamıyor ise 2.el bakıp burada paylaşıp destek alabilirsin cihaz hakkında.

Ben benim optoma HD28DSE yi satacağım aslında ama daha yenisini yerine koyamadım.
    Ben satarken hala almamış olursan haberleşiriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darnglove

evimin önünde bulunan evin duvarına yansıtmak istiyorum ama buna uygun bir cihaz var mıdır bilemedim , mesafe yaklaşık 12 metre

yansıtmak istediğiniz duvarın genişliği ne kadar?
    eğer duvar genişliği 5,5 mt veya daha geniş ise optik zoom özelliği iyi olan bir cihazla 12 metre mesafeden görüntü alabilirsin.
    hava karardığında epson eB-2247U ile alacağın görüntü hoşuna gider diye düşünüyorum. Ama bu cihaz için 8-9 bin TL gözden çıkarman gerekir.
    optoma başlığında epson tavsiye ettim ancak optomanın da bu mesafeden görüntü verebilecek cihaz var mı bilemedim. elbet vardır ama Türkiye de bulmak zor.

• Optoma Projeksiyon Kullanıcıları - ANA BAŞLIK

Neden Optama nın bütün modellerinin kullanıcı kılavuzunda bu tablo var. Tüm ürünlerinin atım mesafesi aynı mı yani? sitesindeki distance calculator da kullanışsız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optoma hd29h cihazı yeni aldım. Görüntü ayarlarını paylaşabilirmisiniz. Benim cihazda görüntü bana çok kötü geliyor.
  • Merhaba,

Optoma HD600X cihazımı 10 yıldır sorunsuzca kullanıyorum. Satmak istesem sizce ne kadar eder? Lamba kullanımı 500 saat.
  • Merhaba, Optoma modelleriyle alakalı bir sorunum var =) ev kullanımı için, max 5000tl’lik bir model arıyorum. 1080p ve 3500 lümen civarında olmasını istiyorum. Konuştuğum bir mağaza bana EH335 modelini önerdi. Çok da yapıcı ve ilgili alakalı oldukları için tavsiyelerine kulak verip bu modeli yarın veya pazartesi günü alacağım.

Ancak anlamadığım bir şey var. Avrupa sitesinde bununla aynı özelliklerde onlarca model var. Bu modeller arasında teknik özellik olarak hiç/çok az fark var. Sadece forumdaki bu başlığın son sayfalarında bile neredeyse her mesajda başka bir model ismi geçiyor. Birbirine yakın veya aynı özelliklerdeki modeller arasında nasıl tercih yapıyorsunuz? Modeller arasındaki özellik farkı ne kadar azsa, fiyatları arasındaki fark da o kadar fazla. Mesela EH334 modeli (daha eski ve tek hdmi girişi var) benim baktığım EH335 modelinden (çift hdmi) daha pahalı. Bunların farkı nedir?

Bir de incelediğim spesifik bir Optoma modeli için kaynak bulmakta zorlanıyorum. Kendi sitesinde bulunan broşür bilgileri dışında tüm dünyada çok az bilgi paylaşımı ve yorum var. Bunun sebebi markanın az bilinmesi değil, model sayısının çok olmasıdır diye düşünüyorum doğru muyum?

Bir de bütün broşürlerde incelediğim EH335 modelinin “toplantı odası ve eğitim” için uygun olduğu belirtiliyor. Ancak “ev kullanımı” için uygun olduğu belirtilen diğer modellerden teknik olarak hiçbir farkı görünmüyor. Sadece onların fiyatı daha pahalı.

Bir marka niçin kendine bu kötülüğü yapar anlayamıyorum. Ürün gamını tam bir çöplüğe çevirmişler. Lütfen tavrımı saldırgan algılamayın. Sadece bu modellerin olayını çözmek için saatlerimi harcadığım için biraz tepkiliyim o kadar. Buraya kadar okuduğunuz için de teşekkür ederim =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanSebzesever -- 12 Haziran 2020; 1:59:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanSebzesever

Merhaba, Optoma modelleriyle alakalı bir sorunum var =) ev kullanımı için, max 5000tl’lik bir model arıyorum. 1080p ve 3500 lümen civarında olmasını istiyorum. Konuştuğum bir mağaza bana EH335 modelini önerdi. Çok da yapıcı ve ilgili alakalı oldukları için tavsiyelerine kulak verip bu modeli yarın veya pazartesi günü alacağım.

