Şimdi Ara

OPPO RENO 2Z ANA KONU. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
20
Favori
59.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netfilix sd mi oynatıyor hâlen, güncelleme geldimi netfilix için bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 10 ve ColorOS 7 güncellemesi Çin'de dağıtılmaya başlanmış sanırım. Ay sonuna kadar veya Mayıs'ın ilk haftasına kadar bize de geleceğini düşünüyorum.
  • emrecelik85 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle alabilirsem oppo almak istiyorum inşallah batarya k8nusnda deli olacam artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emrecelik85 kullanıcısına yanıt
    Ben volkan manavın videosunda gördüm turkiyede oppo yu en çok seven ve kullanan adam oda öyle demişti mayıs ortası veya sonu gibi turkiyeye gelecek

• kazarus K kullanıcısına yanıt
    Ben olsam reno 2z alırdım volkan manav youtube kanalında karşılaştırma yapmış izleyebilirsiniz

• BigOTTOMAN1453 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değer

• Ben de araniza katıldım sayılır. Bugün sipariş verdim. Bu konularda çok ince eleyip sık dokuyan biriyimdir. Huawei p30 lite ile başlayan araştırma sürecim, note 8 pro, mi 9t ile devam etti ve sonunda reno 2z de karar kıldım. 9t ile arasında çok gidip geldim, umarım,doğru kararı vermisimdir :)

• bende aranıza katıldım. Huawei mate 20 lite kullanıyordum.Benim için öncelik her zaman kameradır.Fotoğrafçıyım manuel modda çok kullanırım oyüzden bunu tercih ettim.
    Redmi note 8 pro mi9t ve bunun arasında çok gittim geldim.Kamerada bu diğerlerine göre bi tık önde özellikle gece çekiminde oldugu için bunu tercih ettim.Vatandan 10 taksitle 3bin tl'ye aldım.

Bana göre artıları:
    -Kamera orta sınıfa göre gerçekten iyi fotoğraf öncelikli olanlara tavsiye ederim.
    -Always on display olması benim için önemliydi(Ayarları yapılmasa da ekran kilitliyken saat bilgilerini gösteriyor ve istediğiniz zaman kendi açılıp kapanmasını ayarlayabiliyorsunuz)
    -Şebeke çekimi başarılı mate 20 lite'da yaşadıgım çekim sorununu yaşamadım
    -Arayüzünü ve Coloros 'u çok beğendim akıcı ve güzel kolay menüleri var
    -Telefon çok şık arka kameralar çıkıntılı değil bu büyük avantaj kolay beri çizilmiyor (Huawei 'de oldugu gibi)
    -Sesi çok başarılı yüksek ve kaliteli ses veriyor
    -Kutudan kılıf çıkması iyi birşey.Kutudan çıkan kulaklıkta gerçekten şık ve başarılı bir çok markaya göre .
    -Şarj olma hızı çok iyi geldi bana Mate 20 lite 2 saatte doluyordu.Bu %5ten %100e 1saat 5dk da geldi.
    -Ekran parlaklığı gayet iyi yeterli.

Bana göre eksileri:
    -Birçok kişi gibi bende bildirim ışığına önem veren biriyim onun olmaması beni üzdü.
    -Batarya bana çokta başarılı gelmedi daha 2. gün çokta ön yargılı konuşmak istemem ama hiç oyun oynamam günde yaklaşık 1 saat telefonla konuşurum arada sosyal medyaya bakarım mobil ve wifi hep açıktır işim gereği sürekli whatsapp'tayım dün gece fulledim bugün şuan günlük kullanımıma göre %23 kaldı şarjı. Huawei 'de aynı oluyordu.
    -Ön kamerayı çok kullanan biri değilim işim arka kamera ile ama ön kamera sonuçta mekanik zamanla sıkıntı yaratabileceği düşüncesi hep aklımda
    -Mate 20 lite ' ın klavyesi çok kötüydü bununki bi tık daha iyi ama daha önce lg g5'im vardı onun klavye rahatlığı bunda da yok ama mate 20'ye göre de iyi.
    -Titreşim kötü mü değişik mi anlayamadım ama birçok telefona göre kötü bence tek kalitesizlik hissiyatı uyandıran o .
    Kısacası + ları -lerinden fazla benim gözümde ; oyun hiç oynamadım oynayan biri değilim sosyal medyada takılırım fotoğrafa önem veririm derseniz fotoğrafçı olarak orta sınıf bir telefon düşünenlere tavsiye ederim.

