Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kutulu olmak şartıyla 2. el oppo 203 satan varsa alabilirim, pm ile ulaşabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu iso yu ne yapacaksınız cinavia zaten girmiyor remux dediğiniz şey isonun içindeki ham video dosyası zaten kalite kaybı yok, ha menülü açmaksa maksat o başka, cwf de yapıyor mu bilmiyorum gerçi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 105 üzerinde Netflix uygulaması kullanan varsa deneyimlerini paylaşabilirmi? Kalite nasıl acaba? Teşekkürler.
  • Arkadaşlar 93 ile 95 , 103 ile 105, 203 ile 205'i aynı sistemde dinleyip görüntü ve digital çıkışta ses farkı var mı yok mu test eden bir kişi yok mu? Torik olarak 5'li modellerdeki olay-fark dac olması. Ancak gerçekte de böyle mi ? Yoksa bileşen kalitesi digital çıkışlarda ses ve görüntüde fark ettiriyor mu aradaki fiyata değicek kadar ? Bence bu konu altında cevaplanması gereken öenmli bir soru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netflix gayet düzgün ve en kötü network de dahi gayet stabil sorunsuz bir şekilde çalışıyor. İlk açılışta bazen görüntü (ISS'na bağlı olarak) toparlaması HD'na 10-20 saniye civarı sürüyor kademe kademe (480,720,1080) 3-4 dizi bitirdim. Hatta memnuniyetimden abonelik devam ediyor.
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    tartıştığımız menülü oynatım değil bluray ve uhd disklere usbden altyazı ekleme özelliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 3 Mart 2018; 13:36:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Remuxlarda bitrateler yarı yarıya düşük olur nasıl kalite kaybı yok ekranınız küçükse siz hissetmiyorsunuzdur ayrıca tartıştığımız menülü oynatım değil bluray ve uhd disklere usbden altyazı ekleme özelliği

Kalite kaybı olmaz.Önce korumayı anydvd ile atlatıyorsunuz. Sonra normal stream klasöründen ana film dosyasını kopyala yapıştır yapıyorsunuz yada komple içini. Neyin kaybı oluyor ? Mkv'ye çevrilmişler remux olmuyor onlar rip oluyor. Remux da çevirme vs yok ki kayıp olsun.

• Apache Arkadaşın verdiği cevap yeterlidir, çinlinin cwfsinden bahsedildiği için benim yazdığım şey alakasız bir şey değil bu arada.

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Siz kısaca bahsedin o zaman neden kayıp oluyor. Herkes yanlış bilebilir söyleyin öprenmiş olalım hazır türkçe anlatabilicek birisi varken.

Remux, ses ve görüntü kaybı olmaksızın, filmdeki istemediğimiz bileşenlerin (istenmeyen dublaj, istenmeyen altyazı, istenmeyen ekstralar) çıkarılmasıdır. Hatta istenirse, bu çıkarma işlemi sonrasında, herhangi bir taşıyıcı (container) değişikliği yapılmaksızın m2ts ya da iso taşıyıcısı kullanılmaya devam edilebilir. Ancak ben de dahil, genelin kullandığı, mkv taşıyıcısıdır. Eğer, netteki film sürümünün isimlendirmesinde, "remux" ifadesinin yanında "avc" ifadesi de varsa, bu o sürümün, tüm ekstraları içerdiği anlamına gelir. Bu sürümler genelde "untouched" olarak adlandırılır, iso formatında olup, komple bluray diskin imajı şeklinde olabileceği gibi, m2ts'ye çevrilmiş klasör yapısında da olabilir.

https://scenelingo.wordpress.com/2015/09/09/what-does-remux-mean/

• Yahu bunu dallandırıp budaklandırmaya gerek yok 😄

W a r e z bir siteye girin bluray filmin önce full verilmiş halinin bitratine bakın (herhalde bunda da kayıp var denilmez)

Sonra da remux halinin bitratine bakın

7-8 gblık riplerle karıştırılıyor sanırım

Ben yıllardır remux indiriyorum hiçbir sitede remux isonun yarı yarıya bitratenin indirilmiş halidir diyeni görmedim ama her bilgiye açığım, ingilizcemiz anadil düzeyinde var bir kaynak verin biz de nasiplenelim

