Şimdi Ara

Oppo Watch Inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
7
Favori
5.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Normal kullanimda 36-48 saat batarya performansi alirsiniz(AOD acik 36, kapali 48),

Gun icinde kullanip evde cikarip tekrar uyku takibi icin takarsaniz 3 gun kullanirsiniz,

1 saatte sarji %100 oluyor,

Ekrani cok basarili,

Kulaklik ile muzik dinlerken yuksek ve kaliteli ses aliyorsunuz,

Isinma durumu vs. yok,

Shazam basarili sekilde calisiyor, ses kaydi is goruyor,

Bildirimlerde bir sikinti yok,

Malzeme kalitesi basarili (Seramik, alüminyum)

Google asistan ve sesli mesaj yazma basarili sekilde calisiyor,

Türkçe konuşarak asistana komut verebilir ve mesaj yazdirabilirsiniz, anlama yetisi basarili,

Resimli mesajlari ve emojileri gorebiliyorsunuz,

Telefonun menzilinden cikarsaniz tekrar yakinlasinca otomatik baglaniyor,

Bluetooth menzili gayet basarili,

Spotify offline muzik dinleme modu yok, 3.parti uygulamalarla muzigi saate aktardiktan sonra offline muzik dinleyebilirsiniz,

Mikrofon ve hoparlor kalitesini pek begenmedim,

Uyku takibi kötü,

Karanlik ortamda isik sizmasi mevcut.

Ok google komutu calismiyor gibi bir sey, ama asistana tek dokunusla manuel girebilirsiniz, o anlamda basarili.

GPS ve spor modlarini denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 27 Şubat 2021; 14:31:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güncellemeden önce cihazda asiri isinma durumu vardi guncellemeden sonra isinma olayi bitti gibi. Simdi %100 yapip batarya testleri yapacagim kendimce. 1 günü cikarmaz gibi gorunuyor. Internette dogru duzgun inceleme yok hepsi reklam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 28 Ocak 2021; 21:8:16 >
  • playstore dan bir sey yuklerken, app guncellerken vs. cihaz isinmaya basliyor ve sarji hizla azaliyor. Onun disinda bt ile telefona bagli iken masada 1 saat durdu sarji %1 bile azalmadi.

Masada dururken bt surekli koptu bazen ben manuel bile eşleyemedim. Belki de saat kola takili degilken baglanti otomatik kesiliyordur.

Sanirim adimsayari kapatma ve nabiz olcumunu seyrek zamanlarda yapma gibi bir ayar yok bulamadim

• Sabah 6.30'da %99 da aldım akşam 7 de eve geldim %47 şarj vardı. AOD, ok google, gps, konum kapali. Gün içerisinde 10-15 bildirim gelmiştir, 5'i ne sesli veya yazili cevap verdim saat üzerinden. Biraz kurcaladim 2 uygulama yükledim falan. Kullanım bu şekildeydi.

Bluetooth kapsamını begendim şirkette farkli odalara gitsem bile çekti. Kapsamdan çıkıp saate yaklasinca otomatik baglaniyor. Ve gün içerisinde hiç kopma sorunu yasamadim çekim mesafesinden.

Eger saati kurcalamaya baslarsaniz direkt sarji azalmaya basliyor. Onun disinda sadece bildirimlere bakip cevap verirseniz yaklasik 10 dakikada %1 azaliyor.

Ok google kararsiz calisiyor calistigi zaman salise farki bile olmuyor ama genellikle calismiyor. Calismasi icin saatin ekraninin da acik olmasi gerek. Kapaliyken calismiyor.

• Karanlikta kenarlardan isik sizmasi denildigi gibi var. Suya nasil dayanikli dusundurucu

• Baglantisi bt 4.2 olmasina ragmen gayet iyi, baglanti sikayetini yasayanlarin hic biri bende olmadi.

Saati koldan cikarinca baglantiyi otomatik kopariyor.

Saat çok stabil calisiyor, bir telefon akiciliginda.

