Şimdi Ara

Optimum Serious Mass

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
5.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    189 cm boy 61.5 kiloyum
    uzun yıllardır 60 64 arası gelip gidiyorum ne kadar çokta yesem az da yesem değişmiyor bu aralık.
    15 gündür düzenli spora gidiyorum (haftada 5 gün) dün optimum serious mass aldım 5.5 kg olanından ancak nasıl kullansam daha çok fayda görürüm bilemedim

internette araştırıyorum ancak su ile iç süt ile iç yorumları var.
    ambalajında 1 servis için 2 ölçek yazıyor. içinden çıkan ölçek 170 gr yani 340 gr yapıyor 1 servisi
    bana baya fazla geldi yani üründe çabuk bitecek bu şekilde. maddi olarakta zorlayacak
    tabi kullanımı buysa yapacak birşey yok ama kullanan tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum

şimdiden teşekkürler

• Mass ve gainer tozlari hikaye.

'Cok' yedigini dusundugun miktarinin 1,5 katini ye. Sandigindam cok daha fazla olacak. Doyunca degil, kalori tutturunca duracaksin.

Kilo alamayan arkadaslar genelde az yiyip cok yedim sanan arkadaslardir.

5 gun yerine 3-4 gun git, bu da hem iyilesme icin vakit olur hem de enerji balansini artiya cevirebilir.

Fazla kardio yapma. Kardio fazla kalori yaktigi icin acigini yemekle kapatmak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alx -- 19 Ocak 2017; 11:13:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alx

Mass ve gainer tozlari hikaye.

'Cok' yedigini dusundugun miktarinin 1,5 katini ye. Sandigindam cok daha fazla olacak. Doyunca degil, kalori tutturunca duracaksin.

5 gun yerine 3-4 gun git, bu da hem iyilesme icin vakit olur hem de enerji balansini artiya cevirebilir.

Fazla kardio yapma. Kardio fazla kalori yaktigi icin acigini yemekle kapatmak lazim.

yok hocam çok yediğimi düşünmüyorum
    üniversitedeki ev arkadaşımla 5 yıl aynı yemekleri yedik. çok nadirdir ayrı yediğimiz. adam sürekli kilo alır rejime girerken bende tık olmuyordu :)

kardio hiç yapmıyorum desem yalan olmaz

tozu almış bulundum artık. kullanıp deneyeceğim umarım faydasını görürüm
    tabi doğru kullanmakta önemli bu yüzden bilgi almak istedim

değerli mesajınız için teşekkür ederim hocam

• 1 ölcegi böl, sabah ve spordan sonra süt ile kullan bünya alışınca yarım ölcek daha atabilirsin yatmadan önce. 2,3lt su tüket gün icerisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 27 Ocak 2017; 16:25:18 >
  • FcbAYERN F kullanıcısına yanıt
    Bunye alisinca derken? Protein ve karbohidrat bu .

• quote:

Bunye alisinca derken? Protein ve karbohidrat bu .

ne oldugunu biliyorum canım kardeşim zayıfsın boyuna göre az ve ölcülü kullan ilk aşamada demek istiyorum, istiyorsan tek seferde 340gr al sonra bünye alisincanin ne demek oldugunu anlarsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 27 Ocak 2017; 19:9:47 >
  • FcbAYERN F kullanıcısına yanıt
    Konu sahibi degilim bu arada. Ama bunye alismasi diye bir sey yok. Ha yumurta ve muz yedin ha gainer aldin, ayni sey, canim kardesim.

