Şimdi Ara

Optoma HD36 Nasıldır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.İkinci el bi benq w1070 arıyordum.Daha önce de kullanmış fakat elden çıkarmak durumunda kalmıştım.Görüntüsünden memnundum.Bu ara piyasada pek yok.Bir iki tane varsa da fiyatları çok yüksek.Optoma hd36 buldum bir tane.Acaba bu model nasıldır.w1070 ile kıyaslayabilecek olan var mı ? Yerli sitelerde pek yorumunu bulamadım.Anca inceleme sitelerinde mevcut.Çıkış dönemleri w1070 ile aşağı yukarı aynı sanırım.Fiyat olarak hd36 biraz daha yukarı seviyeden çıkış yapmış.Optoma hd 26-27-28dse hd36 ile aynı dönemin ürünü müdür ? Bunlarla kıyaslarsak özellik olarak bu modeller arasında nereye konumlandırılabilir ? Bir de ikinci elde bu ürünün ederi nedir ?

• Kimsenin cihaz hakkında bilgisi yok sanırım ya da olanlar konuyu görmedi.Nihayet cihazı edindim ve deneme şansını yakaladım.Benq w1070 ile kıyaslayacak olursam parlaklığı 3000 lümenin verdiği güçle daha yüksek.Kontrast gri perde kullanıyorsanız faydasını görürsünüz.Aksi taktirde gece kullanımı için fazla parlak kaçıyor.Gündüz bile yeterli görüş sağlıyor öyle söyleyeyim.W1070 gündüz daha soluk gösteriyor ve gördüğümden pek birşey anlamıyordum.HD36 kontrast olarak da biraz daha başarılı.Perdeye yansıyan boyutlar arasında fark var.HD36 2.8 metreden 180cm genişliğinde görüntü oluştururken w1070 250cm civarında görüntü oluşturabiliyordu.Büyük fark.Mekanınız darsa w1070 , mekanınız aydınlıksa hd36 daha avantajlı konumda.Hd36da oyun modu var.Oyun oynarken tepki süresi gayet başarılı.w1070te de iyiydi fakat ekstra oyun modunun olması güzel.İkisinde de 3d deneme şansım olmadı .HD36 vesa 3d ve 144hz destekliyor öğrendiğim kadarıyla.w1070te 144hz var mıydı bilmiyorum.Hd36'nın bir diğer avantajı 1280x720 çözünürlükte 120hz desteği.3d'de değil bu bahsettiğim destek.Bilgisayar kullanımında ve oyunlarda.Masaüstünde ve oyunlarda tazeleme hızı 120hz seçilebiliyor ve bu da müthiş akıcı bir kullanım sağlıyor.Tabi oyunlarda bilgisayarınızın 120fpsye çıkabilecek kadar güçlü olması lazım.Onun dışında hd36 daha büyük , cüsseli ve ağır.4.5kg ağırlığında.w1070 2.6kg idi sanırım.Ses olarak yine hd36 daha önde.Daha başarılı ve iki adet hoparlör kullanılmış.hd36nın netlik halkası lensin üzerinde.Adeta bir slr fotoğraf makinesi gibi.Zaman zaman netlemek zor olabiliyor.W1070te zoom ayarının önündeydı ve netlemesi daha kolaydı.Ses-gürültü konusunda w1070ten baya çekmiştim.HD36nın sesi rahatsız edici düzeylere ulaşmıyor.Yarım metre yanımda olmasına rağmen sesini çoğu zaman duymuyorum .HD36nın siyah olması büyük şıklık.Tasarımı da daha başarılı.Renk tonları ve renk başarımı olarak ben kafa kafaya gittiklerini düşünüyorum.Yanyana kıyaslasam belki fark görebilirdim ama parlaklıkta olduğu gibi net bir fark göremedim.Siyahlar konusunda hd36 biraz daha iyi diyebilirim.Parlaklığı ve ışığını köklemediğiniz sürece odanız da yeterince karanlıksa derin siyahlar elde edebiliyorsunuz.Gözlemlerim bunlar.Herkese iyi seyirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 5 Eylül 2018; 21:20:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.