Şimdi Ara

Oppo Çin’de doludizgin, Apple düşüşte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tanıttığı amiral gemi modelleri ve ilginç tasarımlarıyla gündeme gelen Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, ülkesinde adeta doludizgin gidiyor. Firma 2016 yılında Çin’de liderliği ele geçirirken, Apple ise büyük düşüş yaşadı.

Rekabet çok sıcak

Analizlere göre yıl genelinde Oppo 78.4 milyon adet akıllı telefon sattı ve yıllık yüzde 122 artış ile rekor kırdı. 2015 yılında firma 35 milyon telefon satmıştı. Huawei yüzde 21 artışla 76.6 milyon satış yaptı ve ikinciliğe oturdu. Vivo ise 69 milyon telefon satışı ile üçüncü oldu. Aslında Vivo ve Oppo, BBK holdingin alt markaları. Bu bakımdan Çin’in lideri BBK oldu da diyebiliriz.

2015 yılının başarılı iki firması ise en büyük düşüşü yaşadı. Önceki yılın lideri olan Xiaomi yüzde 36 geriledi ve 41.5 milyon adet satış yapabildi. Çevrimiçi satış yapan ve fiyat-performans konusuna odaklanan üreticilerin artması Xiaomi’yi oldukça zorladı.

Apple ise bir dönem iyi işler yaptığı Çin’de yüzde 23 değer kaybetti ve toplamda 44.9 milyon iPhone sattı. Bu da onu üçüncülükten dördüncülüğe attı. Çin pazarındaki artan rekabet nedeniyle Apple artık Hindistan’a ağırlık vereceğini açıklamıştı.

Ayrıca Bkz.Huawei P10 ve P10 Plus göründü

Çin’de başarı yakalayan üreticilerin bir süre sonra global pazarda yükselişe geçmesi kaçınılmaz oluyor. Oppo ve Vivo artık ilk 5 için mücadele etmeye başladı. Fiziksel satış noktası konseptini iyi uygulayan BBK, satışlarını da arttırmayı başardı. 

• xiaomi yi ilk defa gerilerken gördüm, hayret.

• Büyük Çin için, yerli malını satın alın. Çağrısına uymuş Çin'li vatandaşlar.
    Bizede diyorlar ama yerli ürün bulamıyoruz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toysican -- 6 Şubat 2017; 18:42:27 >
  • Yanlız ilk sıradaki firmanın telefonu zaten bildiğin iphonehttp://www.oppo.com/en/smartphone-f1s

Oppo bende takip ediyorum ancak o find 7'deki sıçramayı hala yapamadılar.

• Xiaomi nasıl Appleı geçememiş şaka gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

xiaomi yi ilk defa gerilerken gördüm, hayret.

Oppo, vivo varken xiaomi nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi neden o kadar gerilerde anlamış değilim.Ayrica adamlar yerli firmasına katkıda bulunuyor

• Oppo find 7 den sonra find 9 u sabırla bekliyorum. Ön sipariş açıldığı anda bitmezse bende vereceğim siparişimi :)

• Bi ara bir vivo kullanmayı istiyorum xplay 6 gibi mesela lakin (dil,bant,güncelleme) bunlar sıkıntılı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Xiaomi nasıl Appleı geçememiş şaka gibi

Samsung listede bile yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiaomi nin böyle gerilemesı birazda aç gözlü Çinlilerin suçu. Xiaomi 500 bin satışa sunuyor. 1-2 dk içinde bitiyor. Sonra xiaomi bırakıyor 1 ay sonrasına kadar. Tekrar 500 bin satışa sunuyor. 70 dolarlık Telefon piyasada 100 dolar oluyor. Xiaomi mi mix 520 dolardan 650-700 dolardan satmaya kalkıyorlar haliyle tabikide satmaz. Xiaomi çok yetersiz kalıyor. Gerekirse her gün 500 bin tane piyasa sürsün doyuncaya kadar.. Diğerlerinin vivo ve Opponun fiziksel mağazası var diye duydum. Hatta gelen müşterilere özelikle bu telefonları satmaya kalktıklarini Bir nevi ülkemizde teknosa,bimeksin yaptığı gibi.

• oppo iyiymiş yanlız
  • Aazam kullanıcısına yanıt
    2 aydır oppo r9tm kullanıyorum. tam idealimdeki telefon heeki türkçe yaptıktan sonra tadından yenmez oldu. Turk Telekom la yaşadığım yerde 4g çekmeyen yer neredeyse yok, telefon sğalm ve çok kibar ekran öylesine. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.