• quote:

Konu sahibi degilim bu arada. Ama bunye alismasi diye bir sey yok. Ha yumurta ve muz yedin ha gainer aldin, ayni sey, canim kardesim.

bünye alışmasını konu sahibi boy kilo oranı orantısız oldugu için belirttim fazla kalori yüklemesi yaparsa bünye için zararlı olabilir.. konu sahibi kilo sorunundan bahsediyor ve gainer var elinde nasıl kullanacagını sormakda muz ve yumurtanın faydalarını sormuyor? 'bünye' terimini galiba sadece fizik dış görünüş olarak anliyorsun heralde? muz yumurta takılabilirsin kardeş yanına yulafda ekle karma daha faydalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 27 Ocak 2017; 20:14:43 >
  • Evet, gaineri boyuna gore kullaniyoruz arkadaslar. Iyi ki ogrendik.

Basarilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paysage

quote:

üniversitedeki ev arkadaşımla 5 yıl aynı yemekleri yedik. çok nadirdir ayrı yediğimiz. adam sürekli kilo alır rejime girerken bende tık olmuyordu :)

Madem aldiysan kullan tabi. Forumlarda fazla bilgi kirliligi oldugu icin detayli acikliyorum.

Diger kisilerle karsilastirmak dogru olmaz. Herkesin metabolizma hizlari farklidir. Bazi kisilerde jet gibi, zor kilo alirlar, basilarda ise kaplumbaga gibi, hep sismanlar. Ama tek bir termodinamik kanun var. Her sey enerji balansina bakar. Bir az detaya girersek:

Senin gunluk enerji harcaman 2400 kalori civarinda (5 gunluk antremana gore). Daha yuksek de olabilir. Onu tam tespit etmek zor, ancak tecrube ile. Vucut agirligi bu degere gore degisir. Ustunde yersen, kg alirsin, altinda yersen kg verirsin. Haftada 0,4-0,5kg almak icin gunde 2950 kalori alman lazim.

Gainere gelirsek:

1 servis, 2 olcekte 1250 kalori var, 50gr protein, 250gr karbohidrat. Gunde 1 servis alsan dahi yemekten 1700 kalori ve en az 100gr protein almak gerekiyor (senin boy ve kg ye gore gunluk 150-160gr protein alman lazim). Normal ogunlerde corba yiyip gainer alirsan kiloda artis bekleme . Yani yumurta, yulaf, sut, tavuk, et vs ilaveten tuketmen gerekiyor.

Gunde 1 olcek alirsan - 650 kalori ediyor, 25gr protein, 125gr karbohidrat. Kalanlar 2300 kalori ediyor. Yani iyi bir rakam. Baya yemen lazim. 125gr protein icin bildigin yarim kg pismis tavuk gommen lazim, ornek olarak.

Gainer disindaki diyeti duzenlemeden gainerden mucize bekleme, gainer alip ta kilo veren arkadaslar var . Enerji balansi iste.

Simdi gainer ne zaman alinir?

Bu kadar yuklu miktarda karbohidrat tek seferde ancak antreman sonrasi icin uygun olur. Antreman sirasinda glikojen deposu ve aminoasit balansi bayagi bosaldigi icin bu sure icinde alinan karbohidrat oncellikli olarak kas glikojen depolarini doldurur. Antremandan once glikojen depolari cogu zaman dolu oluyor bu yuzden antremandan once almak pek gerekli degil. Glikojen depolari dolmadan kas iyilesmesi baslamiyor.

Antreman sonrasi alinan karbohidrat insulini yukseltir. Gainer icindeki karbohidratin bir kismi seker, seker hizlica insulini tetikler ve antremana bagli stres hormonu - kortizolun etkisini dusurur. Yavas karbohidratlar insulini belli bir duzeyde tutar. Insulin cok guclu anabolik bir hormon ve tasiyici gorevi ustlendir. Dokulara besin tasir. Yaninda alinan proteinden cikan aminoasitler insulin vasitasiyla tam antreman sonrasinda kas dokularina gider ve oradaki balansi duzenler. Dokularin iyilesmesi icin insaat malzemesi gerekiyor.

Eninde sonunda gainer de bir tur yemektir ve yemek niyetine tuketilebilir, kahvalti olarak mesela. Ama pahali bir secenek. Gunde 1 olcek bile alinsa ayda 5kg gider.