Ancak anlamadığım bir şey var. Avrupa sitesinde bununla aynı özelliklerde onlarca model var. Bu modeller arasında teknik özellik olarak hiç/çok az fark var. Sadece forumdaki bu başlığın son sayfalarında bile neredeyse her mesajda başka bir model ismi geçiyor. Birbirine yakın veya aynı özelliklerdeki modeller arasında nasıl tercih yapıyorsunuz? Modeller arasındaki özellik farkı ne kadar azsa, fiyatları arasındaki fark da o kadar fazla. Mesela EH334 modeli (daha eski ve tek hdmi girişi var) benim baktığım EH335 modelinden (çift hdmi) daha pahalı. Bunların farkı nedir?

Bir de incelediğim spesifik bir Optoma modeli için kaynak bulmakta zorlanıyorum. Kendi sitesinde bulunan broşür bilgileri dışında tüm dünyada çok az bilgi paylaşımı ve yorum var. Bunun sebebi markanın az bilinmesi değil, model sayısının çok olmasıdır diye düşünüyorum doğru muyum?

Bir de bütün broşürlerde incelediğim EH335 modelinin “toplantı odası ve eğitim” için uygun olduğu belirtiliyor. Ancak “ev kullanımı” için uygun olduğu belirtilen diğer modellerden teknik olarak hiçbir farkı görünmüyor. Sadece onların fiyatı daha pahalı.

Bir marka niçin kendine bu kötülüğü yapar anlayamıyorum. Ürün gamını tam bir çöplüğe çevirmişler. Lütfen tavrımı saldırgan algılamayın. Sadece bu modellerin olayını çözmek için saatlerimi harcadığım için biraz tepkiliyim o kadar. Buraya kadar okuduğunuz için de teşekkür ederim =)
    Hocam bütçenizi bir tık daha artırın bir ay geç falan alın ama HD29H tercih edin, gerçekten farklı bir ürün almış olursunuz.
    İlgilendiğiniz modeller giriş seviyesi modellerdir. HD29H için TR de oldukça fazla yorum bulabilirsiniz.

• Arkadaşlar lambayı en uzun ömürlü kullanmak için hangi mod da kullanmalıyız,

Parlaklık Modu

‡ Parlak: Parlaklığı arttırmak için "Parlak" öğesini seçin.
    ‡ Ekonomik: Projektör lambasını, güç tüketimini düşürecek ve lamba ömrünü uzatacak şekilde kısmak
    için "Ekonomik" öğesini seçin.
    ‡ Dynamic: Lamba gücünü, içeriğin parlaklık düzeyini temel alacak şekilde kısmak ve lamba gücü
    tüketimini %100 ila %30 arasında dinamik olarak ayarlamak için "Dynamic" ayarını seçin. Lamba ömrü
    artacaktır.
    ‡ Eko+: Eko+ modu etkinleştirildiğinde, etkinlik olmadığı süre içinde lambanın elektrik tüketimini (%70'e
    kadar) önemli ölçüde azaltmak için içeriğin parlaklık seviyesi otomatik olarak algılanır.

kılavuzunda böyle yazıyor ama tam anlamadım, Ekonomik mi, Dynamic mi yoksa Eko+ mı akşamları televizyon izlemek için kullanacağım Optoma X343e modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catry -- 29 Haziran 2020; 21:46:16 >

• Arkadaşlar yenı taktık projeksiyon cihazina fakt bir problem var. Üst kısım düz ama alt kısım yamuk gözüküyor. Bir türlü sorunu çözemeiyorum neden olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.