Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Abi baktım 203 sağlam inşaat kalitesi sağlam yapı içinden çıkan kutu da sağlam çıktı bozuk para kutusu yapiyim dedim

• Hadi şu saçma espriyi de kimse yapmadan yapayım noktalayayım konu dağılmasın

Oppo ne arar la bazarda
  • Abi cihaz mı alacaksın yoksa öylesine mi baktın, nasıl beğendin mi benim cihazı(260) gerçi senin demo ettiğin ortam sanırım saatcioglu orası demo için pek uygun değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Abicim 93 kullanmadım hiç 103 ten 203 e geçtim . Görüntüde bilmem ama seste dts x ve dolbi atmos desteği sayesinde güncel cihazdan geri kalır.

• kardanad kullanıcısına yanıt
    Yanıt için teşekkür ederim, avr de destek olmadığından onun bir önemi yok. Kalite bakımından geri kalır mı onu merak ediyorum.

Not olarak düşeyim, oppo 93 analog ses çıkışı için alınacak. Beraberinde kullanılacak avr de hdmi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 14 Şubat 2018; 17:24:58 >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Geri kalıcağını düşünmüyorum malum 103 le 93 arasında ikinci elde yarıyarıya fark var dersen ki buna alternatif dune derim

• Analog çıkışları kullanıp güncel setup kurmayacaksanız (Atmos gibi) işinizi görür. Kalite olarak fazlaca memnun eder. Bir dönem hdmı yerine ses kısmı için analog çıkışları tercih edip ısrar edenler oldu özellikle 95 modelinin popüler olduğu zamanlar. (zaten bu modelde test edilmişti diye aklımda kaldı) HDMI'dan daha iyi bir ses performansı olduğu söylendi 93'de de aynı olurmu bilemiyorum ben 105'de denemedim tecrübe etmedim bunu. Cihazın HDMI bağlantısını direk görüntü aktarmada kullanabilirsiniz sadece olur biter.
    Düşünce zaten tam olarak anlattığınız gibi kullanmak üstadım.. Foruma üye olmayan bir arkadaşım adına soruyorum bunları. Kendisinde yukarıda yazdığım gibi hdmi desteği olmayan, zamanının iyi sayılabilecek bir avr si var. 5.1 sisteminde görüntü ve ses performansını iyileştirmek adına himedia media playerdan oppo ya geçmeyi düşünüyor. Attığı taş ürküttüğü kuşa değecek mi? Bunu merak ediyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cemo62

Abi cihaz mı alacaksın yoksa öylesine mi baktın, nasıl beğendin mi benim cihazı(260) gerçi senin demo ettiğin ortam sanırım saatcioglu orası demo için pek uygun değil

Abisi Oppo 205 aldım bugün kısmetse geliyor inşaallah.

Birde proj olaylarını inceledim 260 gerçekten fiat performans açısından çok başarılı cihaz.Aynen Saatçioğlu hiç uygun değil (alan ve ekipman eksikliği) ama cihaz orda bile kendini belli etti.Alma niyetim var fakat şu motion flow olayı 4k da olmadığı (760 hariç ) için beklemeye aldım.Benim için önemli kriterlerdendir..

Bu arada forum içinden ve dışından 4 arkadaşımızda oppo ve proj takibindeler,bakalım nasip..

İnsanlar güzel şeylere layıktırlar.Allah herkese güzellikler nasip etsin.Derdimiz o.

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    İbrahim abi güzel günlerde kullanman dileğiyle. Abi projeksiyon için saatçioğlu oda olarak beyaz duvarlar şu an bilmiyorum 4 k kablo yoktu yani demo için pek uygun değil Sony260 proav de vardı odası sinema odası ( duvarlar karartılmış )olduğu için kat kat daha beğenirdin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 15 Şubat 2018; 15:41:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Düşünce zaten tam olarak anlattığınız gibi kullanmak üstadım.. Foruma üye olmayan bir arkadaşım adına soruyorum bunları. Kendisinde yukarıda yazdığım gibi hdmi desteği olmayan, zamanının iyi sayılabilecek bir avr si var. 5.1 sisteminde görüntü ve ses performansını iyileştirmek adına himedia media playerdan oppo ya geçmeyi düşünüyor. Attığı taş ürküttüğü kuşa değecek mi? Bunu merak ediyoruz :)

93 teki dac cokta iyi bir sey degil, eger avr serinin en üst modeliyse muhtemelen daha iyidir avr deki dac, koaksiyel ile daha iyi sonuc alır

tabiki hersey dac degil ama sonucta serinin en üst seri amfilerde boş degiller, eskilerde toroidal psu bulunuyor, kompenentler daha iyilerden secilmeye calısıyor vs vs sonucta komple seste iyileşme yapıyor.