Sonuc olarak:

- Toplam kalori tutturulmadan gainer tek basina kilo alimini tetiklemez.

- Toplam protein ihtiyaci tutturulmadan gainer tek basina kas gelisimini hizlandirmaz. Gunluk kg basina 2-2,5 gram protein tuketmek gerekiyor. Toplam kalori tutsa bile eksik proteinden dolayi yag alimi artar.

- Gainer ile birlikte iyi dusunulmus bir diyet, makro ve toplam kalori en iyi sonuc verir.

- Toplam kalori ve proteini karsilayan bir diyet ustune alinan gainer cok fazla yaglanmayi tetikler. Vucut ilk sende ayda 1-1,5kg kas yapabilir, bu degerin ustunde alinan kilolar yagdir. 2. Senede ayda 0,5-0,75kg.

- Gainer ne zaman alinir? Yemek gibi her ogunde tuketildigi gibi kas iyilesmesini hizlandirm icin antreman sonrasi almak en mantiklidir.

Iyi sporlar.

• quote:

quote:

quote:

Madem aldiysan kullan tabi. Forumlarda fazla bilgi kirliligi oldugu icin detayli acikliyorum.

Diger kisilerle karsilastirmak dogru olmaz. Herkesin metabolizma hizlari farklidir. Bazi kisilerde jet gibi, zor kilo alirlar, basilarda ise kaplumbaga gibi, hep sismanlar. Ama tek bir termodinamik kanun var. Her sey enerji balansina bakar. Bir az detaya girersek:

Senin gunluk enerji harcaman 2400 kalori civarinda (5 gunluk antremana gore). Daha yuksek de olabilir. Onu tam tespit etmek zor, ancak tecrube ile. Vucut agirligi bu degere gore degisir. Ustunde yersen, kg alirsin, altinda yersen kg verirsin. Haftada 0,4-0,5kg almak icin gunde 2950 kalori alman lazim.

Gainere gelirsek:

1 servis, 2 olcekte 1250 kalori var, 50gr protein, 250gr karbohidrat. Gunde 1 servis alsan dahi yemekten 1700 kalori ve en az 100gr protein almak gerekiyor (senin boy ve kg ye gore gunluk 150-160gr protein alman lazim). Normal ogunlerde corba yiyip gainer alirsan kiloda artis bekleme . Yani yumurta, yulaf, sut, tavuk, et vs ilaveten tuketmen gerekiyor.

Gunde 1 olcek alirsan - 650 kalori ediyor, 25gr protein, 125gr karbohidrat. Kalanlar 2300 kalori ediyor. Yani iyi bir rakam. Baya yemen lazim. 125gr protein icin bildigin yarim kg pismis tavuk gommen lazim, ornek olarak.

Gainer disindaki diyeti duzenlemeden gainerden mucize bekleme, gainer alip ta kilo veren arkadaslar var . Enerji balansi iste.

Simdi gainer ne zaman alinir?

Bu kadar yuklu miktarda karbohidrat tek seferde ancak antreman sonrasi icin uygun olur. Antreman sirasinda glikojen deposu ve aminoasit balansi bayagi bosaldigi icin bu sure icinde alinan karbohidrat oncellikli olarak kas glikojen depolarini doldurur. Antremandan once glikojen depolari cogu zaman dolu oluyor bu yuzden antremandan once almak pek gerekli degil. Glikojen depolari dolmadan kas iyilesmesi baslamiyor.

Antreman sonrasi alinan karbohidrat insulini yukseltir. Gainer icindeki karbohidratin bir kismi seker, seker hizlica insulini tetikler ve antremana bagli stres hormonu - kortizolun etkisini dusurur. Yavas karbohidratlar insulini belli bir duzeyde tutar. Insulin cok guclu anabolik bir hormon ve tasiyici gorevi ustlendir. Dokulara besin tasir. Yaninda alinan proteinden cikan aminoasitler insulin vasitasiyla tam antreman sonrasinda kas dokularina gider ve oradaki balansi duzenler. Dokularin iyilesmesi icin insaat malzemesi gerekiyor.