Saygılar

• Doğru dürüst remux cu ise sorun yok

Ama adam pislik yapıp rip yapıp remux diye çakarsa tabi o Baska

• Framestor krallimariko Hifi ne vardı bunlar sa sorun yok

Mesajınızı benim mesajımdan sonra yazdıysanız, ben tecrubelerimle cevap vereyim. Bir filmi remux olarak bulamadıysam, iso ya da untouched m2ts formatında indirir, makemkv ile hiç bir bileşeni çıkarmadan olduğu gibi mkv'ye çevirir, ardından mkvmerge ile, istemediğim bileşenleri çıkarırım. Şimdiye kadar, bu işlem sonunda, mediainfo ile kaynak ve nihai dosyayı karşılaştırdığımda en ufak bir bitrate farkı görmedim. Zaten remux olayının mantığına göre de , olması gereken budur. Sanırım siz Bdrip ve remux kavramlarını karıştırıyorsunuz.

https://www.makemkv.com/download/

https://www.videohelp.com/software/MKVToolNix

https://mediaarea.net/en/MediaInfo/Download/Windows

Dediklerimi tecrube edebilmeniz için, kullandığım programların linkini ekte gönderiyorum. Eğer kendi sahip olduğunuz bir bluray filme bu işlemleri yapacaksanız, öncesinde decrypter tarzı bir program ile, kopya korumasını kaldırmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Hala genellem yapıyorsunuz ben kendi indirdiğim torrent sitesinde böyle dedim eğer ama dosyaya dokunulmuyorsa kalite kaybı olmaz da dedim ne dememi bekliyorsunuz remuxlar iso ile aynı deyince tatmin olacak mısınız

Kendimi tatmin etmeye çalışmıyorum, siz nasıl kendi bildiğiniz şeyi söylediyseniz ben de kendi bildiğimi söyledim. Tatmin olmakla ne ilgisi var, son zamanlarda forumda böyle bir akım başladı sanırım, farklı bir fikir beyan edince üsluplar çatallaşıyor. Ego sorunum yok, sizin torrent sitenizi de bilmem. Söyleyeceğimi söyledim, daha fazla ekleyecek bir şeyim yok.

• Ben de anlamadım ki konu buraya nasıl geldi oppolar orijinal ya da cfwli disklere usb üzerinden external subtitle ekleyebiliyor mu diyorduk en son kendimi burda buldum

Bi de biz yaşlıyız idare ediverin gari yaşlılar eccük huysuz olur
    DISC INFO:

Disc Title: Thor.Ragnarok.2017.1080p.3D.BluRay.AVC.DTS-HD.MA.7.1-FGT
    Disc Size: 48,022,484,992 bytes
    Protection: AACS
    BD-Java: Yes
    Extras: Blu-ray 3D
    BDInfo: 0.5.8.7 (compatible layout created by DVDFab 10.0.7.9)

PLAYLIST REPORT:

Name: 00800.MPLS
    Length: 2:10:30.697 (h:m:s.ms)
    Size: 44,183,242,752 bytes
    Total Bitrate: 45.14 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
    ----- ------- -----------
    MPEG-4 AVC Video 24998 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1 /
    MPEG-4 MVC Video 9996 kbps 1080p / 23.976 fps / Multiview Profile 4.1 /

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
    ----- -------- ------- -----------
    DTS-HD Master Audio English 4891 kbps 7.1 / 48 kHz / 4891 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
    Dolby Digital Audio English 320 kbps 2.0 / 48 kHz / 320 kbps
    Dolby Digital Plus Audio French 896 kbps 7.1 / 48 kHz / 896 kbps
    Dolby Digital Plus Audio German 896 kbps 7.1 / 48 kHz / 896 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
    ----- -------- ------- -----------
    Presentation Graphics English 38.047 kbps
    Presentation Graphics French 26.024 kbps
    Presentation Graphics German 33.244 kbps
    Presentation Graphics Arabic 16.053 kbps
    Presentation Graphics Danish 26.566 kbps
    Presentation Graphics Dutch 27.837 kbps
    Presentation Graphics Finnish 29.874 kbps
    Presentation Graphics Norwegian 27.524 kbps
    Presentation Graphics Swedish 25.826 kbps
    Presentation Graphics French 0.038 kbps

Sayın sadays, sanırım bu yeterince açıklayıcı olmuştur. Sözünü ettiğini 24 mbps'lik lazy sürümünde hiç bir sorun yok ya da diğer bir değişle her şey dahil bantgenişliği 45 mbps olan orjinal bluray disk ile görüntü olarak hiç bir farkı yok. Maksat burayı okuyan arkadaşların yanlış bilgilenmesine engel olmak.

Biz sizi forumda görmeye devam etmek istiyoruz

• Çok pis koydun ayıptır
    Estağfurullah
  • Sanırım herşey benim bir soru cümlem ile başladı :) external subtittle :)
    engin , geniş ve aydınlatıcı bilgilendirmeleriniz herkese teşekkürler 🤘 :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.