Gercekten cok hizli sarj oluyor, ortalama 1 saatte %100 oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 29 Ocak 2021; 23:43:41 >
  • Saatin stock kadranlari ile AOD acik kullanirsaniz sarjina bir etkisi olmuyor. Bilek hareketi sensörünü deaktif konuma getirdigi icin ayni seye denk geliyor sanirim. AOD acik kullanmaya karar verdim.

Gece yatarken saat telefona bagli, rahatsiz etme modu acik sekilde yattim uyku takibi icin. 6 saatlik uykuda %7 sarj kaybetmis.

Uyku takibi içinse uyuyup uyanma saatleri dogru gibi. Derin uyku, hafif uyku ve uyanik oldugunuz anlari gosteriyor. REM uykusunu gostermiyor. Benim derin uykuda olma süremi HONOR Watch'dakine kiyasla daha uzun gosterdi, hangisi dogruya yakin bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 30 Ocak 2021; 14:48:51 >
  • Cihazda; sms ve telegramda mesajlara cevap vermenin yaninda saat uzerinden mesaj da atabilirsiniz, play store'da kendi uygulamalari var.
    Kişilerin hepsini saatte gorebilir ve arayabilirsiniz. Numerik tuslari cevirerek de arama yapabilirsiniz.
    Google takvim, alarm,not gibi uygulamalari telefon ile senkron calistirabilirsiniz.

Koskoca play store da cok az uygulama var. Ya da ben hepsine nasil bakilir bilmiyorum. Saysam 50 tane falandir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 30 Ocak 2021; 18:4:34 >
  • Spotify telefondan bagimsiz muzik dinleme yok. Youtube Music kullaniyorum, magazada yok. Spor amacli kullanim icin dusunenlerin aklinda bulunsun.

Spor salonunda body building yapanlar icin saatlerdeki sacma sapan sensorler oldukca gereksiz (kalp rahatsizliginiz yoksa). Kablosuz kulaklik ve akilli saat ikilisi ile spor yapmanin rahatligini bilenler bilir. En onemli spor ozelligi bu benim lugatimda ve bu saatte bunu yapamiyorsunuz.

• Telefon görüşmesi başarılı değil. Hoparlörü oldukça yetersiz, mikrofonda da saati agziniza 3-5 cm yaklastirmadiginiz surece karsi taraf sesin az geldigini soyluyor

• Jul sezar hocam merhaba,
    Yazdıklarınızı, yorum yaptığınız diğer konularin hepsini okudum sizde benim gibi oppo watch konusunda kararsız kalmışsınız ve baya bilgi almak için ugrasmissiniz. Simdi ben de aynı durumdayım. Saati alır almaz tecrübelerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Ben de saati sizin kullandığınız gibi kullanmayı düşünüyorum. Is yerinde ofiste, atölyede bildirimleri okumak acil olanlara hizli cevap vermek , vb.
    Ayrıca google transleti lazim oldukça kullanmak gibi.
    Diğer tercih sebebimde şık ve güzel gözükmesi.

S10 lite kullaniyorum Bluetooth 5.0 mevcut.

Bütün yorumlarınızı okuduğum için sizin önerinizi direk kabul edip saati ona göre alacağım.

Aod açık, adım sayar açık, nabız ölçümü Manuel, gün içi kullanım sizinki kadar ancak olur, bu durumda 1 günü rahat kurtarıyor anladığım kadarı ile.

Saatte sesli arama özelliği var mi? Ses komutu ile rehberden birisini aramayı denediniz mi hiç?

Araç sürerken, telefon görüşmesi yapılamayacak kadar az mı gelip gidiyor ses?

Birde genel olarak memnun musunuz ? Iade etmeyi halen düşünüyor musunuz?

Yada tavsiye ederim benim gibi kullaniciysaniz gonul rahatlığı ile alabilirsiniz diyebiliyor musunuz?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetufuk06

Jul sezar hocam merhaba,
    Yazdıklarınızı, yorum yaptığınız diğer konularin hepsini okudum sizde benim gibi oppo watch konusunda kararsız kalmışsınız ve baya bilgi almak için ugrasmissiniz. Simdi ben de aynı durumdayım. Saati alır almaz tecrübelerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Ben de saati sizin kullandığınız gibi kullanmayı düşünüyorum. Is yerinde ofiste, atölyede bildirimleri okumak acil olanlara hizli cevap vermek , vb.
    Ayrıca google transleti lazim oldukça kullanmak gibi.
    Diğer tercih sebebimde şık ve güzel gözükmesi.