Eninde sonunda gainer de bir tur yemektir ve yemek niyetine tuketilebilir, kahvalti olarak mesela. Ama pahali bir secenek. Gunde 1 olcek bile alinsa ayda 5kg gider.

Sonuc olarak:

- Toplam kalori tutturulmadan gainer tek basina kilo alimini tetiklemez.

- Toplam protein ihtiyaci tutturulmadan gainer tek basina kas gelisimini hizlandirmaz. Gunluk kg basina 2-2,5 gram protein tuketmek gerekiyor. Toplam kalori tutsa bile eksik proteinden dolayi yag alimi artar.

- Gainer ile birlikte iyi dusunulmus bir diyet, makro ve toplam kalori en iyi sonuc verir.

- Toplam kalori ve proteini karsilayan bir diyet ustune alinan gainer cok fazla yaglanmayi tetikler. Vucut ilk sende ayda 1-1,5kg kas yapabilir, bu degerin ustunde alinan kilolar yagdir. 2. Senede ayda 0,5-0,75kg.

- Gainer ne zaman alinir? Yemek gibi her ogunde tuketildigi gibi kas iyilesmesini hizlandirm icin antreman sonrasi almak en mantiklidir.

Iyi sporlar.

hocam ayrıntılı cevabın için çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın çok faydası oldu teşekkür ederim

konuyu açalı 10 gün falan oldu net cevap alamayınca yarım ölçek kahvaltı sonrası yarım ölçek yatarken aldım. spora iş çıkışı gittiğim için spor dan gelip gaineri içip yatıyorum yani.

4.5 kilo civarı kilo artışı oldu 10 11 günde
    tabi bunun ne kadarı kas ne kadarı yağ bilemiyorum

• Paysage kullanıcısına yanıt
    10 gunde 4,5 kilo cok fazla. Ayda 2kg alacak sekilde ayarlamak lazim. Yani gainer almasan da kilo alirsin .

Ilk sene vucut en fazla ayda 1-1,5 kg kas yapabiliyor, ustune ne alirsan yaga gider. 2. Sene bunun yarisi. Kalanlari da hesaplayip ona gore bakmak gerekiyor.

Ayrica yuksek karbohidrat vucutta su tutar, 1gr karbohidrat - 4gr su. Yani o 4,5kg icinde tahminen 1kg su.

• gainer tek başına değil

misal yemek yedin hemen arkasından değil yemek yedikten sonra hafif acıkmaya yakın yarım ölçek

yani sabah kahvaltıdan 2 saat sonra öğle yemeğinden 2 saat sonra akşam yemeğinden 2 saat sonra diye böl ölçekleri

spor yapıyorsan antremandan önce yemek ye antremandan sonra gainer iç 1 tam ölçek değil yarım ölçek olarak kullan.gece yatmadan öncede 1 yarım ölçek kullan.

bak bakayım nasıl kilo alıyorsun sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lınc

gainer tek başına değil

misal yemek yedin hemen arkasından değil yemek yedikten sonra hafif acıkmaya yakın yarım ölçek

yani sabah kahvaltıdan 2 saat sonra öğle yemeğinden 2 saat sonra akşam yemeğinden 2 saat sonra diye böl ölçekleri

spor yapıyorsan antremandan önce yemek ye antremandan sonra gainer iç 1 tam ölçek değil yarım ölçek olarak kullan.gece yatmadan öncede 1 yarım ölçek kullan.

bak bakayım nasıl kilo alıyorsun sonra.

antremandan sonra yarım ölçek yatmadan önce yarım ölçek şeklinde kullanmam çok zor hocam
    çalıştığım için akşam 9.30 gibi spora gidebiliyorum
    spordan 1 1.5 saat önce yemek yemiş oluyorum.
    spordan çıkıp eve gelmem akşam 11 i buluyor.
    12 gibi de yatıyorum

yani spordan sonra tek sefer alma vaktim oluyor

• quote:

10 gunde 4,5 kilo cok fazla. Ayda 2kg alacak sekilde ayarlamak lazim. Yani gainer almasan da kilo alirsin .