oppo93 te cirrus cs4382a dac var, 95 teki dac ess sabre vs cok iyi ama cirrus normal bir dac, örneğin bnm h/k avr745 de ad1852 dac var ve oppo dactan daha basarılı yorumları mevcut ve degerleride daha iyi, yine önceden dedigim gibi diger komponentler de serinin en üst avr lerinde genellikle iyilerden secilmeye calısıyor.

ses icinde sonu 5 li seriler cok iyiler, görüntü olarak fark yok bildigim kadarıyla3 ve 5 serileri arasında

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

93 teki dac cokta iyi bir sey degil, eger avr serinin en üst modeliyse muhtemelen daha iyidir avr deki dac, koaksiyel ile daha iyi sonuc alır

tabiki hersey dac degil ama sonucta serinin en üst seri amfilerde boş degiller, eskilerde toroidal psu bulunuyor, kompenentler daha iyilerden secilmeye calısıyor vs vs sonucta komple seste iyileşme yapıyor.

oppo93 te cirrus cs4382a dac var, 95 teki dac ess sabre vs cok iyi ama cirrus normal bir dac, örneğin bnm h/k avr745 de ad1852 dac var ve oppo dactan daha basarılı yorumları mevcut ve degerleride daha iyi, yine önceden dedigim gibi diger komponentler de serinin en üst avr lerinde genellikle iyilerden secilmeye calısıyor.

ses icinde sonu 5 li seriler cok iyiler, görüntü olarak fark yok bildigim kadarıyla 3 ve 5 serileri arasında

• İbrahim abi hayırlı olsun oppo 205. Ben de alacağım gibi. Özellikle çift sabre pro dac çipseti en üstünü kullanması takdire şayan. Yamaha 3070 de bile 9028 i kullnılmışken ki övülen bir dac çip. Oppo 9038 sen iki tane kullanmış. Birini 7.1 analog çıkışa birini stereo çıkışa. Görüntü kalitesini zaten arkadaşlar burada paylaşmış. Şimdi kim Amerika’ya gidiyor ve burda eli böğründe oppo bekleyenlere üç beş tane oppo sarıp getiriyor görelim lütfen.
    Zira burda extreme audio da bir bayisine de sordum bana 10 binden bir kuruş aşağı inmediler. Yahu insaf Amerika’da beş bin tl yahu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aticus3 kullanıcısına yanıt

Evet sevgili dostlar Oppo 205 Eu geldi yerini aldı.Merak eden arkadaşlarım için söyleyeyim cihazı İstanbul dikmen müzik Cem beyden aldım. Çok sıcak ve ilgili yaklaşımıyla Tr fatura ile garantili olarak aldım.

Uzun uzadıya anlatmıyacağım zaten önceki deneyimlerimde olduğu için 15-20 dak içinde kurulumunu ve ayarlarını yapmamla demo cd-bd-lerimi dinledim ve izledim. Anlatılmaz yaşanır derim.Ben malum şimdilik Pana at6000 kullanıyorum.Zaten Oppo-205’in fullhd ve 3d lerinin başarısını at6000 ile anlatmaya gerek bile görmezken,4k filmleri bile 4k proj,aratmazcasına (Hd üzerinden) oynattı ya şok.!

Kardanad-Mami’m ve sevgili Atilla kardeşlerim temennilerinize gönülden teşekkürker.İnşaallah sizlere ve tüm arzu eden dostlarımızada nasip olur inşaallah.

Atilla’cığım dediğin gibi sound olarak Yamaha3070 ile sabre dac uyumları olsun,Sinema ve stereodaki üstün başarılarını inşaallah birgün dinler test ederiz.

İzledikce deneyimlerimi yazacağım.

• Abi hayırlı olsun

203 den görüntü anlamında farkı var mi bilgin var mi

Abi eyvallah benimde Uprate gibi düşüncem var . Bu arada mutlaka yeni beta yazılımını yüklemeni öneririm ben çok başarılı buldum ki avs forumda da iyi yönleri çok konuşuluyor. İnşallah en kısa zamanda 4 k projeksiyona geçmeni dilerim .

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Tuğrul’cuğum.Valla yan yana denemedim ama fark var diyesim geliyor..Her yönüyle çok başarılı buldum ondandır.

Evet Mami-can beta sürüm iyileştirmelerle dolu.Kısa sürdede update yapıcam inşaallah.

eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Abi ikisinde de görüntü chipseti aynı new OP8591 geçiyor. Malum görüntü aynı ama seste üstün gibi gözüküyor

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.