Şimdi Ara

Oppo Watch [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
7
Favori
24.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Modeller

Oppo Watch [ANA KONU]

Oppo Watch 46mm ve 41mm farkları

46mm / 41mm
    Ekran: 1.9 inç (Kavisli) 402x476 / 1.6 inç (Düz) 320x360
    Arka Yüzey: Seramik / Plastik
    Batarya: 430 mAh / 300 mAh
    Su Dayanıklılığı: 5 ATM (50m) / 3 ATM (30m)
    Boyutlar: 46 x 39 x 11.35mm / 41 x 36 x 11.4mm
    Ağırlık: 39.3 gr / 30.1 gr

Genel Özellikler

Oppo Watch [ANA KONU]
    Oppo Watch [ANA KONU]
    Oppo Watch [ANA KONU]

Kutu İçeriği

Oppo Watch [ANA KONU]

Kutu Açılımı ve İnceleme
    https://www.youtube.com/watch?v=FxOYA07YFm8

Kordon Dönüştürücü

Oppo Watch için ülkemizde henüz kordon bulmak zor, o yüzden videodaki gibi bir kordon dönüştürücü aparat alarak 22mm kordonları oppo watch ile kullanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=MD48WasysHI

Saat Arayüz Önerileri

Essential 3100 ; Tıklayınız

Pixel Minimal ; Tıklayınız

Aksesuar Önerileri

46mm önü kapalı silikon kılıf

46mm nano ekran koruyucu

Oppo Watch 41mm ve 46 mm Kordon Tam Uyumlu Pimli Dokuma Spor Loop Kordon

Gelistirici seçenekleri ile ek ayarlara ulaşmak

Ana menüde ayarlara girip oradan da sistem>hakkında kısmına giriyoruz burada aşağıda bulunan "Derleme numarası" ard arda 4-5 kez dokunuyoruz ve islemi tamamlayinca "artik bir gelistiricisiniz" ibaresini görüyoruz.

Tekrar Ayarlar'a girip en alta indigimizde en altta "Geliştirici seçenekleri" kisminin geldigini goreceksiniz.Boylelikle bir cok ek ayara ulaşabilirsiniz.

S.S.S

FAQ

Custom Watchfaces

Custom saat arayüzleri için kullandığım 2 adet uygulamayı önereceğim.Facer ve Pujie Black.

1. Pujie Black

Oppo Watch [ANA KONU]

Oppo Watch'ta custom arayüzler için olmazsa olmaz dediğim ve oppo watch için destek sunan bir uygulamadır.Uygulama üzerinden hazır arayüzleri indirebilir, indirdikleriniz düzenleyebilir, widget ve arayüz tasarlayıp kullanabilir ve paylaşabilirsiniz.Uygulamayı playstore den indirebilirsiniz ve ücreti 6.99₺ dir.

İndirmek için;
    PlayStore
    Websitesi

Uygulamada bulunan "Import Shared Code" bölümü ile başka kullanıcıların paylaştığı arayüzleri kod olarak bu alana girdiğinizde direk o arayüzleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oppo Watch ile uyumlu arayüz linkleri

https://uploadnote.com/?70YtDnqz

Oppo Watch için arayüzlerin paylaşıldığı telegram grubu;

https://t.me/pujieblack

2. Facer

Oppo Watch [ANA KONU]

Uygulama henüz Oppo watch için destek sunmasada çoğu arayüzü saat ile uyumlu.Uygulamayı kullanmak ücretsiz fakat premium arayüzler ücretli olarak satılıyor.Telefonunuz rootlu ise "Lucky Patcher" ile uygulamayı yamalayıp satın alma yöntemi ile premium arayüzleri ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

İndirmek için;

Google Play

Web Sitesi

Dahili depolama alanına müzik yükleme

Bluetooth üzerinden dosya aktarımı yavaş olduğu için wi-fi ile dosya aktarımı yapabilen Nav Explorer uygulamasını anlatacağım.

1. Öncelikle GooglePlay üzerinden "Nav Explorer - Wear OS Wireless File Transfer" uygulamasını hem telefonunuza hemde oppo watch saatinize kurunuz.

2. Uygulamayı açmadan önce saatin ve telefonun aynı wi-fi ağına bağlayınız.

3. Uygulamayı telefon üzerinden açtıktan sonra sol menüden "Connect With WiFi" e basınız.

4. Adımları doğru yaptıysanız alt bölme(saat)de saatin içeriğindeki dosyaları görünteleyeceksiniz.

5. Alt bölümden Internal Storage-Music klasörüne tıklayıp yukarı bölmeden transfer etmek istediğiniz mp3 dosyasının üzerinde basılı tuttuktan sonra yine aynı bölmede çıkan "aşağı ok" düğmesine basın ve işlem tamam :)

Ek olarak yine aynı geliştiricinin uygulaması olan "Nav Music" ile saatinize aktardığınız müzikleri saatiniz üzerinden dinleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 23 Mart 2021; 21:33:17 >

• Saat arayüz öneri kısmı ilk mesaja eklenmiştir.Sizlerde kullandığınız arayüzleri paylaşırsanız sevinirim.
  • Bu saatin 2. Versiyonu gelmeyecek mi ya? Geçen yıl bu ayda tanıtılmış, diğeri sanırım gelmeyecek. İlk ve son Watch deneyimiydi sanırım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Hocam hiçbir duyuru olmadi bu konuda.Benim tavsiyem bu modeli alip eger ikincisi cikarsa o zaman elinizdekini satip üst modele gecersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcy123

Hocam hiçbir duyuru olmadi bu konuda.Benim tavsiyem bu modeli alip eger ikincisi cikarsa o zaman elinizdekini satip üst modele gecersiniz.