S10 lite kullaniyorum Bluetooth 5.0 mevcut.

Bütün yorumlarınızı okuduğum için sizin önerinizi direk kabul edip saati ona göre alacağım.

Aod açık, adım sayar açık, nabız ölçümü Manuel, gün içi kullanım sizinki kadar ancak olur, bu durumda 1 günü rahat kurtarıyor anladığım kadarı ile.

Saatte sesli arama özelliği var mi? Ses komutu ile rehberden birisini aramayı denediniz mi hiç?

Araç sürerken, telefon görüşmesi yapılamayacak kadar az mı gelip gidiyor ses?

Birde genel olarak memnun musunuz ? Iade etmeyi halen düşünüyor musunuz?

Yada tavsiye ederim benim gibi kullaniciysaniz gonul rahatlığı ile alabilirsiniz diyebiliyor musunuz?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
    Teşekkürler.

Nabizi manuele ayarlayamadim otomatik olcuyor, her an olcmuyor ama 5 dakikada 1 kere olcuyor tam emin degilim, kapatma yerini bulamadim. Evet yazdiginiz sekilde 1 gunu rahat cikarirsiniz buna uyku tabiki de dahil. Benim endiselerim batarya konusundaydi o konuda bir sikintim olmadi. Yogun kullanimda 1 gun cikiyor AOD acik. Bu tarz kullanimda galaxy watch serisi ile neredeyse esit oldugunu dusunuyorum.

Araba kullanirken konusursunuz, sessiz ortamda konusurken sikinti olmaz ofiste vs. ama disarida falan cok zor. Hoparlor sesi kalitesiz bir degisik.

Asistani denedim simdi x ara deyince arama yapiyor. Ama tekrar belirteyim OK google komutu sikintili, ekrani sola kayirip manuel secebilirsiniz asistani sikinti olmaz.

Klavyesinde cevap yazmak oldukca kolay, emoji eklemek de ayni sekilde.

Saatten memnunum genel olarak hala deneyimliyorum. Kullanim tarziniz benim gibiyse rahat rahat alabilirsiniz. Siz de amazondan alin derim kosulsuz iade edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 31 Ocak 2021; 22:21:28 >

• Hocam açıklamalar için teşekkür ederim.
    Benim durumumda olan bir çok kişiyi aydınlattıniz eminim.

Mediamarkt ta 1745 tl düşmüş. Gözüm göre göre ordan alayim diye düşünmüştüm ama sizin dediğinizde mantıklı en azindan iade şansımız olur.

Siz kaç TL ye almistiniz?

• Bu tür saatlerde Huawei, Xiaomi, Suunto, Polar, Garmin vb. saatlere göre daha güçlü bir işlemci var ve ağır bir işletim sistemi çalışıyor. Nasıl telefonda bir Android güncellemesini yaparken telefon ısınıyorsa saatin de ısınması çok normal. Ancak bunun dışında saatte yapılacak yoğun işlemler sınırlı olduğu için bu kadar ısınma olmayacaktır günlük hayatta.

Tam akıllı bir saate ihtiyacı olana güzel alternatif.

• sabah 6.50 de sarjdan aldım şu an eve geldim %71. Çok daha yogun kullandim 10-15 bildirime sesli yanit verdim bir o kadar daha bildirim geldi, biraz da kurcaladim. Batarya kalibre ediyor kendini sanirim. Batarya performansindan cok memnunum.

• Nav Music araciligi ile muzik aktardim, offline muzik dinledim, ses cipi guzel, xiaomi telefonumdan yuksek ve kaliteli ses veriyor. Oldukca guzel.

• 2 gün anca çıkarıyor sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxDark

2 gün anca çıkarıyor sanırım

48 saatten fazlasi imkansiz normal kullanimda, hatta 48 saat bile ucu ucuna. Ama Oppo'nun vaadettigi 36 saat kesinlikle dogru

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.