(Not:Biri whatsapp'dan görüntülü aradığında kamera direk açılmıyor ekranda bir uyarı veriyor onaylarsanız açılıyor.Ayrıca sensör sorunu şimdiye kadar yaşamadım umarım yaşamam telekomikasyon şirketinde çalıştığım için uzun süreli konuşmalar yapıyorum sürekli ben konuşurken başka birşeyler yaparsa sıkıntı inşallah olmaz )

• Merhaba, telefon geldi, kutuyu açmadan kutu ustundeki imeiyi kontrol etmek istedimhttps://oppo-tr.custhelp.com/app/products/warranty_status linkinden, imeiyi doğru girin diye bir uyarı çıktı. Sonra oppoyu aradım, daha simkart yapılmadığı için öyle demesi normal dedi.ben buradan bakim dedi bu sefer de ekranı hata verdi :) sonra da mesaisi bitti çıktı ptesiye kadar da çalışmiyorlarmış. Nasıl kontrol edim bunu ben :)

• Merhaba, nihayet telefonumun kurulumunu gerçekleştirdim. Kullanıcılara birkaç sorum olacak. Telefonun kendi hava durumu uygulaması hiç birsekilde konumu bulmuyor ve de el ile de şehir eklenmiyor, bulunamadı diyor. Bu genel bir sikintimi. Bir de klavye olarak gboard mu geliyor onyuklu olarak, kendi orijinal klavysini kullanamıyor muyuz. Teşekkürler.

• Hava durumu olayını çözdüm. Hücresel açıkken konum bulup güncelleme yapıyor ama wifi de yapmıyor. Bir de hesap makinesi içinde döviz kuru donusturucude de aynı sorun var, wifideyken kur bilgilerini almıyor. Herkeste böyle mi acaba?

• erolalper E kullanıcısına yanıt
    Güvenli İnternet Hizmetini kapatmanız gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BookCenter

Güvenli İnternet Hizmetini kapatmanız gerekiyor
    Aynen hocam, ondan kaynaklanıyormuş. Çok teşekkür ederim.

• Bende aranıza katıldım, güzel telefon ama yazılımsal düzeltmelerr ihtiyacı var. Mesela bildirimler açmadan okunmuyor tamamı. Örneğin bankacılık şifresi geldi mesajı açmadan şifreyi göremiyorsunuz. Bunun haricinde huawei xiaomi deki gibi destek bölümü yok. Adım sayar tam bir rezalet saçma sapan sayıyor. Eksi yönleri bunlar. 6 buçuk saat ekran süresi aldım ilk gün. Mate 20 lite ımda video düzenleme yaptığımda çok uğraştırır ve çok hata verirdi. Render alması uzun sürerdi. Çok hızlı telefon. Kameralar bence harika bu. Parmak izi okuyucu fena değil keşke arkada olanlardan olsa idi onlar daha hızlı gibi. Yüz tanıma çok hızlı. Ses kaydı benim için e önemliydi Malesef yok bir arka aş sormuş. Ek uygulama deneyeceğim onun için. Tel konuşurken sensör ekran kapatmıyor yazmışlar baya denedim hiç öyle bişey olmadı. WhatsApp aramalarında da kapattı hatta söyleyeyim. Harici bişey sormak isteyen varsa yardımcı olabilirim.

• Özelden soran bi arkadaşa yazdım buraya da paylaşayım aynılarını dedim.
    siyanur8656 sn.Sosyal medyada kasılma falan yok hem face instagram Twitter 3 ünü de sık kullanıyorum işim gereği her birinde sayfalar yönetiyorum. Hatta şimdi Bi denedim emin olayım diye herşey su gibi akıcı. Hikayeler olsun aşağıya doğru elimi bi çekiyorum gittikçe gidiyor. Net hızı ile alakalı olabilir bencr bu durum.
    Sensör ile alakalı bi sıkıntı yok kaç kez denedim hem WhatsApp aramalarında hem de normal görüşmelerde çalışıyor.
    Malesef netflix kullanmıyorum o konuda yorum yapamam.
    Oyun oynamam video işleri ile uğraşırım resim falan uğraşırım işlemci bu 2 konuda çok ama çok başarılı.
    Kulaklık performansı bence harika dolby de var.
    Kamera arayüz ü alışkanlık ile alakalı. Kesinlikle bana da çok garip geldi ama huawei mate 20 lite ve xiaomi note 8 pro ile kıyaslayabilirim. Kameralar çok başarılı ama arayüz gerçekten garip alışmak lazım. Bu 2 telefondaki tüm kamera ayarlarını buldum.
    Şunu söylemeden geçemem emui arayüz daha iyi kesinlikle ve daha kullanışlı ama eş değer makineler çok pahalı.

• Ekranda hdr desteği var ama Netflix HD bile oynatmıyor. Gerçekten çok saçma.

• Zil sesi ve bildirim sesi seviyesinin ayarinin aynı olmasi sanırım pie'in bir ozelligi. Bu saçma şeyi ortadan kaldırmaya yarayan bir uygulama arayıp bulabilen var mi. Çok denedim ama hiçbiri ayırmadi ikisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 25 Nisan 2020; 14:28:24 >
  • CaptanFarfan C kullanıcısına yanıt
    Gerçekten izlenmiyor mu ? Bende almayı düşünüyordum ? Kararsız kaldım

• Covannii C kullanıcısına yanıt
    Malesef izlenmiyor. Xda' da yamalı bir sürüm buldum 720p maksimum çözünürlük o da.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.