Bu modelin çok eksiği var o nedenle almak istemiyorum. Pil, işlemci... Galaxy Watch 3 alacağım eğer yeni versiyonu gelmezse.

• ß@R!$ ß kullanıcısına yanıt
    Pil için birşey diyemem ama islemcisi gayet iyi benim görüşüm.Hangi cihazi alacaksaniz şimdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß@R!$

Bu modelin çok eksiği var o nedenle almak istemiyorum. Pil, işlemci... Galaxy Watch 3 alacağım eğer yeni versiyonu gelmezse.

Alıntıları Göster

gw3'ün işlemcisi 3 nesildir aynı (3 yıllıkOppo Watch [ANA KONU] )

• Gelistirici secenekleri ile ek ayarlara nasil ulasilacagi ilk mesaja eklenmistir.
  • Yeni guncelleme geldi ; Ocak ayı güvenlik guncellemesi

Gelen yenilikler;
    - Ocak ayi güvenlik guncellemesi
    - 3 yeni saat arayüzü (6 variant)https://photos.google.com/share/AF1QipNMd5EB56L_4_d14kxwhMuoJBlc3j72ydu41niKV0j7nt4lUh_aLKLl5rxg4ze3hQ?key=N01hNFJvYXVFTUgzUGMyU2xVRVd0dEF4REMxR3F3
    - Yeni uygulama: remote camera control
  • Önü açık siyah kılıf sipariş vermiştim, fikir vermesi acisindan resimleri ekledim.

Oppo Watch [ANA KONU] Oppo Watch [ANA KONU]

• Sürekli gidip geliyorum alıp almamak arasında. Daha çok aksesuar olarak alacağım sanırım çünkü spor ve sağlık uygulamaları hariç telefonum zaten sürekli yanımdayken saat ne kadar faydalı olur bilemiyorum. Sizler spor ve sağlık uygulamaları harici ne kadar faydasını görüyorsunuz.? Alırsam 41 mm daha mantıklı gibi, çünkü kavisli ekran sevmiyorum ve boyut olarak 41 mm daha şık görünüyor. Zaten suya dayanıklılık ve ekran dayanıklılığı harici aynı sanırım tamamen.

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Hocam basta ben de sizin gibi kararsizdim alsam mi almasam mi diye, arastirdiktan sonra karar verip aldim hic pisman degilim.

*wear os olmasi; ok google, playstore ile bircok uygulama secenegi; shazam, spotify vb.

*Her türlü bildirimi alabiliyorsunuz.

*Ok google sesli asistani kullanarak telefona ve saate dokunmadan arama, mesaj atma vs şeyleri rahatça yapabilirsiniz.Ozellikle araba kullanırken cok ise yarayan bir ozellik.

*Örneğin Whatsapp tan gelen bir mesaja hic klavye ile ugrasmadan direk sesli olarak konusup yaziya aktarip cok rahat bir sekilde gönderebilirsiniz.

*Gps özelliği sayesinde telefona gerek kalmadan harita uygulamasindan gps kullanabiliyorsunuz.

41mm ile 46mm arasinda soylediklerinize ek olarak batarya farki ve arka yuzey materyal degiskligi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 12 Mart 2021; 19:49:44 >
  • volcy123 kullanıcısına yanıt
    "ok google" sesli komut çalışıyor mu? Ben ne yaptıysam "ok google" çalışmadı. Sıfırladım, birkaç farklı telefonda denedim. Hatta şuan oppo telefon kullanıyorum ama sesli komut "ok google" çalışmıyor.
  • -KuTLuBeY- - kullanıcısına yanıt
    Wear os'ta genel olarak(yani sadece oppo watch degil) "ok google" da sorun vardı.Sorun dün itibariyle fixlendi.

Google app uygulamasinin güncel oldugundan emin olun, saatin ve telefonun ayni wi-fi aginda olduğundan emin olup deneyin.

https://www.reddit.com/r/WearOS/comments/m2ke1o/ok_google_working_again/?utm_medium=android_app&utm_source=share
    https://www.reddit.com/r/WearOS/comments/m3gvhg/ok_google_is_fixed_star_this_issue_to_get_the/?utm_medium=android_app&utm_source=share

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcy123 -- 12 Mart 2021; 20:15:35 >

• volcy123 kullanıcısına yanıt

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Bazı sorularım oldukça yine yazacağım buradan.

• strathmorea kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, tabi hocam ne zaman istersen yaz elimden geldiğince cevaplamaya calisirim.
  • Bu cihaz icin kordon alan var mi
    Standart disi oldgu icin sadece ara aparatlami bulunuyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.