Ilk sene vucut en fazla ayda 1-1,5 kg kas yapabiliyor, ustune ne alirsan yaga gider. 2. Sene bunun yarisi. Kalanlari da hesaplayip ona gore bakmak gerekiyor.

Ayrica yuksek karbohidrat vucutta su tutar, 1gr karbohidrat - 4gr su. Yani o 4,5kg icinde tahminen 1kg su.

İlk sene ayda 1-1.5 kg mi sjdnks güldürdün

• quote:

çok fazla kilo eksiğim olduğu için zaten 4.5 kilo almış gibi değilim kime sorsam farketmedim diyor ki ben bile farkedemedim.
    tartıya çıkmasam anlaşılacak gibi değil.

27 yaşındayım ve sürekli 60 65 arası gelip gidiyorum 65 in üstüne çıktığımı hatırlamam
    spora başladığımda 61 dim şu an 66 anlamadım valla :)

• Paysage kullanıcısına yanıt
    hocam tek seferde alman ileri vadede sana zararları olur sen hissetmezsin.
    spordan 1.5 saat önce yemek yediysen spora gitmeden yarım saat önce yarım ölçek spordan hemen sonra yarım ölçek kullan öğle yemeğinden 2 saat sonrada yarım ölçek hüplet

yani hop spordan sonra bütün porsiyonu mideye indirmek vücuduna yük bindirir.

hem böyle parça parça almak daha sağlıklı

ölçeyi sen ayarla ama tek seferde alma zorunluluğun yok yani tek seferde hepsini içmek sana çok yarar getirmez.
  • quote:

quote:

çok fazla kilo eksiğim olduğu için zaten 4.5 kilo almış gibi değilim kime sorsam farketmedim diyor ki ben bile farkedemedim.

27 yaşındayım ve sürekli 60 65 arası gelip gidiyorum 65 in üstüne çıktığımı hatırlamam

Arkadaş haklı hocam Ben kilo alamıyorum zaten diye bir anda aldım senin gibi sonra bir de kilo vermeye uğraştım o arada kas kütlesi de aratmadığı için boşa gidiyor zaman. Yavaş yavaş al 2 sene kilo verme ihtiyacın olmasın. Gainerin 1 servisini kullanmak zorunda değilsin 1 ölçek yarım ölçek ayarla ne kadar gerekiyorsa yakında miden genişler ihtiyacın da kalmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: cervantes21

quote:

İlk sene ayda 1-1.5 kg mi sjdnks güldürdün

Bu konuda bilgi ve deneyim sahibi olamaynlar guler tabi.

Dogal yoluyla saf kas maalesef bu kadar. Bilimsel bir gercek. Sen ayda 5-10 kg alsan dahi bunun sadece 1-1,5 kilosu kas olur. Amac sismanlamaksa, istedigin kadar kilo al, ayda 10 artik neyse. Ic organ yaglanmasindan baska bir sey degil.

Ama amac saglikli olmak, estetik bir yapiya sahip olmak ve guzel gorunmekse, bu degerleri baz alin veya onlara yakin olun arkadaslar.

• quote:

quote:

O ilk alinan yaglar hissedilmiyor , tum vucuda yayildigi icin. Sonra bir baktin, gomlek olmuyor . Karbohidrati arttiridigin icin 1 kg su turtu vucut, normal. Bu sivi cogunlukla kasta bekledigi icin kaslar a daha dolu gorunuyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.